Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Orhnsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çağatay abi motosikletin böyle daha güzel oldu park led'lerinin bu kadar güzelleştireceğini bende tahmin edemezdim kahvaltı için haber bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Çağatay abi senin fotoğraflara imrendim bende yükleyeyim dedim

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...00409440_n.jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...37374668_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...42963733_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...77578235_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...71577742_n.jpg
    Hocam sport demonlardan memnun musunuz ?
    Orhnsr ve msty bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah,bu arada iyi ki sana rastladım da şu led olayına girdik, baktıkça hoşuma gidiyor
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sport demonlardan memnun musunuz ?
    Arkadaşım bugün Çağatay abiye de söyledim ve gördüğüm herkese söylüyorum. Lastikler çok önemli ve orijinalleri hiç iyi degil. İstoç anes de taktırıp yola çıktıgım anda aradaki farkı anladım. Geçenlerde yaptığım Beykoz ve Anadolu Feneri gezisindeki virajlara motosikleti istediğim gibi yatırıp istediğim gibi frenlere basıp motosikletten gerçek anlamda zevk almaya başlayınca sport demonları taktırarak iyi bi iş yaptığımı bir kez daha anlamış oldum. Fiyatına gelince serviste ön lastik 125€, arka lastik 175€ ama dışarda da bi araştırın derim. Daha ucuz olabilir...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Orhnsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bugün Çağatay abiye de söyledim ve gördüğüm herkese söylüyorum. Lastikler çok önemli ve orijinalleri hiç iyi degil. İstoç anes de taktırıp yola çıktıgım anda aradaki farkı anladım. Geçenlerde yaptığım Beykoz ve Anadolu Feneri gezisindeki virajlara motosikleti istediğim gibi yatırıp istediğim gibi frenlere basıp motosikletten gerçek anlamda zevk almaya başlayınca sport demonları taktırarak iyi bi iş yaptığımı bir kez daha anlamış oldum. Fiyatına gelince serviste ön lastik 125€, arka lastik 175€ ama dışarda da bi araştırın derim. Daha ucuz olabilir...
    Teşekkür edeirm dostum.Forumdan casillas nickli arkadaşımızda hiç beğenmediğini söylüyodu sport demonları.Kafam karıştı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Ben de motorumu büyütmek adına satıyorum. İlgili arkadaşlara duyrulur. İlanım henüz pasif durum da fakat yarına aktif olur sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3876584/detay/
    soner bu ne hız :D benimkide tam 2000'de şu an , bende diyorum seneye bi gsxr600 alayım ama bakalım kısmet , param olursa seneye yaza değiştiririm, olmazsa devam bununla

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah Orhan hafta sonu ölüdeniz yolcusuyum ama döndüğümde hafta sonlarını boş geçmeyelim, Ali (spawn1984) sözüm sana da aynı zamanda kardeşim bi kahvaltı yaptık bir daha görüşemedik.
    abi görüşelim ne demek, bu akşam bi samatya sahildeki buluşmaya gidicem motordelisi ailesi ile , bakalım yeni dostluklar arkadaşlıklar vs.
    avcagatay bunu beğendi.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soner bu ne hız :D benimkide tam 2000'de şu an , bende diyorum seneye bi gsxr600 alayım ama bakalım kısmet , param olursa seneye yaza değiştiririm, olmazsa devam bununla

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

abi görüşelim ne demek, bu akşam bi samatya sahildeki buluşmaya gidicem motordelisi ailesi ile , bakalım yeni dostluklar arkadaşlıklar vs.
    fotoğraf isteriz
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Selam arkadaşlar bende 250cc makine alma kararı verdim ama gt250 ve cbr 250 r arasında kaldım hyo hoşuma gidiyor ama kullanan arkadaşlarım 1 2 hariç hep sorunları var cbr 250r kaliteli diyorlar ama burda ve başka forumlarda yağ yakması yağ eksiltmesi sorunlarını okudum ve motorların %80 km çok düşük makinalar tek silindir olması ve son hızın 170 180 falan umrumda değil yolda beni bırakmasın yağ yakmasın kullanım alanı uzun yol olucak hafta sonları yazlığa gitmek için kulanıcam 250r kullanıcıları bu işe nediyorlar yağ yakması falan kullanıcı suçumu yoksa alayı böylemi? birde 0 alıcam plaka hepsi içinde kaça alırım ? simdi teşekkür ederim

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alicim hakkında hayırlısı olsun inşallah . Gsxr-600 güzel bir motor. Fakat diğer 600'lükler de olduğu gibi eksikleri var. Ben 250cc üstüne çıktığım da abs'siz bir modele binmeyi düşünmüyorum. Bu nedenle kafam da şu anda Cbr 600F var. En azından çekiş kontrol sistemi olmasa da, abs'li geliyor ülkemize ve fiyat olarak gerçekten cazip. Bakalım şu cıbırı satayım da, gerisi gelir zaten . Aslında kendime güvensem s1000rr hiç fena olmazdı . Ama gücü moddan kısılsa da, güvenmiyorum. 600F bile fazla seri bir motor. Sonuçta 250'den geçtiğim de hepsi fişek gibi gelecek . Hakkımız da hayırlısı olsun...
    Önce emniyet, sonra hareket...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı taaruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende 250cc makine alma kararı verdim ama gt250 ve cbr 250 r arasında kaldım hyo hoşuma gidiyor ama kullanan arkadaşlarım 1 2 hariç hep sorunları var cbr 250r kaliteli diyorlar ama burda ve başka forumlarda yağ yakması yağ eksiltmesi sorunlarını okudum ve motorların %80 km çok düşük makinalar tek silindir olması ve son hızın 170 180 falan umrumda değil yolda beni bırakmasın yağ yakmasın kullanım alanı uzun yol olucak hafta sonları yazlığa gitmek için kulanıcam 250r kullanıcıları bu işe nediyorlar yağ yakması falan kullanıcı suçumu yoksa alayı böylemi? birde 0 alıcam plaka hepsi içinde kaça alırım ? simdi teşekkür ederim
    250 lik alıcaksan doğru tercih...gönül rahatlığıyla alabilirsin...burda yağ yakıyorum diyene de pek rastlamadım ben...

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı taaruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce ss model bir motosiklet kullanmadıysan hyo gt250 sürüş tarzına alışman zor olur uzun yolda seni çok yorar. ss tecrüben varsa tamamen kişisel tercih oluyor kawasaki ninja, honda cbr ve hyo gt250 üç motoruda bende çok inceledim. Ama fiyat, parça ve yakıt olarak Honda baskın geldi ve Honda aldım. Uzun yolda falan bırakmaz.Herhangi bir kronik arızası çıkmadı bilinen. yağ yakma diye birşey yok sanırım senin okdudukların yada duydukların yeni kasa cbf 150 lerde var oda 10/50 yerine 20/40 kullanıyorlarmış ondan.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sport demon'da nasıl bir fark var ki benim orijinal lastiklerle Bahçeköy virajlarına limitlerine kadar zorladım aynı yolda bu sefer sport demon'lu olan motorla 3.virajda motoru yatırmaya başlarken birden ön lastik bıraktı sonra arkada onu takıp etti ne botda hala izleri duruyo ayağımu yere vurdumda zor toparladım.Lastik havalarını normal kıtapcıga göre yaptık önce dedik bide Buz Motor'un tavsiyesine göre yapalim her ikisindede sonuçlar aynı oldu.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sport demon'da nasıl bir fark var ki benim orijinal lastiklerle Bahçeköy virajlarına limitlerine kadar zorladım aynı yolda bu sefer sport demon'lu olan motorla 3.virajda motoru yatırmaya başlarken birden ön lastik bıraktı sonra arkada onu takıp etti ne botda hala izleri duruyo ayağımu yere vurdumda zor toparladım.Lastik havalarını normal kıtapcıga göre yaptık önce dedik bide Buz Motor'un tavsiyesine göre yapalim her ikisindede sonuçlar aynı oldu.
    sonuç şumu yani, aynı motorla orjinal lastikle yatarak girdiğim virajları rahat alıyordum ama sport demon takıp deneyince aynı virajda sorun oldu. Peki eski yani orjinal lastikle viraja giriş hızınla sport demonla viraja giriş hızın aynımıydı ?

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuç şumu yani, aynı motorla orjinal lastikle yatarak girdiğim virajları rahat alıyordum ama sport demon takıp deneyince aynı virajda sorun oldu. Peki eski yani orjinal lastikle viraja giriş hızınla sport demonla viraja giriş hızın aynımıydı ?
    Aşa yukarı aynı idi normal kullanımdada motor dik vaziyette ikan ön taraf frenajda dağıtmaya başlıyo bunu kullanan arkadaşta söylüyor benim motora biniyo yok dio benim motorla frenlere bu kadar asılında bırakıyo dio.
    Helede o Anes motordan igne ipliği alınmaz. Tanıdık birine NC700 aldık yıkamada fark etmiş arkadaş jantda derin bi cizim var.

Dedikleri şey kutudan çıkartırken çizildi bizde böyle yaptık arkadaşta dogal olarak bu jantı böyle kabul etmemiş başka bir motordan sokup ona takmışlar.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşa yukarı aynı idi normal kullanımdada motor dik vaziyette ikan ön taraf frenajda dağıtmaya başlıyo bunu kullanan arkadaşta söylüyor benim motora biniyo yok dio benim motorla frenlere bu kadar asılında bırakıyo dio.
    Helede o Anes motordan igne ipliği alınmaz. Tanıdık birine NC700 aldık yıkamada fark etmiş arkadaş jantda derin bi cizim var.
    http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...54817658_n.jpg

Dedikleri şey kutudan çıkartırken çizildi bizde böyle yaptık arkadaşta dogal olarak bu jantı böyle kabul etmemiş başka bir motordan sokup ona takmışlar.
    bende motoru anesten aldım. şans birde dikkatle sorunsuz motor aldım. banada ayni lastiği satmak için çok uğraştılar iyi ki almamışim. arkadaşın motoru da cbr 250 değil mi. eğer oda bizim motordansa kışa michelien takmayı istiyorum

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Michelin pilot active kullanan varmı ayrıca dunlop kullan varmı

Motosikleti
    -
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin pilot active kullanan varmı ayrıca dunlop kullan varmı
    Benim motorum da michelin pilot activ var. Oldukça iyi bir lastik. Tavsiye ederim.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bişi sorucam zincir yağlama işini sizmi yapıyorsunuz? servisemi yaptırıyorsunuz?Bide 400 kmde bir yağlama uygunmudur
    75 lıraya sehpa aldım.

oldukca memnunum,tavsıye ederım. 1dk suruyor kaldırıp lıfte alması sonra 1.vıteste rahat rahat ve detaylı temızleme yaglama
    marefb bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar, sonunda yazılı sınav sonuçları açıklandı ve geçtik haliyle. Ancak sıkıntı burada başlıyor. Şimdi ben gemiye tayin oldum ve Gölcük'e gidiyorum. Bu direksiyon sınavı ne zaman olacak bilgisi olan var mı? İnternette o kadar farklı zamanlar yazıyor ki bir türlü doğru bilgi bulamadığımı düşünüyorum. Teşekkürler ilginiz için. Bu arada "wolrath" bir ara tanışalım mutlaka.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ozel mesaj attım.

huseyin45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250R
    Merhaba arkadaşlar
    Yıllardır forumu takip ediyorum 13 yašinda yamaha majesty ile motor kullanmaya başladım 18 yasina kadar kullandım daha ssonra motoru biraktim ta ki bugüne kadar bugün honda cbr250r aldım artık touring motor arzumu dizginleyemiyorum ancak daha once hiç vitesli motor kullanmadım bu sebeble başlangıç motoru olarak cbr250r yi sectim seneye honda nt 700 v niyetim var malum ramazan ayında pek gezi ve etkinlik olmaz bu sebebten alisrmalarimi aksamlari yapip ağustos ayinda bol bol toplu etkinliklere katilma arzum var ancak sizden ilk olarak ekipman yardimi alicam ancak bunu başka bir konuda acicam ayrica yasim 27 manisada mimarlik yapiorum herkese saygilrim ve sevgilerimle
    teocan94 bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı huseyin45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar
    Yıllardır forumu takip ediyorum 13 yašinda yamaha majesty ile motor kullanmaya başladım 18 yasina kadar kullandım daha ssonra motoru biraktim ta ki bugüne kadar bugün honda cbr250r aldım artık touring motor arzumu dizginleyemiyorum ancak daha once hiç vitesli motor kullanmadım bu sebeble başlangıç motoru olarak cbr250r yi sectim seneye honda nt 700 v niyetim var malum ramazan ayında pek gezi ve etkinlik olmaz bu sebebten alisrmalarimi aksamlari yapip ağustos ayinda bol bol toplu etkinliklere katilma arzum var ancak sizden ilk olarak ekipman yardimi alicam ancak bunu başka bir konuda acicam ayrica yasim 27 manisada mimarlik yapiorum herkese saygilrim ve sevgilerimle
    Öncelikle aramıza hoş geldiniz ve motorunuz da hayırlı olsun . Güzel bir tercih yapmanızla beraber, pişmanlık duymayacağınızı garanti ederim. Uzun bir aradan sonra vitesli bir modelle motor hayatına dönüş yapmışsınız. Motora yabancı bir kişi olmadığınız için, motora alışmanız fazla sürmez.

Ekipman konusun da elbetteki yardımcı olmak isterim fakat elinizdeki ekipmanlar nelerdir? Bütçeniz ne kadardır? Bu gibi detayları bize söylemeniz lazım.

Mesela ben kask olarak Shoei xr-1100 kullanıyorum. Benimle beraber bu forum altında kullanan bir kaç arkadaş daha var. 4/4'lük bir kask diyebilirim. Fakat fiyatı 1.200 TL. Mont olarak venom nforce kullanıyorum. Önünde hava girişleri, arkasında hava çıkışları mevcut. Dolayısı ile hareket halinde iken deri olmasına rağmen terletme yapmıyor. Onu da şiddetle tavsiye ederim. Onun da fiyatı 500 TL idi yanılmıyorsam.

Vereceğiniz cevaplara göre ben ve diğer arkadaşlar, elimizden gelen desteği size gösteririz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler