Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Millet nerelerdesiniz herzaman on siralarda olan cbr250 grubu gozukmuyo ana sayfada
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet nerelerdesiniz herzaman on siralarda olan cbr250 grubu gozukmuyo ana sayfada
    Geziyoruz galiba bol bol kimsecikler yok bennde yeni bakiyorum )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Alıntı The-Rock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, burdan deneyimli abilerime birkaç soru sormak istiyorum. Yurtdışında yaklaşık bir haftalık bir eğitimle motor kullanmaya başladım, ilk başta Kawasaki ER500 daha sonrada Suzuki Bandit (650cc) kullandım tabi ki arkamda gözetmen eşlğinde. İlk bir haftadan sonra arkadaşımın motoruyla(KTM 350 SX-F)arazide birkaç deneme yaptım. Ekim başlarında ülkeye dönüyorum ve motor almak istiyorum. Aklımda Honda CBR 250R Repsol var başlangıç için, online olarak çok araştırdım ve herhangi bir kötü yorumla karşılaşmadım ve herkes yeni başlayanlar için ideal olduğunu söylüyor sizce iyi bir seçim midir yoksa biraz daha yüksek cc li bir motor mu almalıyım ? Son olarak da 2014 model mi önerirsiniz yoksa 2015 modelleri beklemeli miyim ? Türkiye'ye CBR 300R ın gelme olasılığı nedir ? Kafamda deli sorular :D Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Cbr 250 kendini kanitlamis bir motor kullanicilari memnun 300cc turkiyeye gelmiycek cunku bu hondanin satis politikasi malezya ve turkiyeye 250cc olarak uretiliyo bu kasa diger ulkelerde 300 cc vergiden dolayi bu boyle ve bukadar yuksek fiyata satmalarina ragmen yok satiyo bu model ben senin aklini karistiriyim biraz risk unsuruda tasisa r25 i bekle derim yamaha piyasayi kasip kavurucak ben merakla bekliyorum mt07 geldiginden beri herkesin dilinde r25 de ayni etkiyi yaraticak... beklemende fayda var
    The-Rock bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.. Bu 5500 rpm de gelen zırıltı sesi var hatta çözümü yok deniyor..
    Bu ses bende 3000 rpm'de başlıyor 5500 rpm'lerde duyulmuyor.. Yani o arada yapıyor bu zırıltıyı.. Hatta abim motorun arkasındaydı ve bir kaç kez dinlettim.. O da çok rahat duydu.. Gazı kesince gidiyor, gaz verince zırıltı devam ediyor.. Yeni kasada böyle sorun yaşayan var mı ? Zaten ilk bakımdan sonra çıkıyor diyorlar.. 1600-1700 km'lerde başladı..
    Ama 5500 rpm'de yapmıyor.. Dediğim gibi 3000'de başlıyor.. Yeni kasa olan arkadaşlar deneyebilir mi ?

Çözümü olmayan ses üretmişler arkadaş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Hocam aynı soruyu ben şöyle sormak istiyorum..

Koskoca Antalya'da ki CBR250 kullanıcıları neredesiniz.. Saklandığınız yerden çıkın artık.. Bir tane bile trafikte denk gelemedim daha..
    Hayallerime Sürüyorum.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The-Rock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, burdan deneyimli abilerime birkaç soru sormak istiyorum. Yurtdışında yaklaşık bir haftalık bir eğitimle motor kullanmaya başladım, ilk başta Kawasaki ER500 daha sonrada Suzuki Bandit (650cc) kullandım tabi ki arkamda gözetmen eşlğinde. İlk bir haftadan sonra arkadaşımın motoruyla(KTM 350 SX-F)arazide birkaç deneme yaptım. Ekim başlarında ülkeye dönüyorum ve motor almak istiyorum. Aklımda Honda CBR 250R Repsol var başlangıç için, online olarak çok araştırdım ve herhangi bir kötü yorumla karşılaşmadım ve herkes yeni başlayanlar için ideal olduğunu söylüyor sizce iyi bir seçim midir yoksa biraz daha yüksek cc li bir motor mu almalıyım ? Son olarak da 2014 model mi önerirsiniz yoksa 2015 modelleri beklemeli miyim ? Türkiye'ye CBR 300R ın gelme olasılığı nedir ? Kafamda deli sorular :D Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Hoşuna giden kafana yatan motoru al bin arkadaşım..sonuçta hiç bir motor senin ilk veya son motorun olmayacak.ikinci eline bak servis ağına yedek parçasına fiyatına..daha doğrusu satış sonrasına da bak..kullanıcılarına sor sokağa çıktığında bak araştır bul sor..servisine ustasına sor..forumlar evet güzel hoş ama bir çok bilgi kirliliğini de beraberinde getiriyor unutma...
    Tercihe gelince de, Yamahanın politikayı biliyorsun ağza bal çalıp bekletme olayı...(gelirse)..beklediğine değdiğini düşündüğünde de "abartı" bir fiyat politikası.servisi yedek parçası vs.vs.vs...Düşmanı değilim markanın sahip olmak istediğim modelleri var yanlış anlaşılmasın..Yani dağlar kadar fark olmayacak aldığın farklı marka motorlarda biri yolda kağnı gibi gidip diğeri aya çıkarmayacak seni..gönlünden geçene sahip ol..fazla da geç kalmayıp çıkıp gezmeye dolaşmaya motorun "keyfini sürmeye" bakınız...
    Mitoqondri bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum.. Bu 5500 rpm de gelen zırıltı sesi var hatta çözümü yok deniyor..
    Bu ses bende 3000 rpm'de başlıyor 5500 rpm'lerde duyulmuyor.. Yani o arada yapıyor bu zırıltıyı.. Hatta abim motorun arkasındaydı ve bir kaç kez dinlettim.. O da çok rahat duydu.. Gazı kesince gidiyor, gaz verince zırıltı devam ediyor.. Yeni kasada böyle sorun yaşayan var mı ? Zaten ilk bakımdan sonra çıkıyor diyorlar.. 1600-1700 km'lerde başladı..
    Ama 5500 rpm'de yapmıyor.. Dediğim gibi 3000'de başlıyor.. Yeni kasa olan arkadaşlar deneyebilir mi ?

Çözümü olmayan ses üretmişler arkadaş.. [COLOR="Silver"]
    Benim okuduğum kadarıyla 5000 km sonrası ses yapıyor yazıyordu daha önceki sayfalarda eksantrik zinciri değişmiş belli bir km yaptıktan sonra yine aynı ses gelmeye başladı diye yazmışlardı. Yağ değiştirdikten sonra motorda 5le giderken nasıl olduysa 4e düştü vites bir kez başıma geldi acaba ayağım vitese mi değdi nasıl oldu anlamadım bakalım bir daha yapacak mı aynı olayı
    Yeni cbr sahibi olan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız sürüşler yolunuz açık tekeriniz düz bassın

Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim okuduğum kadarıyla 5000 km sonrası ses yapıyor yazıyordu daha önceki sayfalarda eksantrik zinciri değişmiş belli bir km yaptıktan sonra yine aynı ses gelmeye başladı diye yazmışlardı. Yağ değiştirdikten sonra motorda 5le giderken nasıl olduysa 4e düştü vites bir kez başıma geldi acaba ayağım vitese mi değdi nasıl oldu anlamadım bakalım bir daha yapacak mı aynı olayı
    Yeni cbr sahibi olan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız sürüşler yolunuz açık tekeriniz düz bassın
    Biliyorum hocam herkeste 5500 sonrası var bende 3000-5500 arası bu zırıltı var.. Araştırdım çözümüde yok diyorlar..
    Metak ettiğim bende neden 3000 devirde başlıyor.. Yeni kada kullananlar sesi dinleyebilir mi ? Metak ettim..
    Hayallerime Sürüyorum.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Selamlar yeniden aranizdayim mutluyum,huzurluyum 600 F macerasından ve yeni kasa firtinasindan simdilik vazgeçerek 2012 tri-colourla yola devam ediyorum.

Mitoqondri, depicci, samet10 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar, bugün aranıza katıldım 2013model 5700de siyah
    Hoşgeldin kardeşim motorcu cbr camiasına

Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar yeniden aranizdayim mutluyum,huzurluyum 600 F macerasından ve yeni kasa firtinasindan simdilik vazgeçerek 2012 tri-colourla yola devam ediyorum.

http://i.imgur.com/xOUhkVA.jpg
    Kürkçü dükkanı açayım dedim de ortak bulamadıydım.. :D
    Her neyse kardeşim hoş geldin sefalar getirdin yeniden..
    koraycbr bunu beğendi.
    Hayallerime Sürüyorum.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Hosbuldum sagolun

Bundan önceki tricolour um u 10 binde alip 15 binde satmistim ve 2011 di. Bir yil yenilemiş ve 5 bin km azaltmis oldum

Kürkçü dukkanina hayirli isler
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı özgür 16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar arkadaşlar nasipse bende 2014 kasa cbr 250 almayi düşünüyorum önceki motorumda boydan dolayı ayaklar depoyu tam sarmiyodu ve motor altimda ufak gözüküyordu cbr de bu sorunu yasarmiyim boyum 186 cm cevap yazarsanız memnun olurum.
    Benim boy 1.88 bir sıkıntı olmuyor hatta çok memnunum diyebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:58 ----------

Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. 1480 tuttu. Ziraat sigorta 916 dedi ama onda çok fazla kesinti vardı. Şair sigorta kesinti yapmıyor.
    Bende kasko yaptırmak istiyorum fakat 1780tl gibi bir fiyat söylediler. Pazartesi tekrar arayıp konuşacağım. Ziraat'te ne gibi kesintiler vardı hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Yokmu korumali bot kullanan
    Ben geçenlerde YDS'nin yazlık botunu aldım. Şu ana kadar çok sıcak havalarda terletme dışında bir sıkıntsını görmedim fiyatıda 250tl civarındaydı.
    Bugraaa bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ben daha sportif tcx gibi yaris botu dusunuyorum, bi kac kere kil payi ayagimi kurtardim ve korumali botun gerekli oldugunu dusunuyorum daha pantolon, lastik ve bot almam gerekli ! Bakalim ne zamana

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Hosbuldum sagolun

Bundan önceki tricolour um u 10 binde alip 15 binde satmistim ve 2011 di. Bir yil yenilemiş ve 5 bin km azaltmis oldum

yıl yenilenmiş dekern 2012 mi yapmışlar :D

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu karter havalandırması borusunu temizleyeniniz oldumu hiç ? içinde su dolu sanırsam kitapcıkta tapayı açın pislik aksın sonra tekrar kapayın dio ?

notdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25

Müjde! IRC LASTIKSEVERLERE!

IRC ler iyi lastik diyen kaydırmayan düşmeyen arkadaşlar benim Lastikleri satıyorum. Buyrun linki:

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-on-arka-takim-sifir-lastikler-179363048/detay/

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese selamlar. Ferhat ben. Geçtiğimiz haftalarda Samet abimizin(kendisi ile bu forum aracılığıyla tanışmıştık) cbr'sini satın aldım. Çok keyifli bir alışveriş oldu benim için Daha önce scooter kullandığım için el ayak koordinasyonu pekiştirmeye çalışıyorum o yüzden henüz motora alıştım diyemem ama çok zevkli bir makina gerçekten motosiklet sürdüğümü şimdi anladım İlk müsait anımda depoyu ağzına kadar doldurup sürmek istiyorum

İş ve okuldan geriye kalan zamanda buluşmalara katılmak isterim. Avrupa yakasındayım. Sirkeci'de çalışıyor , Alibeyköy'de ikamet ediyorum . Kazasız sürüşler.

İşte benim yadigar ve selefim ;

Soldan sağa ayaktakiler ; samet10 , sokollu

Hosbuldum sagolun

Koray hayırlı olsun, ben eski fotolardan birini koyduğunu sanmıştım egsoz için karbon çalışmaları başlasın o zaman

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıl yenilenmiş dekern 2012 mi yapmışlar :D
    Km.arttırmak yok abi artık sene kaydırıyorlar CBF hayırlı olsun, şu profil resmin için de telif hakkı almış mıydın , hatırlamıyorum
    demirutku, zsturkmen ve samet10 bunu beğendiler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-250r-plus-pirelli-diablo-rosso-2-174954049/detay/

arkadaşlar motorumu satıyorum. ilgilenen arkadaşlar telefon ile ulaşabilirler. kendinize iyi bakın

Qsilver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250R
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçtiğimiz hafta yeni kasa, çift farlı bir cbr250 alarak aranıza katıldım. Şu anda hayatımın en mutlu en keyifli günlerini yaşıyorum diyebilirim. Neredeyse tüm ulaşımımı motosiklet ile sağlar oldum. İstanbul ataşehir ve Çanakkale bölgelerindeki arkadaşlar ile tanışmak isterim. Saygılar

demirutku, Mitoqondri ve Sokollu bunu beğendiler.

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    beylikdüzü civarlarında olanlar varsa bi buluşma yapabiliriz

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    bende bahçelievlerdeyim, yağmurlar başlamadan bi akşam çıkıp gezelim arkadaşlar ne dersiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler