Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda nın kalite çıtasını düşürdüğüne artık emin olduğum için.
    eskiden gözü kapalı honda alabilir ve tavsiye edebilirdin. ama şimdi. cbr 1000 rr yağ yaktığı. cbf 150 yi övüp sonra isyan eden mete-ha nı vecbf 250 de yaşadığım acı tecrube şimdiki cbr 250 r ile motoru yagsızlıktan kitleme seviyesine getiren (108 inci sayfadaki) arkadaşı ve cbf 150 nette ki başıma gelen talihsizlik diye konu açan motoru kitleyen arkadaşları. görmek okumak
    eskiden 2006 yılı öncesi için geçerli miydi . en çok arıza veren motor konumunda honda
    cbf 150 bilgi paylaşımında 418 . sayfayı açın okuyun.
    Motoru yağsızlıktan kitletene bakmak lazım. Motora değil, sen motora yağ koymayacaksın sonra motor kitledi diye motora suç atacaksın.
    Hırsız suçluysa ev sahibinin hiç mi hatası yok!
    Belki bu dava açan arkadaşta doğru düzgün rodaj yapmamıştır, gereksiz zorlamıştır motoru.
    Hangi şartlarda ve motoru nasıl sürdüğünü biliyormuyuz?

CBF150 için yazılan söylenen herşeye bende katılıyorum.

---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ebay.co.uk/itm/4-X-16-LED...ht_2528wt_1037

Bu led sinyallerde güzelmiş,uyar mı acaba bizim motorlara ?
    Ekrem güzelmiş bu sinyaller, bütün modellere uyar diyor.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

[QUOTE=stepfunk;2556873]Motoru yağsızlıktan kitletene bakmak lazım. Motora değil, sen motora yağ koymayacaksın sonra motor kitledi diye motora suç atacaksın.
    Belki bu dava açan arkadaşta doğru düzgün rodaj yapmamıştır, gereksiz zorlamıştır motoru.

CBF150 için yazılan söylenen herşeye bende katılıyorum.[COLOR="Silver"]
    bu arada cbf 150 bilgi paylaşımı 415. sayfa
    cbr 250 2011 model ve çeşitli şekilde kullanıcı var. bazısı acemi bazısı usta. ama yağ eksilmesi mevcutki. adamıın motorunun yağı kalmamış ve 1000 km bakımı yapılan 5700 de motor içinden yağsızlıktan meydana gelen bir ses peyda olmuş. peki niye ninja 250 de yağ eksilmemiş 2008 yılından beri hep profosyonel sürücüler ,yada açılışı nı 1600 km dikkat eden sürücülermi kullanmış?
    bunlarıda düşünmek lazım değilmi. bu arada ben ninja 250 kullandığım dönemde 5000 km de bir yağ değiştiriyordum.en ufak eksilme yoktu. motoru sınırlarında kullandım. acımadan 2 kişi 400 km gittim. devirleri sonlarda gezdirdim.
    bakın ninja bilgi paylaşımında yada başka yerde bir sıkıntı yazılı mı?
    barkın beyin yaptığı ninja amartüsör patlamış şura küflenmiş demesi haricinde.
    hayret ki ben amartüsörü en yumuşak ayarda ve 2 kişi kullanan biri olarak yada kullanıcılarının içinde hiç böyle bir şey duymadım.16 bin tek buji değişmeden kullandım. şimdiki sürücüsü 34 binde sorun sıfır.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yağsızlıktan kitletene bakmak lazım. Motora değil, sen motora yağ koymayacaksın sonra motor kitledi diye motora suç atacaksın.

CBF150 için yazılan söylenen herşeye bende katılıyorum.

---------- Post added at 12:06 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

Ekrem güzelmiş bu sinyaller, bütün modellere uyar diyor.
    Benimde gözüme çok hoş geldi abi,almayı düşünüyorum.Ama forumda bi kaç arkadaştan okumuştum yanıp sönmeme gibi bi sorun oluyomuş.Flaşör mü ne uygulamak lazımmış,hiçte anlamam.Bi sorunla karşılaşırmıyım acaba diye düşündüm.

Bu çok güzel olmuş mesela.Lastikleride 140'lık yapmış.CBR 150 bu.
    Bu arada bu motoru yapan bi grup var AMRacing diye.Almanya'da galiba.

http://www.youtube.com/watch?v=62ZlPmR5Bjs

Bizim angel işini de yapmışlar.Acaba ürünü filan nerden aldılar sorabiliriz.Ben e-mail adreslerini buldum,dün gece bi mail attım bu sinyal konusunda ve yardımcı da oldu.Bu angel işini de mi sorsak nerden almış acaba

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

http://www.facebook.com/pages/AMRacing/219433714743320

Mükemmel işler çıkarmışlar.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Mükemmel işler çıkarmışlar.
    Çok iyiymiş gerçekten. Sanırım bu ürünlerin çoğu tayvan'dan gelme.
    Orada bir çok malzeme üretiliyor bizim motorlar için.
    İyice araştırmak lazım. Türkiye'de kimse niye ilgilenmiyor bu işlerle??

Bu arada o bi-xenon projektörler 5500 bahtmış, yani 321 TL.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Can gelen ses Metal sesi gibi, yumuşak bir ses değil, Alt devirlerde gelmiyor yükselince sanki geliyor gibi, yada belki herkeste öyle, bilemiyoırum rodajımda yeni bitti dediğim gibi karşılaştırma yapmak lazım
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can gelen ses Metal sesi gibi, yumuşak bir ses değil, Alt devirlerde gelmiyor yükselince sanki geliyor gibi, yada belki herkeste öyle, bilemiyoırum rodajımda yeni bitti dediğim gibi karşılaştırma yapmak lazım
    Senle buluştuğumuzda deneriz motorları. Belki sübaplardan da olabilir, ilk 5.000 km'de biraz gevşek bırakıyorlarmış.
    Rodajda süresince gevşek olması gerekiyormuş.
    Bir abi 5.000-6.000 km sonra biraz sıktırırsın demişti.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    bu soruyu sormuştum ama arada kaynadı galiba tekrar yazıyım dedim ...Bi kaç sorum olucak.aldığım bayii rodaj a kadar nasıl kullanmam konusunda bilgi vermedi ve motoru açma konusundada birşeyler söylemediler..Bunlar hakkında bilgi alabilirmiyim sizden

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Ben linke tıkladım motor delisinde 1 Ağustos 2011 tarihli bir yazı ayrıca yazıyı yazan arkadas aynı tarihte üye olmuş yeni üye sesin geldigini tecrübeli biri ile gidin hemen anlar demiş kendisi anlayabildigine gore tecrübeli ama hiç bir forumda üyeliği yok bana biraz garip geldi yazan arkadas alıntı demiş sorunu yasiyan kendisi ise lütfen aracın plakasını bizimle paylasirmisiniz bizde bir bakalım servis kayıtlarına felan sonrada bizim motorlarda böyle bir sorun varmi olabilirmi etraflica bir inceleyelim. Hiç birimiz madur olmayalım.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruyu sormuştum ama arada kaynadı galiba tekrar yazıyım dedim ...Bi kaç sorum olucak.aldığım bayii rodaj a kadar nasıl kullanmam konusunda bilgi vermedi ve motoru açma konusundada birşeyler söylemediler..Bunlar hakkında bilgi alabilirmiyim sizden
    Kitapçıkta yazılanları uygulaman yeterli. İlk 1.000 km 7 bin deviri geçme. Ani hızlanmalardan kaçın, sakin sakin kullan motorunu.
    Yağ değişiminden sonra yavaş yavaş devir arttırabilirsin. Benim servis böyle demişti bana.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Kitapçıkta yazılanları uygulaman yeterli. İlk 1.000 km 7 bin deviri geçme. Ani hızlanmalardan kaçın, sakin sakin kullan motorunu.
    Yağ değişiminden sonra yavaş yavaş devir arttırabilirsin. Benim servis böyle demişti bana.
    teşekkürler yorumunuz için

Motosikleti
    GSR600 K9
    teşekkürler yorumunuz için
    Rica ederim ne demek
    Yorumunuzu görmüştüm, cevap yazacaktım ama dediğiniz gibi arada kaynadı

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Herkesin bildiği gibi, ne alırsanız alın aldığınız üründe biraz şans gerekiyor. Üretim bandından inen binlerce ürününde kalite seviyeleri aynı olmayabiliyor. Fabrikadaki en ufak kalibrasyon eksikliği veya bir somunun tam sıkılmaması milimetrik üretim hataları ses, vuruntu, vites geçişlerinde zorluk çıkartabiliyor. Bununla ilglili şikayet varsa motorlar zaten 2 yıl garanti kapsamında. Hemen servise götürün derim. Bilindiği gibi kullanıcı hataları garanti kapsamı dışında kalıyor. Motor kullanıcısının en temel görevi her kullanımdan önce motor yağı, motor suyu, fren hidroliği seviyesi, lastik basınçları, zincir gerginliği ve yağlamasını kontrol etmektir. Motorsiklet ilk alındığında yapılması gereken şey kullanım klavuzunu dikkatlice okumak va anlamaktır. Her türlü motorlu veya motorsuz mekanik araçların periyodik bakımı yapılması gerekir ki düzenli ve sorunsuz çalışsın. CBR250'ye gelince yüksek devir isteyen ama 250Lik olduğu için bir o kadar da nazik ve motordur. Vites geçişlerini tam devirinde yaparsanız mükemmel hızlanma performasına sahip. Motora kulak verin ve hissedin, yağını suyunu unutmayın sizi yarı yolda bırakmayacağına eminim.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Dostum Can'ında söylediği gibi 6-7 bin deviri 1000km boyunca geçme, ancak 300km de bir mesela motoru yokuş aşağı 4.viteste iken falan 9bin deire kadar getir ve sonra bırak yavaş yavaş deir düşsün. Böyle yapmalısınki en azından motor parçaları yüksek devirde de biraz alışsın. Vites geçişlerinde falan motoru zorlama iki kişi binip yokuş çıkma

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin bildiği gibi, ne alırsanız alın aldığınız üründe biraz şans gerekiyor. Üretim bandından inen binlerce ürününde kalite seviyeleri aynı olmayabiliyor. Fabrikadaki en ufak kalibrasyon eksikliği veya bir somunun tam sıkılmaması milimetrik üretim hataları ses, vuruntu, vites geçişlerinde zorluk çıkartabiliyor. Bununla ilglili şikayet varsa motorlar zaten 2 yıl garanti kapsamında. Hemen servise götürün derim. Bilindiği gibi kullanıcı hataları garanti kapsamı dışında kalıyor. Motor kullanıcısının en temel görevi her kullanımdan önce motor yağı, motor suyu, fren hidroliği seviyesi, lastik basınçları, zincir gerginliği ve yağlamasını kontrol etmektir. Motorsiklet ilk alındığında yapılması gereken şey kullanım klavuzunu dikkatlice okumak va anlamaktır. Her türlü motorlu veya motorsuz mekanik araçların periyodik bakımı yapılması gerekir ki düzenli ve sorunsuz çalışsın. CBR250'ye gelince yüksek devir isteyen ama 250Lik olduğu için bir o kadar da nazik ve motordur. Vites geçişlerini tam devirinde yaparsanız mükemmel hızlanma performasına sahip. Motora kulak verin ve hissedin, yağını suyunu unutmayın sizi yarı yolda bırakmayacağına eminim.
    Her kelimesine katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Senle buluştuğumuzda deneriz motorları. Belki sübaplardan da olabilir, ilk 5.000 km'de biraz gevşek bırakıyorlarmış.
    Rodajda süresince gevşek olması gerekiyormuş.
    Bir abi 5.000-6.000 km sonra biraz sıktırırsın demişti.
    Anladım sağolasın. Ok olur deneriz.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Can abi,şu ürünün fiyatı çok uygundu aldım.

http://www.ebay.co.uk/itm/1904139187...84.m1439.l2649

4 adet,içlerinde 18 tane led var yanlış anlamadıysam İnşallah bi sorun çıkmaz.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Can abi,şu ürünün fiyatı çok uygundu aldım.

http://www.ebay.co.uk/itm/1904139187...84.m1439.l2649

4 adet,içlerinde 18 tane led var yanlış anlamadıysam İnşallah bi sorun çıkmaz.
    Hayırlı olsun kardeşim, takarsan bir video eklersin artık
    Nerede taktıracaksın bu arada?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hayırlı olsun kardeşim, takarsan bir video eklersin artık
    Eklerim tabi abi Ledli stopu alıcaktım aslında ama 75€ üstü gümrüğe takılıyomuş..O da başka bahara artık

Motosikleti
    GSR600 K9
    Eklerim tabi abi Ledli stopu alıcaktım aslında ama 75€ üstü gümrüğe takılıyomuş..O da başka bahara artık
    Evet, son düzenlemeyle 150€'dan 75€'ya indirdiler.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Evet, son düzenlemeyle 150€'dan 75€'ya indirdiler.
    Evet öyleymiş.Acaba gümrüğe takılan ürünleri almak için ne kadar ödeniyo merak ediyorum.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Evet öyleymiş.Acaba gümrüğe takılan ürünleri almak için ne kadar ödeniyo merak ediyorum.
    Ürünün cinsine göre vergi oranları değişiyor. Elektronikta farklı, diğer eşyalarda farklı diye biliyorum.
    Standart %18 KDV'de var sanırım ayrıca.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ürünün cinsine göre vergi oranları değişiyor. Elektronikta farklı, diğer eşyalarda farklı diye biliyorum.
    Standart %18 KDV'de var sanırım ayrıca.
    Maaşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler