Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler bu yeni cıbırlar ne zaman gelecek yav gemide diyor hondadaki arkadaş bizim yavru gemide çürüyüp gidecek bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun umarım çok bişe çıkmaz bende bugun deiştirdim lastikleri michelin pilot street taktırdım inanılmaz sekilde motor virajlarda daha iyi imkanın varsa mutlaka deiştir...
    aldığımda michelin aktif pilot 3 vardı bende memnunum zaten bakarken özellikle lastik değişmiş baktım orjinaline binmezdim

ben motoru o derecelere zorlamyı mantıklı bulmuyorum. 163 gördüm en fazla ama zorlamıyorum açıkçası motoru.
    hepsi aynı fabrika ürünü en çok ben yaptım diye yarışa girmek bana tuhaf geliyo

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    178 gördüm.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben değiştirdim arka lastiği yol tutuşa fazla bir etkisi yok yakıtıda çok arttırmadı yani çok bir etkisi olmadı 150'lik takmıştım michelin
    bizim lastikler 140 ile 150 arasında bence de çok yakıt farketmez haklısın çünkü öyle aman aman bir farkı yok ama eminim canlı görünüş olarak çok farkeder çok daha güzel duruyordur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Arkadaşlar bende mi takıntı var bilmiyorum ama bizim motorda benim ısınamadığım bir şey var. tmm her konuda çok iyi ve yeterli hız desen bana fazla bile yakıt desen resmen kokluyor torku maşallah çok iyi performans olarak herşey çok iyi de tasarımında çizgilerinde beni sarmayan birşey var ve ısınamıyorum motora kafayı sıyırıcam. gözüm hep baka motorlarda mesela bu motoru almadan önce deli gibi araştırdım sordum soruşturdum hep cbr250-125 ve yzf125 arasındaa gidip geldim herkesin söylediği 125 düşünme oldu aldım motorumu fakat bugün bşr yzf125 gördüm hata mı yaptım acaba diye düşünmeden edemiyorum baksanıza gecenin bu saati olmuş bunları yazıp yzf videoları izliyorum.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok fena yatılıyor mu ? bende değiştircem artık. sıfır yere yatmam lazım. namussuz lastik kayıyo. korkuyom düşecem dıye. zaten öldümde qeldim.
    okadar cok deneme imkanım olmadı ama lastiğe güvendiğin için daha çok yatırıyosun motoru kaymıyo çünkü :D kafa olarak daha rahatsın bence deiştir farkı görüceksin dier türlü bildiğin işkence...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığımda michelin aktif pilot 3 vardı bende memnunum zaten bakarken özellikle lastik değişmiş baktım orjinaline binmezdim

ben motoru o derecelere zorlamyı mantıklı bulmuyorum. 163 gördüm en fazla ama zorlamıyorum açıkçası motoru.
    hepsi aynı fabrika ürünü en çok ben yaptım diye yarışa girmek bana tuhaf geliyo
    bende okadar zorlamadım ustundeki lastiklerle hız denemesi yapmak ta mantıksız zaten onemli olan birazda güvenlik cünkü...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim lastikler 140 ile 150 arasında bence de çok yakıt farketmez haklısın çünkü öyle aman aman bir farkı yok ama eminim canlı görünüş olarak çok farkeder çok daha güzel duruyordur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Arkadaşlar bende mi takıntı var bilmiyorum ama bizim motorda benim ısınamadığım bir şey var. tmm her konuda çok iyi ve yeterli hız desen bana fazla bile yakıt desen resmen kokluyor torku maşallah çok iyi performans olarak herşey çok iyi de tasarımında çizgilerinde beni sarmayan birşey var ve ısınamıyorum motora kafayı sıyırıcam. gözüm hep baka motorlarda mesela bu motoru almadan önce deli gibi araştırdım sordum soruşturdum hep cbr250-125 ve yzf125 arasındaa gidip geldim herkesin söylediği 125 düşünme oldu aldım motorumu fakat bugün bşr yzf125 gördüm hata mı yaptım acaba diye düşünmeden edemiyorum baksanıza gecenin bu saati olmuş bunları yazıp yzf videoları izliyorum.
    bence bi imkan bulup yzf nin ustune oturup kullan aradaki farkı görüceksin sonra kendi seçimini sorgula bence cünkü cbr tasarım olarakta gusel onemli olan motorunu sevmek zaten sevdiğin zaman kusurlarınıda gormezsin ...
    samet10 bunu beğendi.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısıyla 16 binlere geldik..16 bin bakımında nelere dikkat etmek lazım ve ne yapılması gerekiyor arkadaşlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nefis bir foto..kullandığın foto makinesi ne forza46..gördüğüm en iyi cbr 250 r foto larından
    forza46 bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu lastikleri araştırcm teşekkürler...Orjinalinden farklı lastik takıldığına ne gibi dezavantajı olur ki?

Plakalığı söküp plakayı nereye taktınız acaba
    ASLINDA BENIM PLAKA KOLTUGUN ALTINDA .yanı plaka kullanmıyorum malum buralar mobese ve radar dolu ama arkadasınkını plakalıgı sökünce kendisi çok orjınal bir olakalık yaptı yarın resım atarım
    Didem17 bunu beğendi.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250

Evet ben de yzf 125 i çok beğeniyorum.Harika bir motor ama araştırmalarıma göre sadece görünüş olarak harika sanırım.Ben de birçok video izledim.Özellikle Atın elbiseli adamın yzf125 e çektiği videoyu da görmüşsünüzdür eminim...Herkes cbr 250 diyorsa fazla dış görünüşe takılmamak lazım bence...ki cbr nin de görünüşü kötü değil.Yzf125 i almış olsaydınız şuan cbr videoları izliyo olabilirdiniz...
    agrasiwe ve soycan bunu beğendiler.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısıyla 16 binlere geldik..16 bin bakımında nelere dikkat etmek lazım ve ne yapılması gerekiyor arkadaşlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

nefis bir foto..kullandığın foto makinesi ne forza46..gördüğüm en iyi cbr 250 r foto larından
    teşekkürler, 650d canon kullanıyorum. acemiyiz daha fotoğrafta
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    CBR 250R
    17 dolara ben de sipariş verdim hadı hayırlısı. Abiler 4bin bakımı yaptıramicam motor garanti kapsamı dışına cikar mi 2013 model ve 4bin bakıminda yağ ve yağ filtresi değşmnden başka neyi var ?
    fearlesboyy bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 dolara ben de sipariş verdim hadı hayırlısı. Abiler 4bin bakımı yaptıramicam motor garanti kapsamı dışına cikar mi 2013 model ve 4bin bakıminda yağ ve yağ filtresi değşmnden başka neyi var ?
    çıkmıyor hocam bende 4000 bakımını kendim yaptım 12000 de götür garanti devam etsin.

Motosikleti
    Arayışta
    Evet ben de yzf 125 i çok beğeniyorum.Harika bir motor ama araştırmalarıma göre sadece görünüş olarak harika sanırım.Ben de birçok video izledim.Özellikle Atın elbiseli adamın yzf125 e çektiği videoyu da görmüşsünüzdür eminim...Herkes cbr 250 diyorsa fazla dış görünüşe takılmamak lazım bence...ki cbr nin de görünüşü kötü değil.Yzf125 i almış olsaydınız şuan cbr videoları izliyo olabilirdiniz...
    CBR250 benim ilk motorum ve almadan önce aylarca araştırdım altın elbiseli adamı izledim felan filan amaaa şimdi benim altın elbiseli adam hakkında bir yorumum olacak orada yzf125'e çok acımasızca eleştiriyor gitmiyor diyor yahu tmm bu adam 600-1000cc motorlara biniyor 125lik onun için gitmiyor olabilir buna kabulum fakat cbr125 için neden gitmiyor demiyor ? cbr125 için hiç öyle acımasız yorumlar yapmıyor debriyaj pamuk gibi diyor lastik kötü diyor ama performansa eleştirmiyor yzf gibi (bence o programda markaların reklamları yapılıyor ne kadar para verilirse o kadar fazla övgü) bunları söyledim diye şimdi bana sallicaklar eminim buna. Bana herkes performans diyor arkadaş sokaklarda görüyoruz adamlar kuba motorla uçuyor, pizzacılar scooterları nasıl kullanıyorlar görüyorum bu motorların hiç biri yzf125den yüksek torku beygiri vardır diye düşünmüyorum.
    herneyse sözün özü ben bi arkadaşın dediği gibi yzf125 bulursam bana yakın bi binip biraz takılmak istiyorum baktım ben tatmin oluyorum bunu satar onu alırım.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    CBR250 benim ilk motorum ve almadan önce aylarca araştırdım altın elbiseli adamı izledim felan filan amaaa şimdi benim altın elbiseli adam hakkında bir yorumum olacak orada yzf125'e çok acımasızca eleştiriyor gitmiyor diyor yahu tmm bu adam 600-1000cc motorlara biniyor 125lik onun için gitmiyor olabilir buna kabulum fakat cbr125 için neden gitmiyor demiyor ? cbr125 için hiç öyle acımasız yorumlar yapmıyor debriyaj pamuk gibi diyor lastik kötü diyor ama performansa eleştirmiyor yzf gibi (bence o programda markaların reklamları yapılıyor ne kadar para verilirse o kadar fazla övgü) bunları söyledim diye şimdi bana sallicaklar eminim buna. Bana herkes performans diyor arkadaş sokaklarda görüyoruz adamlar kuba motorla uçuyor, pizzacılar scooterları nasıl kullanıyorlar görüyorum bu motorların hiç biri yzf125den yüksek torku beygiri vardır diye düşünmüyorum.
    herneyse sözün özü ben bi arkadaşın dediği gibi yzf125 bulursam bana yakın bi binip biraz takılmak istiyorum baktım ben tatmin oluyorum bunu satar onu alırım.
    GÖRSELLİK OLARAK TABIKI YZF R125 GÜZEL AMA konu parça olunca cok yaklaşmam...mesela cbr 125 veya 250 bunların yedek parça fiyatını hiç baktınızmı elektronık hariç plasttık aksam tamırden ucuz örnek kafa sag 55-60 solda aynısı kuyruk en son 30 tl idi plakalık 19 tl yanı bu fıyatlara kaza yapsanız tamır edi boyamazlar aynı rakamları bır de yzfr125 için sormanızı tavsieye ederim.dikkatt edin motorun motor yada perfons olarak kıyaslamıyorum. günümüz türkiyesinde caddedeki öküz suruculer yüzünden bu yedek parça bizim için önemli kaldıki en geç 2 günde parça elinizde türkiyenin neresinde olursanız olun.gazıantepdeyım şimdi yzfnın yan grenajı lazım olsa sanırım 300-+400 tl den aşağı değildir oda bulabilirseniz.
    örnek
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...60680302/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...45473272/detay aynı grenaj parçası hondada 60 tl inanmayan servisten yada google den aratıp bakabılır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...38128417/detay bu parçada hondada en son 115 yada 120 tl idi ve komple yan

Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÖRSELLİK OLARAK TABIKI YZF R125 GÜZEL AMA konu parça olunca cok yaklaşmam...mesela cbr 125 veya 250 bunların yedek parça fiyatını hiç baktınızmı elektronık hariç plasttık aksam tamırden ucuz örnek kafa sag 55-60 solda aynısı kuyruk en son 30 tl idi plakalık 19 tl yanı bu fıyatlara kaza yapsanız tamır edi boyamazlar aynı rakamları bır de yzfr125 için sormanızı tavsieye ederim.dikkatt edin motorun motor yada perfons olarak kıyaslamıyorum. günümüz türkiyesinde caddedeki öküz suruculer yüzünden bu yedek parça bizim için önemli kaldıki en geç 2 günde parça elinizde türkiyenin neresinde olursanız olun.gazıantepdeyım şimdi yzfnın yan grenajı lazım olsa sanırım 300-+400 tl den aşağı değildir oda bulabilirseniz.
    örnek
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...60680302/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...45473272/detay aynı grenaj parçası hondada 60 tl inanmayan servisten yada google den aratıp bakabılır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...38128417/detay bu parçada hondada en son 115 yada 120 tl idi ve komple yan
    Hocam Tabi ki baktım araştırdım ki CBR aldım onda sıkıntı yok zaten benim CBR hakkında tek derdim yzf kadar dikkat çekici olmaması (almadan önce cbr görünüşüne bayılmıştım touring racing arası rahat bi motor diye) işte komşunun malı daha güzel geliyormuş gibi bir durum oldu parça konusunda %100 katılıyorum sana ama ben hep şunu savunmuşumdur parça ucuz diye yola çıkarsak arabada tofaş'a binmemiz gerekiyor her daim araba alırkende bunu savunurum mesela

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Arkadaşlar konu dışı ama isteyen olursa elimde sağ ve sol olmak üzere dikiz aynaları mevcuttur.Kısa Ayna aldım taktım evde fazladan durup
    göze batmasın diye satıyorum...

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkmıyor hocam bende 4000 bakımını kendim yaptım 12000 de götür garanti devam etsin.
    ne yaptın 4000 bin bakımında kaç litre alıyor bunlar 2 tane 1litre motul alıcam. Başka ne önerırsiniz zaten usta ile yapıcaz.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yaptın 4000 bin bakımında kaç litre alıyor bunlar 2 tane 1litre motul alıcam. Başka ne önerırsiniz zaten usta ile yapıcaz.
    İpone Yağ al 10-40. 1,5 litre koyacaksınız Yağı . Yağ filtreesini ve yap tıpa contasını değiştirceksınız. Baska birşey yapmaya gerek yok.
    Motuldan ben hiç memnun kalmadım tavisye edmem.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Arayışta
    bu arada http://www.youtube.com/watch?v=VsEQAG6shuc izlemeni şiddetle tavsiye ederim

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İpone Yağ al 10-40. 1,5 litre koyacaksınız Yağı . Yağ filtreesini ve yap tıpa contasını değiştirceksınız. Baska birşey yapmaya gerek yok.
    Motuldan ben hiç memnun kalmadım tavisye edmem.
    neden abim? yani motul koyunca ne hissettirdi ipone koyunca ne fark oldu motorda, yardımcı olursan sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

http://http://www.motosikletaksesuarlari.com/IPONE-Motorsiklet-Yagi-R4000RS-10W40-4T-esterli-sentetik-performans-motor-yagi-1L-_675.html bu uygun mudur performans içinmiş ?

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Barkın bayoğlunun o videosunda benim takıldığım yer yeni başlayan biri için tasarlanmışsa neden sele yüksekliğini okadar fazla yapmışlar mesela...Benim de boyum 170 ama o motora yine de yeterli değil sanırım.O yüzden kendimi tehlikeye atmak istemediğim için vazgeçmiştim.
    İlk motorunuz CBR 250ymiş.Benim de ilk motorum olacak ve bir bayan olarak o motorda zorluk çeker mi sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Bana da "SEN KIZSIN ALSANA Bİ TANE ARABA,MOTORU NAPICAKSIN GÜCÜN YETMEZ DÜŞERSİN" diyen okadar kişi var ki çevremde ...Kafayı yemek üzereyim...Hafta sonu da babamın motorunu aldım kullandım biraz.Gücümün yetmediği zamanlar oldu gerçekten.Moralim bozuldu biraz.Ama düşüp biryerimi kırma ihtimalim olsa da motor almak istiyorum.Sanırım ben motora aşık oldum Hiçbirşey vazgeçiremiyor beni.Doğru mu yapıyorum bilmiyorum inş. bi tehlike atlatmam...
    fearlesboyy ve OokareenoO bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler