Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar cam titreme olayı başladı bende de çok sinir bozucu gerçekten =) bu arada yol çizgilerinden geçerken motorun dengesi şaşıyor size de oluyor mu yalpalıyor resmen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R
    yol çizgilerini kalın yaptılarsa oluyor. ancak inceyse sıkıntı yaşamıyorum. Ankara'da öyle bir sıkıntı yok diyebilirim hatta.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cam titreme olayı başladı bende de çok sinir bozucu gerçekten =) bu arada yol çizgilerinden geçerken motorun dengesi şaşıyor size de oluyor mu yalpalıyor resmen...
    Yol çizgileri her zaman tehlikelidir. Özellikle ıslaksa sakın yol çizgilerinden gitmeyin üzerinde ani gaz açmayın veya frene basmayın.
    Ben kuru havalarda bile yol çizgilerinden geçmemeye çalışıyorum. Boyana boyana kalın bir tabaka haline gelmiş olanları var onların dengeyi bozma ihtimali var bence.
    Ayrıca üzerinde fren yaparsanız kuru olsa bile fren mesafesi uzar ve arka olmadık şekilde sağa sola kıç atabilir.

Merhabalar,

Şu aralar İstanbul'da hiçbir bayide CBR250 bulamıyorum :( Bakalım ne zamana gelecek yeniler?

Motosikleti
    CBR 250R
    Daha iki gün önce Ankara Honda Efe'de 8-9 tane ambalajlısı vardı. Dağıtım var ama satışlar iyi gidiyor sanırım. Keşke bir de ABS'li modelinide getirseler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    aynen öyle bariz bir şekilde hissediliyor..boyalı olan da değilde kabartmalı olanlarda heyecan yapıyo insan...üzerinde frenleme yapmamak lazım...

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Alıntı traindevie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Şu aralar İstanbul'da hiçbir bayide CBR250 bulamıyorum :( Bakalım ne zamana gelecek yeniler?
    Sonuncusunu dun ben aldim konsuk motordan

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    aynen mümkün olduğu kadar çizgilerde uzak duralım arkadaşlar )
    bir de şu grenajlar 2013 de çıkarsa tekrar kesin alırım :D

teocan94 bunu beğendi.

aynen mümkün olduğu kadar çizgilerde uzak duralım arkadaşlar )
    bir de şu grenajlar 2013 de çıkarsa tekrar kesin alırım :D

http://www.rickgillmotorcycles.com.a...RRB%20Xray.jpg
    gerçekten güzelmiş, şekilli duruyor,

bu arada bu yol çizgilerini kalın olanlarını Cam tabakası gibi düşünün yani kaygan bir yüzey dolayısı ile sağa sola atıyor yalpalıyor, fren tutmuyor çok dikkat etmek lazım ..

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Arkadaslar bugun ilk defa zoraki olarak 1 km filan kask olmadan kullandim. Umarim bir daha olmaz ancak ciplak kulakla kullandigimda sesleri daha net aldim. On cam titremeyi geciyorum ama zincirden sangir sungur ses geliyordu sanki cok tiz olsada.. Belki normaldir ama motor 700 km de, yaglamasini yaptim. Sizce bu sesler normal midir??

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Bende dün istanbuldan aldım ve bugün alanyaya geldim motorumu xmaxdan sonra cok farklı geldi virajlarda falan daha zevkli ama iyi bi lastik şart lastik ne onerirsiniz

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın bende 2 gün önce aldım cbr 250r ı gerçekten çok güzel motosiklet.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı cacique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun ilk defa zoraki olarak 1 km filan kask olmadan kullandim. Umarim bir daha olmaz ancak ciplak kulakla kullandigimda sesleri daha net aldim. On cam titremeyi geciyorum ama zincirden sangir sungur ses geliyordu sanki cok tiz olsada.. Belki normaldir ama motor 700 km de, yaglamasini yaptim. Sizce bu sesler normal midir??
    kafana kask takmadın mı işte böyle sesler kafana takılıyor. O yüzden ben motoruma kafama kask takmadan binmiyorum ve böylece kafama kasktan başka birşey takılmamış oluyor şaka bir yana bir çok arkadaş bu sesi duyuyor ve rahatsız olduklarını söylüyorlar bilhassa 6.000 devirde ama ben hiçbir şekilde bu sese takılmadım duymadım rahatsızda etmiyor. Yeni geldim 50 km falan yol yaptım montsuz çıktım ilk defa büyük keyif tırsıyorsun ama serin serin keyifliydi. sese takılma motorunu sür keyfini çıkar bende ön camda titremiyor şaka değil ben 100 km hızın üzerine çıktımmı yatıyorum deponun üstüne cama tam siper o şekilde sürüyorum aşırı zangır zangır titreme yok.

Motosikleti
    CBR250R
    selam arkadaşlar. 2011 model tri color 600 km cbr 250 motorumu satmayı düşünüyorum. geçen sene kasım ayında aldım fakat işlerimin yoğunluğun dan dolayı sadece 600 km binebildim
    haftasonu fotoğraf çekip sahibinden.com a ilan vereceğim. ama önce buraya yazıyım dedim. istediğim fiyat 8.600 tl dir. motor hasarsızdır. herkese saygılar.
    alper 0532 292 80 44 ankara-çankaya
    .

RobinsonCrusoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dün istanbuldan aldım ve bugün alanyaya geldim motorumu xmaxdan sonra cok farklı geldi virajlarda falan daha zevkli ama iyi bi lastik şart lastik ne onerirsiniz http://i1146.photobucket.com/albums/...7/58f43169.jpg
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız bin inşallah..

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafana kask takmadın mı işte böyle sesler kafana takılıyor. O yüzden ben motoruma kafama kask takmadan binmiyorum ve böylece kafama kasktan başka birşey takılmamış oluyor şaka bir yana bir çok arkadaş bu sesi duyuyor ve rahatsız olduklarını söylüyorlar bilhassa 6.000 devirde ama ben hiçbir şekilde bu sese takılmadım duymadım rahatsızda etmiyor. Yeni geldim 50 km falan yol yaptım montsuz çıktım ilk defa büyük keyif tırsıyorsun ama serin serin keyifliydi. sese takılma motorunu sür keyfini çıkar bende ön camda titremiyor şaka değil ben 100 km hızın üzerine çıktımmı yatıyorum deponun üstüne cama tam siper o şekilde sürüyorum aşırı zangır zangır titreme yok.
    Haklisin sanirim zaten bugunku zorunluydu, kask ayri yerde motor ayri yerdeydi ama valla o sese de takmamak elde degil.. Ama yine de arada cikarip ses dinlemede yarar var sanirim.

Herkese iyi geceler

Motosikleti
    1299 Panigale
    Motorda giderken 2.viteste hızım 25 e düştü 1 e atsam motor şahlanıyor yani düşük kaçıyor, 2. viteste kalksam sanki zorlanıyor.Yani yavaşladım 25 e düştüm vites 2de ama o viteste kalkarken biraz boğuluyor sanki. Bunun ortak yolu nedir acaba ? Vitesli tecrübem çok yok biraz zorlanıyorum ne yalan söylim =)

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda giderken 2.viteste hızım 25 e düştü 1 e atsam motor şahlanıyor yani düşük kaçıyor, 2. viteste kalksam sanki zorlanıyor.Yani yavaşladım 25 e düştüm vites 2de ama o viteste kalkarken biraz boğuluyor sanki. Bunun ortak yolu nedir acaba ? Vitesli tecrübem çok yok biraz zorlanıyorum ne yalan söylim =)
    Güzel sorunsal

Bunu mini bir high-side başlangıcı olarak yaşadım, yanlışlıkla çok düşürüp debriyajı bıraktım ve hop hop hop!!! Toparladım....

Vitesi düşürdün ya, gazsız bırakma debriyajı, laaak diye önü dikecek kadar da açma. Azıcık bi gaz aç öyle bırak, sarsıntıyı ve arka tekerin spinning yapmasını engelliyor.
    erro ve notdream bunu beğendiler.

Motosikleti
    1299 Panigale
    [QUOTE=hakanerdogan;2738451]Güzel sorunsal

Bunu mini bir high-side başlangıcı olarak yaşadım, yanlışlıkla çok düşürüp debriyajı bıraktım ve hop hop hop!!! Toparladım....

Vitesi düşürdün ya, gazsız bırakma debriyajı, laaak diye önü dikecek kadar da açma. Azıcık bi gaz aç öyle bırak, sarsıntıyı ve arka tekerin spinning yapmasını engelliyor.

Dediğinizi anladım,teşekkür ederim ya bide süre süre insan alışıyor daha dün istop ede ede bi hal oluyordum bugün gayet seri atak gidiyorum.Zamanla oturuyor sürüş tekniği.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    [QUOTE=marefb;2738458]
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel sorunsal

Dediğinizi anladım,teşekkür ederim ya bide süre süre insan alışıyor daha dün istop ede ede bi hal oluyordum bugün gayet seri atak gidiyorum.Zamanla oturuyor sürüş tekniği.

Madem öyle benim içim ferah olsun söyleyim, viraj içinde pek vites düşürme işine de girmeyin amatörlüğü atana kadar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler