Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar beklediğimiz gün geldi çattı, nasipse bu hafta fethiye marmaris arası 4 gün tatildeyiz

4 fazer8,3 fazer600, 2 AN400 BURGMAN, 1 XJ6 toplam 10 motor 15 kişi)
    Tatil fotoğraflarını koyarsan iç çekerek ve keyif alarak inceleriz artık; bende gelmek istiyordum ama malesef olmadı işden izin alamadım
    kazasız belasız iyi eğlenceler size

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fiyat nedir acaba

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı Mariner-M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar...
    Uzun bir aradan sonra hem vatanımıza kavuştuk hem motorumuza... (Fazer 8 ABS 2015 Titanyum Gri)
    Forumu istisnasız her kelimesine varana kadar okudum ve emeği gecen herkese cok teşekkür ederım.
    Birçok forumda insanlar birbiriyle dalaşmaktan başka bir işe yaramıyor maalesef...

Buradan birkaç sorum olacak...

1-)Motorun kullanım klavuzunda periyodik bakımlar için 1.000 km, 10.000 km, 20.000 km diye gidiyor... Bakım aralığı biraz fazla değil mi ? Önceki modellerde kullanım klavuzunda da aynı değerler mi var ? (Bence özellikle yağ 5.000 km de kesin değiştirilmesi gerekiyor

2-)Motorunuz rölantide kaç devırde çalışıyor ? ben daha 100 km deyım, rölanti değeri 1.000 rpm de (az gibi sanki)

Herkese emniyetli sürüşler...
    Kullanım kılavuzunda rölanti devri yazmıyor mu? Fazer8 rölantisi 1150–1250 r/min.(motor sıcakken)
    mehmetoguzzz bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı halil-n07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat nedir acaba
    Bu soru kime ne içindi?
    "CaRPe DieM"

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bolca ekstralı Fazer 8 ABS motorumuz satılıktır arkadaşlar. ilan linki aşağıdadır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5942774/detay/
    https://www.youtube.com/watch?v=qaEhNzxEVns

https://www.youtube.com/watch?v=qaEhNzxEVns" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    mehmetenis bunu beğendi.

serkan turha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru serviste bilgisayara sokacan bulundugun ilin havasina gore servis ayarlar yag deyisimi ilk 1000 sonra 4000 de bir deyisilir hayirli olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Cihan fazer8 orjinal lastik havasi normal kac yapalim 30.35

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Benim deneme yanılma ile en ideal bulduğum 35-39 , 36-40 oldu. Standart değerleri lastiği tabiri caizse balon gibi yapıyor. Daha düşük olması da manevra ve fren kabiliyetini düşürüyor bariz bir şekilde.
    "CaRPe DieM"

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    şahsi görüşüm; ben her zaman fabrika değerlerinden yanayım. 36-42... hava bu değerlerin altında olursa illaki esneme olacaktır. viraj içi fazladan esneme illaki sizin yola tutunmanızı azaltıcaktır.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mehmetoguzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsi görüşüm; ben her zaman fabrika değerlerinden yanayım. 36-42... hava bu değerlerin altında olursa illaki esneme olacaktır. viraj içi fazladan esneme illaki sizin yola tutunmanızı azaltıcaktır.
    Mersin istisna Mehmetim sen 37-43 yap garanti olsun olm o nasıl bi sıcak laa
    "CaRPe DieM"

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mersin istisna Mehmetim sen 37-43 yap garanti olsun olm o nasıl bi sıcak laa
    yaaaa sormaaaa. Allahtan bu sene aşırı sıcak yok 28 derece. normalde bu zamanlar 32-33 arası bi sıcaklık olurdu

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mehmetoguzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaaa sormaaaa. Allahtan bu sene aşırı sıcak yok 28 derece. normalde bu zamanlar 32-33 arası bi sıcaklık olurdu
    Ağustosta görecem ben seni Fazer altında ağlıycak yeter ebeciğim ağladı in üstümden de fanımı rahat rahat açayım diycek
    "CaRPe DieM"

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    arkadaşlar önceki motorumda da 10000km den sonra karşılaştığım sıkıntı şimdi 400km de 2015 de karşıma çıktı kasislerden geçerken ön takımdan tık tık ses geliyor ve gidonda bunu hissediyorum. siz dikkat ettiniz mi veya gidonda hissettiğiniz boşluk var mı bu sadece hareket halinde oluyor.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Furş bilyasına baktırsan iyi olur. Ben daha önce 8'lerde duymadım ama 6'da kronik arızadır.
    initial-D bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    2011 model üstü fazer 8 arıyorum. Bende mt 07 motocage var 2000 km de 1 ay önce aldım takas düşünüyorum. Modeline göre üstü tamamlanır nakit verilir satmak isteyen mt 07 almak isteyenlere duyurulur.

Mariner-M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8 ABS 2015
    Alıntı can_frat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar önceki motorumda da 10000km den sonra karşılaştığım sıkıntı şimdi 400km de 2015 de karşıma çıktı kasislerden geçerken ön takımdan tık tık ses geliyor ve gidonda bunu hissediyorum. siz dikkat ettiniz mi veya gidonda hissettiğiniz boşluk var mı bu sadece hareket halinde oluyor.
    can_frat bende fazer 8'i 2 hafta önce aldım sıfır 2015 model. Bagsettiğin şekilde bende herhangi bir ses yok. İstersen servise bi göster...
    Şu ana kadar tek sıkıntılı kısım motor cok ısındığında motor bloğu da fazla ısınıyor ve bacakları hafıf pişiriyor fazer 6 da aynı problem vardı aslında...

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Sorun çözüldü 😄 aslında sorun da değilmiş gaz kolunun boşluğu bana gidon boşluğu gibi geldi ısınma konusuna gelince ben geçen sene aynı konuyu açmıştım ilk 5000km civarı ısınma fazla oluyor motor alıştıktan sonra biraz azalıyor ama enduro aldım o da ısınıyo motor bu ısınacak 😄

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    cihan54 ve Mariner-M bunu beğendiler.

Motosikleti
    fazer8
    arkadaslar merhaba mt09 umu sattım aranıza katılacagım cok yakında
    mt09 ile ilgili kayıgıları olanların sorularını cevaplay7abilirim.
    ama öncelikle fazer8 ğin abs siz olanını alacagım en buyuk eksiği abs li de olan abssizde olmayan alt sakal fiyatı bayide 600 lira cıktı
    ucuza nereden bulabilirim ?

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı bekirossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba mt09 umu sattım aranıza katılacagım cok yakında
    mt09 ile ilgili kayıgıları olanların sorularını cevaplay7abilirim.
    ama öncelikle fazer8 ğin abs siz olanını alacagım en buyuk eksiği abs li de olan abssizde olmayan alt sakal fiyatı bayide 600 lira cıktı
    ucuza nereden bulabilirim ?
    sanırım sıfır alıryorsun. öyle ise 2. el abs modellere bakmanı tavsiye ederim :^)
    şimdiden hayırlı olsun.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Malesef piyasada henüz ucuz olanı yok. Yakında benzeri yapılır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)