Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar farlar h kaç bilen var mı ? Sanırım yeni kasa cbr 125 ile 250 aynı tip farlar.Benim motora xenon taktırıcam ama h4 mü kaç bilmiyorum.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8125661/detay/

Bu xenon hakkında düşüncesi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler forumda dışardan birisinin bu başlıkta sorduğu soruya cevap alması gerçekten çok zor...bi soru soruyoruz sadece bi kişiden cevap geliyo...

ilk motorum olarak bende cbr250 r düşünüyorum ama aklımı çelenler var....2-3 ay 125 e bin hakimiyetini geliştir sonra binersin, motor illaki düşecek ilk zamanda bari masrafın çok olmasın diyolar...siz bu konuda ne düşünüyosunuz, allah ın emri düşecek miyiz? tecrübe olarak eğitim aldığım 7-8 saat var...

bir de parça fiyatlarını bilen örnek vererek açıklayabilir mi?
    avcagatay bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bana da demıslerdı ıllakı duseceksın dıye.
    allaha sukur bı yere surtmedım bıle.
    he ben asırı temkınlıyım.vırajda yavaslarım,kımseye asılmam vs.+yagmurda bıle cıkmam.
    ama soylekı 10000 devır de gordum,emnıyetlı bı sekılde vıraj da yaptım vs.bu sekılde dusecegımı de pek sanmıyorum ama foca'da pek trafık de yok.buyuksehırlerde okuz dolu oldugu ıcın sen ne kadar mulayım olsan da dusebılırsın.

parca fıyatları sanılanın aksıne ucuz.bunu bırcok arkadas lınk vererek kanıtladı.

ılk motor olarak cok uygun bence.benım de 50km scooter tecrubem vardı sadece.kaymak gıbı vıtesı,hafıf kasası,oturus pozısyonu,dızgınlenmıs hırcınlıgı,ıyı frenlerı vs sı gercekten kendıne guvenı gelıyor ınsanın.hatta bazen baslangıc degıl devam bıle dıyorum kendı kendıme
    erro bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler forumda dışardan birisinin bu başlıkta sorduğu soruya cevap alması gerçekten çok zor...bi soru soruyoruz sadece bi kişiden cevap geliyo...

ilk motorum olarak bende cbr250 r düşünüyorum ama aklımı çelenler var....2-3 ay 125 e bin hakimiyetini geliştir sonra binersin, motor illaki düşecek ilk zamanda bari masrafın çok olmasın diyolar...siz bu konuda ne düşünüyosunuz, allah ın emri düşecek miyiz? tecrübe olarak eğitim aldığım 7-8 saat var...

Ya arkadaş ezbere konuşanları anlamıyorum.Ben 125 ile başladım,250 ile başlasam hiçbişey değişmezdi.Düşeceksin diye bişey mi var ya ? Ben 5.000 km deyim hiçte düşmedim.125 alıp 250 ye geçmekse amacın bence gereksiz.Çok rahat kullanırsın 250 yi
    erro ve tekhancer bunu beğendiler.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    @teocan kardesim gidon arabaya carpinca elim depoya gidonun arasında kaldi. o şiddetle biraz içeri göçmüş depo, şimdi gidonu tam sola çevirdiğimde elim o gocuge oturuyor.
    @erro valla düşmenin tecrübeyle alakası yok, arabanın yanından yavaşça geçerken kapı açıldı frene bile dokumamadan yerde buldum kendimi.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Bende arkadaslara katiliyorum. Sonucta is sende bitiyor.
    Parca fiyatlarida cok uygun gercekten. Yakiti desen az, kullanimi kolay, performansi tatminkar, e daha ne olsun.
    Temkinli olacaksan al derim. Ama heyecan pesindeysen 125'le basla. Cunku bu motor 170'leri gorebiliyor.

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Ekrem, bu arada bizim farlar h4.
    Linkteki uruni goremiyorum, telden giriyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende arkadaslara katiliyorum. Sonucta is sende bitiyor.
    Parca fiyatlarida cok uygun gercekten. Yakiti desen az, kullanimi kolay, performansi tatminkar, e daha ne olsun.
    Temkinli olacaksan al derim. Ama heyecan pesindeysen 125'le basla. Cunku bu motor 170'leri gorebiliyor.

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Ekrem, bu arada bizim farlar h4.
    Linkteki uruni goremiyorum, telden giriyorum.
    Oh be abi,bi bulamamıştım h kaç olduğunu.Ürün senin onayından da geçerse yarın alıcam

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

illaki düşersin diye bir kaide yok neden düşeceksin. Zaten 7-8 saat eğitim aldın demişsiniz kim den hangi kurumdan bilemem ama en azından deneyimli birinden birşeyler öğrenmişseniz çok iyi. Eğer yazdığınız gibi 2-3 ay 125cc kullanıp 250ccye geçicekseniz hiç al satla uğraşmayın gidin 250cc ile başlayın çünkü o süre zarfında nekadar tecrübe edinebilirsinizki sürekli motor üzerinde değilseniz 5-6bin km yapmadıktan sonra... 125cc ile başlanması tabiki daha iyi sonuçta gaz tepkisi zayıf dip gazda yapsan gideceği 100km/h (ybr yada cbf) o yüzden altından fırlamaz etmez olayı daha iyi kavrarsın. vaktin varsa 1 sezon bence 125 cc kullan sonra 250cc ye geç. Adım adım gitmek herzaman iyidir. Ama benim vaktim yok 250cc ile başlanırmı dersen başlanır tabiki ama daha dikkatli olmalısın sonuçta 160-170km/h lere çıkan bir motor 125ccye göre daha ağır racing karakterine sahip bir motor. Parça konusunda ise önce can güvenliği mal geri gelir sana birşey olmasın parçasıda ucuz cbr250nin. Bir ara inazuma düşünüyodunuz o ne oldu vazmı geçtiniz? Şahsen vaz geçmediyseniz inazuma gelene kadar ybr125 yada cbf150 alıp bol bol pratik yapın yol yapın gelincede sıfır çekin altınıza kafanız rahat olsun
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar farlar h kaç bilen var mı ? Sanırım yeni kasa cbr 125 ile 250 aynı tip farlar.Benim motora xenon taktırıcam ama h4 mü kaç bilmiyorum.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8125661/detay/

Bu xenon hakkında düşüncesi olan var mı ?
    arkadaşlar istoç anes motordaydım geçen hafta. oradaki 250 r lere zenon takmışlar, güzeldi ve 100 tl dediler fiyat olarak işçilik dahil. değerlendirin derim.

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:45 ----------

Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Ben Dün Beşiktaş'a gittim. Polaris ve kardeşi ile oradaydık. Oturduk, muhabbet ettik. İkisi de güzel insanlar. Bu toplantılara katılmak isteyenler olursa tekrar yapılabilir.
    evet çok keyifli bir sohbetti tekrar teşekkür ederim geldiğin için. bir iki hafta sonra tekrar planlayalım. katılım artarsa çok daha keyifli olur bence ve hatta bir süre sonra her hafta aynı gün aynı yer ve aynı saat olarak düzenli bir CBR 250 R grubu oluşturabiliriz

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @erro valla düşmenin tecrübeyle alakası yok, arabanın yanından yavaşça geçerken kapı açıldı frene bile dokumamadan yerde buldum kendimi.
    evet düşen arakdaşlarımın çoğu ne olduğunu yerdeyken anlamış oluyo

[QUOTE=stepfunk;2640078]Bende arkadaslara katiliyorum. Sonucta is sende bitiyor.
    Temkinli olacaksan al derim. Ama heyecan pesindeysen 125'le basla. Cunku bu motor 170'leri gorebiliyor.[COLOR="Silver"]

yaşım 30, temkinli olacağımı düşünüyorum, arabayla bile şehir dışında 120 yi geçmem..

Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illaki düşersin diye bir kaide yok neden düşeceksin. Zaten 7-8 saat eğitim aldın demişsiniz kim den hangi kurumdan bilemem ama en azından deneyimli birinden birşeyler öğrenmişseniz çok iyi. Eğer yazdığınız gibi 2-3 ay 125cc kullanıp 250ccye geçicekseniz hiç al satla uğraşmayın gidin 250cc ile başlayın çünkü o süre zarfında nekadar tecrübe edinebilirsinizki sürekli motor üzerinde değilseniz 5-6bin km yapmadıktan sonra... 125cc ile başlanması tabiki daha iyi sonuçta gaz tepkisi zayıf dip gazda yapsan gideceği 100km/h (ybr yada cbf) o yüzden altından fırlamaz etmez olayı daha iyi kavrarsın. vaktin varsa 1 sezon bence 125 cc kullan sonra 250cc ye geç. Adım adım gitmek herzaman iyidir. Ama benim vaktim yok 250cc ile başlanırmı dersen başlanır tabiki ama daha dikkatli olmalısın sonuçta 160-170km/h lere çıkan bir motor 125ccye göre daha ağır racing karakterine sahip bir motor. Parça konusunda ise önce can güvenliği mal geri gelir sana birşey olmasın parçasıda ucuz cbr250nin. Bir ara inazuma düşünüyodunuz o ne oldu vazmı geçtiniz? Şahsen vaz geçmediyseniz inazuma gelene kadar ybr125 yada cbf150 alıp bol bol pratik yapın yol yapın gelincede sıfır çekin altınıza kafanız rahat olsun
    üstad motor için çok bekledim iş ev araba çocuk derken. artık bi sezon daha beklemek istemiyorum içime sinen motoru almak için. 125 lik falan alırsam trafiği anlamak en azından hata yaparsam masrafım daha az olsun diye..malum grenaj falan olayı yok...inazuma düşünmedim hiç ama ikinci eli olsaydı ikisi arasında kalabilirdim. önceden racing tarzı motorlara hiç ilgim yoktu ama cbr250 r ın gerek cc düşük olması gerekse oturuşunun dik olması beni cezbetti...

cevplarını için teşekkür ederim...

Motosikleti
    pani / 3colore
    xenon fıyatı ve servıste takılması ıyıymıs.ıstanbula gelınce dusunulebılır ;)

bu arada ;

grenajlılar dıyor. dırek plugın mı bu, ıscılık felan lazım mı? gomme dıyor cunku, grenaj felan cıkarılıyorsa hıc ugrasmam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61831060/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61858875/detay

yoshı nın kalın olanı sanırım? ıncelere benzemıyor. trıoval seklınde.aralıktan berı satılmamıs.ılgınc

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67625421/detay

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoshı nın kalın olanı sanırım? ıncelere benzemıyor. trıoval seklınde.aralıktan berı satılmamıs.ılgınc

sanırım burası bir motor tamirhanesi ve ürün satılsa bile ilanı kaldırmıyorlardır.Mağazadan diyor çünkü.
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon fıyatı ve servıste takılması ıyıymıs.ıstanbula gelınce dusunulebılır ;)

bu arada ;

grenajlılar dıyor. dırek plugın mı bu, ıscılık felan lazım mı? gomme dıyor cunku, grenaj felan cıkarılıyorsa hıc ugrasmam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61831060/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...61858875/detay

Grenajın çıkarılmasına gerek yok.Ayrıca o egzosttan uzak durun bence
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    sahıstan dolayı mı? egzozdan dolayı mı

Motosikleti
    tracer 900
    beyler lastik ölçülerini aratıyorum ama neresinin sattığını ve fiyatını bulamadım bi türlü...!!

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajın çıkarılmasına gerek yok.Ayrıca o egzosttan uzak durun bence
    İkiside.O egzost yoshi olsa bile CBR 250 için üretilmiş modeli değil.Ki bana göre yüzde 99 burda yapılıp üstüne yoshi stickerı yapılmış

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba..

hafta sonu motorumla yaptığım ankara yolculuğunda motorsikleti daha iyi tanıma fırsatım oldu incelemelerimi aktarmak isterim..

öncelikli konu uzun yol rahatlığı; dikey sürüşte motosiklet yanal rüzgarlardan tahminimden daha fazla etkileniyor dolayısı ile çok dik pozisyonda sürüş çok konforlu değil biraz yatık pozisyonda eğimli sürüşle yolun büyük bölümünü gittim buda biraz bel ağrısına sebep oluyor kollarımda da sarsıntıdan dolayı biraz ağrı oldu.. onun dışında yolculuk fena sayılmazdı..

yakıt ve performans noktasında motosiklet 6000 devir de 100 km dolayında seyredebiliyor ankara gidişinde 7000 devirin altına inmedim ortalama 120 km civarında hızlarda seyrettim buda ankara 470 km lik yolda 1,25 depo yaktım. şunu eklemem lazım bolu da yağmur ve bol rüzgar yakıt tüketimini baya etkiledi diyebilirim.. performans noktasında tatminkar diyebilirim, yolculuğum yaklaşık olarak duraklamalar dahil 5 saat sürdü.. dönüş yolunda 6000 devir üstüne pek çıkmadım ortalama 95-100 km hızlarda seyrettim ve 1 depo dan biraz fazla bir yakıt ile yolu tamamladım. yakıt performans göz ününe alındığında benim için normal tabi bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir..

dikkat çekenler ; bu noktadan beni en çok şaşırtan lastiklerin performansı oldu bizim fabrika çıkışlı lastiklerimiz uzun yolda uygun sıcaklığa ulaşınca tahminimden çok daha iyi performans gösteriyormuş yağmurlu zeminlerde de fena sayılmazdı anlık hareketlere verdiği tepkiler iyi diyebilirim.. diğer bir konu zincir, uzun yolda kesinlikle zincir yağı yanınızda bulunması gerekliymiş bunu öğrenmiş oldum, zincir yağsız kalınca gaz kapamalarda ciddi oranda ses yapıyor..

şimdilik aktaracaklarım bunlar motoru yarın anes'e götüreceğim bi bakım yaptıracağım bakalım benim görmediğim bir şeyler çıkacak mı..
    o da olur bunu beğendi.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı reonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba..

hafta sonu motorumla yaptığım ankara yolculuğunda motorsikleti daha iyi tanıma fırsatım oldu incelemelerimi aktarmak isterim..

öncelikli konu uzun yol rahatlığı; dikey sürüşte motosiklet yanal rüzgarlardan tahminimden daha fazla etkileniyor dolayısı ile çok dik pozisyonda sürüş çok konforlu değil biraz yatık pozisyonda eğimli sürüşle yolun büyük bölümünü gittim buda biraz bel ağrısına sebep oluyor kollarımda da sarsıntıdan dolayı biraz ağrı oldu.. onun dışında yolculuk fena sayılmazdı..

yakıt ve performans noktasında motosiklet 6000 devir de 100 km dolayında seyredebiliyor ankara gidişinde 7000 devirin altına inmedim ortalama 120 km civarında hızlarda seyrettim buda ankara 470 km lik yolda 1,25 depo yaktım. şunu eklemem lazım bolu da yağmur ve bol rüzgar yakıt tüketimini baya etkiledi diyebilirim.. performans noktasında tatminkar diyebilirim, yolculuğum yaklaşık olarak duraklamalar dahil 5 saat sürdü.. dönüş yolunda 6000 devir üstüne pek çıkmadım ortalama 95-100 km hızlarda seyrettim ve 1 depo dan biraz fazla bir yakıt ile yolu tamamladım. yakıt performans göz ününe alındığında benim için normal tabi bu kullanıcıdan kullanıcıya değişir..

dikkat çekenler ; bu noktadan beni en çok şaşırtan lastiklerin performansı oldu bizim fabrika çıkışlı lastiklerimiz uzun yolda uygun sıcaklığa ulaşınca tahminimden çok daha iyi performans gösteriyormuş yağmurlu zeminlerde de fena sayılmazdı anlık hareketlere verdiği tepkiler iyi diyebilirim.. diğer bir konu zincir, uzun yolda kesinlikle zincir yağı yanınızda bulunması gerekliymiş bunu öğrenmiş oldum, zincir yağsız kalınca gaz kapamalarda ciddi oranda ses yapıyor..

şimdilik aktaracaklarım bunlar motoru yarın anes'e götüreceğim bi bakım yaptıracağım bakalım benim görmediğim bir şeyler çıkacak mı..
    Paylaşımınız için teşekkür ederiz. Sorunsuz bir gezi olduğuna sevindim. Tekeriniz her daim düz bassın.
    Lastik konusunda size katılıyorum. Lastikler ısınınca süper performans sergiliyorlar. Ama soğuk asfaltta ve soğuk lastikle daha dikkatli olmak lazım.
    Isınınca bir sorun kalmıyor. Bende bunu deneyip görünce değiştirmekten vazgeçtim.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşımınız için teşekkür ederiz. Sorunsuz bir gezi olduğuna sevindim. Tekeriniz her daim düz bassın.
    Lastik konusunda size katılıyorum. Lastikler ısınınca süper performans sergiliyorlar. Ama soğuk asfaltta ve soğuk lastikle daha dikkatli olmak lazım.
    Isınınca bir sorun kalmıyor. Bende bunu deneyip görünce değiştirmekten vazgeçtim.
    Lastikleri bende degistircektim vazgectim,gayet is goruyo.Linkini verdigim xenon a bakabildin mi abi ?

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    http://www.ebay.com/itm/Xrace-NO-CUT...edacac&vxp=mtr

21.03.2012 tarihinde siparişini vermiş olduğum frame slider 06.04.2012 de yani tam 16 gün sonra elime ulaştı.
    Ürün elime ulaştığında fotoğraflarını çekip paylaşacağımı söylemiştim. İlk defa resim ekleyeceğim inşallah beceririm.

Ufak bilgiler vereyim ürün hakkında;
    - Kendi orjinal kutusu içerisinde patpat naylona sarılı halde geliyor. Herhangi bir deformasyon yok.
    - Tamamı aluminyumdan oluşmakta. Herhangi bir plastik parçası yok.
    - İşçilik kalitesi yüksek sanırım CNC tezgahlarda işlenmiş.
    - Ptt kargo ile kapıya kadar geliyor.
    - Montajı çok basit. Toplam 8 vidayı sıkmanız yeterli.
    - Ortalama 140 TL'ye mâloluyor. Burada aynısını almaya veya yaptırmaya kalsak 300 TL den aşağı ödemeyiz.

Son olarak tavsiye edebileceğim bir ürün. İnsana güven veriyor. İçin rahatlıyor. Biraz da olsa tedirginliğin azalıyor.

-
    Fasulity

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler