Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün tiger eksozumu taktım ve kısa bir video çekdim birde sizlere ufak 1-2 soru sordum. izlemek isteyenler için link http://www.youtube.com/watch?v=NXorw37tUgw
    nasıl bi ses arıyosun bilmiyorum ama genelde tek silindir olduğu için hep bu sese yakın oluyo ne takarsan tak yani birinci problem ondan kaynaklanıyo ama trafikte orjinal egzos çok sonuk gercektende farkedilmek içinde deiştirmek lazım ama daha tok bi ses arıyosanda akrapovic derim http://www.youtube.com/watch?v=xHHORBKNZbw

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hehe o zmn ben tam zamaninda satmisim benim cbr'yi
    adamlar nasıl bi motosiklet yapmışsa önde cift disk var 250 cc hemde )))
    _pLay_06 ve fearlesboyy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bi ses arıyosun bilmiyorum ama genelde tek silindir olduğu için hep bu sese yakın oluyo ne takarsan tak yani birinci problem ondan kaynaklanıyo ama trafikte orjinal egzos çok sonuk gercektende farkedilmek içinde deiştirmek lazım ama daha tok bi ses arıyosanda akrapovic derim http://www.youtube.com/watch?v=xHHORBKNZbw

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

adamlar nasıl bi motosiklet yapmışsa önde cift disk var 250 cc hemde )))
    akropovıc ınternette arastırdım fakat bulamadım. sımdı herkez dıyorkı 150 tl lık eksozuda alsan aynı ses cıkardı gıdıpde neden 500tl verdın fılan , hal boyle oluncada dogal olarak ınsanın moralı bozuluyor satıcı arkadaslada gorustum ıade edebılecegımı beyan ettı. bende ıyıce sasırdım.
    fearlesboyy bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akropovıc ınternette arastırdım fakat bulamadım. sımdı herkez dıyorkı 150 tl lık eksozuda alsan aynı ses cıkardı gıdıpde neden 500tl verdın fılan , hal boyle oluncada dogal olarak ınsanın moralı bozuluyor satıcı arkadaslada gorustum ıade edebılecegımı beyan ettı. bende ıyıce sasırdım.
    eger içine sinmediyse iade et hazır satıcı da geri alırım demiş senin fikrin onemli burda dediğim gibi tek silindirde çok ses farkı olmuyo malesef bende orjinal haliyle kullanıyorum deiştirmedim malum ses biyerden sonra çok kafa utuluyo...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    ustad zevkın tartısıldıgını bılmıyordum kusura bakma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

dostum benım eksozun fıyatı 500-550-600 cıvarında degısıyor. aldıgım eksozun faturası vs sı var ama bılmıyorum sesı bır tuhaf cıkıyor. olmadı ıade etmek zorunda kalacam. yukarda bır arkadas cbr 125 resmı paylasmıs uzerınde kırmızı bır eksoz var . daha oncede bır arkadas ben hyosung da kullandım cok guzel fılan demıstı http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...61504777/detay olmadı bunumu alıpda taksam bosa 500tl vermenın mantıgı varmı anlam veremedım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

http://i.hizliresim.com/lYv0QE.jpg katlanabılır plakalıgı nereye ne sekılde monte etmem gerekıyor varmı bır bılgısı olan ?
    ben olsam 500/600 tl tabıkı vermem sonucda tek sılındor fazla beklentıye gırmeyın hayal kırıklıgı olur fırsat bulursam yarın sıze resım atabılırım plakalıgı monte etme yerı hakkında fıkır acısından

Motosikleti
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger içine sinmediyse iade et hazır satıcı da geri alırım demiş senin fikrin onemli burda dediğim gibi tek silindirde çok ses farkı olmuyo malesef bende orjinal haliyle kullanıyorum deiştirmedim malum ses biyerden sonra çok kafa utuluyo...
    sanırım bende ıade edıp demın sıze gosterdıgım eksozu alcam gıbı cunkı bu eksoz benı hıc tatmın etmedı.
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam 500/600 tl tabıkı vermem sonucda tek sılındor fazla beklentıye gırmeyın hayal kırıklıgı olur fırsat bulursam yarın sıze resım atabılırım plakalıgı monte etme yerı hakkında fıkır acısından
    super olur. sızdede katlanır plakalık mevcutmu ?

selim1996 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 E (2013)
    Abi bence güzel modifikasyon olmuş eline sağlık.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    sanırım bende ıade edıp demın sıze gosterdıgım eksozu alcam gıbı cunkı bu eksoz benı hıc tatmın etmedı.

super olur. sızdede katlanır plakalık mevcutmu ?
    vardı arkadasa verdim hyosunguna taktı arkadasın arka plakalıgını sokmustuk resım olarak orada gösterecegım tsbı fırsat bulursam+sızın ıcın aradım buldum tam anlatmak ıstedıgım yere takmıs
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...14522693/detay
    _pLay_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    vardı arkadasa verdim hyosunguna taktı arkadasın arka plakalıgını sokmustuk resım olarak orada gösterecegım tsbı fırsat bulursam+sızın ıcın aradım buldum tam anlatmak ıstedıgım yere takmıs
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...14522693/detay
    dostum sagol benım ıcın baya ograstın. resmı karanlıkta cektıgı ıcın tam anlayamadım ama yarın motosıkletım uzerınde deneyecem. o zaman benım yukledıgım resımdekı kuyrugu kesıp bıcmeye gerek kalmıyor sanırım kuyrugu komple kaldırıyor gıbıyız

Motosikleti
    YAMAHA MT
    aynene orjınal halı ıle cıkart
    _pLay_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    aynene orjınal halı ıle cıkart
    o zaman arada baya bı acıklık kalacak gıbı hadı bakalım hayırlısı =)

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    @_pLay_06
    Ben size söylemiştim hocam bu egsozdan alın diye.fiyat/performans oranı çok iyi hemde sesi beğenmezseniz susturucusu takınca orijinal egsoz gibi ses veriyor:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...59037671/detay
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09

avcrom un bu eksozu ideal bence. seside çok iyi.
    prohonda bunu beğendi.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fırsat bulup cbr ile yzf nin yanyana resimlerini çekebildim. fakat Cbr 125 lik le yanyana denk getirebildim. Fark olarak herkes kendi görüşüne göre karar verir artık.

http://i.imgur.com/NHIJy6d.jpg

http://i.imgur.com/bfWGoyz.jpg
    Hocam bu yzf 125'i nerden bulduysan berbat yapmış adam çok çirkin benim bile hoşuma gitmedi plakalım yok arkadan incecik görünüyor renk desen berbat. ben alınca 1-2 hafta içinde bir de cbr bulup yan yana çekip gönderirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

arkadaşlar bugün tiger eksozumu taktım ve kısa bir video çekdim birde sizlere ufak 1-2 soru sordum. izlemek isteyenler için link http://www.youtube.com/watch?v=NXorw37tUgw
    Eksoz konusunda bir kaç şey söylemek istiyorum.
    1) cbr'ye istenilen eksoz takılsın fakat o istenilen sesin alınamayacağının farkına varılması gerek çünkü motor ona göre dizayn edilmemiş yani şekil olsun yakışıklı olsun ses olsun diye değil rahat olsun sessiz sakin olsun bastı mı sıkışmasın torklu olsun diye yapılmış ki bu eksozların çoğu da zaten racing motor gibi değil de cruiser gibi ses veriyor.
    2) sonradan takılan bu eksozların en sevmediğim olayı sesini de geçtim o boru varya motorun altından görünen 30-40cm boyunda çirkin borusu ne kadar çirkin birşeydir bu ya kapanmıyor mu o ?

arkadalar bunlar benim şahsi düşüncem ben beğenmediklerimi söylüyorum beğenene de saygı duyuyorum tabi ben her zaman orjinalden yanayım.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    dostum belkı sorum bıraz sacma olacak ama bu cbr 125dekı eksoz nasıl ses verıyor ? 500tl ye tiger eksoz aldım ama hıc memnun degılım. o eksozda 150tl imiş. bunu verip onumu alsam aradaki farka değermi bilemedim ?
    hocam o resimdeki cbr 125 benim değil. motorumu park ettiğim yerde ki arkadaşlardan birinin. ben yzf ile boyut karşılaştırılması bakımından fikir olsun diye çektim o resimleri.(yan yana denk getirmişken) Yani o eksozun sesi hakkında bir fikrim yok. Ama olurda sahibiyle yakalarsam dinler bakarım. Hatta videoya da çekerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Hocam bu yzf 125'i nerden bulduysan berbat yapmış adam çok çirkin benim bile hoşuma gitmedi plakalım yok arkadan incecik görünüyor renk desen berbat. ben alınca 1-2 hafta içinde bir de cbr bulup yan yana çekip gönderirim [COLOR="Silver"]
    hocam zaten o motor zaten arkadan incecik gözüküyor :D o motorun sahibi plakalığı iptal edip daha sivri bir görüntü yakalamış ama bu motoru daha uzun gösterdiğinden daha da ince göstermiş. Bakalım plakalıklı denk getirirsem onlada çekerim resimleri ki resimdeki cbr 125. zaten 250r dan daha ince gözüküyor. Tabi lastik kalınlığı göz yanıltıcı olabilir. Ama hatları bakımından olsun vs cbr yzf den iri bir motor. yzf nin sadece yükseklikten ve biraz daha hatlı yapılışından dolayı iri gösteren bir yapısı var.

bugün gezinirken öyle bi grup sayfasında denk geldim. Bu resimdeki abimizde cbr'a taktığı ön ve arka lastiklerle gayet iricene bi görüntü yakalamış... tabi bence görüntüden öte motora bir faydası olduğunu düşünmüyorum.

agrasiwe ve _pLay_06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @_pLay_06
    Ben size söylemiştim hocam bu egsozdan alın diye.fiyat/performans oranı çok iyi hemde sesi beğenmezseniz susturucusu takınca orijinal egsoz gibi ses veriyor:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...59037671/detay
    zatenm bunu ıade edıp sızın soyledıgınız eksozdan alcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Hocam bu yzf 125'i nerden bulduysan berbat yapmış adam çok çirkin benim bile hoşuma gitmedi plakalım yok arkadan incecik görünüyor renk desen berbat. ben alınca 1-2 hafta içinde bir de cbr bulup yan yana çekip gönderirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Eksoz konusunda bir kaç şey söylemek istiyorum.
    1) cbr'ye istenilen eksoz takılsın fakat o istenilen sesin alınamayacağının farkına varılması gerek çünkü motor ona göre dizayn edilmemiş yani şekil olsun yakışıklı olsun ses olsun diye değil rahat olsun sessiz sakin olsun bastı mı sıkışmasın torklu olsun diye yapılmış ki bu eksozların çoğu da zaten racing motor gibi değil de cruiser gibi ses veriyor.
    2) sonradan takılan bu eksozların en sevmediğim olayı sesini de geçtim o boru varya motorun altından görünen 30-40cm boyunda çirkin borusu ne kadar çirkin birşeydir bu ya kapanmıyor mu o ?

arkadalar bunlar benim şahsi düşüncem ben beğenmediklerimi söylüyorum beğenene de saygı duyuyorum tabi ben her zaman orjinalden yanayım.
    tabıkı her zaman herkezın fıkrıne saygı duymak gerekır. ben orjınal eksozu cok tıpsız buluyorum bırde su motoru gıbı ses cıkartıyor o acıdan eksozu degıstırmek ıstemıstım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o resimdeki cbr 125 benim değil. motorumu park ettiğim yerde ki arkadaşlardan birinin. ben yzf ile boyut karşılaştırılması bakımından fikir olsun diye çektim o resimleri.(yan yana denk getirmişken) Yani o eksozun sesi hakkında bir fikrim yok. Ama olurda sahibiyle yakalarsam dinler bakarım. Hatta videoya da çekerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

hocam zaten o motor zaten arkadan incecik gözüküyor :D o motorun sahibi plakalığı iptal edip daha sivri bir görüntü yakalamış ama bu motoru daha uzun gösterdiğinden daha da ince göstermiş. Bakalım plakalıklı denk getirirsem onlada çekerim resimleri ki resimdeki cbr 125. zaten 250r dan daha ince gözüküyor. Tabi lastik kalınlığı göz yanıltıcı olabilir. Ama hatları bakımından olsun vs cbr yzf den iri bir motor. yzf nin sadece yükseklikten ve biraz daha hatlı yapılışından dolayı iri gösteren bir yapısı var.

bugün gezinirken öyle bi grup sayfasında denk geldim. Bu resimdeki abimizde cbr'a taktığı ön ve arka lastiklerle gayet iricene bi görüntü yakalamış... tabi bence görüntüden öte motora bir faydası olduğunu düşünmüyorum.

http://i.imgur.com/GTk6qzy.jpg
    ne kadar buyuk lastık = o kadar fazloa yakıt tukemı ve o kadar fazla motor yorulması demek .
    Pistolero_10 bunu beğendi.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bende 3 senedir kullanıyorum motorumu ama geçenlerde öptüm yeri maalesef hafif yağmurda motor freni ardından fren sonucu otor kaydı neyseki yavaştım.
    Motor baya sürüklendi yinede hasar o kadar büyük değil. Herkese kazasız sürüşler

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Volkan Serezli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 3 senedir kullanıyorum motorumu ama geçenlerde öptüm yeri maalesef hafif yağmurda motor freni ardından fren sonucu otor kaydı neyseki yavaştım.
    Motor baya sürüklendi yinede hasar o kadar büyük değil. Herkese kazasız sürüşler
    Geçmiş olsun hocam... Dönerken mi yoksa düz giderken mi kaydı teker?

Motosikleti
    Alıntı Volkan Serezli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam gecmıs olsun umarım sızde bırsey yokdur ?
    agrasiwe bunu beğendi.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    cbr 250r sakin kullanımda motoru sıkıştırmadan ortalama olarak 100 km de kaç litre yakar? yardımcı olursanız sevinirim
    2M is my life
    Music & Motorcycle

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250r sakin kullanımda motoru sıkıştırmadan ortalama olarak 100 km de kaç litre yakar? yardımcı olursanız sevinirim
    sakin kullanımda 3,2 lt felan yaktırdım, aslında ben lt hesabı yapmam direk kuruştan gidiyorum ama en son bir ay önce felan konuda da paylaştım, 100-115 arasında kullanımla 16 kr. civarında yaktırmıştım...
    _pLay_06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler