Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşımınız için teşekkür ederiz. Sorunsuz bir gezi olduğuna sevindim. Tekeriniz her daim düz bassın.
    Lastik konusunda size katılıyorum. Lastikler ısınınca süper performans sergiliyorlar. Ama soğuk asfaltta ve soğuk lastikle daha dikkatli olmak lazım.
    Isınınca bir sorun kalmıyor. Bende bunu deneyip görünce değiştirmekten vazgeçtim.
    teşekkür ederim.. bende geziden önce değiştirmeyi düşünüyordum hatta birkaç yere haber bırakmıştım lastik ile ilgili şuan pek düşünmüyorum ama soğukken dikkatli olmak lazım söylediğin gibi..

Alıntı fasulity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ebay.com/itm/Xrace-NO-CUT...edacac&vxp=mtr

21.03.2012 tarihinde siparişini vermiş olduğum frame slider 06.04.2012 de yani tam 16 gün sonra elime ulaştı.
    Ürün elime ulaştığında fotoğraflarını çekip paylaşacağımı söylemiştim. İlk defa resim ekleyeceğim inşallah beceririm.

Ufak bilgiler vereyim ürün hakkında;
    - Kendi orjinal kutusu içerisinde patpat naylona sarılı halde geliyor. Herhangi bir deformasyon yok.
    - Tamamı aluminyumdan oluşmakta. Herhangi bir plastik parçası yok.
    - İşçilik kalitesi yüksek sanırım CNC tezgahlarda işlenmiş.
    - Ptt kargo ile kapıya kadar geliyor.
    - Montajı çok basit. Toplam 8 vidayı sıkmanız yeterli.
    - Ortalama 140 TL'ye mâloluyor. Burada aynısını almaya veya yaptırmaya kalsak 300 TL den aşağı ödemeyiz.

Son olarak tavsiye edebileceğim bir ürün. İnsana güven veriyor. İçin rahatlıyor. Biraz da olsa tedirginliğin azalıyor.

http://img163.imageshack.us/img163/8239/50077192.th.jpg
    http://img692.imageshack.us/img692/1...54027ge.th.jpg
    http://img832.imageshack.us/img832/535/71177135.th.jpg

-
    gerçekten güzel ürünmüş siyah olanı mevcut mu acaba..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar farlar h kaç bilen var mı ? Sanırım yeni kasa cbr 125 ile 250 aynı tip farlar.Benim motora xenon taktırıcam ama h4 mü kaç bilmiyorum.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8125661/detay/

Bu xenon hakkında düşüncesi olan var mı ?
    Fiyatı çok pahalı kardeşim, bizim burada komple seti 70-80'e alabilirsin.

Polaris arkadaşımızın dediği gibi git Anes'e orada taktır bence. Buna para verme sakın.

21.03.2012 tarihinde siparişini vermiş olduğum frame slider 06.04.2012 de yani tam 16 gün sonra elime ulaştı.
    Ürün elime ulaştığında fotoğraflarını çekip paylaşacağımı söylemiştim. İlk defa resim ekleyeceğim inşallah beceririm.

- Kendi orjinal kutusu içerisinde patpat naylona sarılı halde geliyor. Herhangi bir deformasyon yok.
    - Ortalama 140 TL'ye mâloluyor. Burada aynısını almaya veya yaptırmaya kalsak 300 TL den aşağı ödemeyiz.
    Güzel olmuş, tekeriniz düz bassın. Bende almayı düşünebilirim.
    Güzel korur bu granajları. Fiyatı da çok makul.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Fiyatı çok pahalı kardeşim, bizim burada komple seti 70-80'e alabilirsin.

Polaris arkadaşımızın dediği gibi git Anes'e orada taktır bence. Buna para verme sakın.

Güzel olmuş, tekeriniz düz bassın. Bende almayı düşünebilirim.
    Güzel korur bu granajları. Fiyatı da çok makul.
    Abi aldim bile ya :( Motobakkaldan daha once cok alisveris yaptim,hepsinden de memnun kaldim.Baya arastirdim xenonlarida ama cok ucuz olanlari inceledim paketlerine kadar hic guven vermedi.Zaten motor garantiden cikicak,o yuzden adam akilli bisey aliyim dedim.Zaten fiyatlar ya 80-100 lira yada 300 den basliyo.Ortasini bulamadim.Sonra bunu gordum internette arastirdim biraz markasini,arabaya filan takanlar cok memnunmus.Bakalim hayirlisi ins pisman olmam

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    Öncelikle hayırlı olsun. Montajını siz mi yaptınız 8 vida demişsiniz ama motorda hangi parcalar söküloyor ve motorun hangi parcasına monte ettiniz?

Son olarak tavsiye edebileceğim bir ürün. İnsana güven veriyor. İçin rahatlıyor. Biraz da olsa tedirginliğin azalıyor.

-
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGoF6ap0qFQOPVDVW_OAWQW-dgRP9UrIzlnMnHoVRj0_Go1sLK

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı E_R_K_A_N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. Montajını siz mi yaptınız 8 vida demişsiniz ama motorda hangi parcalar söküloyor ve motorun hangi parcasına monte ettiniz?
    Sağ ve sol büyük grenajları söküyorsunuz. Sinyal soketlerini çıkarmaya gerek yok.
    Karşınıza her iki tarafta da v şeklinde motosikletin şase boruları çıkıyor.
    Ürün bu v şeklindeki şase boruları arasına alacak şekilde monte ediliyor.
    Toplam 8 vida sıkarak montajı yapıyorsunuz. Grenaj vidalarınıda sayarsanız 8+6=14 vida.
    Hepsi bukadar.
    Fasulity

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)

Uploaded with ImageShack.us
    teocan94 ve Volkan Serezli bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    honda cbr250r hussar 125
    arkadaşlar gecen hafta CORLU ONUR PLAZADA özellikle büyük harflerle yazıyorum motorun rodaj bakımını yaptırdım öncelikle kimseye oraya gitmesini tavsiye etmiyorum sanayideki ustalar bile daha titiz işlik yapıolar adamlar motora ne kadar yağ koyucanı bile bilmiyolar motorun yağ filtresini değiştirmediler rodaj bakımında filtre değişmezmiş ole dediler ben deiştirilmesini talep ettim ama ellerinde filtre yokmuş adamlar motorun ne zincirini gerdi ne yağladı ne hava filtresini temizlediler hiç bişey yapmadılar ve filtre deiştirmedikleri motora 1900 gr yağ koydular 400 gr mını ewegelince ben aldım kimseye gitmesini tavsiye etmiyorum

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore

-
    cok hos olmus.

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    teşekkür ederim

Sağ ve sol büyük grenajları söküyorsunuz. Sinyal soketlerini çıkarmaya gerek yok.
    Karşınıza her iki tarafta da v şeklinde motosikletin şase boruları çıkıyor.
    Ürün bu v şeklindeki şase boruları arasına alacak şekilde monte ediliyor.
    Toplam 8 vida sıkarak montajı yapıyorsunuz. Grenaj vidalarınıda sayarsanız 8+6=14 vida.
    Hepsi bukadar.
    http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGoF6ap0qFQOPVDVW_OAWQW-dgRP9UrIzlnMnHoVRj0_Go1sLK

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Abi aldim bile ya :( Motobakkaldan daha once cok alisveris yaptim,hepsinden de memnun kaldim.Baya arastirdim xenonlarida ama cok ucuz olanlari inceledim paketlerine kadar hic guven vermedi.Zaten motor garantiden cikicak,o yuzden adam akilli bisey aliyim dedim.Zaten fiyatlar ya 80-100 lira yada 300 den basliyo.Ortasini bulamadim.Sonra bunu gordum internette arastirdim biraz markasini,arabaya filan takanlar cok memnunmus.Bakalim hayirlisi ins pisman olmam
    Tahminimce anes motor servisinde xenon taktırılırsa garanti dışına çıkarmazlar.

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

bizim motorlarda xenon far takılınca sadece ortadaki ışık mı beyaz oluyor yoksa tepedeki iki küçük far da beyaz mı oluyor? Anes motordaki 250r nin xenonunu açtırmıştım bakmak için ve hatırladığım kadarıyla sadece ortadaki büyük far beyazdı diğer ikisi yine sarıydı.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bizim motorlarda xenon far takılınca sadece ortadaki ışık mı beyaz oluyor yoksa tepedeki iki küçük far da beyaz mı oluyor? Anes motordaki 250r nin xenonunu açtırmıştım bakmak için ve hatırladığım kadarıyla sadece ortadaki büyük far beyazdı diğer ikisi yine sarıydı.
    Hiç bilmiyorum..

Günlerdir bu lastiği arıyorum ve bulamıyorum.Bulabilen varsa yardımcı olsun almayı düşünüyorum.BRIDGESTONE 150/70

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kucuk olanlar normal T10 park lambalari.
    14 veya 18'li SMD ledleri var bunlarin ebayde.
    Neredeyse xenon gibi beyaz isik veriyor. Mercek isini cozersem bunlardan takmayi dusunuyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Kucuk olanlar normal T10 park lambalari.
    14 veya 18'li SMD ledleri var bunlarin ebayde.
    Neredeyse xenon gibi beyaz isik veriyor. Mercek isini cozersem bunlardan takmayi dusunuyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80848121/detay

Bunlardan mı abi ?

Motosikleti
    HONDA CBR250R
    CBR 250 R Grubu böyle bir grup oluşturulursa katılırım. CBR 250R (Yeni Aldım)(Siyah-Arkası çantalı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın motosikleti yanlıs kullandıgı ıcın kolları agrıyor arkadasın.
    rodaj meselesi icinde o kadar titiz olmana gerek yok bence
    anı hızlanma ve ani fren yapma yeter yoksa 100 110 120 hızlar normal
    sağolun doğru yazmışsınız ben yaklaşık 15 yıldan sonra tekrar motor aldım. tabi biraz acemilik biraz tedişrginlikle beraber kolları kasıyoruz. bu da agrı yapıyordu. ama yavaş yavaş geçiyor. herhalde doğru sürüşü öğreniyorum. selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

benim 250R yeni 250km de 7-8 günde bu km. yaptım. hergün 40km. işe gidip geliyorum. yeni aldığımda 52 TL ye 13 litre aldım.yada 12 olabilir. tekrar motoru fulledim 40 tl.ye doldu ve 250 km gittim. işte hesap bu yani 40 tl. 250km yol. yani ortalama 1 Lt. 23-24 km yol yaptım. bunda trafik sıkışıklığı kırmızı ışıklarda bekleme dahil. henüz aralardan kaçamıyorum. bazen trafikte bende sıkışıyorum. Kuryeler falan yanımdan geçip gidiyor. ben bekliyorum. ama herşeye rağmen motor kullanmak güzel...Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    tekhancer bunu beğendi.

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Alıntı Ferhat09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 R Grubu böyle bir grup oluşturulursa katılırım. CBR 250R (Yeni Aldım)(Siyah-Arkası çantalı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

sağolun doğru yazmışsınız ben yaklaşık 15 yıldan sonra tekrar motor aldım. tabi biraz acemilik biraz tedişrginlikle beraber kolları kasıyoruz. bu da agrı yapıyordu. ama yavaş yavaş geçiyor. herhalde doğru sürüşü öğreniyorum. selamlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

benim 250R yeni 250km de 7-8 günde bu km. yaptım. hergün 40km. işe gidip geliyorum. yeni aldığımda 52 TL ye 13 litre aldım.yada 12 olabilir. tekrar motoru fulledim 40 tl.ye doldu ve 250 km gittim. işte hesap bu yani 40 tl. 250km yol. yani ortalama 1 Lt. 23-24 km yol yaptım. bunda trafik sıkışıklığı kırmızı ışıklarda bekleme dahil. henüz aralardan kaçamıyorum. bazen trafikte bende sıkışıyorum. Kuryeler falan yanımdan geçip gidiyor. ben bekliyorum. ama herşeye rağmen motor kullanmak güzel...Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Ben 5 yıldır motor kullanıyorum ve CBR 3. motorum 40.000 km ye yakın tecrübem var ve ben de CBR'ye ilk bindiğimde kollarım ağrıyordu kısa sürede. şimdi hiç öyle birşey hissetmiyorum alışırsınız siz de

http://www.facebook.com/CBR250RFANCLUB burası benim sayfam, mayıs ayında gezi planlamalarına başlamayı düşünüyorum. İstanbuldaki arkadaşları toparlayabilirsem keyifli geziler yapabiliriz

Motosikleti
    GSR600 K9
    Evet kardeşim aynen bunlardan..

Alıntı Ferhat09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yeni motorunuz hayırlı olsun, kazasız belasız binin inşallah.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok hos olmus.
    Koruma takozu motorun kendi başına sabit düşmelerinde koruyucu bir etkendir. Ama yüksek hızlarda motorla birlikte düşünce bu takoz yaralanma oranı arttırır gibi geliyor bana. Grenaj fiber olduğu için esneme payı olan bir madde. İlk darbeyi emici özelliğe sahip. Özellikle yol ile grenaj arasında ayak kalırsa, grenaj daha iyi ayağı korur gibi geliyor bana. Yüksek hızda takozlu olarak motorun yan yattığını farzedersek, motor asfaltta sürüklenmesi yerine takoza takılıp takla atabilir. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim. Birde maliyeti çok düşük bir şey, gerek olsa honda mühendisleri bunu mutlak koyarlardı diye düşünüyorum.
    tekhancer bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Xenon geldi benim.Nedense iyi para vermeme rağmen sanki piyasadaki 60-70 liralık xenonlardan da kötü bi izlenim verdi bana.Kendimi çok fena kazıklanmış hissediyorum,hadi hayırlısı

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma takozu motorun kendi başına sabit düşmelerinde koruyucu bir etkendir. Ama yüksek hızlarda motorla birlikte düşünce bu takoz yaralanma oranı arttırır gibi geliyor bana. Grenaj fiber olduğu için esneme payı olan bir madde. İlk darbeyi emici özelliğe sahip. Özellikle yol ile grenaj arasında ayak kalırsa, grenaj daha iyi ayağı korur gibi geliyor bana. Yüksek hızda takozlu olarak motorun yan yattığını farzedersek, motor asfaltta sürüklenmesi yerine takoza takılıp takla atabilir. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim. Birde maliyeti çok düşük bir şey, gerek olsa honda mühendisleri bunu mutlak koyarlardı diye düşünüyorum.
    Çok yerinde bir soru olmuş. Yazdıklarını okuyunca mantıklı geldi özellikle takla attırma kısmı. Gelecek cevapları ben de merak ediyorum.
    pol@ris ve tekhancer bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler