Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    SAhte egzos ama yinede idare eder yani parasına göre iyi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videodaki müziğin adı ne :D
    2 Teker bir başka !

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videodaki müziğin adı ne :D
    Deepcentral - Speed of Sound

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deepcentral - Speed of Sound
    teşekkürler :D
    2 Teker bir başka !

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    İnşallah psikolojiktir

Bir sayfada yağ konusunu gördüm ama hangi sayfadaydı acaba ? Bir yağ performansı arttırıyordu gibi birşeyler yazıyordu ?

Bir de satan arkadaş 3000 km de bir servis dedi ama kitapçıkta öyle birşey yazmıyor ? Acaba sizler hangi km lerde servise götürüyorsunuz ? Benimki 1000 km de gitmiş şimdi 2000 de, 3000 km de gitmem mi gerekir ? Cok az değil mi ?

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    en son 10-30 hondanın orjinal yağını koydurdum 0-100 hızlanması ve vites geçişleri gayet uyumaşadı ama top speed 4-8 km arası azaldı şuanda

rgnkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar merhaba,

2 yıllık araştırmalar sonunda en sonunda CBR 250 almaya karar verdim. Bu 2 yıl boyunca maddi durum el vermedi. Bir çok Çinli motora heveslendim ama en sonunda CBR 250'de karar kıldım. Bu pazar günü bir sıkıntı çıkmazsa direksiyon sınavına girip eylül başı gibi ehliyet işini halledip motoru almayı düşünüyorum.

İlk motorum olacak. 2. el temiz bir alet bulup almayı düşünüyorum. İlk motorum olacağı için tecrübe az. Dikkat etmem gereken hususlar konusunda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Bildiğim kadarıyla CBR 250'nin kronik bir sorunu yok. Motora bakmaya gittiğimde yanımda motordan anlayan biri olacak sanırım ama olmaya da bilir. Yanımda bir motorcuyla gitmediğimde sonra başıma dert almak istemiyorum açıkçası. Beni hangi konularda uyarırsınız? Motor hırpalanmış mı, iyi durumda mı, nedir ne değildir ayırt edebilmek için bir acemiye tavsiyeleriniz varsa okumaktan memnun olacağım.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kronikleşmek üzere olan sorun var egzantrikten ses geliyor benim motorda gergi değişti ama ses gitmedi şimdi komple zincir gergi sırt pırt değişecek garantim bitti ama garanti içinde çözemedikleri için ücretsiz yapıyorlar.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronikleşmek üzere olan bi sorun var benim motorumda, egzantrikten ses geliyor. Gergi değişti ama ses gitmedi. Şimdi komple zincir, gergi, zırt pırt değişecek... Garantim bitti ama çözemedikleri için ücretsiz yapıyorlar.
    Sesin egzantrikten geldiği kesin mi diyorlar

Çağdaş egzoz subabından olduğunu okumuştu yurt dışı forumlarda, bende öyle bişeyler okumuştum bi zamanlar... sonuç olarak servis Çağdaşın CBR nda egzoz subabına ince ayar çekerek o sesi kesmişti.
    Bu yüzden soruyorum, hakikaten tuhaf bir ses yok yani Daha çok KM yapmış bi CBR da yok heralde başlıkta, alet 30.000 de, kronik olsa onda çözülmezdi yani
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kronik olarak birde şu ön cam var . Tüm cbr lerde zırıl zırıl

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen onada el atayım Benim çok CBR kullanmışlığım yok ama 100-150km kadar, rüzgarlı, rüzgarsız, bozuk yol, birazda sürat deneme fırsatım oldu.

Ön camda titreme var, fakat zırıldamaya dair en ufak bi ses duymadım olsa kesin duyardım, pis takıntılıyım

Ben sizin yerinizde olsam, ön kapağı söküp, ön camı çıkartıp, lastik destekleri falan var mı bi ona bakardım, varsa yerlerinden kaymışmı birde ona bakardım, eğer çok aşağıdaysa destekler kopartır

(Tesa veya 3M in kırmızı inncecik bir bandı vardır çift taraflı, son derece kuvvetlidir, tabela harfi yapıştırırlar o harf oradan yıllarca düşmez öyle diyeyim ) biraz daha yukarı alır (camın çıkışına yakın) tekrar yapıştırırdım

Yoksa veya düşmüşse bile lastik destek uyarlamak basit bişey, sokağın köşesindeki plastik doğramacıda bile vardır, ses messs kalırsa uygun bi zamanda gelir, bende bi el atarım, Bursa' yı gezmeyide seviyoruz yani
    __________________________________________________ _____________________________________________
    Yaklaşık olarak şöyle bişeyden bahsediyorum, bu direk pimapenci işi olduğundan özensiz duruyor, bu ne böyle demeyin O lastikte daha yumuşak (viskomsu) ve zemini düz, kesiti yuvarlak oluyor

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen onada el atayım Benim çok CBR kullanmışlığım yok ama 100-150km kadar, rüzgarlı, rüzgarsız, bozuk yol, birazda sürat deneme fırsatım oldu.

Ön camda titreme var, fakat zırıldamaya dair en ufak bi ses duymadım olsa kesin duyardım, pis takıntılıyım

Ben sizin yerinizde olsam, ön kapağı söküp, ön camı çıkartıp, lastik destekleri falan var mı bi ona bakardım, varsa yerlerinden kaymışmı birde ona bakardım, eğer çok aşağıdaysa destekler kopartır

(Tesa veya 3M in kırmızı inncecik bir bandı vardır çift taraflı, son derece kuvvetlidir, tabela harfi yapıştırırlar o harf oradan yıllarca düşmez öyle diyeyim ) biraz daha yukarı alır (camın çıkışına yakın) tekrar yapıştırırdım

Yoksa veya düşmüşse bile lastik destek uyarlamak basit bişey, sokağın köşesindeki plastik doğramacıda bile vardır, ses messs kalırsa uygun bi zamanda gelir, bende bi el atarım, Bursa' yı gezmeyide seviyoruz yani
    __________________________________________________ _____________________________________________
    Yaklaşık olarak şöyle bişeyden bahsediyorum, bu direk pimapenci işi olduğundan özensiz duruyor, bu ne böyle demeyin O lastikte daha yumuşak (viskomsu) ve zemini düz, kesiti yuvarlak oluyor

http://m1308.hizliresim.com/1d/s/rurm2.jpg
    Beni pek rahatsız etmiyor zaten ama faydalı olmuş teşekkürler

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah psikolojiktir

Bir sayfada yağ konusunu gördüm ama hangi sayfadaydı acaba ? Bir yağ performansı arttırıyordu gibi birşeyler yazıyordu ?

Bir de satan arkadaş 3000 km de bir servis dedi ama kitapçıkta öyle birşey yazmıyor ? Acaba sizler hangi km lerde servise götürüyorsunuz ? Benimki 1000 km de gitmiş şimdi 2000 de, 3000 km de gitmem mi gerekir ? Cok az değil mi ?
    Kardeşim kitapçıkta 12.000 km de bir yağ değişimi yazıyor. Ama ben mesela 4.000 km de bir değiştiriyorum. Sık değiştirmenin sadece cebine zararı olur. Motora faydası olur ama sık değiştirmekte gereksiz. 4.000 km de bir km sayacını takip et. Hem senin için hemde motorun için ideal olan budur. Şahsi fikrim. Bizim bazı arkadaşlar 1.000 km de bir değiştiriyor. Hiç gereği yok.

Bu arada yağların hepsi aynıdır. Aynıdan kastım repsol yamalube castrol motul v.s kalite segmentinde ki yağlardan bahsediyorum. Adı şanı belli olmayan yağlarada bulaşma.
    CBR için bahsettiğim markaları tercih edebilirsin. Kitapçığında 10-35 yazıyor. Bizim Türkiye piyasasında bu yağı bulmak için didik didik aramak gerekiyor. 10-40W gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Motorun 1 litre değil 1.4 litre alıyor. Bunun içinde 4 litrelik bi sefere mahsus alman faydalı olur. 4 litreliklerde 70 ile 90 TL arasında değişir.

Hadi kolay gelsin bakalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berkut kardeşim bu ön camdan neden bu kadar şikayet var. Bende hiç zırıltı yok. Bnm motor 2012. 2013 lerde mi var bu? Bu zırıltıyı ben neden duyamıyorum. Kask takıldığında bu zırıltının hiç duyulmaması lazım. Rüzgarın yolda ki hışırtısını hiç söylemiyorum bile...
    theplatoon bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    arkadaşlar kusura bakmayın belki geçen sayfalarda onlarca kez yazmışlardır ama işim icabı ben vakit darlığından soruyorum motorun binlik bakımını yeni yaptırdım ve zincir spreyi aldım motorum şu an 1250 km'de bu zincir yağlama işini kaç km'de bir yapmak gerekiyor cevaplar için şimididen teşekkürler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    300-350 km de bir yağlayabilirsin.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300-350 km de bir yağlayabilirsin.

1000-1500 / 1 de komple temizleyip yağlarsın Ben 8000km kadar CB2 yi bu şekilde kullandım, satarken zincirim hala ilk günki gibiydi

Ki halen iddia ediyorum, CB' nin en kalitesiz parçası bana göre zinciridir, buna rağmen

Bu arada beyler geçmiş sayfalarda yağ danışan bi arkadaşımız vardı, aşağıdaki fotoğraf WURTH HHS DRY ile yağlanmış hali, sıçrayacak bişey görmek bile imkansız, zaten motor yürümüyorsa sürekli kuru yağ

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar fiyat soruyorum; ilk bakım için İstanbul'da 60tl ve 100tl arası oynuyor ücretler.. Bu nedir ya?? Yapılan işlem aynı.... Belli bir standart olması lazım değil mi??

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Volki34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fiyat soruyorum; ilk bakım için İstanbul'da 60tl ve 100tl arası oynuyor ücretler.. Bu nedir ya?? Yapılan işlem aynı.... Belli bir standart olması lazım değil mi??
    Şöyle bişey oluyor

Servisin birinin anlayışı, kılavuda yazdığı gibi hava filitresini kontrol ediyor atıyorum, temizse değişmesine gerek yok diyor

Bi başka serviste, istersen dün takmış ol bana getirirsen değiştiririm diyor +fiyatı telefonda bile en başından ekleyip söylüyor

Hee istisnalarda olabiliyor, 60TL diyen serviste parçanın durumuna göre "abooww bu değişmesi lazım, değiştirelim mi?" diye sorabilir, ozaman fiyat yine artar.
    (bana parçayı gösterip, fikrimi sormadan hiçbişeyimi değiştirmediler, sürpriz faturayla karşılaşmadım yani )

Ama diğerinin "değişmesine gerek yok" deyip fiyat düşürdüğünü henüz hiç görmedim!!!

Herşeye rağmen bence önemli olan 60-100 de değil, işini layığıyla yapan ustanın olduğu servisin seçilmesi ve servisin müşteriye karşı tavrı bence Zaten genelde bu mantıkla o servis hak ta yemiyor oluyor

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    İlk bakımda çok da birşey yok ki.. Yağ ve yağ filtresi değişiyor, zincir temizlik ve yağlama ve diğer genel kontroller... Ha birinde Mobil birinde Castrol birinde İpone motor yağı var ama ne kadar farkeder ki??? Arabam VW ve ilk bakıma soktuğumda heryerden aynı fiyatı almıştım geçen ay...

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Volki34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bakımda çok birşey yok ki. Yağ ve yağ filtresi değişiyor, zincir temizlik, yağlama ve genel kontroller... Ha birinde Mobil birinde Castrol birinde İpone yağ var ama ne kadar farkeder ki???
    Yağ fiyat olarak bukadar farketmez zaten, bende kendi yağımı götürdüm hep servislere

İlk bakımsa sorun yok, en uygun fiyatlısından halledebilirsin olayı

Zaten artık bu tür durumlar için biçoğu Honda Yağ kullanmaya başladı, standartlaştı sanırım durum Kullanan arkadaşlarda genel olraka çok memnun o yağdan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler