Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar selam..

100 km doldu..( akşam yağmur altında oldu bir kısmı ama olsun )

benim debriyaj ortada kavrıyor biraz ayarını açtım şimdi elcik %65 e gelince kavrıyor böyle daha rahat ettim erken kavrama yapınca fazla silkeliyordu motor, birde düşük devirlerde motoru kullanmak zor tepkisini kontrol edemiyorsun benim izlenimim uzun zamandır kullanan arkadaşlar izlenimi aktarabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Arkadaşlar merhaba. Dün Kuşadası Mnr Motor'dan siyah CBR250R aldım. Önceki motorum Yamaha BWS100 idi. İlk kez vitesli motora geçeceğim için biraz tedirgin çalıştırdım motoru. Ama hemen alıştım. Herkes bana en azından 600cc'lik cbr alsaydın diyor. Ben 250cc'lik CBR motorumdan gayet memnunum ama heryerde karşıma çıkan 600cc tutkunlarını dinledikçe doğru mu yaptık bilmiyorum İlk gün izlenimlerim olarak düşük devirlerde motor titreme yapıyor, 2-1 1-2 vites aralığına alışmak birazcık problemli oldu ve scooterda sürekli arka fren kullanımına alışkın biri olduğumdan motoru ön frenle durdurmak biraz garip geldi. Arka fren tek başına pek işe yaramıyor gibi. Düşük devirlerde titreme sizde de oluyor mu yoksa yanlış vites kullanımı ile ilgili bir durum mu? Trafikte nereye gitsem baktıran bir motor. Görüntü , ses 4*4'lük. Şimdi tailbag ya da tank üzerine çanta lazım. Tavsiyesi olan var mı?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Dün Kuşadası Mnr Motor'dan siyah CBR250R aldım. Önceki motorum Yamaha BWS100 idi. İlk kez vitesli motora geçeceğim için biraz tedirgin çalıştırdım motoru. Ama hemen alıştım. Herkes bana en azından 600cc'lik cbr alsaydın diyor. Ben 250cc'lik CBR motorumdan gayet memnunum ama heryerde karşıma çıkan 600cc tutkunlarını dinledikçe doğru mu yaptık bilmiyorum İlk gün izlenimlerim olarak düşük devirlerde motor titreme yapıyor, 2-1 1-2 vites aralığına alışmak birazcık problemli oldu ve scooterda sürekli arka fren kullanımına alışkın biri olduğumdan motoru ön frenle durdurmak biraz garip geldi. Arka fren tek başına pek işe yaramıyor gibi. Düşük devirlerde titreme sizde de oluyor mu yoksa yanlış vites kullanımı ile ilgili bir durum mu? Trafikte nereye gitsem baktıran bir motor. Görüntü , ses 4*4'lük. Şimdi tailbag ya da tank üzerine çanta lazım. Tavsiyesi olan var mı?
    Hayırlı olsun dostum,250 alarak en doğrusunu yapmışsın.Ben 125liğini aldım ve ilk vitesli motorum.Şuan vites geçirmede sorunum yok alıştım fakat dediğin gibi bende titreme sorunu yaşıyorum sanki cazz cızz bir ses geliyor.Zincirlerde biraz bol sanırım ordanda ses geliyor.Aynı sorunu 250 kullanıcılarıda yaşıyor mu acaba ?

Bende bugün mototal şubesini birşey sormak için aradım cbr 125lik varmı elinizde diye soru yöneltmiş bulundum olduğunu söylediler hemen ayırtın alıcam şeyir dışındayım dedim mümkün olmadığını söylediler parayı transver ettim ve motoru satın aldım şuanda piyasada pek yok geldiği gibi bitiyor bu motorunda alıcısı beklemiş ve vaz gecmiş almamış herhalde kırmızı mavi beyaz olan modeli ben siyah istiyordum birdahaki partiyi 20 temmuz diyorlar acaba bekliyip siyah olanınımı alsam yoksa bu renk iyidir pazartesi plaka islemlerini halledip bunu mu alsam bana yardımcı olun arkadaşşlar??

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25

Zam geldi yeni fiyat 8950

Honda tedarik edemediği motosiklete zam yaptı, Yeni fiyat 8950 bunun üzerine hondaya mail attım. Herkes tepkisini göstersin lütfen, Hondanın sitesinde bize ulaşım kısmından formu doldurup protesto edelim. Linki aşağıdadır.
    http://www.honda.com.tr/bize_ulasin.aspx
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Cbr250'ydi ninjaydı, fazer'di gsr'dı, sıfırdı ikinci eldi derken dün rastgele dolaşırken girdiğim honda bayiinden tri color cbr 250r alarak çıktım Haftaya teslim alacağım, inşallah pişmanlık olmaz
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250'ydi ninjaydı, fazer'di gsr'dı, sıfırdı ikinci eldi derken dün rastgele dolaşırken girdiğim honda bayiinden tri color cbr 250r alarak çıktım Haftaya teslim alacağım, inşallah pişmanlık olmaz
    hayırlı olsun pişman olacak bişi yok en güzelini yapmışsın

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun dostum,250 alarak en doğrusunu yapmışsın.Ben 125liğini aldım ve ilk vitesli motorum.Şuan vites geçirmede sorunum yok alıştım fakat dediğin gibi bende titreme sorunu yaşıyorum sanki cazz cızz bir ses geliyor.Zincirlerde biraz bol sanırım ordanda ses geliyor.Aynı sorunu 250 kullanıcılarıda yaşıyor mu acaba ?
    Teşekkürler. Benim vites geçirmede problemim kalmadı sadece 1-2-N aralığı sıkıntılı. 1.viteste düşük devirde giderken motor titreme yapıyor. Bu tür motoru ilk kez kullandığım içn normalmidir bilmiyorum ama çoğu kişi yarış motou düşük devirde kullanılmaz normaldir diyor. Hatta sırf bu yüzden 125'lik CBR daha mı uygun olurdu şehir içinde diye düşünmüyor da değilim.

Alıntı halilaga1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhalde kırmızı mavi beyaz olan modeli ben siyah istiyordum birdahaki partiyi 20 temmuz diyorlar acaba bekliyip siyah olanınımı alsam yoksa bu renk iyidir pazartesi plaka islemlerini halledip bunu mu alsam bana yardımcı olun arkadaşşlar??
    Benim gibi renk, dış görünüş konularına takıntılıysan kesinlikle bekle derim. Bugün tri color olanını gördüm. Kötü değil. Sonuçta aynı motor ama kesinlikle siyahın bir ağırlığı var. Daha sade, daha vakur duruyor. Kendi adıma ilk buşduğum bayiden tricolor olanını almadım. Beklemeyi göze alıp ille de siyahını aradım.

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 2. el 600cc Yamaha fazer ile Cbr250R arasında çok gidip geldim. CBR250R'ı 2 gündür kullanıyorum ve çok seviyorum. Ama fazer'ı hiç kullanmadığım için karşılaştırmam saçma olur. fazer'da eksozu saklamışlar koltuk altına. CBR250R da yandan çıkıyor. Herhalde koltuğu yere yakın dizayn edebilmek için yapmışlar bunu ama hoş görünmüyor yanda.

Motosikleti
    CBR 250R
    Lastromantic motorun hayırlı olsun,kazasız belasız binmek nasip olur inşallah..PM attım sana ,burdan da yazim,motoru görebilir miyim bende Adana'dayim,siyah rengi gördüm 2 haftadir bekliyorum tri color için,daha sipariş edemedim.Senin renk daha cok ilgimi çekiyor

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Merhabalar.

Arkadaşlar, başlığın 40 sayfasını okudum, devamını da okumayı düşünüyorum.

Merak ettiğim bir şey var.

Bende, Mondial 150 MR Vulture var. Daha 500 km olmadı.

Acaba Honda'ya gitsek, aynı otomobillerdeki gibi, ikinci el motosikleti alıp, sıfır motorsiklet verirler mi ?

Atıyorum, benim motora 2.300 lira verdiler diyelim. Onu alıp, CBR 250R'ı 6.650'ye bırakırlar mı ?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı Berkant_R32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Arkadaşlar, başlığın 40 sayfasını okudum, devamını da okumayı düşünüyorum.

Merak ettiğim bir şey var.

Bende, Mondial 150 MR Vulture var. Daha 500 km olmadı.

Acaba Honda'ya gitsek, aynı otomobillerdeki gibi, ikinci el motosikleti alıp, sıfır motorsiklet verirler mi ?

Atıyorum, benim motora 2.300 lira verdiler diyelim. Onu alıp, CBR 250R'ı 6.650'ye bırakırlar mı ?
    kesinlikle hayır,
    honda dediğin marka büyük bir marka ve sen bayisine gideceksin ki öyle bişey yapmazlar, yani senin motoru alıp sana honda vermezler.
    98 Beygir.....

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun pişman olacak bişi yok en güzelini yapmışsın
    İnşallah öyle olacak Normalde bu modelin çok getirilmediğini, gelenlerin de önceden kapora veren sahiplerinin olduğunu biliyordum. Bayiye girerken aklımdan geçen Hornet'leri incelemekti ama bunu görünce dayanamadım Birazcık az gelecek gibi ama olsun en azından bu sezon işimi fazlasıyla görür

Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 2. el 600cc Yamaha fazer ile Cbr250R arasında çok gidip geldim. CBR250R'ı 2 gündür kullanıyorum ve çok seviyorum. Ama fazer'ı hiç kullanmadığım için karşılaştırmam saçma olur. fazer'da eksozu saklamışlar koltuk altına. CBR250R da yandan çıkıyor. Herhalde koltuğu yere yakın dizayn edebilmek için yapmışlar bunu ama hoş görünmüyor yanda.
    Senin motosiklet de hayırlı olsun. Bence seçimini fazer yerine cbr250'den yana kullanman her açıdan hayırlı olmuş. Tecrüben ne kadar bilmiyorum ama 4 silindir = 4 çocuk. Sağlam bütçe istiyor
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Reonur CaptainHakan Mhyen motorlarınız hayırlı olsun güle güle kullanın

Mhyen Cbr250 size estetiğiyle keyif vericek ama kullandığınız makinalardan sonra kullanımı değişik bi haz vermeyebilir daha performansa yönelik bişey arayabilirsiniz viteslide. Ama tutulan bi model olması 1000 km de sıkılırsanız da sorun yaratmıcak

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reonur CaptainHakan Mhyen motorlarınız hayırlı olsun güle güle kullanın

Mhyen Cbr250 size estetiğiyle keyif vericek ama kullandığınız makinalardan sonra kullanımı değişik bi haz vermeyebilir daha performansa yönelik bişey arayabilirsiniz viteslide. Ama tutulan bi model olması 1000 km de sıkılırsanız da sorun yaratmıcak
    teşekkür ederim umarım bütün arkadaşlarımla beraber kazasız belasız keyifli sürüşler yaparız..

bu hafta fazla gezemedim yarın dolaşmayı planlıyorum bol bol..

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle hayır,
    honda dediğin marka büyük bir marka ve sen bayisine gideceksin ki öyle bişey yapmazlar, yani senin motoru alıp sana honda vermezler.
    Büyük marka olmasıyla dediğimin ne alakası var ?

Opel Corsa'yı alıp, Honda Civic veriyorlar da, Mondial alıp, CBR niye vermesinler ?

Motosikleti
    CBR 250R
    Bayi almaz,sordugun sacma bence

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Alıntı Berkant_R32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük marka olmasıyla dediğimin ne alakası var ?

Opel Corsa'yı alıp, Honda Civic veriyorlar da, Mondial alıp, CBR niye vermesinler ?
    Motorda sistem daha farklı çalışıyor. Honda motor versen bile almazlar. Alanı bulursan da senin satabileceğinin yarı fiyatına sayarlar. Niye bayi ile muhatap olacaksın ki, ver internete uygun fiyata, 2 günde gider...

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    evet arkadaşlar motor şu an 50 km oldu. oda plakasız olduğundan ara yollarda yapılan yol sadece . cuma akşamı plakayı ruhsatı çıkarttım işlemlerimi bitirdim ve taktım plakayı motora depomuda dün akşamdan fulledim yedek lambası yanıp sönmeye başlamıştı yeni ve 43 tl benzin aldı tam . şimdi çıkıcam hem şehir içinde hemde otobanda biraz motoru deniycem size ilk izlenimlerimi yazarım.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    hakan abi yine şov yapmışssın )otobana uğramışken gel buraya gellllll!!
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    CBR 250 R
    merhaba arkadaşlar, cbr 250 r nin ön frenine bastığımda arkadaki fren lambası yanmasına rağmen, arka frende fren lambası yanmıyor. bu genel bişeymi yoksa benim fren müşürümde olan bi hatamı.tahminimce sorun benim müşürden kaynaklanıyor gibi geliyor. bu arada dolu depoyla biraz uslu,birazda agresif kullanımda 300 km yapacak gibi geliyor. Motor bence güzel yaklaşık 500 km oldu.şimdilik iyi gibi ama alt devirlerde biraz titreşim yapıyor. ve vites geçişleri sert gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler