Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar ben cbr250 forumunda yeni sayılırım istanbul için buluşma vs düzenleniyor mu ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Arkadaşlar bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek istiyorum. Lastik yanak yüksekliğinin azalması konforu azaltan bir parametredir. Ancak 140/70/17 lastikler ile 160/60/17 lastiklerin yanak yüksekliği hemen hemen aynıdır. Burada ikinci hane olarak belirtilen 70 veya 60 sayıları oransal değerler olup yüksekliği cm veya inch olarak ifade etmez. 140/70/17 lastiklerin yanak yüksekliği 98mm, 160/60/17'ninki ise 96mm dir.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hocam şu fotoğrafları göndermedin bir türlü Meraktan öleceğiz...
    Yada söyle motorun yerini gidip çekeyim geleyim fotoları :D
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar,
    Honda motosiklet ümraniye bayi olan Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti'nden 2 hafta önce peşinatını da vererek cbr250r almak istedim. Peşinatı öderken 2-3 gün içerisinde teslim edebileceklerini söylediler. Fakat demin aradım hala ne zaman teslim edebilecekleri konusunda kesin konuşamıyorlar. İki haftadır işlemleri bitirip teslimat yapamadıklarına sebep olarak vergi dairesinde sistemlerin çalışmaması gibi sebepler buldular. Fakat bir vergi dairesi 2 hafta çalışmaz mı! ayrıca motoru teslim edebilmek için ellerinde yeterli kaynak olmadığı için ileriki günlerde teslim edebileceklerini söylüyorlar. Kesin bir gün veremiyorlar. Bana yakın oldukları için tercih etmiştim. Fakat en güzeli büyük bayilerden almakmış. Yazdan kalma şu günlerde biraz binerim diye düşünmüştüm. Fakat ticaret yapmak için yalan söyleyen insanlar yüzünden hevesim kursağımda kaldı. Ben bu bayiden hiç memnun kalmadım. Servisini denemedim ama satıştakiler hiç güven vermiyor.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Senin yaşadığının aynısını yaz sonunda bende yaşamıştım. Yaklaşık iki hafta beklettiler.
    Sana dedikleri gibi 3 gün sonra geliyor demişlerde. Bende kızdım ve bütün Honda bayilerini
    aramaya başladım. Konşuk motorda buldum sonunda, hemde ellerinde 6 tane CBR250R vardı.
    Kaporayı geri alıp gittim Konşuk'a. Ayrıca pazarlık yapınca daha uygun fiyata almış oldum motoru.
    Bence sende Konşuk Motor'u bir ara. Ellerinde olma ihtimali yüksek.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    CBR250R
    Ben "Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti" ni iyi hizmet veriyor sanmıştım. Çünkü kaporayı almadan önce çok anlayışlı ve yardımcı olan bir tavır içindeydiler. Demin yine aradım. Teslimat için döneceğiz size dediler. Ama dünden beri hiç aramadılar. Zaten kaporayı ödedkten sonra sadece bir kere aradılar. Hep ben peşinden koştum. Sorup soruşturdum. Sanki ben mal satıyorum. Bir daha kesinlikle "Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti" nden birşey almak istemiyorum. Özellikle ismini yazıyorum ki insanlar kimin ne olduğunu bilsinler, "Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti" nin ticaret ahlakını görsünler.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Honda motosiklet ümraniye bayi olan Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti'nden 2 hafta önce peşinatını da vererek cbr250r almak istedim. Peşinatı öderken 2-3 gün içerisinde teslim edebileceklerini söylediler. Fakat demin aradım hala ne zaman teslim edebilecekleri konusunda kesin konuşamıyorlar. İki haftadır işlemleri bitirip teslimat yapamadıklarına sebep olarak vergi dairesinde sistemlerin çalışmaması gibi sebepler buldular. Fakat bir vergi dairesi 2 hafta çalışmaz mı! ayrıca motoru teslim edebilmek için ellerinde yeterli kaynak olmadığı için ileriki günlerde teslim edebileceklerini söylüyorlar. Kesin bir gün veremiyorlar. Bana yakın oldukları için tercih etmiştim. Fakat en güzeli büyük bayilerden almakmış. Yazdan kalma şu günlerde biraz binerim diye düşünmüştüm. Fakat ticaret yapmak için yalan söyleyen insanlar yüzünden hevesim kursağımda kaldı. Ben bu bayiden hiç memnun kalmadım. Servisini denemedim ama satıştakiler hiç güven vermiyor.

2buçuk ay beklettiler benide arkadaşım..
    bekle ama beklemeye değiyor

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2buçuk ay beklettiler benide arkadaşım..
    bekle ama beklemeye değiyor
    2012 deki türkiyenin fotorafına bak 10bin tl verip 2.5ay beklemek deyicek :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    CBR250R
    Elbetteki arkadaşlar motosikletin kalitesi sebebiyle aldıktan sonra mutlu olur insan, haklısınız. Ama benim demek istediğim "Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti" nin peşinatı aldıktan sonra işini savsaklaması ve müşteriden bir şekilde peşinatı aldıktan sonra kendisine mecbur olmasını istismar etmesi. D&B Motor benim gözümde sınıfta kaldı.

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    nekadar peşinat verdiniz ben 100 tl verdim..
    adam niye motor satmak istemesin
    bu benim görüşüm
    beni beklettiler ama yok yani onlarlada alakalı diğil nezaman gelirse

Motosikleti
    CBR250R
    Motor satmak istememek değil. Zaten ben peşinat verdiğim için o işini garantiye aldı ve artık işi sallayabilir. Hatta bugün akşam peşinattan sonra kalan parayı da ödedim. Yani tüm parayı ödedim. Çünkü motoru yarım akşam teslim edeceklerine söz vermişlerdi. Asıl beni kızdıran yarın akşam teslim etmeye söz verdikten sonra "Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti"'nin verdiği sözü inkar ederek yarın akşam da teslim edemeyeceğini söyleyip teslimat tarihini önümüzdeki haftaya atması. D&B motor bunu geçen hafta da yaptı. 2 hafta oyaladılar ve suçu da vergi dairesine attılar. Dediler ki; "vergi dairesinde sistemler bozuk" o sebeple ruhsat çıkaramıyoruz. Böylelikle 2 hafta işi salladılar. şimdi de ruhsat tamam ama "teslim edemeyiz. teslimatı yapacak arkadaşlar meşgul diyorlar." yani şu anlama geliyor. meşguliyet de o arkadaşların burger king'e (tab gıda) servis hizmeti vermesiymiş. yani o hizmeti aksatmamak istiyor. Çünkü hizmet sözleşmesi var. ama ben nasıl olsa paranın tamamını ödemişim. Daha doğrusu sözlerine itimat ederek parayı ödemişim. keyfine ne zaman gelirse teslimatı yapacak. ehliyetim çıkmış olsa ve deneyimli olsam motoru gidip kendim alırım. Fakat yol uzun ve getiremem. Ve şu andaki güzel havalarda motora binmek istiyorum. Evimin etrafındaki müsait alanlarda pratik yapmak istiyorum. Maksat sözün tutulmaması. Yalan atmak. Bana yalan dolanla yaklaşmasalar sorun değil. Bu tür durumlarda yalan atmaktan çekinmeyen insanlarla ticaret yapmış olmak istemem. "Doğu ve Batı Motorlu Taşıtlar san tic ltd şti" benim gözümde sınıfta kalmıştır. Samimiyet yok. Yalan ile satış yapmaya çalışıyorlar.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    arkadaşlar yıllardır motor camiasındayım yaşadıklarımdan tecrübe ile şunu öğrendim
    malı görüceksin ve parayı verip alıcaksın
    motor sürmeye ilk başladığım günlerde kask almak için parasını peşin verdiğim ve 2 gün sonra gel kaskını al dedikleri ve 2 ay sonra paramı kavga döğüş zor aldım
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    CBR250R
    Sarsılmaz, bir motor alırken bunu yapmak oldukça zor. Honda Ümraniye'nin çakal olduğunu bilemezdim. Bir türlü alışveriş yaparken insanlara güvenmek zorundasınız. Doğu & Batı Motor'un kapısının üstünde "biz peşinatı aldıktan sonra müşterinin işini sallarız, diğer işlerimizin peşinden koşarız. müşteriyi peşimizden koştururuz" diye bir yazı yazmıyor. Elbette haklısın para bir tarafa mal bir tarafa en iyidir. Ama Honda'nın bayisi olabilmek için en azından "üçkağıtçılık" veya "müşteri memnuniyeti" testinden geçmiş olmanız gerekir diye düşünmüştüm.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Sarsılmaz, bir motor alırken bunu yapmak oldukça zor. Honda Ümraniye'nin çakal olduğunu bilemezdim. Bir türlü alışveriş yaparken insanlara güvenmek zorundasınız. Doğu & Batı Motor'un kapısının üstünde "biz peşinatı aldıktan sonra müşterinin işini sallarız, diğer işlerimizin peşinden koşarız. müşteriyi peşimizden koştururuz" diye bir yazı yazmıyor. Elbette haklısın para bir tarafa mal bir tarafa en iyidir. Ama Honda'nın bayisi olabilmek için en azından "üçkağıtçılık" veya "müşteri memnuniyeti" testinden geçmiş olmanız gerekir diye düşünmüştüm.
    ne kadara anlaştınız?
    Youtube: YOL AVCISI

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ben zaten adanadaki honda bayiinden zamanında yediğim kazıklar yüzünden şuan honda kullanmıyorum,başkada birşey demiyorum artık gerisini sen anla ama sakın yanlış anlaşılmasın honda markasına lafım yok,sitemim servislere ve bayilere
    orası hondanın bayisi diye güvenilir olacak diye bir kaide yok
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    CBR250R
    uthec, 8900 TL'ye anlaştık.
    Sarsılmaz, hondaya benim de lafım yok. Ama D&B motorun yaptığına kızıyorum ben.
    Ayrıca, motordelisi.com da da konuyu gündeme getirmiştim. Baktım ki site yöneticilerinden Osman Solak isimli bir şahısın arkadaşıymış. Arkadışımız konuyu kilitledi. insanlar konuyla ilgili birşeyler söylüyorlardı, engel oldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    welcome to the turkish motorcycle camia
    burda ilişkiler iç içe geçmiştir mesela hudson deriye laf edemezsin silerler mesajı işin ucunda para var sonuçta.
    Zaten kimseye eyvallahı olmuyan dürüst bir site bulmak bu ülkede imkansız o yüzde takılın işte boşverin.

Motosikleti
    CBR250R
    Yahu D&B motorun bir çakallığı ile uğraştık başımıza neler geldi. Biraz önce trafik şubeden bir tanıdığa sordum, hiç de yoğunluk falan yokmuş. 1-2 gün içinde ruhsat çıkarmış. D&B'nin söylediği yalanı teyit ettirdim yani. Vergi dairesi de sadece 1 gün çalışmamış. Bana sanki 2 hafta devlet daireleri çalışmamış muamelesi yaptılar. Ayrıca motordelisi.com da o biçim tüccar çıktı yahu. Adam hiç umursamadan konuyu kitledi. Demek ki Honda bayileri ile çıkar ilişkileri var bu adamların.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    güzel kardeşim ruhsat işlemleri artık çok basit plaka milaka yalanlarına inanma belliki acemisisin sana tavsiye asla motoru görmeden para verme ben hayatım boyunca ürünü görmeden para vermedm etraf hırsız dolu üzüldüm adına valla yardım etmek isterim sana ama benim profosyonelliği kafa kırma o konuma gelince çağır ama öbür türlü tüketici mahkemesi var

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    uthec, 8900 TL'ye anlaştık.
    Sarsılmaz, hondaya benim de lafım yok. Ama D&B motorun yaptığına kızıyorum ben.
    Ayrıca, motordelisi.com da da konuyu gündeme getirmiştim. Baktım ki site yöneticilerinden Osman Solak isimli bir şahısın arkadaşıymış. Arkadışımız konuyu kilitledi. insanlar konuyla ilgili birşeyler söylüyorlardı, engel oldu.
    plaka dahil mi fiyata?

bende bu motordan düşünüyorumda..2. eller fiyatı sıfıra yakın..plaka dahil 9bin tl altına olursa sıfır alabilirim
    Youtube: YOL AVCISI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler