Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Çanakkale'de Honda'nın servisi olmadığı için en yakın servise gitmiştim mecbur...Ama bundan sonra gitmeden önce soracağım yağ için...Motorumun titreşimlerini duymaktansa daha uzak bir servise de gidebilirim..Bir de uzatılmış garanti kapsamı var onun geçerli olması için de altı ayda bir gitmek gerekiyor diye biliyorum...Kendim yapamasam da yaptırabilirim ama garantiden çıkacağı için bunu tercih etmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    007semihbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Yzf r25 yamahanın sitesindeki yerini almış arkadaşlar henüz fiyat yok ama olsun bu yakında geleceğinin işaretidir :D

http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc...t/yzf-r25.aspx

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzatılmış garantiden kastınız nedir ? Demem o ki 6 aydan 6 aya ne kontrolü bu ? Doktor mu bu servistekiler ?
    Ayrıca ben her 2000'de kendim bakım yapıyorum.. 6000'de servise gidicem geri 12.000'e kadar her 2000'de yine kendim yapıcam.. Yani bakım periyodunda yine servise gidicem.. Ayrıca yetkili servisteki ustam bunu biliyor.. Yani motorunuza kendiniz yağ koydunuz diye motor garantiden çıkmaz.. İçiniz rahat olsun..
    Tabi siz 2000'de bir değişmek zorunda değilsiniz.. Ben bu konuda hassasım motorumun temizliğine önem gösteriyorum diyelim..

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı ogaakkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bot olarak Yds Diablo 7.2 GTX aldım 320tl kadar bir fiyatı var pahalı markalara alternatif oldu benim için. Bottan çok memnunum. Hem sürüş rahatlığı sunuyor hem günlük yaşamda kullanışlı. YDS markası ayrıca Türk olup askeriye bot yapmaktalar. Tavsiye edebilirim.
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynısını kullanyorum. Gün içinde kullanımda da rahatsızlık vermiyor.
    Vibram tabanlı ayakkabı almamaya yeminliydim ama madem memnunsunuz bir şans vereyim diyorum. Islak zeminde kaymıyor mu?

Qsilver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250R
    Arkadaslar su yağ olayini netlige kavusturacak olursak, servisten castrol mu, ipone mi yoksa motul mu? 1000 bakimina gidecegim, ipone cok performans kaybina yol aciyorsa motul seceyim diyorum?

Bir de İstanbul Anadolu yakasinda memnun kaldiginiz, önerebileceginiz servis hangisi acaba.

Hocam titreşim ve sesli vites geçişleri beni rahatsız etmez diyosan motul koy..
    Yazdık işte yukarıya.. Bana kalırsa IPONE 10/40 koy.. Haaaa yok ben heycan arıyorum diyosan git motul dene. Benim gibi 1000 km sonra dayanamayıp IPONE 10/40 koyarsın.. ;)

Qsilver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250R
    Kardes tesekkurler cevabin icin. Yukarida sen yorumunu yazdigin icin, farkli kullanicilardan da yorum bekliyorum aslinda.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Qsilver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar su yağ olayini netlige kavusturacak olursak, servisten castrol mu, ipone mi yoksa motul mu? 1000 bakimina gidecegim, ipone cok performans kaybina yol aciyorsa motul seceyim diyorum?

Bir de İstanbul Anadolu yakasinda memnun kaldiginiz, önerebileceginiz servis hangisi acaba.
    Merhaba Ipone benim algima görede iyi geldi öneren arkadaslara bende katiliyorum...

Anadolu yakasinda malesef bilmiyorum servis olarak...
    Bende ana-karadayım ama...

Alıntı Qsilver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes tesekkurler cevabin icin. Yukarida sen yorumunu yazdigin icin, farkli kullanicilardan da yorum bekliyorum aslinda.
    Hocam zamanında bende çok cevap bekledim ama istediğim cevabı tam net alamamıştım.. O yüzden deneyerek buldum.. Ben seni ekstra yağ masrafından kurtarmak için IPONE 10/40 al diyorum.. Motulda titreşim ve vites sesli çalışır.. Motor ipone'a göre biraz daha ataktır.. Ama ses ve titreşim benim için daha önemli.. İşin açığı bu.. boşa yere motula para verme derim.. Yinede kullanıcılar yorum yapar diye tahmin ediyorum.. Ama şu an bu yağ olayına en yakın örnek benim.. kolay gelsin..
    Sokollu bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam zamanında bende çok cevap bekledim ama istediğim cevabı tam net alamamıştım.. O yüzden deneyerek buldum.. Ben seni ekstra yağ masrafından kurtarmak için IPONE 10/40 al diyorum.. Motulda titreşim ve vites sesli çalışır.. Motor ipone'a göre biraz daha ataktır.. Ama ses ve titreşim benim için daha önemli.. İşin açığı bu.. boşa yere motula para verme derim.. Yinede kullanıcılar yorum yapar diye tahmin ediyorum.. Ama şu an bu yağ olayına en yakın örnek benim.. kolay gelsin..
    4bin küsür km.dir Motul vardı. Bugün yetkili servis bakımındada İphone koydular. İkisini kıyaslayacak kadar yol katetmedim ,tabi ki yenilendiği için motor rahatladı ama iki markayı kıyaslamak için km. yapmam lazım. Faturaya baktığımda yağın 10/30 olduğunu gördüm R400RS kodlu. Çok farkeder mi acaba 10/40'dan ?

2bin km.sonra daha önce paylaştığın yağ değişimi videosuna bakarak , periyodik bakımı beklemeden yağı değiştirmeyi düşünüyorum. Video için teşekkürler.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Castrol power 1 10w40 kullanıyorum. Bu benim 5. motosikletim ve şimdiye kadar tüm motosikletlerimde castrol kullandım. Çok çok memnunum vites geçişleri olsun, yürümesi olsun. Tavsiye ederim.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vibram tabanlı ayakkabı almamaya yeminliydim ama madem memnunsunuz bir şans vereyim diyorum. Islak zeminde kaymıyor mu?
    Bir aydır kullanıyorum. Kayma gibi bir durum olmadı.
    mucoist bunu beğendi.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4bin küsür km.dir Motul vardı. Bugün yetkili servis bakımındada İphone koydular. İkisini kıyaslayacak kadar yol katetmedim ,tabi ki yenilendiği için motor rahatladı ama iki markayı kıyaslamak için km. yapmam lazım. Faturaya baktığımda yağın 10/30 olduğunu gördüm R400RS kodlu. Çok farkeder mi acaba 10/40'dan ?

2bin km.sonra daha önce paylaştığın yağ değişimi videosuna bakarak , periyodik bakımı beklemeden yağı değiştirmeyi düşünüyorum. Video için teşekkürler.
    Hocam ben yaz/kış 10/40 kullanıyorum.. Ama kitapçıkta 10/3 kullanın diye yazıyor.. Zaten kış aylarına girdik.. 10/30 kullanmanda sıkıntı yok..

Bu arada rs4000 kullanmadım ben.. Tam sentetik sanırım.. Tam sentetik yağların iyi olmadığı söylüyorlar bizim motorlar için.. Emin değilim ama sanırom rs4000 ler tam sentetik..

Tam sentetiklerde debriyaj kaçırması vs. Gibi durumlar olduğunu söyleyen vardı..

İnternetten araştırın.. Ama ben çokta fark olacağını sanmıyorum..

Bu arada videoyu zaten bu amaçla çekmiştim.. İşe yaramadı çok iyi.. Sevindim açıkcası..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol power 1 10w40 kullanıyorum. Bu benim 5. motosikletim ve şimdiye kadar tüm motosikletlerimde castrol kullandım. Çok çok memnunum vites geçişleri olsun, yürümesi olsun. Tavsiye ederim.
    Hocam ben bi güvenemedim şu castrollere falan.. zaten bana göre bu ıpone olsun, castrol olsun, motul olsun, hondanın kendi yağı olsun her 2000'de bir değişmesi gerekiyor.. Yüksek devirde kullanılan makinalar bunlar.. Yağ zamanla kendini salıyor.. Yağı ilk kpyduğunuzdan sonraki 1000 km geçince hissedilir derecede değişimler başlıyor.. Bana göre 2000'de bir değişin derim.. Ne koyarsanız koyun.. Bütçeniz neye yetiyosa onu alın ama yinede değişin derim.. Servisteki ustam bile söylüyor.. Bana gelme kendin değiş, ama 2000'den fazla aynı yağı kullanma diyor.. Ona kalsa 1000'de bir değiş diyordu ben 2000'de karar verdim..
    Hayallerime Sürüyorum.

Bu arada rs4000 kullanmadım ben.. Tam sentetik sanırım.. Tam sentetik yağların iyi olmadığı söylüyorlar bizim motorlar için.. Emin değilim ama sanırom rs4000 ler tam sentetik..

Tam sentetiklerde debriyaj kaçırması vs. Gibi durumlar olduğunu söyleyen vardı..

İnternetten araştırın.. Ama ben çokta fark olacağını sanmıyorum..

Bu arada videoyu zaten bu amaçla çekmiştim.. İşe yaramadı çok iyi.. Sevindim açıkcası.. [COLOR="Silver"]
    Hocam elle tutulur veya ikna edici bir açıklama bulamadım bu konuda. Ayrıca İpone sitesinde 10/30 ve 10/40 için sentetik yazmış. Yarı sentetik veya tam sentetik diye bir ibare yok benim gördüğüm. Senin gibi ben de 2bin km.sonra yağ değiştireceğim. Bu arada Mersin'liyim. Okul biter de gelirsem yanına uğrarım inş

Bu arada buralar fotosuz kalmış. Geçen aydan kalma bi foto ekleyeyim.

Mitoqondri ve samet10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hocam ben bi güvenemedim şu castrollere falan.. zaten bana göre bu ıpone olsun, castrol olsun, motul olsun, hondanın kendi yağı olsun her 2000'de bir değişmesi gerekiyor.. Yüksek devirde kullanılan makinalar bunlar.. Yağ zamanla kendini salıyor.. Yağı ilk kpyduğunuzdan sonraki 1000 km geçince hissedilir derecede değişimler başlıyor.. Bana göre 2000'de bir değişin derim.. Ne koyarsanız koyun.. Bütçeniz neye yetiyosa onu alın ama yinede değişin derim.. Servisteki ustam bile söylüyor.. Bana gelme kendin değiş, ama 2000'den fazla aynı yağı kullanma diyor.. Ona kalsa 1000'de bir değiş diyordu ben 2000'de karar verdim..
    İnanın benimde castrol'den başka yağlar içime sinmiyor. Parasal olarak değil castrol almamın sebebi tamamen memnuniyetimden. Cbr250 ile 182 gören varsa benden başka helal olsun derim. Kamera olsa çekicem ama çekemiyorum da maalesef. Hee öyle 182 gördüğüm de Ağrı dağının eteğinden aşağıya sallamadım motoru emin olun Eğim varsa bile çok az bir eğim zaten. Ama düz yolda çok rahat 170-175'lere yapışıyorum. 85 kiloyum bu arada. Yeni kasa cbr'ında pek şansı olmadı benim yanımda. Allah var motoruma çok temiz ve titiz bakıyorum. Bakımları asla aksatmadan zamanı gelmeden önce yaparım mutlaka. Zincir temizliği benim için km değil haftalıktır mesela. Üşenmem hemde hiç. Bir temizliğim en kısa 5 saat sürüyor girip çıkmadığım yer temizlemediğim parça kalmıyor. Sağ olsun cbr'ım da bunun karşılığını veriyor. Farklı 4-5 cbr'la denedik, boy boy fark açıyorum Motorumu en az 30-40 km boyunca sakin kullanıp ısındırmadan asla gazlama yapmam. 30-45 dk civarı normal kullanırım ya da 30-40 km yol yaparım. Hız denemesi yapıcaksam da her zaman bu şekilde yaparım. Normalde de bu şekilde kullanırım. En az 30 km yol yapar motor ısınır daha sonra ufak tefek gazlamalar olur
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mustafa, sahibinden.com açıklamasına benzemiş yorumun, arayıp en son kaça olur diyecektim vallahi İyi tamam bir de castrol deneriz. Motorun vuruntusuz ve yumuşak vites geçişi için en iyi yağ hangisiyse onu istiyorum
    Twin bunu beğendi.

ogaakkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-09 TRACER
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayma sorunu bende yaşamadım. Tabi yinede ani yere basmalardan kaçınmakta fayda var. Ne kadar da olursa olsun asfalt üzeri tozlu, ıslak zeminler tehlikeli oluyor. Bota alıştıktan sonra vites değiştirme daha keyifli ve kolay bir hal alıyor. Sanırım bu taban, daha çok vites değişikliği ve frenlemede ayağında pedallardan kaymasını engelliyor.
    mucoist bunu beğendi.

Motosikleti
    Mustafa, sahibinden.com açıklamasına benzemiş yorumun, arayıp en son kaça olur diyecektim vallahi İyi tamam bir de castrol deneriz. Motorun vuruntusuz ve yumuşak vites geçişi için en iyi yağ hangisiyse onu istiyorum
    Emre sen misin la? Çıkaramadım
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre sen misin la? Çıkaramadım
    Yoo değilim. Ferhat ben. O kadar foto koyduk yukarıya bi bakıp ona göre sallasaydın
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yoo değilim. Ferhat ben. O kadar foto koyduk yukarıya bi bakıp ona göre sallasaydın
    AAa Ferhat sen miydin?
    Kusuruma bakma inan fotoğrafa da pek dikkat etmedim açıkçası, Bir kusurum olduysa affola Bundan sonra nerede görsem tanırım sıkıntı yok artık
    Sokollu bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler