Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Evet acun kesinlikle samimiyim. Bu şıkınrtı konusunu bayadır takip ediyorum.
    Ben genelde yüksek devirli kullandığım için daha önce farketmemiş olabilirim.
    Ama son bir iki gündür özellikle dinliyorum sesi. 5500'e sabitlersen çok hafif bir şıkırtı sesi geliyor.
    Diğer devirler normal. Şimdilik böyle takip edeceğim. Birde 4000-5000 km'den sonra sübap ayarı yapmak gerekiyor.
    Motor yeni olduğu için subapları biraz gevşek geliyormuş.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yeni çıkan CB125'e ben baktım servsinde, gerçekten titreşim vardı ama kullanmadım. Sanırım blok ve balasörü CBF 150 ile komple aynı sadece piston ve krank değişmiş. Kütleler değiştiğinden balansör aynı etkiyi göstermiyor. Tabi bu sadece tahmin, doğru olmayabilir.

Motorların yağ yakmasından şikayet edildiğinde ben önce kullanıcısına bakarım. Rodajı yumuşak yapılmamış, sürekli devirli kullanılan motorun yağ yakması bana şaşırtıcı gelmez. Tabi burada ne kadar yağ yaktığı da önemli. Bazıları sanıyorlar ki motora kaç litre koyarsan alttan gramı gramına aynısı gelecek. Yok böyle bir olay. Bir de kullanıcıların kaçta kaçı şikayetçi ona da bakmak lazım. Bütün kullanıcılar içinde bir veya iki kişi şikayet ediyorsa motorda kronik yağ yakma sorunu var denemez.

bu şıkırtı sorunu kronik bir durum olduğu kanısındayım. daha doğrusu olağan bir durum gibi. motorun kendine has bir özelliği sesden başka bir zararı olduğunu sanmam servisin de bu olaya müdahale edecek bu sesi kesecek bir bilgisi yok. bunları böyle idare etmek gerekli.
    sibop sesi motor rolantada iken gelir. ince şık şık sık diye ses gelir. 250 liklerde sibop ayarı pek istemez. ama kontrol edilebilir.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın BAYOĞLU test ettiği kawasaki motoru 2008 model hatta ilk sahibi bile değil. bakın motorun üstüne bile binmedi. denemedi. galiba ninja sahibi vermedi. barkın bey sadece uzaktan yorum yapabildi. cbr 250 yi test ederken 2011 model yeni sfır motoru test etti.
    cbr 250 deki yağ yakıp motorun ağzına tüküren şimdi internette 7200 e satışa sunan bir arkadaş var. bunlarıda soru soran arkadaşlara bildirmelisiniz.
    ağzı yanan varmı diye sormuş. kapak altı yapmayın. ninja da kalitesiz malzeme kullanmış ki. daha motor yaptıran yok.
    acun0 dan kaçmaz motor almadan sana sormak lazım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    GSR600 K9
    bu şıkırtı sorunu kronik bir durum olduğu kanısındayım. daha doğrusu olağan bir durum gibi. motorun kendine has bir özelliği sesden başka bir zararı olduğunu sanmam servisin de bu olaya müdahale edecek bu sesi kesecek bir bilgisi yok. bunları böyle idare etmek gerekli.
    sibop sesi motor rolantada iken gelir. ince şık şık sık diye ses gelir. 250 liklerde sibop ayarı pek istemez. ama kontrol edilebilir.
    Zaten saniye bile görmüyorum 5500 rpm'yi
    Kaskın içindeki rüzgar sesi daha fazla

Motosikleti
    Honda cbr 250r - CBF 150- PCX 125-SCARABEO 2

MOTOR TEKNİK SORUNLARI

Arkadaş bir kaç gündür sizlerin yazdıklarını izliyorum. Motorların bazılarının yağ yaktığından bahsediliyor , ayrıca belirli devirlerde şıngırtı sesinden bahsediliyor. Hatta bu sitede
    okudum sanıyorum 7000 km. rektefiye yapıldığından bahsediliyor. Arkadaşlar bunlar eğer doğru ise çok ciddi teknik sorunlardır ! Dünya Devi Honda için yüzkarasıdır. Bu durumların
    çok ciddiyetle üzerlerine hepbirlikte gidelim gerekirse bir araya gelip HONDA TÜRKİYE' den bu konuda bizlere kronik sorunlar varsa resmi olarak cevap vermelerini istemeliyiz.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Barkın BAYOĞLU test ettiği kawasaki motoru 2008 model hatta ilk sahibi bile değil. bakın motorun üstüne bile binmedi. denemedi. galiba ninja sahibi vermedi. barkın bey sadece uzaktan yorum yapabildi. cbr 250 yi test ederken 2011 model yeni sfır motoru test etti.
    cbr 250 deki yağ yakıp motorun ağzına tüküren şimdi internette 7200 e satışa sunan bir arkadaş var. bunlarıda soru soran arkadaşlara bildirmelisiniz.
    ağzı yanan varmı diye sormuş. kapak altı yapmayın. ninja da kalitesiz malzeme kullanmış ki. daha motor yaptıran yok.
    Sizin dediğniz bölüm ikinci el rehberindeydi ninjayı test ederken bindi gazladı sesini falan baya duyurdu bilginiz olsun kadranlarından şikayet etti en cok ki haklı.

Motosikleti
    Yani şimdi biz doğuştan hastalıklı motorlarmı aldık yani. Ben HONDA motorsikleti kara kaşına almadımki TÜRKİYE ' yaygın servisi oluşundan birde Dünyaca güvenilir markadır. Eğer böyle saçmalıklar var ise Tüm DüNYADA REZİL OLURLAR !

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum yağ yakıyor şu anda ama 5500 rpm'de şıkırtı sesi hafif var.
    3ncü viteste daha çok belli oluyor. Diğer viteslerde pek duyamadım.
    belki zinciri biraz gerdirmek gerekiyor olabilir, ne bileyim rodajdan sonra zincir biraz bollaşmıştır fln...

bu arada AEA öyle söylemiş ama daha piyasada pas tutup tutmadığını görebileceği kadar uzun süre yol yapan cbr olmadı ki

benim ninja 2008 model, Turkiye'ye ilk gelen seriden. ayak basamaklarının boyaları hafiften atmaya başladı ama bunun dışında hiç bi yerinde renk solması vs. gibi şeyler yok.

birde grenaj sesi çok yapıyordu, bunu zaten sonraki serilerde düzelttiler, bende kendi imkanlarımla hallettim.

ilk çıkan serilerde her zaman böyle problem olur.

gerçi bana da sorsalar motosiklete yeni başlayacağım 0km ne alayım diye, uygun fiyatlı olduğu için cbr derim.

yani 0km motor dururken ikinci elde kumar oynamaya gerek yok.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Efe Şenkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N
    Aynı ses bende de var. Zincir gerdirme ile bir alakası yok , 1000 bakımından sonra geçen hafta 3000 km 'de hem yağını değiştirmek hemde mekanik bakımını yaptırmak ama özellikle şu şıkırtı sesini sormak için Hasanpaşa Mototal 'e gittim. Anlattım durumu hiç kimse anlam veremedi sana öyle geliyodur dediler bende sizlerden bahsettim ve bu sesin sadece bende olmadığı söyledim. Çalıştırdılar sabitlediler 5500 'e ses gelmedi. Bende seyir halindeyken geldiğini belirttim, o gün havada yağışlıydı çok çok kısa bir test sürüşüne çıktılar ve o sesi duyamadıklarından eminim cevapları :'' motorun en çok tork ürettiği devir aralığı 5500 ile 6000 rpm olduğundan o ses normaldir'' dediler. Ben kabul etmedim motoru 2 gün bırakmamı ve daha uzun bir test sürüşünde kontrol etmeleri gerektiğini söylediler bende çıktım gittim.

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki zinciri biraz gerdirmek gerekiyor olabilir, ne bileyim rodajdan sonra zincir biraz bollaşmıştır fln...

bu arada AEA öyle söylemiş ama daha piyasada pas tutup tutmadığını görebileceği kadar uzun süre yol yapan cbr olmadı ki

benim ninja 2008 model, Turkiye'ye ilk gelen seriden. ayak basamaklarının boyaları hafiften atmaya başladı ama bunun dışında hiç bi yerinde renk solması vs. gibi şeyler yok.

birde grenaj sesi çok yapıyordu, bunu zaten sonraki serilerde düzelttiler, bende kendi imkanlarımla hallettim.

gerçi bana da sorsalar motosiklete yeni başlayacağım 0km ne alayım diye, uygun fiyatlı olduğu için cbr derim.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçen haftasonu debriyajı ve zinciri ayarlattım. Debriyaj ayarı aşağıya inmişti, zincirde bollaşmıştı.
    Belkide dediğin gibi zincirdende geliyor olabilir. Ya da mercek takarken granajları sökmüştüm.
    Bir tanesinin plastik çivisi kırıldı. Onu takmadan monte ettim, belki de onla ilgili bir şey.
    Motorun gidişinde hiçbir sorun yok.

Bu arada motorum yağ yakıyor yazmışım yanlışlıkla.
    YAĞ YAKMIYOR yazacaktım.

Çok büyük dikkatsizlik yapmışım, kusura bakmayın arkadaşlar.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftasonu debriyajı ve zinciri ayarlattım. Debriyaj ayarı aşağıya inmişti, zincirde bollaşmıştı.
    Belkide dediğin gibi zincirdende geliyor olabilir. Ya da mercek takarken granajları sökmüştüm.
    Bir tanesinin plastik çivisi kırıldı. Onu takmadan monte ettim, belki de onla ilgili bir şey.
    Motorun gidişinde hiçbir sorun yok.

Bu arada motorum yağ yakıyor yazmışım yanlışlıkla.
    YAĞ YAKMIYOR yazacaktım.

Çok büyük dikkatsizlik yapmışım, kusura bakmayın arkadaşlar.

Aynı ses bendede var.Siz 3. viteste daha çok belirgin oluyor dediğinizi görünce bende hiç dikkat etmemiştim çıktım motorla 3. viteste denedim evet 3. viteste daha belli oluyor şıkırdama ama 6000 deviri geçince kesiliyo

Motosikleti
    GSR600 K9
    Aynen 6000'den sonra kesiliyor ses. O devirleri çabuk geçtiğimiz için farketmedik şimdiye kadar.
    Kaskı çıkarıp dinlersek daha çok belli olur. Buradaki ustaların bu duruma birşey diyebileceğini hiç zannetmiyorum.
    Zincir germe bile onlar için çook alengirli bir iş.

Motosikleti
    Motorlarından ses gelen arkadaşların motorlarının kaç kilometrede olduklarını belirtmelerini rica ediyorum.

Motosikleti
    GSR600 K9
    Benimki 2.500'de.

Efe Şenkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N
    Benimki 3100 km 'de

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Dostlar selam.Bu hafta kredi onaylandı.Yarın Konşuk Motor'a imzaya gidiyorum işlemleri başlatmak için.Önümüzdeki haftasonu sanırım teslim almış olurum motoru.İşlerimin yoğunluğundan anca yarın gidebileceğim

Bu arada rengi siyah Umarım hayırlı olur benim için.
    Zippo's ve cngzaltn bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar selam.Bu hafta kredi onaylandı.Yarın Konşuk Motor'a imzaya gidiyorum işlemleri başlatmak için.Önümüzdeki haftasonu sanırım teslim almış olurum motoru.İşlerimin yoğunluğundan anca yarın gidebileceğim

Hayırlı olsun Tayfun abi.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    2100 KM DE BENİMKİ

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun.siyah her zaman iyidir

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok sağol kardeşim

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Tayfun abi.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler