Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok rahat çıkar...
    Şahsen çok rahat çıkmıyor bilmiyorum belki benim motorda problem var ama bu motorları 9bin devirlerde kullanmak kesinlikle kullanım ömrünü azaltır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bir soru sordum cvb verecek olan yok mu? :Suzuki İnazuma hakkında bir sürü söylenti,sonra Ninja 250 hakkında bir sürü söylenti mevcut buna Honda da karşılık verir diye düşünüyorum 2013 tasarım vs olarak bir duyumu olan var mı?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen çok rahat çıkmıyor bilmiyorum belki benim motorda problem var ama bu motorları 9bin devirlerde kullanmak kesinlikle kullanım ömrünü azaltır.
    arkadaş ninja için bahsetmiş doğrudur rahat çıkıyor hyosung u istediğim yerde çok rahat düz yolda 160 a cıkarabiliyorum istediği kadar rüzgar olsun ama o hızda sabit gidilmez 140tan fazlası hyo sung için sabit gitmek için bence fazla ama 160a rahat ulasıyor arkadaşlarım cbr250r kullanıyor bazen düz yollarda cok rzügarlı günlerde onlar 148de filan takılıyor
    Volkan Serezli bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru sordum cvb verecek olan yok mu? :Suzuki İnazuma hakkında bir sürü söylenti,sonra Ninja 250 hakkında bir sürü söylenti mevcut buna Honda da karşılık verir diye düşünüyorum 2013 tasarım vs olarak bir duyumu olan var mı?
    honda bence 2014 te cevap vericek. honda piyasada japonlar arasinda zirt pirt goruntu degistiren bir marka degil. ama 2014 te mecbur kalacak

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    kullanımla alakalı 165 i rahat görüyorum rüzgar falan farketmez m otora acımayın onu düşünen düşünmüş ona göre üretmiş redline girince kesiyor zaten ben birkere servis elemanın arkasına binip yolculuk ettim cbr 250 ile,resmen anasını aglatıyor sordum hiçbirsey olmaz motor böyle kullanılır bunlar sağlam motorlar dedi.o günden beri basıyorum motor iyice açıldı resmen uçuyor.Eğer her viteste hakkını vererek ve redline göre göre vites arttırırsanıs 165 km iş değil.saygılar.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    redline olmadığı sürece devir hiç bir motoru sanıldığı kadar eskitmez...motorun en çok yıprandığı zaman soğuk çalışmalardır...

jakiyamayess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r
    Alıntı alphertunga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanımla alakalı 165 i rahat görüyorum rüzgar falan farketmez m otora acımayın onu düşünen düşünmüş ona göre üretmiş redline girince kesiyor zaten ben birkere servis elemanın arkasına binip yolculuk ettim cbr 250 ile,resmen anasını aglatıyor sordum hiçbirsey olmaz motor böyle kullanılır bunlar sağlam motorlar dedi.o günden beri basıyorum motor iyice açıldı resmen uçuyor.Eğer her viteste hakkını vererek ve redline göre göre vites arttırırsanıs 165 km iş değil.saygılar.
    ben de bir kere uzun yolda yaklaşık 90-100 km boyunca öyle kullanmayı denedim ama %30-40 daha fazla yakıt tüketimi yaptı. hızdan çok fazla keyif alan biri de olmadığım için 7bin civarında vites değiştiriyorum. böyle kullandığımdaki yakıt/performans oranından çok memnunum.

altın elbiseli abinin de dediği gibi sınıfının en hızlısı değil ama (malzeme ve motor açısından) açısından en kalitelisi olduğu kesin. hız isteyene ninja'yı tavsiye ederim ama hız için kaliteden bu kadar vazgeçmeye gerek olup olmadığı kişiye göre değişir. bence kalite daha önemlidir.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı alphertunga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000-7000 devirden sonrasıyla bu motorla seyahat edilmez...o da 100-120 ye takabül ediyo..sonrası titre babam titre...geçen ayağım uyuştuda arka frene ne kadar yük verdiğimi hesap edemedim...
    jakiyamayess bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu saatten sonra beni ancak 600rr paklar , gitmiyo bu motor arkadaş...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı jakiyamayess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bir kere uzun yolda yaklaşık 90-100 km boyunca öyle kullanmayı denedim ama %30-40 daha fazla yakıt tüketimi yaptı. hızdan çok fazla keyif alan biri de olmadığım için 7bin civarında vites değiştiriyorum. böyle kullandığımdaki yakıt/performans oranından çok memnunum.

altın elbiseli abinin de dediği gibi sınıfının en hızlısı değil ama (malzeme ve motor açısından) açısından en kalitelisi olduğu kesin. hız isteyene ninja'yı tavsiye ederim ama hız için kaliteden bu kadar vazgeçmeye gerek olup olmadığı kişiye göre değişir. bence kalite daha önemlidir.
    hocam öle bi demişsinizki görende ninjayı çin malı sanıcak motor aksamı olarak ninja şuanda kendini en çok kanıtlamış 250cc bakınız yağ yakıyoruz diyen cbr250r var ama girin bakın bir ninja bi arıza vermişmi plastik kaliteside bence bire bir arkadaşlarımda 2motorda var ordan biliyorum ayrıca barkın bayoğlu gidip 2011 cbr250r test ediyor sonra gidip 2008 ömrünü sokakta durarak geçirmiş korunmamış ninja test ediyor ardından gidip 2007 karbüratörlü anası ağlatılmış gt250r test edip en iyi kalite cbr da var diyor öle test etsem bende öle derim ama sen getir 2011 cbr ın yanına 2011 ninja yı bak bakalım kalite farkı nasıl lütfen yiğidi öldürelim hakkını yemiyelim
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    metci bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    aldım motoru sonunda sabahtan beri kullanırken farkettim ki daha çook pratiğe ihtiyacım var yokuşta kalkmak gözümü korkutuyo vs vs
    Volkan Serezli bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 250
    merhaba arkadaşlar 2012 siyah 250 cbr aldım. Sesi akülü araba gibi çıkıyor egzoz araştırdım ama bulamadım öneride bulunacak var mı?

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldım motoru sonunda sabahtan beri kullanırken farkettim ki daha çook pratiğe ihtiyacım var yokuşta kalkmak gözümü korkutuyo vs vs
    Hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanırsın inşallah

Honda Güvenli Sürüş 2 öneririm. 1000kilometredeyken gittim ve çok faydasını gördüm. Yanlış alışkanlıklarla başlamaktansa önden bir eğitim alıp tecrübelenmek çok faydalı oluyor.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı QdR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 2012 siyah 250 cbr aldım. Sesi akülü araba gibi çıkıyor egzoz araştırdım ama bulamadım öneride bulunacak var mı?
    tiger egzoz bulabilirsin.kendı motorumda kullanıyorum sesi çok hoş.fiyatı 375 tlden başlıyor modeline göre.

Motosikleti
    Cbr 250
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tiger egzoz bulabilirsin.kendı motorumda kullanıyorum sesi çok hoş.fiyatı 375 tlden başlıyor modeline göre.
    Nerden bulabilirim yardımcı olurmusun?

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanırsın inşallah

Honda Güvenli Sürüş 2 öneririm. 1000kilometredeyken gittim ve çok faydasını gördüm. Yanlış alışkanlıklarla başlamaktansa önden bir eğitim alıp tecrübelenmek çok faydalı oluyor.
    yaklaşık 3 ay önce güvenli sürüş 2 yi aldım zaten, 1 yıl öncede 1'i almıştım ama insan yapmaya yapmaya uygulamayınca köreliyo...
    tugfox bunu beğendi.

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Tiger bursa da uretiliyor buraya gelip taktirabilirsin veya kargo ile isteyebilirsin
    Titresim var diyen arkadaslar cin mali hic kullanmamislar anlasilan
    Bence iyi motor yedek parca sorunu olmayan motordur basiniza gelince anlarsiniz o yuzden ninja yerine cbr derim ne olursa olsun yeni alacak arkadaslara zaten yenisiniz depo koruma elcik ayna bolca lazim olacaktir acemiliginizi atincaya kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Tiger bursa da uretiliyor buraya gelip taktirabilirsin veya kargo ile isteyebilirsin
    Titresim var diyen arkadaslar cin mali hic kullanmamislar anlasilan
    Bence iyi motor yedek parca sorunu olmayan motordur basiniza gelince anlarsiniz o yuzden ninja yerine cbr derim ne olursa olsun yeni alacak arkadaslara zaten yenisiniz eksoz koruma elcik ayna bolca lazim olacaktir acemiliginizi atincaya kadar

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı QdR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden bulabilirim yardımcı olurmusun?
    Antalyada yaşıyorsan Alanyada tigerin bayisi açıldı
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    arkadaşlar ya yarın motor için gidip zincir almayı düşündümde zincir mi alıyım yoksa disk kiliti mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler