Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Dostluklar oluşmadıkça ne anladım ben fazercan kardeşliğinden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 FZ6 NAKED
    Arkadaşlar naked fz6 nın digital göstergesinin nasıl açıldığını bilen var mı ben yerinden çıkardım ama arka kısmında vida ve benzeri sökme aparatı bulamadığım için geri tekrar taktım ya ampulu yandı yada bilmiyorum,göstergeler faal çalışıyor sadece ekran ışığı yanmıyor....

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    arkadaşlar egzozu boyadım boyarkende bu video yu çektim ne dehşet bir sestir mutlaka izleyin

https://www.facebook.com/photo.php?v=10200548297644083&set=vb.1057740711&ty pe=2&theater

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    yalnız bu adresten ben giremedim
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar egzozu boyadım boyarkende bu video yu çektim ne dehşet bir sestir mutlaka izleyin

https://www.facebook.com/photo.php?v=10200548297644083&set=vb.1057740711&ty pe=2&theater

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Buyrun You Tube Versiyon

http://www.youtube.com/watch?v=DXhTB9nMbXs&feature=youtu.be

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Er-5 le günü birlik Alanya'ya gidip geldik. Yakıt değerleri çok hoşuma gitti yine. Fazer giderken 22 kuruş, gelirken 24 kuruş yaktı. Er-5 giderken 28 kuruş, gelirken 35 kuruş yaktı.

Göstergede ki diagnostik ayarlarıyla ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar? Bir sürü rakam çıkıyor çoğunun anlamını bulamadım.

d01: 16 yazıyor mesela. Bu tps sensörünün çalıştığını gösteriyormuş. 16 / 17 arası gaz kapalıyken bu değerler okunmalıymış.

d61: Bu motorun hata kodlarını gösteriyor. Bende 30 yazıyor bunun anlamı motosiklet devrildi.

Ama daha 70 tane böyle kod var. Diğerlerinin anlamlarını bulamadım. Bunları bilen var mı?

Birde saliselik gaz yememe olayı bitti. Sanırım kirli benzin denk gelmiş. 2 kere depomu fulledim sorun ortadan kalktı.
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hata kodları hakkında birinci sayfada bilgiler var bir göz atarsın az yakmasına sevindim. ortalama 100'le mi sürüş yaptınız.

Motosikleti
    600F
    110-120 bandında gittik giderken. Gelirken her düzlükte gazladık ortalama 130-140 km sabit geldik.

Hata kodlarını buldum biliyorum fakat göstergede diagnostik ayarlarına girince sadece d61: deki numaralar hata kodunu gösteriyor. Onun harici 70 den 1 e kadar test işlemleri var. Ben d01: ve d61: in anlamlarını biliyorum sadece. Diğerleri nedir ne değildir çözemedim. Bilgi de yok internette. Atıyorum d21: oFF böyle bişey var. Bu ne anlama geliyor?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bunlarla ben de hiç karşılaşmadım. Gruba sormak lazım, bir bilen çıkar belki

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Herkese selamlar, cihan ın da dediği gibi bu saat itibariyle 1100 km tamamlayıp ayvalığa geldim şimdi...

Sakarya, bozcaada, assos da birer gece geçirdim, bir gece ayvalıkta geçirip izmir e yol alcam, pazar günü de ankara kısmetse...

Fazer akıyor, kükrüyor, yırtıyor...en son bu sabah bir mini cooper s' i ve Bmw 520 yi çok üzdü

Tek problem selenin kaba etleri bir miktar ağrıtması

Herkese hayırlı sürüşler
    cihan54, fabrisio, forewer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, cihan ın da dediği gibi bu saat itibariyle 1100 km tamamlayıp ayvalığa geldim şimdi...

Sakarya, bozcaada, assos da birer gece geçirdim, bir gece ayvalıkta geçirip izmir e yol alcam, pazar günü de ankara kısmetse...

Fazer akıyor, kükrüyor, yırtıyor...en son bu sabah bir mini cooper s' i ve Bmw 520 yi çok üzdü

Herkese hayırlı sürüşler
    Birden hüzünlendim yahu bmw ve cooper'ı duyunca yazık.. Sıkıntın yok inşallah kardeşim..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    600F
    Kazasız belasız sürüşler erro. Fazer vermiş yine dersini

Diagnostik ayarlarıyla ilgili ispanyolca bi video buldum. Alt yazı menüsünden Türkçe'ye çevirirseniz anlaşılır oluyor. Benim işime çok yaradı şimdi.

http://www.youtube.com/watch?v=yivwe...eature=related

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız sürüşler erro. Fazer vermiş yine dersini

Diagnostik ayarlarıyla ilgili ispanyolca bi video buldum. Alt yazı menüsünden Türkçe'ye çevirirseniz anlaşılır oluyor. Benim işime çok yaradı şimdi.

http://www.youtube.com/watch?v=yivwe...eature=related
    1-2 sayfa önce servis manueli paylaştım. Orda her kodun anlamı yazıyor olması lazım. Bir bak istersen dostum.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Kaskim bugun calindi arkadaslar kasksizda gezmek istemiyorum bi kac modele baktim marushin nasildir tavsiye edermisiniz veya sizin kullanip memnun kaldiginiz kask hangisi ozellikle ses fazla almamasi ve bugu yapmamasi ozellik olarak olsun bi de almisken vizorlu birsey almak istiyorum marushini biraz arastirdim testlerden guzwl notlar almis schuberg de iyi ama fiyati el yakiyo dis sesi iceri almama konusunda birinci neyse sizden tavsiye bekliyorum simdiden tesekkurler

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    İmkanın varsa schubert al.. İmkan olarak biraz daha alt seviye düşünürsen scorpion exo 500 veya 1000 alabilirsin... Marushin güvenlik ve hafiflik olarak iyi ama çok ses alıyor diyorlar..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben o zaman hıc yuzsuzluk yapmayayım , kcm agrıo dıye
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    600F
    Alıntı fabrisio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 sayfa önce servis manueli paylaştım. Orda her kodun anlamı yazıyor olması lazım. Bir bak istersen dostum.
    servis manueli çok işime yaradı. Paylaştığın gözümden kaçmış. Çok teşekkürler.

Bütün bilgileri burada paylaşıyorum ileride işine yarayan olabilir.

Tek tek resimledim.

Diagnostik mod a girdikten sonra

d01= Tps sensör testi. Gaz kolu tam kapalı iken 15-17 arası, tam açıkken 97-101 arası değerler okunmalı.

Gaz tam kapalı pozisyon;

Gaz tam açık pozisyon;

d03= Motor içi emme basıncı. Engine stop açıkken marşa basıp değeri görebilirsiniz. ( Motosiklet çalışmaz, sadece marş basar.)

d05= Motor içi emme hava sıcaklığı

d06= Soğutma suyu sıcaklığı

d07= Eğer darbe varsa motosiklette, darbe aldığı sıradaki hızı gösterir.

d08= Denge sensörü testi. Motosikletin durduğu konumu gösterir. 0,4 - 1.4 V arası dik. 3,7 - 4,4 V devrilmiş.

d09= Akü voltajını gösterir. Engine stop kapalıysa 0 - 18,7 V arası, Engine stop açıksa 12.0 V olması gerekir.

d20= Boş müşürü testi.

d21= Boş müşürü testi. Vites boştayken ON, Vitese takılıyken OFF

d30= Ateşleme bobini testi. 1. ve 4. silindirler için. Engine stop açın ve bujileri kontrol edin. Bu sırada benzin pompası devreye girer ve motor arıza lambası yanar.

d31= Ateşleme bobini testi. 2. ve 3. silindirler için.

d36= Enjeksiyon testi. 1. ve 4. silindirler için. Engine stop açtıktan sonra devreye girer. Motor arıza lambası yanar.

d37= Enjelsiyon testi. 2. ve 3. silindirler için.

d48= Tam olarak ne işe yaradığını anlamadım. Engine stopu açınca benzin pompası devreye giriyor ve motor arıza 5 kez yanıp sönüyor. Yanıp sönme tamamlandıktan sonra benzin pompası devreden çıkıyor.

d50= Enjeksiyon rölesi testi. Engine stopu açınca motor arıza lambası 5 kez yanıp sönüyor. Yandığında benzin pompası devreye giriyor, söndüğünde devreden çıkıyor.

d51= Radyatör fan motoru testi. Engine stopu açınca fan motoru çalışmaya başlıyor. Motor arıza lambası yanıyor.

d52= Far testi. Engine stopu açınca far 2 saniye yanıyor 3 saniye sönüyor. 5 kez tekrar ediyor. Motor arıza lambası yanıyor.

d60= Hata kodlarını gösterir. Ekrandaki rakam 1 ise 1. ve 4. silindirlerde ki hata kodu, 2 ise, 2. ve 3. silindirlerde ki hata kodu. Genelde 0 olur rakam. 44 yazıyorsa EEPROM' a erişme hatası diyor. Servise göstermenizde yarar var.

d61= Motosikletin arıza geçmişi. ( 1 den fazlaysa 2 saniye aralıklarla geçmeye başlar.)

d62= Motosiklet arıza geçmiş kaydı ve silme. Hata kodlarını 17'ye kadar hafızasında tutar.

d70= Program kontrol numarasını gösterir ( ne demek istediğini anlamadım). 0 - 255 arası bi değer vermiş.

İşinize yararsa ne mutlu bana.
    wolrath, ÖMER FARUK İ, cihan54 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Çok yerinde bir çalışma olmuş. Yanlış mı anladım bilmiyorum ama sanırım bu verilerden motosikletin kaza geçmişini de öğrenebiliriz?

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmkanın varsa schubert al.. İmkan olarak biraz daha alt seviye düşünürsen scorpion exo 500 veya 1000 alabilirsin... Marushin güvenlik ve hafiflik olarak iyi ama çok ses alıyor diyorlar..
    Tesekkurler bi arastirma yapim schubert yurt disinda da ayni fiyat ve bana cok geldi aslinda hicbirsey icin cok degildir once guvenlik ama imkanlar bi noktada kisitlaniyor malesef
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşinize yararsa ne mutlu bana.
    Yaramaz mı çok güzel bi çalışma, eline sağlık.. Birçoğumuzun işine illaki yarayacak bilgiler...

Ömer Faruk, eğer geçmiş hata kodları silinmediyse (d62 ) ne arızası olmuş, yatmış mı yatmamış mı vs. herşeyi görüyorsun. Eğer sildilerse, yalnızca sildikten sonra verdiği ve o anda olan arızaları gösterir.
    ÖMER FARUK İ bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler