Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 SFC Snappy x Kullanıcıları / Bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motoran torro 100 cuP
    snappy nin yakıtı hakkında beni bilgilendirirsen iyi olur yaa malum allah izin verirse haftaya gelecek motor ...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC SNAPPY X
    Herkese merhaba! Daha önce Peugeot 103 sahibiydim. İlk defa cup motor alıyorum.. Gönül isterdi ki Yamaha Crypton, fakat vergisi ve fiyatı nedeniyle yanına yaklaşılmıyor. Yaklaşık 1 aydır takip ediyordum bu snappyi. En geç salı günü almış olacağım inşaallah.

slm arkadaşlar bnde almak istiyorum bundan 1650 lira heryerde evet cok az yakıyo tipi güzel peki hızı nasıl ya bu motorların sonradan acılıyo mu kac diyo km ? şimdiden teşekkürler

egeli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial drift 125
    allahın izni ile yarın almaya gidiyorum snappymi ilk izlenimlerimi aktarıcam
    KsK 1912 C*

nizamo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX250 IRONMAX
    Bir snappy sahibide benim, kısaca bilgilendireyim motosiklet hk.

Şu anda 2000 km'deyim.

Malzeme kalitesi açısından mondial son çıkartmış olduğu modellerinde bir gömlek üstün kalite kullanıyor. Bu politikalarından snappy de nasiplenmiş durumda. Eski model cup'lara göre, malzeme kalitesi çok daha iyi.

Titreşim konusunda, cup motorlarda, silindirin düz olarak çalışmamasından ötürü, yani gövdeye paralel denecek eğiklikte çalışması sebebiyle çok az titreşim hissediyorsunuz. Snappy'de 70-80 km arasında rahatsız etmeyecek seviyede. Daha önceki motosikletlerim olan, mondial 125 kt, mondial 250 mct ile kıyaslanamayacak oranda düşük vibrasyon var.

Yakıt konusuna gelince ise, ortalama 100 km'de 2 lt civarında yakıt yakıyor cihaz. Bu kullanıma göre çok az değişiklik gösterir.

Gücü açısından bakmak gerekirse, 120 kg biri olarak, motosiklet ile çıkamadığım yokuş yok. Hele bu gün çıkmış olduğum yokuşu görseydiniz muhtemelen çıkmak için yeltenmezdi pekçoğunuz. Motosikletin önü kalkıp da geriye doğru devrilmeyeyim diye, direksiyona kapanarak çıkmak zorunda kaldım. Ama neticede motosikletim 120 kg'lık cüssemle beni o yokuştan çıkarttı. Çoğu zaman motosikletimle düz yolda giderken, keşke beşinci viteside olsaydı dediğim zamanları olmuyor değil. Beşinci vitesi olsaydı çok rahat motosikletle 90-100 arası hızlarda rahat bir sürüş yakalanırdı.

Muhtemelen sadece benim motosikletime özel bir sıkıntı olduğunu düşündüğüm bir sıkıntımda var snappy'le ilgili. Motosikletim ilk çalıştırmalarda jigleyle ve jiglesiz farketmemekle birlikte, stop ediyor. Motosiklet ısınana kadar bu böyle devam ediyor. Ayrıca, sürüş esnasındayken, düşük devirlerde, motosiklet öksürüp öne doğru küçük yığılmalar yapıyor. Zeytinburnu servis mert motor bir türlü çözemedi sıkıntıyı. Beceriksizliklerinden dolayı ayrıca buradan kutluyorum arkadaşları. Aynı arıza yüzünden 5 kere servise gittim ama çözemiyorlar da çözemiyorlar.

Genel izlenimler bu motorumla ilgili. Zaman içinde, kullanıma bağlı çıkan arızalarını ve diğer deneyimlerimi paylaşıyor olurum.
    HAYATTA; YAPABİLEN YAPAR, YAPAMAYAN ELEŞTİRMEN OLUR...

eruyanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Ben de snappy almayı düşünüyorum... Daha ziyade kırda bayırda gezerken kullanmak niyetindeyim... Kartepe'de falan arazide yapacağım fotoğraf ve gezi safarilerimde kullanmak düşüncesindeyim..Sizin fikriniz nedir? Bir de araçla taşıyabilmek için kullanabileceğim basit bir aparat var mıdır?

teşekkürler...

erdek10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Snappyx
    Mrb arkadaşlar 2 senedir Kanuni Seyhan 125t kullanıcısıydım 3gün önceye kadar.....İlk kez cup motorla tanıstım.Babam yakıtı düşük ve çekişi kuvvetli oldugunda cup almaya karar vermiş.Bende motoru servis toplarken haber aldım Yeni nesil güzel bi motor suan 70km de. Ön farların yanındaki Ledler çok hoşuma gitti.Önüne koydukları demiri araya koysalar bence daha iyi olurdu hem kıskacı yok öndekinin :S Ama ben bu yokuştan cıkamam dedi yer yok.arkada lastiği servisinde dişli bi lastikle değiştirdik.Sanki 2. vitese geçişde biraz ses yapıyor ama genede normal mi fazla mı oldugunu kestiremedim.Çünkü cup motorla daha 70. km deyim zamanla öğrenicez.Herkeze güzel günler...Tabanınız düz bassın.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    snappy ciler neredesiniz? motorlar güzel tabi tadını çıkarıyorsunuz ;)

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı zuroha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    snappy nin yakıtı hakkında beni bilgilendirirsen iyi olur yaa malum allah izin verirse haftaya gelecek motor ...!
    şaka gibi gelecek sana ama aylardır ölçüyorum ve yanılma payım yok desem yeridir..1 litre ile tam 47 km gidiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı eruyanik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de snappy almayı düşünüyorum... Daha ziyade kırda bayırda gezerken kullanmak niyetindeyim... Kartepe'de falan arazide yapacağım fotoğraf ve gezi safarilerimde kullanmak düşüncesindeyim..Sizin fikriniz nedir? Bir de araçla taşıyabilmek için kullanabileceğim basit bir aparat var mıdır?

teşekkürler...
    kırda dağda bayırda pek kullanılacak motor değildir şahsi görüşüm..nazık ve ınce lastıklerınden dolayı senı tatmın etmeyecektır ve cabuk yoracaktır seni hacminden dolayı..bence 2.el bir cross 150 yada ramzey gy 200 gibi motorlara yonel derım ;)

Motosikleti
    Mondial Snappyx
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2993828/detay/..... Şaşırtıcı Garanti veriyor snappy ci 1litre ile 80Km inanması Zor

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    ha babam ha enjeksiyonlular bile bu kadar az yakmıyo 4.viteste 30'la gidiyo galiba

Motosikleti
    Rks rocca 100 max

Motosikleti
    Mondial Snappyx
    teşekkürler...

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    mümkün değil tabiki )

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

maşallah gri de ayrı bir güzel duruyor bu motorda ;) kazasız belasız..

beyko45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125mh drift
    mondail 100 sfc almak istiyorum önceki motorum mondial 100 km idi cok memnumdum malum ovada kullaldı yıprandığı için yeni almak istiyorum. size bişey danışmak istiyorum 100sfc de basic ile snappy arasındaki fark nedir açıklarsanız cok sevinirim....

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı beyko45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondail 100 sfc almak istiyorum önceki motorum mondial 100 km idi cok memnumdum malum ovada kullaldı yıprandığı için yeni almak istiyorum. size bişey danışmak istiyorum 100sfc de basic ile snappy arasındaki fark nedir açıklarsanız cok sevinirim....
    Basic tel jantlı olanı snappy de çelik jantlı olanı..tek farkları bu ;)

beyko45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125mh drift
    ikisindede led far sistemi mevcutmu çok hoş duyuyorda _?

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    arkadaşlar bende snappy alıcam nasipse bu motorla ara sıra uzun yola çıkılırmı 2 kişi bide arkaya çanta taktırılıyor mu

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende snappy alıcam nasipse bu motorla ara sıra uzun yola çıkılırmı 2 kişi bide arkaya çanta taktırılıyor mu
    Uzun yola cikarsin dinlendire dinlendire ama mesala ben uzun sure bi yere gittim zaman sele cok rahatsiz ediyo bi zaman sora, sepette takilir ama onu bilen birisi ayarlamsi lazim.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)