Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mitoqondri hocam sürekli yok aynen duyduğunuz gibi.. Daktilo gibi.. gösterge panelinin oraya tutunca daha da belirgin ses o yüzden uzun tuttum videoyu biraz.. Sonuna kadar izleyip dinlerseniz daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz..Kulaklıkla dinleme ihtimaliniz varsa daha net duyarsınız..

Motoru düz vaziyette tutunca da aynı sadece ayaklıkta yapıyor diye düşündüm değişen bir şey yok.. Isı göstergesi 3. Kademeye geldikten 7 dk sonra ses kesilmekte.. Tahminimce 70-80 derecede ısınınca topluyor kendini.. Ama gidişte herhangi bi sıkıntı yok.. Anlamadım bi türlü canım acayip sıkkın..
    ısınıca kesiliyorsa...eksantrik zincirinden yada onun gergi paletlerinden yapar...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mitoqondri hocam sürekli yok aynen duyduğunuz gibi.. Daktilo gibi.. gösterge panelinin oraya tutunca daha da belirgin ses o yüzden uzun tuttum videoyu biraz.. Sonuna kadar izleyip dinlerseniz daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz..Kulaklıkla dinleme ihtimaliniz varsa daha net duyarsınız..

Motoru düz vaziyette tutunca da aynı sadece ayaklıkta yapıyor diye düşündüm değişen bir şey yok.. Isı göstergesi 3. Kademeye geldikten 7 dk sonra ses kesilmekte.. Tahminimce 70-80 derecede ısınınca topluyor kendini.. Ama gidişte herhangi bi sıkıntı yok.. Anlamadım bi türlü canım acayip sıkkın..
    Anladım hocam.. Şöyle söyliyeyim, bu motorlarda kontak açıp, ısıtmadan yola çıkıldığı için çoğu zaman uzun vadede bu tür ufak tefek sesler duymak kaçınılmaz oluyor.. Kendi ustamın söylediğine göre ben motoru hergün 7-8 dakika 3 diş ısıtıp öyle kullandım.. Normalde olan sesler bile kesilmişti.. Hatta geçmiş sayfalarda vardır.. 3500-5000 devir arası bir ses geliyordu benden.. Isıtıp binince sesi yapmıyordu..

Her neyse demem o ki bi servisine sor, ustan bi baksın daha net karar verebilir.. Yada yukarda @dyavol-77 bir açıklama yapmış onun üzerinde de durabilirsin.. Ama en net bilgiyi ustan verecektir.
    Hayallerime Sürüyorum.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sali@com adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm 2013 model 7650 km bir cbr ile bende aranıza katıldım. On cam puig veya double faydali mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Motorunda Michlen Street Pilot lastik var.kullanan var mı bu lastikten? Yorumlarını alabilir miyim.
    Hayirli olsun pilot street guzel lastiktir yumusak ben arka lastigi iki kere patlattim istanbul ici ikinci sefer patladiginda 4.5 cm yarildi icten celik levha girmis mecburen deistirdim anakee taktim arkaya indanda gayet memnunum malum kis yagmur camir kafan rahat kullaniyosun

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvallah tsk ederim.On cam konusunda görüşün nedir?

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Ön cam konusunda benimde sıkıntım vardı tabii kaza yapmadan önce ama toplayınca değiştirmeyi düşünüyorum ebay da renkli güzel çeşitleri var riske girip alıcam bi tane
    fearlesboyy bunu beğendi.

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.puig on cam en iyisi ve duruşu çok iyi ancak fiyati 100 euro civarı acaba değer mi

Motosikleti
    Alıntı sali@com adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.puig on cam en iyisi ve duruşu çok iyi ancak fiyati 100 euro civarı acaba değer mi
    Teşekkür ederim hocam sanırım dediğiniz şu
    Eğer titreşimi keserse ve biraz daha yüksekse değer diye düşünüyorum

Motosikleti
    cbr250
    arkadaşlar 2011 model 18bin km cbr250 mi satıyorum.yüksek devirlerde kullanmadım.hiç bir yerinden ses gelmiyor.18 bin bakımını yeni yaptım.arka lastik orjinal duruyor hala.taş gibi motor. ne kadar fiyata koymalıyım sizce yardımcı olur musunuz ? teşekkürler

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Bir müşteri olarak 7-8den koysan alırdım, zaten 2011 de cbrların 0ları o fiyataydı :D

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    honda cbr ailesi dedinmi ikinci ellerde bindirme vergisi uyguluyorlar.Fiyatlarda tavan yapıyor haliyle.şimdiki fiyatı 13.500 sa 2012 10.500 lira yapar gibi insanlarla dolu.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön cam konusunda benimde sıkıntım vardı tabii kaza yapmadan önce ama toplayınca değiştirmeyi düşünüyorum ebay da renkli güzel çeşitleri var riske girip alıcam bi tane
    ebayda 18 dolar arkadaslar ben bır almaya 3 tane almıstım gerçekten cok kalıtelı ve harıka burada aynısı 130 tl den aşagı degıl
    afyonlu003 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebayda 18 dolar arkadaslar ben bır almaya 3 tane almıstım gerçekten cok kalıtelı ve harıka burada aynısı 130 tl den aşagı degıl
    Peki hocam aldiginiz camda titreme varmi görüşü yüksekliği falan aynı mı ??
    fearlesboyy bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır. Bir soru sormak istiyorum sizlere çoğunuzun deneyimi benden fazladır. 2014 cbr 250 motorum var 2800 km de. Şehiriçi debriyajı biraz fazla kullanınca sanki işlev görmez hale geçiyor 1 boş 2 çok zor geçyor sizce sebebi nedir?

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Selam,hoşgeldin aramiza

Debriyajdan degil de kullandigin yagdan ve hava sartlarindan kaynaklaniyor olabilir. Motorumuzun vitesleri biraz kemikli,uygun devirler harici gercekten 1 ve 2. Vites rahatsiz edici hale gelebiliyor. Ben 10-40 ipone 4T yag kullaniyorum vites gecislerim normal sayilabilir.

Bir de debriyaj ayari da etkisi olabilir. Cok sonda ya da cok önde kavriyor olabilir mi ?

Motosikleti
    Cbr 250r
    Hoşbulduk evet önde kavrıyor. Aslında motorum fabrikaya gitti zinciri attı motor bloğunu çatlattı o da yeni motor bloğu takıldı garantiden geldikten sonra böyle bişey olmaya başladı

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Hmm mevzu karisik o zaman biraz, yine de uzaktan yorum yapmak çok mantikli olmayacaktır. Garantiden sonra yağ değişimi yapmadiysan , yağ değişimi faydali olabilir.

Motosikleti
    Cbr 250r
    ben de öyle düşünüyorum çünkü gerçekten rahatsızlık veriyor. Fabrika yağı hakkında ne düşünüyorsunuz?

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı yaso2867 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de öyle düşünüyorum çünkü gerçekten rahatsızlık veriyor. Fabrika yağı hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Fabrika yağı elbette kötü değildir ancak yinede içinize sinen bir yağ ile değiştirmeniz sizi rahatlatır.
    Iphone veya motul olabilir. Başarılı yağlardır ikiside.
    Not: Motul 5100 10-40 kullanıyorum memnunum 3bin km de bir değiştiririm. yağ değiştiği anda vites geçişleri yumuşamakta
    Son bir not daha : Yeni cbr 250 sahibi arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı gogo yubari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2011 model 18bin km cbr250 mi satıyorum.yüksek devirlerde kullanmadım.hiç bir yerinden ses gelmiyor.18 bin bakımını yeni yaptım.arka lastik orjinal duruyor hala.taş gibi motor. ne kadar fiyata koymalıyım sizce yardımcı olur musunuz ? teşekkürler
    hocam o orjinal lastik kösele olmuştur artık, eğer kullanacaksan değiştirmeni öneririm.

Motosikleti
    Cbr 250r
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrika yağı elbette kötü değildir ancak yinede içinize sinen bir yağ ile değiştirmeniz sizi rahatlatır.
    Iphone veya motul olabilir. Başarılı yağlardır ikiside.
    Not: Motul 5100 10-40 kullanıyorum memnunum 3bin km de bir değiştiririm. yağ değiştiği anda vites geçişleri yumuşamakta
    Son bir not daha : Yeni cbr 250 sahibi arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim.
    ıpone katana ile en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler