Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında 4.000 bakımına götüreceğim benim cbr ı.

Neler yapılacak ? Birde götürmez kendim yaparsam garantiden çıkar mı ?
    Teşekkürler.
    1,5 litre yağ + Yağ Filtresi + Alt Tıpa Contası alacaksın. Yapacaksın Bakımı. Garantiden cıkmaması ıcınde 1-12-24 bakımına sokman yeterli.
    beko12345 bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onları ben halledebilirim , başka hiçbirşey ellemeyecekler mi yani?
    Peki götürmez isem garanti durumu ne olur bilginiz varmı ?
    Kapı gibi kullanım kılavuzu var elinde. Orada resmi bakım aralıklarını yazmış Honda.

Kendin bakımı yapacaksın ama bakım yaptığını söylemeyeceksin.

Benim Cbr 250'nin bakımlarını kendim yapıyordum. İnan servisten daha iyi bakım yapıyordum. Elemanlar yağ ve yağ filtresini değiştirip o pis ellerini her yere sürüyorlardı. Başka da bişe yapmıyorlardı. O yüzden hiç gerek yok ara bakımlarda yetkili servis kazığı yemeye ;)
    beko12345 bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 litre yağ + Yağ Filtresi + Alt Tıpa Contası alacaksın. Yapacaksın Bakımı. Garantiden cıkmaması ıcınde 1-12-24 bakımına sokman yeterli.
    olm conta felan değişmiyor ya, millet uydurmuş bi conta, iki servisle konuştum yok öyle bşiey dediler, o conta demir hem çıkmadı bile yerinden, gerekte yokmuş zaten.. ben değişmedim iki kere açtım hiçbişeyde olmadı.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisler böyle yiyor insanları işte.

Beyler, Honda kitapçıkta 1.000>12.000>24.000 şeklinde bakım yazmışsa, motosiklete sadece o bakımlar yapılsa da garanti gitmez.

Ancak Cbr 250 o bakım aralığını kaldırabilecek bir model değil. Sürekli yüksek devirde kullanıldığında zaten yağ yağan bir motosiklet, bi de Honda'nın dandik 10/30 yağının 10.000+ Km boyunca motosikleti yağlaması mümkün olmadığı için bayiler ara bakıma çağırıyor.

Ara bakımlara gidersiniz gitmezsiniz o sizin tercihiniz. Ben Cbr 250 kullanırken 5.000 Km'yi geçirmeden yapıyordum bakımlarını. Zaten 5.000'e yaklaşınca bile motosikletin titreşimi filan artıyor, bakım istiyordu.

Yani o geniş bakım aralığı ne yazık ki Honda'nın hatası. Ha, ara bakıma gitmediniz diye sorun çıksa arkasında durur Honda, o ayrı konu. Ancak bazı bayiler "yağ seviyesini sizin kontrol etmeniz lazım, yağ eksilince eklemeniz lazım" gibi argümanlarla yokuş da yapabilir yani ;)

Kitapçıkta 12.000 ya da 6 ay diyeceğini de hiç sanmıyorum bu arada. Az KM yapan modeller için bakım 12 ayda bir yani yıllık yapılır ;)
    hocam bir yanlısı duzelteyım ara bakıma gıder yada girtmezsiniz bu size kalmış demişssiniz ama yanlış sırf bu yuzden bır arkadasımın motorunun garantı dısı kaldıgını bılırım.7000 km de motor yagsızlıktan kıtledı actılar sadece 100 gr yag cıktı içerisinden isterseniz varsa yakınlarda honda servisi varsa sorun hiç bir yag 11 .000 km gıtmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen niye 2 tane cbr 250r aldın abi anlamadım
    VALLA caner bılıyorsun zaten sıyah sıfır idi şimdi 2650 km oldu.geçende bir tane daha denk geldı 10500 km de sıyah 2012 model ılk sahıbınden garajda yatıyormus geçen seneden beri garajda yatıyor çocuk cok binmiyor BMW 520 var : ) bir baktım noterdeyım devri almışım.fıyat hiç soylemeyeyım ama yenı kasa cbr125 fıyatına geldi.o yüzden şimdi angel eye renklı manet vs vs işte bakınıyorum komple kafa vs dagıttık bakalım belkıde sadece ön cam ve manet alır gerı takarım.kararsızım.sitede sorun var resım yukleyemıyorum.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bir yanlısı duzelteyım ara bakıma gıder yada girtmezsiniz bu size kalmış demişssiniz ama yanlış sırf bu yuzden bır arkadasımın motorunun garantı dısı kaldıgını bılırım.7000 km de motor yagsızlıktan kıtledı actılar sadece 100 gr yag cıktı içerisinden isterseniz varsa yakınlarda honda servisi varsa sorun hiç bir yag 11 .000 km gıtmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

VALLA caner bılıyorsun zaten sıyah sıfır idi şimdi 2650 km oldu.geçende bir tane daha denk geldı 10500 km de sıyah 2012 model ılk sahıbınden garajda yatıyormus geçen seneden beri garajda yatıyor çocuk cok binmiyor BMW 520 var : ) bir baktım noterdeyım devri almışım.fıyat hiç soylemeyeyım ama yenı kasa cbr125 fıyatına geldi.o yüzden şimdi angel eye renklı manet vs vs işte bakınıyorum komple kafa vs dagıttık bakalım belkıde sadece ön cam ve manet alır gerı takarım.kararsızım.sitede sorun var resım yukleyemıyorum.
    valla enteresan adamsın abi :D allah kaza bela vermesin iki motorunda da,

yalnız abi bence 12000 km tek yağ koyma ile gider motor, neden dersen ben cbr125 te 1000 de ve 6000 de değişmiştim, hiç yağ eksiltme yoktu, hatta düzenli olarak arada binmeden yağ ölçme yerinden ölçerim, hiç eksiltmemişti, şimdi düşünüyorum 5000 kmde hiç eksiltmedi ise, 7000 km de 1500 gr yağı yakma ihtimali çok düşük ayrıca bu 1000 12000 bakım olaylarını forumdan bir arkadaş iki servise sorduğunu söyledi, bende gop honda artıya sordum, ara bakımları kendim yapıyorum 12000 de genel bakıma getircem dedim, ok tamam dedi sorun olmaz dedi..

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    olm conta felan değişmiyor ya, millet uydurmuş bi conta, iki servisle konuştum yok öyle bşiey dediler, o conta demir hem çıkmadı bile yerinden, gerekte yokmuş zaten.. ben değişmedim iki kere açtım hiçbişeyde olmadı.
    Len adamı delirtme. 1,5 tlilik conta. değiştirsin işte. Allah allah. benım Bursada kı serviste alt tıpa conta illede değişecek dedi. saldırıırm valla sana sen değiştir kardeşim dediklerimi bakma bunun dediğine. yeni her zaman yenidir.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence renk olayına cok kafanızı takmayın secenek cok
    buyrun repsol
    http://www.aliexpress.com/item/Free-...610213904.html

buda 125de n sevdıgım renk ama 250 de yok turuncu gri

http://www.aliexpress.com/item/Injec...248759775.html

buda size göre bence bayan rengi

http://www.aliexpress.com/item/Fairi...322983997.html
    yada orjinal parçaları boyatın zaten honda grenaj ucuz satarken yenısını alırsınız.tamamen ren degısıklıgı yok ise ruhsat degıtırmeyede gerek kalmaz
    üç linke de baktım...benim zevkimi yansıtmıyor bunlar.özellikle de o pembe grenajlı olan bana en uzak olanı ya renk olarak aslında siyah düşünüyodum daha önce de bi foto atmıştm buraya..manetleri jantları sarı...öyle yaptırmayı düşünüydm ama siyah çok zor olur diyorlar çizik vs... Beyaz rengi desen sevmiyorum beyazın yakıştığını gördüğüm sadece bi arkadş var geriye tek seçeneğim kalıyo..KIRMIZI istiyorumm

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Bende ozaman az cok elm anahtar tutuyor 6 bn bkima 180 tl vericegime kendm yag alirim degistiririm bide hava filtresini degiscek dedi onuda alimmi degistirimmi yoksa temizletsem olurmu
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ozaman az cok elm anahtar tutuyor 6 bn bkima 180 tl vericegime kendm yag alirim degistiririm bide hava filtresini degiscek dedi onuda alimmi degistirimmi yoksa temizletsem olurmu
    Kendın değiş kankko :D Servise para vermek yok . Garanti zamanı bile yaqımı kendım alacam.

hondacbrabii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r
    Iphone rs4000 koyim diyorum.motoruma nasil olur

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Len adamı delirtme. 1,5 tlilik conta. değiştirsin işte. Allah allah. benım Bursada kı serviste alt tıpa conta illede değişecek dedi. saldırıırm valla sana sen değiştir kardeşim dediklerimi bakma bunun dediğine. yeni her zaman yenidir.
    lan olm yağ değişiminde canla yaptık, o conta sıfırdan da sıfırdı, yerineden cıkmıyordu bide, neyini değiştircen, o conta değil pul gibi bişeydi hem hayretsin ya değiştirebilirseniz değiştirin lan

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift farlı cbr 250 Türkiye'ye giriş yapmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62315948/detay
    Hehe o zmn ben tam zamaninda satmisim benim cbr'yi

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadaşlar merhaba. dun tıger eksozum gelmıs fakat persembe gecesı mevburen ıstanbula gıtmem gerektıgı ıcın bugun ankaraya doner donmez eksozumu teslım aldım ve takdım fakat bazı ankaralı arkadaslarım bılırler burada yamaha ybr cıler eksozun kafasını kestırıp ustunede soba borusu tarzında bırsey takıp patır kutur bır ses cıkarttırıyorlar. tıger eksozu taktım tamam trafıkde belkı guzel dıkkat cekıyor olabılır fakat ses olarak chooper / cruiser tarzında bır ses cıkartıyor ve kafa utuluyor :( bırde sızlerden bır konudada destek almak ıstıyorum. kuyruk ıcın katlanabılır plakalık aldım fakat nasıl monte edecegımı bulamadım =)) bu konuda fıkrı olan arkadaslar varsa ve bılgı verırlerse cok mınnettar olurum.

Sımdıden tesekkur ederım.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Arkadaşlar fırsat bulup cbr ile yzf nin yanyana resimlerini çekebildim. fakat Cbr 125 lik le yanyana denk getirebildim. Fark olarak herkes kendi görüşüne göre karar verir artık.

fearlesboyy ve Didem17 bunu beğendiler.

Motosikleti
    dostum belkı sorum bıraz sacma olacak ama bu cbr 125dekı eksoz nasıl ses verıyor ? 500tl ye tiger eksoz aldım ama hıc memnun degılım. o eksozda 150tl imiş. bunu verip onumu alsam aradaki farka değermi bilemedim ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fırsat bulup cbr ile yzf nin yanyana resimlerini çekebildim. fakat Cbr 125 lik le yanyana denk getirebildim. Fark olarak herkes kendi görüşüne göre karar verir artık.

http://i.imgur.com/NHIJy6d.jpg

http://i.imgur.com/bfWGoyz.jpg
    yzf125grnaj ve depo kısmındaki işçilik olarak hiç bir zaman cekıcı bulmamısıımdır.tabı bu sahsi düşüncem.

Motosikleti
    arkadaşlar bugün tiger eksozumu taktım ve kısa bir video çekdim birde sizlere ufak 1-2 soru sordum. izlemek isteyenler için link
    selim1996 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün tiger eksozumu taktım ve kısa bir video çekdim birde sizlere ufak 1-2 soru sordum. izlemek isteyenler için link http://www.youtube.com/watch?v=NXorw37tUgw
    markayı tercih etmeseydin keske ! ayrıca cbr125 e forumdan erol abi şirinevlerden tiger eksoz aldı 600 küsür fiyata çokta tatlı sesi vardı seninki çakma olabilir.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün tiger eksozumu taktım ve kısa bi video çekdim birde sizlere ufak 1-2 soru sordum. izlemek isteyenler için link http://www.youtube.com/watch?v=NXorw37tUgw
    Abi kusura bakmada motoru iğrenç yapmışsin, her zaman orjinal hali iyidir.

Motosikleti
    Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kusura bakmada motoru iğrenç yapmışsin, her zaman orjinal hali iyidir.
    ustad zevkın tartısıldıgını bılmıyordum kusura bakma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

markayı tercih etmeseydin keske ! ayrıca cbr125 e forumdan erol abi şirinevlerden tiger eksoz aldı 600 küsür fiyata çokta tatlı sesi vardı seninki çakma olabilir.
    dostum benım eksozun fıyatı 500-550-600 cıvarında degısıyor. aldıgım eksozun faturası vs sı var ama bılmıyorum sesı bır tuhaf cıkıyor. olmadı ıade etmek zorunda kalacam. yukarda bır arkadas cbr 125 resmı paylasmıs uzerınde kırmızı bır eksoz var . daha oncede bır arkadas ben hyosung da kullandım cok guzel fılan demıstı http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...61504777/detay olmadı bunumu alıpda taksam bosa 500tl vermenın mantıgı varmı anlam veremedım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

katlanabılır plakalıgı nereye ne sekılde monte etmem gerekıyor varmı bır bılgısı olan ?
    agrasiwe, fearlesboyy ve selim1996 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler