Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimin bakımlarını hep kendım yaptım sımdıye kadar. su anda 16000 Kmdeyim. 1000 kmde servise gitmiştim o kazığı yedıkten sonra gitmedım. 2013 model CBR'ım var.

Her 4000 kmde bakım yaptım . Her bakımda Yağ- Yağ Filtresi-Hava Fİltresi - Yağ tıpa Contası değiştirdim.
    Her 500 Kmde zinciri yağlamadım. Önce gaz Yağı ile sildim SONRA YAĞLADIM Ön kapağı kesin açacaksınız.
    18000 bakımında ise yine aynı seyleri yapacam. Yalnız bunlara ek olarak Buji + Ön ve Arka Balata değişimi yapacam. Balataları Aldım. Bujiyi ALMADIM. Onuda alacam. daha var
    Günaydın,

Bakımını kendi yapmak isteyenlere fikir vermeniz üstelik de detayli bilgi vermeniz bana yardımcı oldu.
    Sahsen ben motorsikletimin bakımı ile uğraşmaktan keyif alıyorum.
    İyi günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:46 ----------

Merhaba

1 haftayı güzel virajlar da 1000 km yaparak kapattim.
    İnanilmaz keyifliydi kazdağlarının virajları
    Ama uyararak söylüyorum bir o kadarda tehlikeli buldum.
    Rotam şehir bazında : 1istanbul-2çanakkale-3balıkesir-
    4çanakkale-5istanbul oldu.

Cok süratli kullanmiyorum genelde belkide o yuzden virajlarda teklikeler biraz daha indirgenmis olarak kaldılar.

Kisacası iyi zamanlar hep kısa sürer, kuzgun'un bakımı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:05 ----------

Alıntı Qsilver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçtiğimiz hafta yeni kasa, çift farlı bir cbr250 alarak aranıza katıldım. Şu anda hayatımın en mutlu en keyifli günlerini yaşıyorum diyebilirim. Neredeyse tüm ulaşımımı motosiklet ile sağlar oldum. İstanbul ataşehir ve Çanakkale bölgelerindeki arkadaşlar ile tanışmak isterim. Saygılar

http://i.imgur.com/VefuAcc.jpg
    Hayırlı olsun makina çok şık.
    Kazasız keyifli sürüşler dilerim.
    Bu renk kendini trafikte belli eder kanımca.
    İyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zsturkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar yeniden aranizdayim mutluyum,huzurluyum 600 F macerasından ve yeni kasa firtinasindan simdilik vazgeçerek 2012 tri-colourla yola devam ediyorum.

http://i.imgur.com/xOUhkVA.jpg
    Hayırlı olsun kardeşim senin için iyi olmuş 600 lüğe geçmedigin 250 likle durmuyosun yerinde :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Egzoz um patladı Yolda giderken bi anda sesi değişti ve olanlar oldu vaziyetler şöyle;

Fotoğraflarda görüldüğü üzre dağıldı bu hale geldi egzoz orjinale döndük mecbur motor tam fıtı fıtı oldu
    zarzurr tarrrturr çatpatt acayip sesler çikarmaya başladı
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar bilmiyorum bu şekilde link paylaşmak doğru mu ama yardımınıza ihtiyacım var,
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/136536-ilk-kaza-talihsizlik-mi-bedevilik-mi-nedir-bilemedim.html

böyle link paylaşmak yasaksa silinsin lütfen.

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar benim motorun bakımı geldi 1000km 2014 yakın zamanda yaptıran varsa kaça maloldu bilgilendirebilir misiniz? Birde motoru Güngör motor dan aldım Konşuk daha yakın bana hangisini tavsiye edersiniz fiyatlar servis servis fark ediyor sanırım?

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba arkadaslar,
    Hafta yogun olacak gibi duruyor ama haftasonu için bir kahvaltı programı mı yapsak.?

Çengelköy/Çınaraltında

Hava da muhalefet yapmazsa
    Karşıdan gelicek arkadaşları ;

Harem feribotunu tercih ederlerse
    (Denizin tadını cikarmak isteyenler için)
    Harem feribot iskele çıkışında ki benzincide(üsküdar istikametinde)
    Karşilayabilirim oradan beraber çengele süreriz.

Yer bulamassak kuzguncuga süreriz
    Kahve bahane olur
    Ne dersiniz?
    depicci ve Bugraaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "
    arkadaşlar selam.. malumunuz yaz yavaş yavaş bitiyor.. elinde sıfır a yakın 2014cıbırı 250r olan ve satmak isteyen arkadaşlar var ise bana özelden ulaşabilirler. şimdiden herkese teşekkürler..
    ha bu arada galerici değilim son kullanıcıyım

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,
    Hafta yogun olacak gibi duruyor ama haftasonu için bir kahvaltı programı mı yapsak.?

Çengelköy/Çınaraltında

Hava da muhalefet yapmazsa
    Karşıdan gelicek arkadaşları ;

Harem feribotunu tercih ederlerse
    (Denizin tadını cikarmak isteyenler için)
    Harem feribot iskele çıkışında ki benzincide(üsküdar istikametinde)
    Karşilayabilirim oradan beraber çengele süreriz.

Yer bulamassak kuzguncuga süreriz
    Kahve bahane olur
    Ne dersiniz?
    Isim olmassa gelirim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorun bakımı geldi 1000km 2014 yakın zamanda yaptıran varsa kaça maloldu bilgilendirebilir misiniz? Birde motoru Güngör motor dan aldım Konşuk daha yakın bana hangisini tavsiye edersiniz fiyatlar servis servis fark ediyor sanırım?
    Ben mototalda yaptirdim 80-90 arasi bisey tutmustu
    kahve ve qezgin bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İşim olmazsa kerametli ılıcası düşünüyorum bu zamanlar süper olur duruma göre bakacağız artık

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "
    Arkadaşlar selam.. aranızda motoruna lastik alanınız var mı ? Pirelli diablo rosso 2 ya da bunun muadili michelin lastik almayı planlıyorum.. Bakırköy civarında ikamet ediyorum buralara yakın yada herhangi bir yerde lastik satın alanınız var mı ?
    ardacik bunu beğendi.
    Hayatta zarar etmeyeceğiniz tek şey, hayallerinizin peşinden koşmak..

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sonunda Antalya'da buluşucak gezecek gazlayacak birisini buldum..
    Aradım taradım saolsun ninja-300 forumundan Sezai ile ufak bi buluşma yaptık..
    Evet bu arada net bilgidir Ninja-300 fena bir makina Maşallah.. Bir kaç sefer sadece stop lambalarını izlemekle yetindim diyebilirim arkadan.. :D

Gelmek katılmak isteyen olursa kapımız açık..

Bir kaç foto eliyeyim..

Tech_N9ne ve black-man bunu beğendiler.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Güzel yorumun için teşekkür ederim zeki dostluğumuz kalıcı olur inşallah
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Qsilver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçtiğimiz hafta yeni kasa, çift farlı bir cbr250 alarak aranıza katıldım. Şu anda hayatımın en mutlu en keyifli günlerini yaşıyorum diyebilirim. Neredeyse tüm ulaşımımı motosiklet ile sağlar oldum. İstanbul ataşehir ve Çanakkale bölgelerindeki arkadaşlar ile tanışmak isterim. Saygılar

http://i.imgur.com/VefuAcc.jpg
    Kırmızı rengi çok hoş ,öncelikle hayırlı olsun motorun. Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip eylesin bende Maltepe'deyim bir haftasonu buluşuruz olmadı şöyle 10 kadar cbr'cı toplansak fena olmaz

Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel yorumun için teşekkür ederim zeki dostluğumuz kalıcı olur inşallah
    Eyv. Hocam.. İnşallah öyle de olucak.. Akşam görüşmek üzere haberleşelim..
    Hayallerime Sürüyorum.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BOZKAPLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.. aranızda motoruna lastik alanınız var mı ? Pirelli diablo rosso 2 ya da bunun muadili michelin lastik almayı planlıyorum.. Bakırköy civarında ikamet ediyorum buralara yakın yada herhangi bir yerde lastik satın alanınız var mı ?
    Michelin dersen eger kabatas buzz motor derim ben ordan aldim taktirdim prelli icin bilmiyorum ama internetten alip yine gidip oraya taktirabilirsin

kanalceyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar merhaba,

Ortalama 2-3 hafta önce 2014 model 250r satın aldım ve rodajını uzun yolda itinayla tamamladım. Henüz motoru aldığımın üçüncü günü aracın birisi geri geri gelirken sağ arka tekeri ile ön tekerime vurdu. Aracın ittirmesiyle gidon sol tarafa doğru sonuna kadar döndü ve artık daha fazla gitmeyince adam anlayıp durdu. Sonuç olarak gidonu düz tuttuğumda ön teker hafif sola doğru yamuk duruyor.

Dün İstanbul E5 üzerinde bulunan Mutluhan Honda'ya gittim ve 1000 km bakımını yaptırdım. Bu sırada kazadan bahsettim ve uzun yol testine çıkarıp bakmaları gerektiğini söylediler. Yapılan testin sonucuna göre usta herhangi bir kasma veya çekme olmadığını, şu an için bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtti. Ayrıca tanıdık vasıtasıyla gittiğim için biraz açık konuştu ve "motorunuz henüz sıfır, ben yerinizde olsam bu sorun için hasar kaydı oluşturulmasını, motorun sökülmesini vs. istemezdim ama içinize sinmiyorsa yapalım" dedi. Açıkçası ben de pek üstelemedim, sonuçta bu kaza tutanağının 1 yıl kadar geçerli olduğunu, ileride yaşatacak olan bir sorunda tespit edilip hemen işleme koyulabileceğini de belirttiler ve ben de vazgeçtim.

Yalnız o yamukluk benim kafama takıldı, giderken direksiyonu fark edilemeyecek derecede yamuk tutmam gerekiyor. Siz olsanız ne yapardınız?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alkanyuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Ortalama 2-3 hafta önce 2014 model 250r satın aldım ve rodajını uzun yolda itinayla tamamladım. Henüz motoru aldığımın üçüncü günü aracın birisi geri geri gelirken sağ arka tekeri ile ön tekerime vurdu. Aracın ittirmesiyle gidon sol tarafa doğru sonuna kadar döndü ve artık daha fazla gitmeyince adam anlayıp durdu. Sonuç olarak gidonu düz tuttuğumda ön teker hafif sola doğru yamuk duruyor.

Dün İstanbul E5 üzerinde bulunan Mutluhan Honda'ya gittim ve 1000 km bakımını yaptırdım. Bu sırada kazadan bahsettim ve uzun yol testine çıkarıp bakmaları gerektiğini söylediler. Yapılan testin sonucuna göre usta herhangi bir kasma veya çekme olmadığını, şu an için bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtti. Ayrıca tanıdık vasıtasıyla gittiğim için biraz açık konuştu ve "motorunuz henüz sıfır, ben yerinizde olsam bu sorun için hasar kaydı oluşturulmasını, motorun sökülmesini vs. istemezdim ama içinize sinmiyorsa yapalım" dedi. Açıkçası ben de pek üstelemedim, sonuçta bu kaza tutanağının 1 yıl kadar geçerli olduğunu, ileride yaşatacak olan bir sorunda tespit edilip hemen işleme koyulabileceğini de belirttiler ve ben de vazgeçtim.

Yalnız o yamukluk benim kafama takıldı, giderken direksiyonu fark edilemeyecek derecede yamuk tutmam gerekiyor. Siz olsanız ne yapardınız?
    Duz yolda trafige bos alan da olur bi ellerini birak bakalim dedigin gibi cekiomu bitarafa makine ? Yada gidonu tam sol yap depoyla arasindaki payi olc sonra tam sag yapip olc iki taraftaki bosluk esitmi diye...

Arkadaşlar merhaba,

Hocam öncelikle geçmiş olsun..
    Honda servislerinin hepsinin ağzı bir..
    1. Si "abi kullan bişe olursa 4 sene garantisi var.."
    2. Si "bi sorun teşkil etmiyor" bu demek ki sorun var ama yapmasakta olur..
    3. Sü "abi motor sıfır kaza görünmesin.."
    4. Sü de şu.. "İstersen yaparız.. Ama sökmeyelim.."

Bunların hepsi bahane hocam.. Motor sökülse ne olur.. ? Hiç bişe.. Alt tarafı gidonu düzelticek.. Uğraşmamak için hepsi bu ağızları yapıyor.. Bence senin için bir sorunsa git yaptır.. Yaparkende zamanın varsa başında dur.. Ayrıca dikkat et kayıklığı düzeltmek için tekeri kaldırıma kıstırıyorlar.. Tekme atıyorlar düzelsin diye.. İlkel yollar kullanmasınlar.. Ben pcx'im olduğu zamandan biliyorum.. Davranışları bu şekilde.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Yeni kasa kullanan arkadaşlardan rica etsem şu 3000-5000 arası blok içinden gelen zırıltıyı kontrol edebilirler mi ? Herkeste 5500 de bende 3000 de yapıyor.. Yeni kasa olduğundan mıdır ? Bilemedim.. ;)
    Hayallerime Sürüyorum.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Hehe zeki dun akşam konuşmuştuk bu olayı da bence git yaptır alt motoru sökecekler sanki abi motor açılmasın demişler.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar merhaba,

Bu arada yaklaşımını hiç beğenmedim Mutluhan'ın adamlar kolay para peşinde göz göre göre göndermiş bence. Sıfır motor almaya çıkınca da motoru göstermeye anlatmaya yetkili bile gelmemiş benimle telefonda görüşmüştü.Tam bakkal mantığı ile işletiliyor bence. Ben olsam başka bir servise göstermeyi düşünürüm. Bakalım orası ne cevap verecek.

Tam şu an ki durumunu bilmiyorum ama cevizli Maltepe Park'a gelmeden Konşuk'tu sanırım yetkili servis orası için olumlu yorumlar yapılmıştı. Ben motoru Güngör'den aldım o yüzden 1000km servise oraya götüreceğim kısmetse bu hafta sonu.
    Mitoqondri bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

kanalceyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle geçmiş olsun..
    Honda servislerinin hepsinin ağzı bir..
    1. Si "abi kullan bişe olursa 4 sene garantisi var.."
    2. Si "bi sorun teşkil etmiyor" bu demek ki sorun var ama yapmasakta olur..
    3. Sü "abi motor sıfır kaza görünmesin.."
    4. Sü de şu.. "İstersen yaparız.. Ama sökmeyelim.."

Bunların hepsi bahane hocam.. Motor sökülse ne olur.. ? Hiç bişe.. Alt tarafı gidonu düzelticek.. Uğraşmamak için hepsi bu ağızları yapıyor.. Bence senin için bir sorunsa git yaptır.. Yaparkende zamanın varsa başında dur.. Ayrıca dikkat et kayıklığı düzeltmek için tekeri kaldırıma kıstırıyorlar.. Tekme atıyorlar düzelsin diye.. İlkel yollar kullanmasınlar.. Ben pcx'im olduğu zamandan biliyorum.. Davranışları bu şekilde.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Yeni kasa kullanan arkadaşlardan rica etsem şu 3000-5000 arası blok içinden gelen zırıltıyı kontrol edebilirler mi ? Herkeste 5500 de bende 3000 de yapıyor.. Yeni kasa olduğundan mıdır ? Bilemedim.. ;)
    Tahmin ediyorum ki dediğinde haklısın, uğraşmamak için ağız burun yapmış olabilir usta. Yalnız kaldırıma sıkıştırıp da tekmeleyeceklerine ihtimal vermiyorum çünkü bilgi işlemdeki kişi ve hasar danışmanı yakın tanıdık. Gidonu sağa ve sola tam kırıp aralığına baktığımızda eşit olduğu gözüküyor, burada bir sorun yok ama gidonu düz tutup önden bakıldığında lastik hafif sola yamuk olduğu anlaşılıyor. Ufak bir resim paylaşayım en iyisi. Bu arada aynı şeyden bahsediyorsak eğer o zırıltı bende de oluyor, akşam onu da test edip haber veririm.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duz yolda trafige bos alan da olur bi ellerini birak bakalim dedigin gibi cekiomu bitarafa makine ? Yada gidonu tam sol yap depoyla arasindaki payi olc sonra tam sag yapip olc iki taraftaki bosluk esitmi diye...
    Kaskı düzeltmek için yolda ellerimi bıraktığımda sağa sola çekme olduğunu fark etmedim ama akşam üzeri iş çıkışı müsait bir yerde bunu özellikle deneyeceğim.
    Mitoqondri ve kahve bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler