Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı yerlerde yazan bayilere motor siparişi almayın denmesi ve 125lik modelin üretimden kalakacağına dair söylenti hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı? Safsatadan öte bir şley olduğunu düşünmüyorum ama...

Bir de yeni kullanıcılara hayırlı olsun bayadır giremedim. Özellikle yakıt performansına dair bilgiler paylaşılırsa iyi olur o da tam bir muamma.

Honda CBR 125 Hondanın dinamosu..amiral gemisi,,Hondanın en çok satan motorlarından biri..Hiç honda bu modeli üretimden kaldırırda kendini hançerlermi...Mal yok satıyor..hemde Dünyada..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar selam..

bugün motorumu teslim aldım bayiden evime yaklaşık bir 5 km kadar sürüş yaptım ilk izlenimlerim ;

motor tahminimden tatmin edici güçlü ara vites geçişlerinde hızlanmalar olsun motorum sesi olsun benim beklentilerimi karşıladı diyebilirim..

daha bayiden aldım 500 mt gitmeden ışıklarda bir araç içinden iki arkadaş güzel motoru ne kadar ustam bu diye laf attılar bazı arkadaşların bahsettiği üzere çevrenin ilgisini çekiyor..

alan ve test eden diğer arkadaşlar bilgilerini aktarabilirler mi , bu arada benim vites geçişlerim wolky kardeşimin dediği gibi sert değil... normal yumuşaklıkta...

Motosikleti
    cygnus rs
    Ben hızlanmayı sormak isitoyrum,100 km den sonra zorlanma oluyormu ? ninja 250 ile rahat gidiliyordu ama cbr tek silindirli bir problem yaratıyormu ?

Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hızlanmayı sormak isitoyrum,100 km den sonra zorlanma oluyormu ? ninja 250 ile rahat gidiliyordu ama cbr tek silindirli bir problem yaratıyormu ?
    çok fazla zorlamadım 6. vites de 5000 devirde 98 km/h kadar çıktım onu üstüne çıkmadım biraz zaman geçtikten sonra hızlanma ve yavaşlama testlerini yapacağım benden önce alan ve kullanan arkadaşlar bu konuda sanırım benden daha iyi bilgi aktaracaklardır..

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25

önce rodaj

Alıntı reonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fazla zorlamadım 6. vites de 5000 devirde 98 km/h kadar çıktım onu üstüne çıkmadım biraz zaman geçtikten sonra hızlanma ve yavaşlama testlerini yapacağım benden önce alan ve kullanan arkadaşlar bu konuda sanırım benden daha iyi bilgi aktaracaklardır..
    Fazla acele etmeden rodajı tamamlayın ondan sonra hız testleri kolay.. Yeni alan arkadaşlardan yakıt tüketim sonuçlarını bekliyoruz.
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NetteTek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu radyatöre kafayı taktım. Önünde hiç koruma yok. Bi taş gelse kesin yara alır. Gelmesede içine sinek kaçar. Bi çözüm bulmak gerek
    hakkatten?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:54 ----------

Alıntı E_N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu radyatöre kafayı taktım. Önünde hiç koruma yok. Bi taş gelse kesin yara alır. Gelmesede içine sinek kaçar. Bi çözüm bulmak gerek

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1Qkwv7Rab
    hakkatten?
    Sanmıyorum bi sorun olacağını adamlar onca motoru radyatörle lekelemez heralde.marka söz konusu . etiket meselesi yani.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar bende cbr 125mi aldım bugün.Aynı sorun 250lerde de varmış zincirden çok ses geliyor ve vites geçişlerindede öyle.zamanla düzelir mi

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende cbr 125mi aldım bugün.Aynı sorun 250lerde de varmış zincirden çok ses geliyor ve vites geçişlerindede öyle.zamanla düzelir mi
    Zincirden ses gelmesinin nedeni zincir boşluğudur, herhangi bir motorcu ayarını yapabilir..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı OguzhanCBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirden ses gelmesinin nedeni zincir boşluğudur, herhangi bir motorcu ayarını yapabilir..
    Fakat motoru teslim alırken servise almışlardı neden yapmamışlar ki.Peki vites geçişleri ?

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Fakat motoru teslim alırken servise almışlardı neden yapmamışlar ki.Peki vites geçişleri ?
    Fazla boşluk varsa zincir eklemlerini dişli yuvasına çarparak yıpratır hemen ayarlattır onu.. vites geçişleri rodojı bitene kadar sert geçebilir takılabilir hassas ol...

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    vites geçişi dediğin 1-boş-2 2-boş-1 aralığı ise evet boşa almak istediğinde kronik bir sıkıntı var özellikle ışıklarda dururken kavrama noktasını getirin tekrar debriyajı sıkın tekrar vitesi değiştirin. Bunun çözümü budur. Bu sıkıntı (sorun demiyorum) küçük ccli motorların çoğunda bulunuyor sanırım. Şu an ki motorumda da var böyle bir sıkıntı.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    tuzladaki cbr 250 si olan arkadaştada aynı problem vardı, zinciri gevşekti biraz, pazar sokağının ordaki Hadi ustaya gelmişti orda hallettik, sanırım lastiği biraz geri çekmişti zincir gerginleşti. Ama servis harici başka motorcuya elletmem dersen güngör motora bi götür derim.

Bu arada arkadaşlar bugün pendik güngör motordaydım 4-5 tane tri-color cbr 250r(2 tanesi carbon kaplamaydı), 2-3 tanede siyah renginden gördüm. Belki içlerinden sahipsiz olanları vardır, motor bekleyen arkadaşlarım yarın bi arayıp sorun derim.

arkadaşlar

akşam moturu demek için üsküdar maltepe arası 45 km kadar ufak bir gezinti yaptım genel olarak motora alışmaya çalışıyorum.. motosiklet vites geçişlerinde gaz kolunun anahtar gibi kademeli olması biraz canımı sıktı motor ani tepki veriyo gaz açmayınca da burun vuruyor genelde herkeste aynı sorun varmıdır bilmiyorum kullanan arkadaşlar bilgi aktarabilir mi? birde dönüşte ufak bir kaza geçirdim kadın şöförler için ayrımcılık yapmak istemiyorum yanlız gün içinde sürekli araç kullanan ve trafikte olan birisi olduğum için gündüzleri yaşadığım sıkıntıyı akşam da motor üzerinde yaşadam önü boş iken sinyal vermeden birden frene basan ve sola girmek isteyen bir bayan sürücü yüzünden ani fren yapmak zorunda kaldım ne yazık ki motorum ile beraber yan yattım.. egsoz koruması biraz çizildi ama daha büyük birşey olmadı için seviniyorum..

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı reonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar

akşam moturu demek için üsküdar maltepe arası 45 km kadar ufak bir gezinti yaptım genel olarak motora alışmaya çalışıyorum.. motosiklet vites geçişlerinde gaz kolunun anahtar gibi kademeli olması biraz canımı sıktı motor ani tepki veriyo gaz açmayınca da burun vuruyor genelde herkeste aynı sorun varmıdır bilmiyorum kullanan arkadaşlar bilgi aktarabilir mi? birde dönüşte ufak bir kaza geçirdim kadın şöförler için ayrımcılık yapmak istemiyorum yanlız gün içinde sürekli araç kullanan ve trafikte olan birisi olduğum için gündüzleri yaşadığım sıkıntıyı akşam da motor üzerinde yaşadam önü boş iken sinyal vermeden birden frene basan ve sola girmek isteyen bir bayan sürücü yüzünden ani fren yapmak zorunda kaldım ne yazık ki motorum ile beraber yan yattım.. egsoz koruması biraz çizildi ama daha büyük birşey olmadı için seviniyorum..
    Geçmiş olsun nazarlık olsun, Büyük kazalardan ALLAH korusun...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçmiş olsun. Motora alışma döneminde yoğun trafiğe çıkmamakta fayda var.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    honda cbr 250 ye yine inceden bi zam yapmış bugün itibarı ile 8950 lira olmuş liste fiatı. hayırlı olsun ne diyelim allahtan sabah 8 de gittikte faturmaızı alıp plakamızı çıkarttık kurtulduk.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Ruhsat + plaka + sigorta toplam 190 TL'ye mal oldu.
    Kasko konusunda fiyat alan varmı?

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Ninja 250R kaskosu 2000'in üzerindeydi. CBR da buna yakın olur diye tahmin ediyorum. Yaptıran olur mu diye de merak ediyorum...

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    dostlar selam otosever 4 tane cbr 250 7 tane cbr125 gelmiş sahipleri burdanmı acaba???
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar selam otosever 4 tane cbr 250 7 tane cbr125 gelmiş sahipleri burdanmı acaba???
    7 tane cbr 125 mi? otosever baya fazla motor getirmiş bu partide

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler