Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın bayoğlunun o videosunda benim takıldığım yer yeni başlayan biri için tasarlanmışsa neden sele yüksekliğini okadar fazla yapmışlar mesela...Benim de boyum 170 ama o motora yine de yeterli değil sanırım.O yüzden kendimi tehlikeye atmak istemediğim için vazgeçmiştim.
    İlk motorunuz CBR 250ymiş.Benim de ilk motorum olacak ve bir bayan olarak o motorda zorluk çeker mi sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Bana da "SEN KIZSIN ALSANA Bİ TANE ARABA,MOTORU NAPICAKSIN GÜCÜN YETMEZ DÜŞERSİN" diyen okadar kişi var ki çevremde ...Kafayı yemek üzereyim...Hafta sonu da babamın motorunu aldım kullandım biraz.Gücümün yetmediği zamanlar oldu gerçekten.Moralim bozuldu biraz.Ama düşüp biryerimi kırma ihtimalim olsa da motor almak istiyorum.Sanırım ben motora aşık oldum Hiçbirşey vazgeçiremiyor beni.Doğru mu yapıyorum bilmiyorum inş. bi tehlike atlatmam...
    bir bayana yakışabilecek ve kullanım için en rahat en güzel motorlardan biri bence kırmızı cbr 125r

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Didem, motora binmeyi seviyorsan ki seviyorsun motor bambaska bir tutku milleti salla ama sipsinin dediginede katiliyorum cbr125 de yakisir bence her rengi yakisir cunku uzerinde bayan olucak yzf125 boy meselesine gelirsek dedigim videoyu izledin mi bilmiyorum ama onun gibi daha bi cok hatunun daha buyuk motosiklet kullandigi video izledim ki senin boy 1.70 cok sikinti olacagini sanmam ama bir arkadasin tavsiyesiydi bi bin uzerine test icin sur belki hic beklemedigin kadar rahat olucaksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Bu arada ben CBR'mi ilana cikarttim bakalim ilgi nasil olucak denildigi gibi mi piyasasi

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Barkın bayoğlunun o videosunda benim takıldığım yer yeni başlayan biri için tasarlanmışsa neden sele yüksekliğini okadar fazla yapmışlar mesela...Benim de boyum 170 ama o motora yine de yeterli değil sanırım.O yüzden kendimi tehlikeye atmak istemediğim için vazgeçmiştim.
    İlk motorunuz CBR 250ymiş.Benim de ilk motorum olacak ve bir bayan olarak o motorda zorluk çeker mi sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Bana da "SEN KIZSIN ALSANA Bİ TANE ARABA,MOTORU NAPICAKSIN GÜCÜN YETMEZ DÜŞERSİN" diyen okadar kişi var ki çevremde ...Kafayı yemek üzereyim...Hafta sonu da babamın motorunu aldım kullandım biraz.Gücümün yetmediği zamanlar oldu gerçekten.Moralim bozuldu biraz.Ama düşüp biryerimi kırma ihtimalim olsa da motor almak istiyorum.Sanırım ben motora aşık oldum Hiçbirşey vazgeçiremiyor beni.Doğru mu yapıyorum bilmiyorum inş. bi tehlike atlatmam...
    Oncelikle arkadaslarinda dediği gibi kim öyle diyorsa duymamazliktan gel... benim oturdugum yerde cbr 250r kullanan bir bayani hergün kullanirken görüyorum. Nerdeyse 1 senedir falan biniyor. Boyuda tahminimce 160 falan. Isiklarda bizim motorda bile parmak uçlarıyla yere basiyor. Hiçte sıkıntı çekiyor gibi bir görüntüsü yok disardan. Istanbulda bunun haricinde cbr 250 kullanan 5-6 bayan sürücü görüşümdür. Hic biriside oyle boylu poslu değildi. Eger yeni basladiysan o sıkıntı cekermiyim endişesi çok doğal. Biraz zaman sonra zaten kullandikca motorsiklet bir parçan haline gelicek. Ha yeri gelir olur mu olur motorun devrilir kaldirmak zorunda kalirsin güç gerekir ama onunda teknigi taktiği var. Internette bir cok yerde görebilirsin ufak tefek ablalarin kocaman motorlari nasil kaldirdiklarini falan. Yani dert etcek bişi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Tabi ki baktım araştırdım ki CBR aldım onda sıkıntı yok zaten benim CBR hakkında tek derdim yzf kadar dikkat çekici olmaması (almadan önce cbr görünüşüne bayılmıştım touring racing arası rahat bi motor diye) işte komşunun malı daha güzel geliyormuş gibi bir durum oldu parça konusunda %100 katılıyorum sana ama ben hep şunu savunmuşumdur parça ucuz diye yola çıkarsak arabada tofaş'a binmemiz gerekiyor her daim araba alırkende bunu savunurum mesela
    iki motoruda test ettigim kadariyla şöyle söyleyeyim. Görüntü olarak yzf daha agresif duruyor olabilir ama cbr sürüş ve rahatlik bakımından çok daha avantajli. Yzf de trafikte aralara dalman gerektiginde gidonu tutarken oturus pozisyonu olsun gidon turu olsun bana hiçte kullanışlı gelmedi. Ama atiklik olarak öyle yavaş bi makine değil bence.

Motosikleti
    Arayışta
    @tardigrat
    [/COLOR]
    iki motoruda test ettigim kadariyla şöyle söyleyeyim. Görüntü olarak yzf daha agresif duruyor olabilir ama cbr sürüş ve rahatlik bakımından çok daha avantajli. Yzf de trafikte aralara dalman gerektiginde gidonu tutarken oturus pozisyonu olsun gidon turu olsun bana hiçte kullanışlı gelmedi. Ama atiklik olarak öyle yavaş bi makine değil bence.[/QUOTE]
    Hocam ben sunu dusunuyorum yollarda kuba motorlu apacileri goruyoruz 2-3 kisiyle ucuyorlar sanki tek kisi zaten masallahlari var kaldi ki sehir icinde yapacagin hiz belli bende ayda yilda bi mersine giderim simdi bu motor kubadan daha torklu agresiftir diye tahmin ediyorum yw zaten ilan verdim satiliga cikardim zaten ben cbr'mi seviyorum istedigim parayi veren olursa saticam satana kadarda haftasonlari binerim daha 3600km'de motor tertemiz satincada bakarim yzf125'e binerim bana yeterli gelirse ki gelecegini dusunuyorum alirim

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden abim? yani motul koyunca ne hissettirdi ipone koyunca ne fark oldu motorda, yardımcı olursan sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

http://http://www.motosikletaksesuarlari.com/IPONE-Motorsiklet-Yagi-R4000RS-10W40-4T-esterli-sentetik-performans-motor-yagi-1L-_675.html bu uygun mudur performans içinmiş ?
    İponede Vites geçişlerim daha yumusaktı. Motorun sesi daha sessizdi. Motuldan sonra motorun ses değişti. İlk zamanlar çok iyiydi ama km arttıkca motul beqenmedım. debriyaj kaçırıyor hissi veriyordu bana. Sonra arkadaşım denedı motoru bu motor depriyaj kaçırıyor dedi. aynı seyi babamda söledi. Motuldan Şikayet eden tek benım sanırım ama ben şikayetcıyım 5100 serisini koymustum. Bu arada evet senın Verdiğin Linkteki Yağın aynısını kullanmıstım önceden. 12000 bakımına giderken İpone alıp gideceğim ;) Bide motulda töbe koymam Cbr 125 R varkende Castrol Power 1 4 T 10-40 DAN ŞAŞMAmıstım oda çok iyi idi. ama sen iponeyi koydur kesınlıkle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

@tardigrat
    [/COLOR]
    iki motoruda test ettigim kadariyla şöyle söyleyeyim. Görüntü olarak yzf daha agresif duruyor olabilir ama cbr sürüş ve rahatlik bakımından çok daha avantajli. Yzf de trafikte aralara dalman gerektiginde gidonu tutarken oturus pozisyonu olsun gidon turu olsun bana hiçte kullanışlı gelmedi. Ama atiklik olarak öyle yavaş bi makine değil bence.
    Hocam ben sunu dusunuyorum yollarda kuba motorlu apacileri goruyoruz 2-3 kisiyle ucuyorlar sanki tek kisi zaten masallahlari var kaldi ki sehir icinde yapacagin hiz belli bende ayda yilda bi mersine giderim simdi bu motor kubadan daha torklu agresiftir diye tahmin ediyorum yw zaten ilan verdim satiliga cikardim zaten ben cbr'mi seviyorum istedigim parayi veren olursa saticam satana kadarda haftasonlari binerim daha 3600km'de motor tertemiz satincada bakarim yzf125'e binerim bana yeterli gelirse ki gelecegini dusunuyorum alirim[/QUOTE]

Yzfde görüntüden baska hiç bişi yok benım kanaatim bu. Tam bi bel ağrıtma makınesi oturuş pozisyonu olarak.Allah İçin görüntü var diyede o parayı bayılmam o makıneye. Renkleri zevkleri tartısmıyoruz ama kanaat meselesi..
    Not: Binmediğim Makine hakkında asla yorum yapmam ;)
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Didem, motora binmeyi seviyorsan ki seviyorsun motor bambaska bir tutku milleti salla ama sipsinin dediginede katiliyorum cbr125 de yakisir bence her rengi yakisir cunku uzerinde bayan olucak yzf125 boy meselesine gelirsek dedigim videoyu izledin mi bilmiyorum ama onun gibi daha bi cok hatunun daha buyuk motosiklet kullandigi video izledim ki senin boy 1.70 cok sikinti olacagini sanmam ama bir arkadasin tavsiyesiydi bi bin uzerine test icin sur belki hic beklemedigin kadar rahat olucaksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

Bu arada ben CBR'mi ilana cikarttim bakalim ilgi nasil olucak denildigi gibi mi piyasasi
    Karar vermişsin...Hadi hayırlı olsun.Link atabilirsen bakayım aklımda bulunsun bi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle arkadaslarinda dediği gibi kim öyle diyorsa duymamazliktan gel... benim oturdugum yerde cbr 250r kullanan bir bayani hergün kullanirken görüyorum. Nerdeyse 1 senedir falan biniyor. Boyuda tahminimce 160 falan. Isiklarda bizim motorda bile parmak uçlarıyla yere basiyor. Hiçte sıkıntı çekiyor gibi bir görüntüsü yok disardan. Istanbulda bunun haricinde cbr 250 kullanan 5-6 bayan sürücü görüşümdür. Hic biriside oyle boylu poslu değildi. Eger yeni basladiysan o sıkıntı cekermiyim endişesi çok doğal. Biraz zaman sonra zaten kullandikca motorsiklet bir parçan haline gelicek. Ha yeri gelir olur mu olur motorun devrilir kaldirmak zorunda kalirsin güç gerekir ama onunda teknigi taktiği var. Internette bir cok yerde görebilirsin ufak tefek ablalarin kocaman motorlari nasil kaldirdiklarini falan. Yani dert etcek bişi yok.[COLOR="Silver"]
    Dışarıdan rahat gözükürler tabi ama kaç yıldır kullanıyorlar acaba...Tekniğini taktiğini filan da düşe kalka öğrenicem sanırım

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İpone Yağ al 10-40. 1,5 litre koyacaksınız Yağı . Yağ filtreesini ve yap tıpa contasını değiştirceksınız. Baska birşey yapmaya gerek yok.
    Motuldan ben hiç memnun kalmadım tavisye edmem.
    hocam arkadaşın dediği herşey aynen yap ama motul koyma bende koydum motorun sesi felan çok arttı viteslerde de 2 ye geçiş sıkıntı oldu dediği gibi bende 1000 km sonra iphone koyucam...

Motosikleti
    Arayışta
    İlan no olarak verebilirim telefondan baglaniyorum 160940371 gece 12 sonrasi yayinlanir sanirim
    Didem17 bunu beğendi.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    arkadaşlar zorunlu trafik sigortası bilgilerimi paylaşmak istiyorum

motosikletim : 2012 cbr 250

ergo sigorta 118 TL. bütün kartlara (asya hariç) 3 taksit, paraf karta 6 taksit

hasarsızlık + ergonun nisan ayına özel indirimi var
    Dezinho bunu beğendi.

bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de 5-6 ayrı yerle görüştüm ve en düşük 385 axa veriyor dedi hepsi.

en son halk sigorta'dan 256 görünce yaptırdım.

yaş 27 istanbul.
    657li bunu beğendi.

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300

Arkadaşım boyun da uzunmuş aslında dün bende denedim arkadaşların tavsiyesi üzerine ayağımla hareket ettirip ettiremediğime baktım. Sadece parmak uçlarımla basabiliyorum , motorda ağır olunca hareket ettirmek çok çok zor. Benimde moralim çok bozulmuştu. Ama cbr125 siparişi verdik. Düşe kalka öğreniriz sıkma canını ;) ilk zamanlar kontrol edememek gayet normal bence , alıştıkça hakimiyetinde artacaktır. Kazasız belasız sürmek nasip etsin Allah. Herşey eğitimle halledilir!
    Tardigrat ve Didem17 bunu beğendiler.

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zorunlu trafik sigortası bilgilerimi paylaşmak istiyorum

motosikletim : 2012 cbr 250

ergo sigorta 118 TL. bütün kartlara (asya hariç) 3 taksit, paraf karta 6 taksit

hasarsızlık + ergonun nisan ayına özel indirimi var
    Ben daha 1 ay önce istanbulda AXA sigortaya 214 tl'ye geçikme faiziyle beraber yenilettim. 10 tl gecikme faizini çıkarırsam 204 tl . tabi önceki sene 229 tl ye yaptırmıştım. (Yaş: 28)Pek zamanım olmadığı için araştıramadan yaptırdım gitti :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Hocam ben sunu dusunuyorum yollarda kuba motorlu apacileri goruyoruz 2-3 kisiyle ucuyorlar sanki tek kisi zaten masallahlari var kaldi ki sehir icinde yapacagin hiz belli bende ayda yilda bi mersine giderim simdi bu motor kubadan daha torklu agresiftir diye tahmin ediyorum yw zaten ilan verdim satiliga cikardim zaten ben cbr'mi seviyorum istedigim parayi veren olursa saticam satana kadarda haftasonlari binerim daha 3600km'de motor tertemiz satincada bakarim yzf125'e binerim bana yeterli gelirse ki gelecegini dusunuyorum alirim
    Dostum ne kadar zamandır kullanıyorsun cbr'ı tam bilmiyorum ama bence yzf ile cbr'da ki rahatlıgı bulamıycaksın. (benim kanaatim) Adana mersin arası gidiyorum demişsin ki ilerde belki daha uzun mesafeleri katetmek istiyceksin. O yüzden yzf de baya bir eğik oturman gerektiği için bel ağrısı kaçınılmaz olur. Ben izinli günlerimde uzun yol olarak ç.kaleye gidip geliyorum (354 km). Cbr bile 2 saati geçtikten sonra bel ağrısı yapıyor. (100'er km de 10'ar dakika ara vermek gerekiyor) ayrıca artçılı kullanır mısın bilemem ama yzf de artçı da ayrı bir çile çekiyor gibi duruyor. ben artçı olarak binmedim yzf ye ama binenler pekte memnun değil benim tanıdıklarımdan. bide aklıma gelmişken söylimde yzf daha agresif duruyo olabilir ama yan yana koyunca cbr daha iri ve kaslı duruyor. Bigün park yerimde denk getirirsem yan yana koyup resimlerini çekerim senin için.
    Didem17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Arayışta
    [/COLOR]

Dostum ne kadar zamandır kullanıyorsun cbr'ı tam bilmiyorum ama bence yzf ile cbr'da ki rahatlıgı bulamıycaksın. (benim kanaatim) Adana mersin arası gidiyorum demişsin ki ilerde belki daha uzun mesafeleri katetmek istiyceksin. O yüzden yzf de baya bir eğik oturman gerektiği için bel ağrısı kaçınılmaz olur. Ben izinli günlerimde uzun yol olarak ç.kaleye gidip geliyorum (354 km). Cbr bile 2 saati geçtikten sonra bel ağrısı yapıyor. (100'er km de 10'ar dakika ara vermek gerekiyor) ayrıca artçılı kullanır mısın bilemem ama yzf de artçı da ayrı bir çile çekiyor gibi duruyor. ben artçı olarak binmedim yzf ye ama binenler pekte memnun değil benim tanıdıklarımdan. bide aklıma gelmişken söylimde yzf daha agresif duruyo olabilir ama yan yana koyunca cbr daha iri ve kaslı duruyor. Bigün park yerimde denk getirirsem yan yana koyup resimlerini çekerim senin için.[/QUOTE]

ayne hocam park yerinde denk dekirip çekebilirsen yanyana çok merak ediyorum ben Adana'da yanyana koyacak bi fırsat yalaşayamadım.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha 1 ay önce istanbulda AXA sigortaya 214 tl'ye geçikme faiziyle beraber yenilettim. 10 tl gecikme faizini çıkarırsam 204 tl . tabi önceki sene 229 tl ye yaptırmıştım. (Yaş: 28)Pek zamanım olmadığı için araştıramadan yaptırdım gitti :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Dostum ne kadar zamandır kullanıyorsun cbr'ı tam bilmiyorum ama bence yzf ile cbr'da ki rahatlıgı bulamıycaksın. (benim kanaatim) Adana mersin arası gidiyorum demişsin ki ilerde belki daha uzun mesafeleri katetmek istiyceksin. O yüzden yzf de baya bir eğik oturman gerektiği için bel ağrısı kaçınılmaz olur. Ben izinli günlerimde uzun yol olarak ç.kaleye gidip geliyorum (354 km). Cbr bile 2 saati geçtikten sonra bel ağrısı yapıyor. (100'er km de 10'ar dakika ara vermek gerekiyor) ayrıca artçılı kullanır mısın bilemem ama yzf de artçı da ayrı bir çile çekiyor gibi duruyor. ben artçı olarak binmedim yzf ye ama binenler pekte memnun değil benim tanıdıklarımdan. bide aklıma gelmişken söylimde yzf daha agresif duruyo olabilir ama yan yana koyunca cbr daha iri ve kaslı duruyor. Bigün park yerimde denk getirirsem yan yana koyup resimlerini çekerim senin için.
    Evet ikisini yan yana çekebilirseniz çok iyi olur.Ben de merakla bekliyorum

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    yahu saatler ileri alındı ama ben motorunkini alamadım

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu saatler ileri alındı ama ben motorunkini alamadım
    2 tuş varya onlara aynı anda bas ve sağdaki ile değiştir soldaki ile onayla öyle hatırlıyorum veya tam tersi

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    çıkma ön sol sinyal ve ön jant bulunur mu burada değiştiren çıkaran var mı ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkma ön sol sinyal ve ön jant bulunur mu burada değiştiren çıkaran var mı ?
    Kanka Hayırdır? Sinyal Bulunurda Jant Bulunurmu bilmıyorum... Jant=> 1200 tl sıfırı...
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Kanka Hayırdır? Sinyal Bulunurda Jant Bulunurmu bilmıyorum... Jant=> 1200 tl sıfırı...
    sorma dün yüksekten uçtum sabah mesaiye giderken yağmurlu havada ,honda boraya fiyat aldım 408 tl ön jant usta balansı bozar yüksek süratta dedi aslında motorda sıkıntı yok ama usta yaptır bence falan dedi
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

Motosikleti
    CBR 250R
    İpone Yağ al 10-40. 1,5 litre koyacaksınız Yağı . Yağ filtreesini ve yap tıpa contasını değiştirceksınız. Baska birşey yapmaya gerek yok.
    Motuldan ben hiç memnun kalmadım tavisye edmem.
    ya abim bu yağ tıpa contası her motorun farklı mı internet yağ filtresi sipariş edicem ama bu yağ tıpa contası nedir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler