Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gorus acisina guvenmedigim icin ertelemistim bu kararimi simdi tekrardan girdi aklima dusunuyorum suanki aynalardanda pek memnun deilim cunku sen benden once almis olursan fikirlerini bekliyorum
    tabii ki hocam alırsam buraya yazarım mutlaka artık bi risk alıp denemek lazım Bide benim motor üç renk fren maneti alıcam acaba hangi renk alsam ki bi yardımcı olsanız ??
    ardacik bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabii ki hocam alırsam buraya yazarım mutlaka artık bi risk alıp denemek lazım Bide benim motor üç renk fren maneti alıcam acaba hangi renk alsam ki bi yardımcı olsanız ??
    Bence mavi guzel olur canlida gordum ama zevk meselesi bu ben orjinallerden memnunum
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bence mavi guzel olur canlida gordum ama zevk meselesi bu ben orjinallerden memnunum
    Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz Zaten motora masraf yapıcam baya bi bari diyorum yapmışken güzel gösterişli bişey olsun diyorum yaza kadar biraz para biriksin çok güzel icatlar var siparişi basıcam komple

mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 3 ay önce 2014 model cbr 250r repsol ile aranıza katıldım. genel olarak okuyorum burayı hep takipteyim. ufak sıkıntılarım var fikri olan birileri varmı yada aynı sorunu yaşayan varmı merak ediyorum.

vites geçişlerim biraz sert yükseltmede sorun yok ama vitesler bazen aşağı düşmüyor misal 4 le giderken yavaşlayıp hemen 2 ye indirmek istediğim zaman 3 e düşüyor 3ten 2 ye geçmiyor pedal aşağı bir yere kadar gidip orda kalıyor tık sesi yok debriyaj hareketleriyle zorla düşürüyorum. bazende 2den 1 e geçmiyor ışıklarda beklerken 1 e geçsin diye 2 ile hafif motoru oynatmam gerekiyor zar zor düşürüyorum. bir kaç kez debriyaj ayarı yapıldı hafifte olsa rahatladı ama kesin çözüme ulaşamadık.servis sorun yok deyip çıkıyor çok anladıklarını düşünmüyorum serviste güvenebileceğim usta yok.

bu konuda fikir önerilerinizi bekliyorum.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Bende gorus acisina guvenmedigim icin ertelemistim bu kararimi simdi tekrardan girdi aklima dusunuyorum suanki aynalardanda pek memnun deilim cunku sen benden once almis olursan fikirlerini bekliyorum

Youtube'da şöyle bir video gördüm. Video yanıltıcı olabilir ama görüş açısı sorun çıkaracak gibi gözükmüyor. Benim de canım çekti valla. Bunu alırsam kendim bağlayabilir miyim tarifle falan? Bir de sinyaller iptal olunca kocaman bir boşluk olacak. O boşluğu nasıl kapatabilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Alıntı mustafaaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazende 2den 1 e geçmiyor ışıklarda beklerken 1 e geçsin diye 2 ile hafif motoru oynatmam gerekiyor zar zor düşürüyorum. bir kaç kez debriyaj ayarı yapıldı hafifte olsa rahatladı ama kesin çözüme ulaşamadık.servis sorun yok deyip çıkıyor çok anladıklarını düşünmüyorum serviste güvenebileceğim usta yok.
    Dostum motorun hayırlı olsun. Güle güle kullan. Işıklarda vitesin zor geçmesi normaldir. Bütün motosikletlerde durum böyledir. Durduğun yerde ileri-geri yaparak, hafif gaz vererek vitesi değiştirebilirsin. Motoru satın aldığın zaman söylemiş olmaları gerekirdi. (Benim aldığım galeri bana söylediği için hepsinin söylemesi gerektiğini varsayıyorum)

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    bence sinyalleri aynalara almanız daha mantıklı çünkü düştüğü zaman en azından ucuza mal olacak yoksa orjinal sinyalleri tanesi 130 tl di en son baktığımda

Motosikleti
    merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 3 ay önce 2014 model cbr 250r repsol ile aranıza katıldım. genel olarak okuyorum burayı hep takipteyim. ufak sıkıntılarım var fikri olan birileri varmı yada aynı sorunu yaşayan varmı merak ediyorum.

vites geçişlerim biraz sert yükseltmede sorun yok ama vitesler bazen aşağı düşmüyor misal 4 le giderken yavaşlayıp hemen 2 ye indirmek istediğim zaman 3 e düşüyor 3ten 2 ye geçmiyor pedal aşağı bir yere kadar gidip orda kalıyor tık sesi yok debriyaj hareketleriyle zorla düşürüyorum. bazende 2den 1 e geçmiyor ışıklarda beklerken 1 e geçsin diye 2 ile hafif motoru oynatmam gerekiyor zar zor düşürüyorum. bir kaç kez debriyaj ayarı yapıldı hafifte olsa rahatladı ama kesin çözüme ulaşamadık.servis sorun yok deyip çıkıyor çok anladıklarını düşünmüyorum serviste güvenebileceğim usta yok.

Hayırlı olsun ilk öncelikle Allah tekerinize taş değirmesin ;) senin sorununa gelince mucoist inde dediği gibi her motorda olur. Bende ilk aldigimda çok zorlandim hatta buraya yazmistim ama zaman geçtikçe alışıyor sonra da güzel bi yağ kullandığın zaman şak şak sorunsuz geciyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Sinyalli aynanın siparişini yarın vermeyi düşünüyorum ama sinyale bağlama yerine fara bağlayıp devamli yansın diyorum hemde biraz şekil olur düşüncesindeyim

Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=Kx7O3Ak7Ins

Youtube'da şöyle bir video gördüm. Video yanıltıcı olabilir ama görüş açısı sorun çıkaracak gibi gözükmüyor. Benim de canım çekti valla. Bunu alırsam kendim bağlayabilir miyim tarifle falan? Bir de sinyaller iptal olunca kocaman bir boşluk olacak. O boşluğu nasıl kapatabilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

Dostum motorun hayırlı olsun. Güle güle kullan. Işıklarda vitesin zor geçmesi normaldir. Bütün motosikletlerde durum böyledir. Durduğun yerde ileri-geri yaparak, hafif gaz vererek vitesi değiştirebilirsin. Motoru satın aldığın zaman söylemiş olmaları gerekirdi. (Benim aldığım galeri bana söylediği için hepsinin söylemesi gerektiğini varsayıyorum)
    Bence baglamasi kolaydir bide normal sinylle baglamayi dusunuyorm ben hem sinyal yanar hemde aynadaki yanmis olur guzel bi goruntu olur dusuncesindeyim tek dusuncem eskisinden kisa olucak buda gorus kalitesi dusucek gibime geliyo senin motor yeni kasa belki gorus acisi olarak bi kaybin olmaz yinede alicaz deniycez gorucez bakalim

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Senol07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese çok selam. Gecen hafta 2014 model bır cbr aldım. 0 alcaktım ama bayılerde kalmadıgı için yanlıs hatırlamıyorsam marmarıste kalmıs bır adet oda sıyah oldugundan tercıh etmedım rengınden dolayı.Bu yuzden honda esengülden ıkıncı el aldım temızdı saolsunlar ıyı de ılgılendıler. 7-8 senelık scoter tarzı motorlarda tecrubeb vardı ama ılk kez vıteslı bır motor kulandım ondada pek zorluk cekmedım sımdılık sadece antremn yapıyorumSizden rıcam ceket konusunda cok kararsız kaldım bu konuda benı yonlendırırsenız cok sevınırım
    Acele etme şubat ayında fuar var oradan cuzi miktara güzel bir ceket alırsın kendine. Cekette çok pahalıya kaçmamak gerek yaz kış kullanacaksan su geçirmez bir ceket olması şart. Benim gibi yağmurda çamurda çıkmam dersen yazlık file tarzı ceketim var gayet rahat ettim şahsen. Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Merhaba arkadaşlar hatırlayanız vardır yaklaşık 1 ay önce kadar tahlihsiz bi kaza geçirmiştim. Şimdilerde motorumu toplamak istiyorum. Motoru yetkili servise vermek istiyorum ama bayaa yüksek bi fiyat çıkartirlar düşüncesindeyim. Bu yüzden size de danışmak istedim güzel bi ustayla anlaşıp uygun şekilde yaptirmak mi iyi yoksa servise vermek mi?? Bide usta önerebilir misiniz?? Şimdiden teşekkürler herkezin tekeri düz bassın
    Bence paraya kıyıp servise gitmek mantıklı en azından arkasında Honda markası var. Altın elbiseli adamı dinledikçe herkesin sanayideki ustalardan dertli olduğunu onu geçtim yetkili servislerde de çok sıkıntı olduğunu yazıyorlar. İstanbulda olsan kesin sana AEA'mın Maslak'taki Levent ustasını öneririm
    O imkan yoksa servisin yolu tutulur.
    Dipnot: Ben motora kamera takıp yola çıkıyorum aklınızda bulunsun internette çok fazla kamera var. İyi kötü araştırıp almak lazım bir tane. En azından haklı iken haksız sonuçla çıkmayız trafikte yoksa tek çare kasko fiyatları da el yakıyor :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Hocam aynı konuyu ben Honda güvenli sürüşte sormuştum. Motorlarda viteslerin sert geçişli olduğunu söylediler,yani acımayacaksın basarken sert bas ben o günden bu yana öyle yapıyorum. En sinir olduğum konu 2'den boşa düşmesiydi artık sert basıyorum pek sıkıntı çekmiyorum.
    Hızın yeteri kadar düşük mü vites düşürürken, bir de eğer sorun olduğunu düşünüyorsan başka servise uğra derim ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Alıntı ertandu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bu aralar motor alıcam iki motor arasında kaldım yamaha mt 125 ve honda cbr250r yeni kasa sizce hangisini almalıyım cbr yol tutuşu nasıl yeni kasa nasıl bilgi verirseniz sevinirim
    CBR kullanımı çok rahat MT 125 hiç bilmiyorum.AEA videosu vardı izle istersen fikir verir bir de ikisine de fırsatını bulup binmeni tavsiye ederim. En uygununu sen seçersin çünkü sen kullanacaksın, almadan kullanırsanda aradaki farkı rahat görürsün kendi açından. Ayrıca Fuar yakında beklerim dersen zaten önümüz soğuk fuara kadar bekle fuara gel istediğini dene belki farklı modelde gözüne çarpar ;)
    Senol07 bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Ya ben biara sormustum ama kimseden cevap alamadim tekrar soruyim bu sinyalli kisa ayna kullanan arkadaslar varmi ? Hazir bizim aynalar kotu onlarda daha mi.kotu olur yoksa suankinden pek farki olmazmi ?
    Ebay dan baktım da pek de güvenemedim açıkça sonuçta bin TL az değil ) Bakalaım kar kalksın Eskişehir - Ankara yolu falan açılsın götürecem oradaki servislerle Afyonda ki servis 3 se 5 diyor Senin benzin deposunu da sorayım unutmazsam Hatta ufak bi ebay dan baktım http://www.ebay.com/itm/2012-HONDA-C...4c8ccd&vxp=mtr bu kadar yazmışlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Hocam benim aynalar olmadığı için servisten değilde senin de dediğin gibi sinyalli kısa ayna ayna alıp aynadaki sinyalleri american park gibi yapmayı düşündüm buda linki : http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-L...20075254&rt=nc
    arkadaslar sinyalli aynalerı sadece görüntüsü vardır görüş acısı bıraz dardır daha önce takan bir arkadasım memnun kalmamıstı afyonlu kardeşim ben amerikan partk yapmıstım forumda resimleri mevcut cok guzel yakısıyor.cbr aynası nı tavsıye ederim pahalıdır ama görüş acısı ve katlanma özelliği baska hiç bir aynada yok.piyasada çifti 50 tl ye satılan 600 rr aynaları uyar kısadır ama saglıklı görüntü vermiyor.forumlarda var eskı cbr 250 de vardı takmıstım.ve her kapatıp acmak ıstedıgımde ayna vidaları gevşeme yapıyor.yanı alırsanız kapatmadan sabit kullanmanız gerek
    ardacik ve afyonlu003 bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    cbr250r a,
    ön 120/70 ZR17M/C (58W)
    arka 160/60 ZR17M/C (69W) lastik uyum sağlar mı?
    fearlesboyy bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250r a,
    ön 120/70 ZR17M/C (58W)
    arka 160/60 ZR17M/C (69W) lastik uyum sağlar mı?
    uyum saglarmı o ayrı, uyarmı ayrı....kı evet uyar hatta resimleride mavcut michelen takmıstık gayette güzeldi

Motosikleti
    Ayna işi sıkıntılı sanirim. Orjinal ayna da almak istemiyorum bakalım güzel bi ayna denk gelirse siparişini veririm
    Bide motoru çıkardıkdan sonra metezler veya corsa almak istiyorum ikiside iyi de hangisi daha iyi yol tutuşu sağlar kullanan varmı ??

mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı konuyu ben Honda güvenli sürüşte sormuştum. Motorlarda viteslerin sert geçişli olduğunu söylediler,yani acımayacaksın basarken sert bas ben o günden bu yana öyle yapıyorum. En sinir olduğum konu 2'den boşa düşmesiydi artık sert basıyorum pek sıkıntı çekmiyorum.
    Hızın yeteri kadar düşük mü vites düşürürken, bir de eğer sorun olduğunu düşünüyorsan başka servise uğra derim ben.
    evet hocam vites düşerken yeteri kadar hızımı düşürüyorum o halde yine de bazen sıkıntı yaratabiliyor. bendeki sorun sanki sert basmaklada alakalı değil ama deneyeceğim. yakınımda başka honda servisi yok ama sonraki bakımda Antalyadaki servisin birine gitmeyi düşünüyorum. başka herhangi bir sorunum yok ama arada böyle yapması can sıkıcı olabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Ayna işi sıkıntılı sanirim. Orjinal ayna da almak istemiyorum bakalım güzel bi ayna denk gelirse siparişini veririm
    Bide motoru çıkardıkdan sonra metezler veya corsa almak istiyorum ikiside iyi de hangisi daha iyi yol tutuşu sağlar kullanan varmı ??
    metzeler kullanmadım ama pirelli diablo rosso 2 kullanıyorum gayet memnunum. ıslak zemin yol tutuşu bile tatmin edici. tavsiye edilir.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Bu soğuk günlerde sıcak bir günden foto atayım. Sayfamıza renk gelsin

afyonlu003, qezgin, mustafaaytar ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti

Buda benden gelsin o zaman
    KYorulmaz, qezgin ve OnurTr bunu beğendiler.

http://i.hizliresim.com/12G46Y.jpg

Buda benden gelsin o zaman
    Bende diorum bu resim nerden tanidik gelio bana instagramda gormustum

Motosikleti
    Bende diorum bu resim nerden tanidik gelio bana instagramda gormustum
    bende beğenenlere bakarken gördüm acaba aynı kişimi diye düşüyodum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Ulysse speedometre programını kullanan birisi varmı bir türlü calistiramadim nasil faaliyete girecek bu ??
    ardacik bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün kimler gazlayacak Havayı yağışsız gösteriyor, yumuşak geçtiğimiz haftalara göre.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben gazladım biraz balıkesir caddelerinde ama sonradan fark ettim ki ön tekerim 2 cm kadar yarılmış :(
    bunun tamiratı olur mu acaba, yoksa lastiği değiştirmek mi gerekir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler