Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar .. ilk yakıt testimde 250 km ye 10 lt almıştı ... motora alışma sürecim dir belki demiştim ...
    tam doldurup sıfırlıyorum km yi 225 km ye yine 9.8 lt aldı ... yolun % 80 i 90-100 km hız iridyum buji sıfır 15 gün önce değiştik filtreler vs.. hani 3.5 yakıyodu bu motor hani 1 lt ile 30 km idi ??
    hikaye hocam motor neyle gidersen git 20 kr. aşşa yakmıyor, bende az yakıyor sanarak aldım, hayal kırıklığı yaşadım, şimdi bi sene felan binerim hocam, çekmem bunu hiç, gider 600 lük diversionu alırım gibime geliyor, çünkü arada çok fark görmüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lıra demırı yaptırsan sana en az 70 e mal olur oda sacma sapan bişiye benzer degmez bence tam olarak oturmayacagına da emınım demırın altında ozel pullar da cıkıyor cunku egımlı boslukları dolduran
    benim motora gayet iyi yaptı adam kendisi yaptı gözümün önünde. saçma sapan birşey de olmadı. tam olarak ta oturdu. o kadar da sağlam oldu ki o çantada ben çok ağır yükler taşıdım hiç bir sorun yaşamadım.

ayrıca givi çanta demiri 100 TL değil 250 TL civarında..

Hannas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hikaye hocam motor neyle gidersen git 20 kr. aşşa yakmıyor, bende az yakıyor sanarak aldım, hayal kırıklığı yaşadım, şimdi bi sene felan binerim hocam, çekmem bunu hiç, gider 600 lük diversionu alırım gibime geliyor, çünkü arada çok fark görmüyorum
    Kardeşim sizin kullanımlarda sıkıntı var sanırım. Ben 50 tl benzin ile dip gaz yani 5-10km lik uzun mesafelerde 140-150km ile trafikte ve mahalle aralarındaysa motor hep tetikte olsun atik olsun diye yüksek devirde kullanıyorum. Hatta ve hatta bazen gaza gelip egzozumdan çıkan saçma sapan sesi duymak için ara gazı bile veriyorum 250km yol gidiyorum. Yani böyle üst seviye kullanımda bile 20kuruş yakarken siz nasıl sakin kullanımda 20 kuruş yaktırabiliyorsunuz anlamış değilim. Ha sakin kullanımda çok bişey değişmiyor onuda denedim 50 lira ile 300 km gibi bir yol gidiyor şehir içi 17-18 kuruş yakıyor. Üstelik motorumu daha bakıma da sokmadım. Sezona hazır hale getirdiğimde çok şeyi değişcek o zamana daha az yakcağını düşünüyorum.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Hannas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sizin kullanımlarda sıkıntı var sanırım. Ben 50 tl benzin ile dip gaz yani 5-10km lik uzun mesafelerde 140-150km ile trafikte ve mahalle aralarındaysa motor hep tetikte olsun atik olsun diye yüksek devirde kullanıyorum. Hatta ve hatta bazen gaza gelip egzozumdan çıkan saçma sapan sesi duymak için ara gazı bile veriyorum 250km yol gidiyorum. Yani böyle üst seviye kullanımda bile 20kuruş yakarken siz nasıl sakin kullanımda 20 kuruş yaktırabiliyorsunuz anlamış değilim. Ha sakin kullanımda çok bişey değişmiyor onuda denedim 50 lira ile 300 km gibi bir yol gidiyor şehir içi 17-18 kuruş yakıyor. Üstelik motorumu daha bakıma da sokmadım. Sezona hazır hale getirdiğimde çok şeyi değişcek o zamana daha az yakcağını düşünüyorum.
    Kardes bende sakin kullanimda bisey degismedigi icin yaklasik hergun 60 km boyunca biraz sert kullaniyorum nerden baksan 130 140 tan assa kullanmiyorum sakin kullanimda da bende 260 km felan yol yapti o sebeple pek farketmiyor diye bende basiyorum ki hakkini alayim diye

kullanılan arazi bile önemli. ben sürekli yokuş inip çıkardım. inerken az, çıkarken çok yakıyor tabi doğal olarak. ancak benim de şehir içi ortalama 4 litre yakıyordu 100 km'de.

bir arkadaşımda da var aynısı, ortalama 3.4 e kadar düşürmüştü kullanımı sayesinde. uzun yolda 80 üzerine çıkmayarak ve çok sakin kullanarak bu değeri görmüştü. bu değerler görülebilir ancak bu kadar kasmaya gerek yok bence. en fazla yakacağı belli. cbr maximum yakıtı ile ninja 250'nin minimumuna yine yetişemiyor örneğin. kıyaslamayı böyle yapmak lazım.
    agrasiwe ve Hannas bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı mutluakkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba. Bugün 2.el bir Cbr 250 aldım yani aranıza katıldım. Sizden bir şey rica edeceğim daha doğrusu soracagım.
    Motorun yan ayaklığı çok dik pozisyonda duruyor. Yani motor ayaklıgın oldugu tarafa yatmıyor, dik duruyor. Dolayısıyla yokuşta çok zor duruyor. Dokunsan ters tarafa düşecek gibi. Bir ayarı falan var mıdır? Varsa nerden yapılır? Teşekkürler...
    ayarı var hocam merak etme ama otomatik vidalı vs değil ayak kuvveti ile..yan ayaklıga al ve üzerine iyice bastır istediğin eğimi alana kadar bu olayı tekrarla : )) şaka değil bende servisdeki ustama bu konuda şikayetimi söyledim abi bir dakka dedi aldı motoru yan ayaklıga alıp birazda üzerine bastırdı gözle görülür derecede ayaklıgın yatma oranı düzeldi şimdi düşecek diye korkum yok .cok yatarsa elınızle ayaklıgı yenıden gerin geri düzeliyor

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayarı var hocam merak etme ama otomatik vidalı vs değil ayak kuvveti ile..yan ayaklıga al ve üzerine iyice bastır istediğin eğimi alana kadar bu olayı tekrarla : )) şaka değil bende servisdeki ustama bu konuda şikayetimi söyledim abi bir dakka dedi aldı motoru yan ayaklıga alıp birazda üzerine bastırdı gözle görülür derecede ayaklıgın yatma oranı düzeldi şimdi düşecek diye korkum yok .cok yatarsa elınızle ayaklıgı yenıden gerin geri düzeliyor
    Onu ilk aldigimde bende kesfetmistim ) bi kac kere cokuyorum kafam rahat edene kadar

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın Aleyküm pek kıymetli arkadaşlar...inşallah kısa bir süre sonra bende "sizlerden biri" olacağım herkese iyi günler dilerim..
    samet10, agrasiwe ve soycan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm pek kıymetli arkadaşlar...inşallah kısa bir süre sonra bende "sizlerden biri" olacağım herkese iyi günler dilerim..
    aleyküm slm kardeş bekliyoruz merakla

Yakıt konusunda ben de şaşırdım. Benzin bitmek üzereyken 50 liralık aldım. Göstergede 6 diş oldu. Yaklaşık 40 km yol gittim 4'e düştü

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Bir de arkadaşlar gösterge ayarları ile ilgili bilgi verebilirseniz ssevinirim. Tripmetre, saat vs. ayarı nasıl yapılıyor?
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    ilk olarak şu şekilde yapmayı düşünüyorum,

onu yapamazsam şunu düşünüyorum

şuda güzel

buda yapılabilir ama bu seferde rengi işletmek gerekir heralde

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denedim ama ne kadar bastırırsam bastırayım olmuyor aynı kalıyor :s

Motosikleti
    Yamaha mt09
    buda şu anki hali

samet10 ve papazkemal bunu beğendiler.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şayet aranızdan birisiyse hiç komik değil :D böyle ilan olmaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-piril-piril-156763719/detay

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aleyküm slm kardeş bekliyoruz merakla
    inşallah bende merakla bekliyorum inanın..

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Naptın çamura felan mı girdin?

Of ya bu havalar ne böyle motor 1 haftadır 940 km de hastalıklardan binemiyorum motora tekrar hasta olucam diye.
    agrasiwe bunu beğendi.

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    bende sizinle yakın değerler görüyorum uzun yolda 90-100 arası stabil giderseniz 300 lü rakamları görebiliyorsunuz şehiriçi izmirde bile çok dur kalk yaparak ara ara devirli kullanmam gereken yerler olduğunda 20 kuruş seviyelerini görüyorum ki kış olması havanın soğuk olması yakıta etken
    motor geç ısınıyor kısa mesafe kullanımlarda bariz bir şekilde yaza göre fazla yakar.yazın 15 kuruşlara kadar indiği oldu.gerçi benzinin 5 tl yi geçtiği dönemde lt hesaplı konuşmak daha mantıklı şöyle söyleyeyim uzun yolda 3.2 lt ye kadar düşüyor.kullanım ve kış olması vs etkenlerle birlikte 3.7-3.8 arası geziniyor 4 lt yi de gördüm ama hiç geçmedi
    fearlesboyy, papazkemal ve Hannas bunu beğendiler.
    2 Teker bir başka !

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    ilk olarak şu şekilde yapmayı düşünüyorum,

http://i1044.photobucket.com/albums/...4f581049-2.jpg

onu yapamazsam şunu düşünüyorum

http://www.motorbeam.com/wp-content/...da_CBR250R.jpg

şuda güzel

http://nafterli.files.wordpress.com/...da-cbr250r.jpg

buda yapılabilir ama bu seferde rengi işletmek gerekir heralde

http://lh6.ggpht.com/-mg1na9Vv9ao/Tg...jpg?imgmax=800
    aslında motorum sıyah bende repsolu cok sevıyorum.sıyah agırlıkta olacagından ruhsat sorunuda olmaz.havalar ısınsada motoru 1000 bakımına götürsen ve egsozu deneseydım ya....öylece yatıyor gel yaz gelllll
    agrasiwe bunu beğendi.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Istanbul trafiğinde yoğun saatlerde dur kalk ve boş yolda agresif kullanarak 140-150... 367 km gördüm sakin kullanımda 6 bin deviri geçmedim hiç vites geçişlerini 4 bin devirde yaptım baya sakin kullandım ayrıca motoru çalıştırınca ısınmasını beklemiyorum 3 bin deviri asmadan nazik nazik zorlamadan sürdüğüm zaman bi kaç dk ya ısınıyor motor ısınmasını beklerken yakılan yakıtı da yolda giderek değerlendirmiş oluyorum. Çok yakıyorsunuz ya.. Depoyu fulledıkten sonra tripi sıfırlıyorum ışık yansa bile 320 km olmadan almıyorum benzin tabi göstergeye güvenmiyorum depoyu kontrol etmeden gitmem hayatta..

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Küçük hesaplar yapmayalım arkadaşlar. Hala benzin motorun kendisinden ucuz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler