Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun arkadaşım. Çok sevindim makinene kavuşmana.

1000 bakımına kadar bu şekilde devam et. 1000 bakımında IPONE yağ koydur. Zinciri filan güzelce yağlat. Yağ filtresini kesinlikle değiştirsinler: IPONE yağ diğer yağla karışmasın ;)

Arka fren zamanla daha iyi olur. Balatalar yeni, zamanla daha iyi olur. Lastikleri fazla zorlama. Lastikler çok kötü ama iyi bir sürücü bu lastiklerle de hiç sıkıntı çekmez. (Tabi lastiğin tepkilerini öğrenince.)
    Benim lastikler de orjinal ama benim kontrolüm dışında hiç kaymıyor. Sadece kalkışlarda çok agresifsem istesem de istemesem de kayıyor :D Michelin takınca o sorun çözülecek ama o zaman da böyle yanlayamayacağım sanırsam :D
    İsmailim sağol varol. senın dediğin gibi rodaja uymaya çalıstım. Kitapcıkta Ilımlı Kullan yazıodu Ilımlı olabildim kadar oldum. Motorla sevgili olduk. ne desem şimdilik yapıyor Şu anda iş yerındeyim bi an önce mesai bitsede yanına gidsem diyom ben zinciri yağlayım mı yoksa 1000 e kadar ßeklesın mı ?
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemerol88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speedfight2 Honda CBR 250 R siyah
    arkadaşlar sizde de ani frenlemede motor stop edecekmiş gibi oluyor mu,daha önce okudum forumda ama bu genel bi problem mi yada bilerek mi yapmışlar acaba? birde dünkü 400 kmlik gezimde dikkatimi geçen, Hararet ibresinin artmamasına rağmen motorun sıcaklığından ayak bileklerimde aşırı sıcaklık hissettim.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Yeni motorunuz hayırlı olsun, MT asıl uzun yolu 2 hafta sonra görecek, karadeniz üzerinden Sarıkamış - Beylikdüzü (istanbul) :D

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmailim sağol varol. senın dediğin gibi rodaja uymaya çalıstım. Kitapcıkta Ilımlı Kullan yazıodu Ilımlı olabildim kadar oldum. Motorla sevgili olduk. ne desem şimdilik yapıyor Şu anda iş yerındeyim bi an önce mesai bitsede yanına gidsem diyom ben zinciri yağlayım mı yoksa 1000 e kadar ßeklesın mı ?
    1000 bakımını bekle, onlar yağlasın. Sonraki periyodik bakımın 5.000'de olduğu için 1.000 bakımından sonra sprey zincir yağı al, her 1.000 Km'de yağla zinciri ;)

Ben 4.000 Km zincir yağlamayan gördüm! :D Yani öyle 200 KM'de bir yağ gerekir diyenler abartıyor. 600 cc olmadığı için 1.000 Km ideal ;) Ama 1.000 KM'yi geçirme, zincirin ömrü kısalır, ciyaklar. Tabi bu değer normal hava koşulları için. Sürekli yağışlı ortamda kullanırsan zincir 1.000 KM'den önce ciyaklar. O sesi duyduğunda da yağlaman gerekir ;)

Vites geçişlerin IPONE yağ koyduktan sonra daha iyi olacak. Çok sorun etme, daha rodajdasın. Vites pedalının kökünü de yağlayabilirsin. İyi gelir.

Dün ben benim motosiklette ince temizlik yaptım. Arka jant bayağı yağlanmıştı. Sil sil çıkmıyordu. Geçenlerde bu forumda bir arkadaş jant temizleme taktiği vermişti. Jantı benzinli bez ile silin hemen sonra da su ile durulayın demişti. Dün o arkadaşın taktiğiyle jantı temizledim, ilk günkü gibi oldu.

Bu arada 1.000 bakımında değil ama sonraki her 4.000 bakımında motosiklet servisin zinciri temizlesin. Zinciri benzinle yıkıyorlar ve fırçayla temizliyorlar. Tüm toz, kir, pislik, siyah yağ gidiyor. Daha sonra sağlam bir şekilde yağlayınca ilk günkü gibi oluyor. Zincir temizlenmedi mi ömrü kısalır. Buna da dikkat et ;) (Bu arada ben ilk zincir temizliğini 10.000'lerde yaptırdım. Bu kadar iyi bilmiyordum zincir temizliğinin önemini. Şimdi daha çok dikkat ediyorum.)

Rodajdan sonra benim gibi 10.500'de kesiciye giren motosiklette sürekli 10.400'de vites attırırsan, yani yüksek devirlerde kullanırsan motosikletin yağını sık sık kontrol et.

Sürekli 160 KM/H'nin üzerinde kullanınca motosikleti fazla sıkıştırmışım. Motosikletin yakıtı arttı. Ben de periyodik bakıma 600 KM kala yağ değiştirdim. Motosikletten 500 Gram yağ çıktı. Yağı uçurmuşum senin anlayacağın.

Fabrika resmi periyodik bakım olarak 10.000 KM vermiş ama sakın ona kanıp 4.000 bakımlarını aksatma. En iyi yağı kullan. (IPONE tavsiye ederim.) Her 1.000 KM'de zincir yağlarken motor yağını da kontrol et. 1.000 Km bakımında yağın nasıl kontrol edildiğini sorup öğrenirsin ;)

Parayı bulunca Michelin Alpine lastik takımı al. (640 TL diyorlar ama 600'e alabilmen lazım.)
    theplatoon bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    O sıcaklıltan benimde yanıyor bacaklarım normal ama stop etme problemli biraz bende yok şahsen

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Kastamonu Honda servisini aradım. 1000 Bakımı için geleceğim neler yapacaksınız ve ne kadar maliyet cıkar dedim. Hondanın Yağını kullanıyoruz dedi Yağ değişimi + Yağ filitresi değişimi + zincir bakımı debriyaj filan bakımı dedi 100 tl dedi sizce normal mi? bana hiç normal gelmedide? Motoru Bursadan aldım en yakın bana Kastamonu ve Bartın. Bartındakı Ustada würt yağ koyuyoruz. filitre dğişmiyor. dedi baska bişi demedi 50 tl diyo anlamadım ben sımdı nasıl olacak bu iş yaw. motor 650 kmde 2 qün sonra 1000e dayanacak.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Kastamonu Honda servisini aradım. 1000 Bakımı için geleceğim neler yapacaksınız ve ne kadar maliyet cıkar dedim. Hondanın Yağını kullanıyoruz dedi Yağ değişimi + Yağ filitresi değişimi + zincir bakımı debriyaj filan bakımı dedi 100 tl dedi sizce normal mi? bana hiç normal gelmedide? Motoru Bursadan aldım en yakın bana Kastamonu ve Bartın. Bartındakı Ustada würt yağ koyuyoruz. filitre dğişmiyor. dedi baska bişi demedi 50 tl diyo anlamadım ben sımdı nasıl olacak bu iş yaw. motor 650 kmde 2 qün sonra 1000e dayanacak.
    Hacı özel mesajda belirttim zaten. Burada arkadaşlar daha önce paylaşmıştı Cbr 250'nin 1.000 bakım ücretlerini. Çoğu 76 Tl'ye halletmişti diye hatırlıyorum ama sen benim dediğim gibi yap. IPONE'un motor yağını ve zincir spreyini al, servise götür. Kesinlikle yağ filtresini değiştirsinler. Daha sonra senin yağını ve zincir spreyini kullanarak bakımlarını tamamlasınlar. Honda'nın 1.000 bakımında işçilik alınmadığını söylediğini belirt. Yoksa atlıyorlar.
    Yağı kendin götürdüğün için sadece yağ filtresinin parasını almaları lazım. O da 13 TL + KDV ama senden 20-25 TL alırlar 1.000 bakımı için.

1.000 bakımından sonra her 1.000 KM'de zinciri IPONE ile yağlarsın. 4 kez rahat rahat kullanabilirsin 250 Ml'lik kutuyu.
    Daha sonraki bakımlarda da yağları kendin al. Hem kaliteli yağ kullanmış olursun, hem de servislerde yağları 10-15 TL fazla fiyata satıyorlar.

Yağı servisten alırsan;
    1.000 bakımı 76 TL,
    5.000 bakımı 100-110 TL,
    10.000 bakımı 250-280 TL tutar. (10.000 bakımında yağ filtresi, hava filtresi ve buji değişir. Iridyum buji tek başına 100-110 TL arası.)

Ayrıca 10.000 bakımında zinciri temizletmeyi sakın unutma. Yine 10.000 bakımında hava filtresi değiştirilirken aküyü de kontrol ettir.

Bu arada Cem, ani frenlemeden kastın ne? Motosiklet vitesteyken frenleyip tamamen durursan motosiklet tabii ki de stop eder. Son durma anında debriyaja basmak lazım.
    Ama sen frenleme başlar başlamaz, durma noktasına daha çok varken stop edecek gibi oluyor diyorsan, önce ilk bakımda yağını değiştir. Yine aynıysa sıkıntı var demektir.
    theplatoon bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R

Hayrılı olsun 10/30 yağ koydurun tavsiye ederim servis artık 10/30 koyuyor

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı cemerol88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizde de ani frenlemede motor stop edecekmiş gibi oluyor mu,daha önce okudum forumda ama bu genel bi problem mi yada bilerek mi yapmışlar acaba? birde dünkü 400 kmlik gezimde dikkatimi geçen, Hararet ibresinin artmamasına rağmen motorun sıcaklığından ayak bileklerimde aşırı sıcaklık hissettim.
    Debriyajı sıkmadan fren yaptığında arka teker kitlenirse motor kısa süreli stop edip tekrar çalışabilir.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayrılı olsun 10/30 yağ koydurun tavsiye ederim servis artık 10/30 koyuyor
    gerekirse ismailin dediği gibi yağı ben alacağım ama sorun şu servis hangi servise götürecem.. Bartın sallıyo. Kastamonu servisi fiyatta köklüyor. Bolu serviside yağ filitre değiştirmeye gerek yok diyo . her kafadan bi ses cıkıyor? ben 10-30 yağımı alayım gideyim. ama hangi servise gidecem Karabükteyim ki en yakın il bana ankara. Ankaraya girincede kayboluyom.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    motor fazla ısınınca ayak peglerinin ordaki metalleri ısındırıyor bacaklardada ısınma hissedirsiniz radyotörün fanı grenajların yan boşluk yerlerinden havayı tahliye ediyor o sıcaklamalarda birde grenaja dokunun siz

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim yoshimura fender eliminator ( plakalığı tutan nane :D ) kit almaya karar verdim 1-2 video izledikten sonra özellikle motorun arka kısmı daha hoş duruyor gibime geldi. Sizce nasıl olur? 125dolar gibi bir fiyata geliyor sizce değer mi?

Ürün Linki : http://www.ebay.com/itm/Yoshimura-Fe...f386f4&vxp=mtr

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim yoshimura fender eliminator ( plakalığı tutan nane :D ) kit almaya karar verdim 1-2 video izledikten sonra özellikle motorun arka kısmı daha hoş duruyor gibime geldi. Sizce nasıl olur? 125dolar gibi bir fiyata geliyor sizce değer mi?

Ürün Linki : http://www.ebay.com/itm/Yoshimura-Fe...f386f4&vxp=mtr
    gayet yakışıklı olur al bence

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    slm motodaslar bende sizlerle kendi servis deniyimi paylasayim dedim biildiginiz gibi bizim motorlarda ilk bakim 800km 2. bakim 5000 ve katlari ama ben titiz bir kullanici oldugum icin motoru 3300 km de bakima goturdum ve ustaya yag ve yag filitresini degistirip genel bakim yapim yaptirmak istedigimi soyledim motoru iceri aldi kendisinden rica ettim bakimini görmek istedigimi ve bir seyler ögrenmek istedigimi söyledim kirmadi sogulsun basladik
    usta hangi yagi koyucaksin
    - motul 5100 ester 10 40 cunku senin motora koyabilicegimiz en iyi yaglardan biri bu
    -saggul ustam ama ful sentetik koyanlar var daha iyi olmaz mi
    - olmaz o zaman debriyajin kacirir
    - usta benim zincir boslugunu ayarlayip bakimini gaz telinin de biraz bosluk var bide debriyaji en iyi kavrama noktasina ayarlarmisin
    - sen kafani yorma hepsini ayarlicam zaten
    -cok sagul ustam
    hepsi tamamlandiktan sonra
    -usta eline saglik borcumuz ne
    -2 lt yag 60 tl ve yag filitresi 38 tl hepsi 98 tl genel bakima ucret almiyoruz
    - sagul usta
    - yagini erken degistirdik bi sonraki bakimin 8300 de dikkatli kullan sen motoruna böyle iyi bak oda sana bakar gule gule
    yuzum de kocaman bir gulumseme ile sogul ustam kolay gelsin deyip kontagi cevirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

artan yagi da bir posete koyup bir sonraki bakimda getir kullanalim dedigi icinde ayrica burdan kendisine tekrar tessekur ediyorum
    cx571, avcagatay ve muratlion bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Tekrardan Kastamonu İle görüştüm. Dedim ki Ben Motosikleti Bursadan aldım. Ve Bursada ki Honda Yetkili servisi;Yağ değişimi+Yağ Contası+ Yağ filitresi değişimini 60 tlye yaptıklarını söylediler. Siz ise 100 tl diyorsunuz dedim. neden bu rakam dedim? Biz Hondanın Yağını kullanıyoruz oldu cevap. Bende ben Yağı getirirsem dedim ?? Toplam 30 Tl dedi. Tamam dedim. 1-2 gün içinde inşallah gidip yaptırcam ßakımı.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorunuz hayırlı olsun, MT asıl uzun yolu 2 hafta sonra görecek, karadeniz üzerinden Sarıkamış - Beylikdüzü (istanbul) :D
    Sen o gazla edirneye kadar gidersin
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu hafta büyük ihtimal omerta ile bende adanadan manavgata gidecez festivale. şurda uzun yola giden kaç kişiyiz ne kadar azız öyle

cemerol88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speedfight2 Honda CBR 250 R siyah
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajı sıkmadan fren yaptığında arka teker kitlenirse motor kısa süreli stop edip tekrar çalışabilir.
    Teşekkür ettim

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Cumartesi gunu tum karaburun yarimadasini dolastim 250 km virajlar muthis lastikleri degistirince yol tutus muthisti. Motorum 4400 km de bir marmaris yapmayi dusunuyorum bu ara. 5000 km de de yukselis honda da bakima girecegim. acaba ne kadar tutar?

Bu arada 5000 km boyunca en ufak bir sikinti yasatmadi motor masalllah. Ben de hep nazik davrandim tabiki

psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi gunu tum karaburun yarimadasini dolastim 250 km virajlar muthis lastikleri degistirince yol tutus muthisti. Motorum 4400 km de bir marmaris yapmayi dusunuyorum bu ara. 5000 km de de yukselis honda da bakima girecegim. acaba ne kadar tutar?

Bu arada 5000 km boyunca en ufak bir sikinti yasatmadi motor masalllah. Ben de hep nazik davrandim tabiki
    Ağustos sonu marmaris yapıcam bende motorla >.<

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler