Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Soracağım soru forumun formatına aykırıysa şimdiden özür dilerim. Ben sıfır cbr 250r almayı planlıyorum ilk motorum olucak o yüzden fiyat hakkında pek bi bilgim yok. İnternette parça parça bi şeyler buldum ama ilk ağızdan duymak daha doğru olur diye düşündüm. Motoru aldığımda vergisi sigortası kaskı ceketi eldiveni bakımı servisi veya benim bilmediğim masraflar olursa yani tüm masraflar ortalama ne kadar tutar yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cagolaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba arkadaşlar. Soracağım soru forumun formatına aykırıysa şimdiden özür dilerim. Ben sıfır cbr 250r almayı planlıyorum ilk motorum olucak o yüzden fiyat hakkında pek bi bilgim yok. İnternette parça parça bi şeyler buldum ama ilk ağızdan duymak daha doğru olur diye düşündüm. Motoru aldığımda vergisi sigortası kaskı ceketi eldiveni bakımı servisi veya benim bilmediğim masraflar olursa yani tüm masraflar ortalama ne kadar tutar yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    ekipman sana bağlı. kaliteli ekipman alırsan yüksek tutar, dandik alırsan düşük tutar. ben mont, pantolon, dizlik, ayakkabı, eldiven, bellik, kask toplam 1000-1100 TL ye falan aldım.

motosikletin sıfırı 10500 TL. vergisi yılda 100 TL, sigortası benim 120 TL tuttu kişiden kişiye değişir. Ruhsat ve plaka için de yaklaşık 300 TL masrafın olur. 1000 bakımında ortalama 100-120 TL alıyor servisler.
    Bugraaa bunu beğendi.

Peki bakımları ne sıklıkla oluyo?

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,
    Bende motoru aldığımda ilk zamanlarda bir depo ile anca 300 km gidebiliyordum. Doldurunca depoyu 12 litre benzin alsa 100 kmde 4 lt demek.
    Şu an 12 litre ile 400 kmye yakın gidiyorum. Motorum 18 binde.

Ne kadar çok vites değiştirirseniz o kadar az yakıyor motor. Her zaman uygun viteste olmak lazım. Hızlanınca 6000-7000 arasında vites atabilirsiniz. 80-90 ile giderken 6. vitese alabilirsiniz. Titreşimde ortadan kalkıyor o zaman. Ama motoru bayıltmamak lazım vites düşürmek lazım bayılınca. Ayrıca her zaman uygun viteste olursanız arka tekerin çekişini, yola tutuşunu falan da kaybetmezsiniz.

Ara sıra ışıklarda kalkıyorum, 10 saniyede falan 6. vitese geçiyorum sonra bir daha vites değiştirmeye çalışıyorum bakıyorum 6. vitese gelmişim zaten
    Tabi bir de ekonomi için gaza gelmemek lazım ani hızlanmalar, bağırtmalar falan yapmamak lazım.
    Valla ben kıyaslama yapmıyorum. Olanı söylüyorum. Benim az yakma gibi bir amacım yok. Çünkü zaten her viteste 10.000 devirde kullanıyorum motosikleti. 8.500'ün altına hiç düşmüyorum.
    (Yolda tabi, sokak aralarında değil.)

Ben bu şekilde kullanmayı seviyorum. Yapacak bir şey yok ;)

Yol tutuşu muhabbetine gelince de yüksek devirlerde daha atik ve kıvrak hissediyorum motosikleti. Ayrıca yüksek devirde fren kullanmadan da çok rahat yavaşlanabiliyor.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Herkese merhabalar. Forumdan tanıyanlar bilir motorumu temiz kullanırım herşeyine kefilim özel nedenlerden dolayı cbr250 mi satmak durumundayım. 2012 model treecolor 4000km de, tanıdığa giderse sevinirim motor sıfır ayarında kapalı garajda muhafaza ettim eş dost tanıdık olursa fiyatta anlaşırız. Hayırlı forumlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-akademisyenden-4000km-de-temiz-garaj-motoru-132517516/detay

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    motosiklet botu kullanan var mı aramızda? varsa hangi marka modeli kullanıyorsunuz? bot alacağımda kararsızlık düz boyu

prohonda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet botu kullanan var mı aramızda? varsa hangi marka modeli kullanıyorsunuz? bot alacağımda kararsızlık düz boyu
    paran varsa dainese al ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Alıntı DarkRaider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı CBR 250 Fiyat , teknik destek yakıt vs bakımından iyi ama performans istiyorsan Kawasaki
    250cc motosikletten ne gibi bir performans bekliyorsun ? sen 30snde 170 e çıkarsın ben 40sn 160a çıkarım bunun için gidip kazığa oturmanın anlamı yok ;)) tabiki zevkler tartışılmaz ama sen gelip cbr forumunda kawayı övmeye kalkma kardeşimm
    cx571 bunu beğendi.
    Rüzgarın Yüzünü Okşamasına İzin Ver...Ama Şeytanın Kulağına Fısıldamasına ASLA..!
    https://www.facebook.com/groups/hondacbr250rclub

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    bazen bu kadar basit, dikkati elden bırakmamak lazım

http://haber.mynet.com/dunya/unlu-fo...net_HomePage_3

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu nasıl bir şanstır arkadaş ufak bir dokunuş sonra düş yere ama kamyon üstünden geçsin çok feci :((

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    anlamış değilim

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı prohonda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paran varsa dainese al ;)

para olsa alpinestars smx2 de gözüm var ama max 300 tl ayırabiliyorum
    Youtube: YOL AVCISI

Konumlanmasında ciddi hata var. En olası sonuç bu zaten, şaşırtıcı birşey yok kazada. Bunu öngörüp kamyondan uzak konumlanmak gerekiyordu. Fren mesafesi ve tepki süresine hiç girmiyorum, inanılmaz geç fren yapıyor.

Okumadıysanız motosiklet yol sanatını alıp okuyun, bunun gibi birçok konuya değiniyor. Nelere dikkat edip, neleri öngörmemiz gerektiğinden bahsediyor. Her sürüş sonrası kendimizi değerlendirip nelerde hata yaptık, neleri gözden kaçırdık gibi sorularla gelişmemizi sağlayan bir sistem var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Şu kawa honda muhabbetleri 2014'te de bitmeyecek ama sonra rahatlayacağız arkadaşlar . Sonrasında ninja 250 üretimi duruyor, kafamız rahat olacak.
    ferdinandd, avcagatay ve prohonda bunu beğendiler.

Seino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    Biraz önce boşta tik tik diye bi ses duydum yalniz çok az nerden geliyor diye dinledim motordan geliyordu sanki titresimden olabilecek her yere baktim varmi sizde de

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    evet arkadaşlar bir hayalime daha kavuşmanın mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    bugün düzce ye gidip motosikletimi aldım. onun adı yamahanın naked yarı touring birazda racing tam karenajlı 78 beygir 4 silindirli bir canavar. alelacele çekilmiş resimlerden dolayı özür ...

Uploaded with ImageShack.us

cbr 250 den 600 cc 78 beygirlik bir f16 (benim için öyle çünkü cbr den bu makinaya geçince kendimi resmen uçak sürüyor gibi hissettim) açıklayayım;
    öncelikle kesinlikle ve kesinlikle cbr 250 r yi küçümsemem söz konusu değildir. anlatacaklarım cbr 250 r kullananları kesinlikle rencide etmemeli sadece her iki motosiklet kullanımında yaşadığım kolaylıklar ve zorluklardan şimdilik hissettiğim bir kaç husus var. bu hususlar;

1:cbr 250 ile makas atmam gerektiğinde bazı durumlarda hantal kalıyordu diversionda makas atarken acaba arabayı sollayıp makas atabilirmiyim atamazmıyım diye düşünmek bile saçma geliyordu artık çünkü kolaylıkla istediğim aracı solluyor makaslayabiliyor ( her zaman değil yanlış anlaşılmasın sadece gerektiği yer ve zamanlarda)

2.selesi cbr ninkine göre yüzde yüz daha konforlu sanki pamuk üstünde oturuyormuşum hissine kapıldım. titreşim yüksek hızlarda bile 0

3.cbr ye binen aynı artçı arkadaşım benle diversion f bindiğinde kendisini arabaya binmiş gibi rahat hissetiğini belinin ağrımadığını söyledi.

4. cbr nin aynaları hem aşağıda hemde küçük ve kör noktayı tam göremiyor iken; diversion f de aynaya bakmak içn eğilmeme arkayı kafamla bakıp sollama yapacağım zaman kafayı çevirmeme bile gerek duymuyorum. aşırı konfor var.

5.virajlarda daha iyi daha dengeli daha düzgün giriyor ve sizi yormuyor makinaya dik oturuş pozisyonu ve cbr den katça yüksek torku oluşu sayesinde frenlemeside bir okadar iyi kontroller süper demek istediğim sanki cbr den daha çok güven verdi kontrol olsun hız olsun konfor olsun şimdilik aklıma bunlar geliyor.
    YANLIŞ ANLAŞILMASIN ASLA CBR Yİ KÖTÜLEMİYORUM SADECE İKİ MAKİNAYADA BİNDİM İKİSİ ARASINDAKİ farkları yaşadığım hazzı mutluluğu paylaşıyorum.ilginiz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. tüm hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle ...BOL ŞANS.....
    avcagatay, Dezinho ve erays bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Orhan hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız kullan, güzel makine, abs var mı?
    bu arada gittikçe kilo veriyo gibisin, devam ...
    darısı benim başıma inşallah
    barodi ve erays bunu beğendiler.

Motosikleti
    benimde dikkatimi çekti evet gitgide kilo veriyorum .102 kilodan 83e kadar düşmüşüm göbek baya eridi yüzümde.
    abs yok .
    güzel dilekleriniz için teşekkürler herkese .darısı herkesin başına
    avcagatay bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Motosiklet kondüsyon isteyen bir araç. Zekâ, refleks, dikkat ve öngörü ile kullanıyoruz bu aletleri.

Masabaşı işte çalışıp evden işe işten eve gidip gelen biri ile aynı işe motosikletle giden arasında bariz kilo farkı olur.

Ayrıca kilolu olup motosiklete de merakı olan arkadaşlar cross deneyimiyle daha fazla kilo verebilir.

Bu arada hayırlı olsun Orhan abi. Cbr 250 ile yaptığın kıyaslamada söylediğin avantajların olması farz zaten. Yoksa ne anlamı var 78hp/600cc'nin?

Sen racingden çok sport touring adamısın. Bu nedenle daha yumuşak amortisörlü ve daha konforlu olan Diversion F bu kadar hoşuna gitti. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ;)

Bu arada Allah'ın izniyle bundan sonraki motosikletimi beyaz ya da siyah olmayan bir renk alacağım. Arkadaş, siyah motosikletle uğraşmak ne zor işmiş
    barodi ve wolrath bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kondüsyon isteyen bir araç. Zekâ, refleks, dikkat ve öngörü ile kullanıyoruz bu aletleri.

Masabaşı işte çalışıp evden işe işten eve gidip gelen biri ile aynı işe motosikletle giden arasında bariz kilo farkı olur.

Ayrıca kilolu olup motosiklete de merakı olan arkadaşlar cross deneyimiyle daha fazla kilo verebilir.

Bu arada hayırlı olsun Orhan abi. Cbr 250 ile yaptığın kıyaslamada söylediğin avantajların olması farz zaten. Yoksa ne anlamı var 78hp/600cc'nin?

Sen racingden çok sport touring adamısın. Bu nedenle daha yumuşak amortisörlü ve daha konforlu olan Diversion F bu kadar hoşuna gitti. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ;)

Bu arada Allah'ın izniyle bundan sonraki motosikletimi beyaz ya da siyah olmayan bir renk alacağım. Arkadaş, siyah motosikletle uğraşmak ne zor işmiş
    eyvallah kardeşim güzel yorumlar benim mutluluğuma pay katıyor.

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ismail güzel yazıyosun da bayadır merak ettiğim bişey var, profil resminde öyle dalgın dalgın nereye bakıyorsun kardeşim ;)

Orhan kilo verdikçe yakışıklılığın çıkıyor ortaya kardeşim ;)
    barodi bunu beğendi.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para olsa alpinestars smx2 de gözüm var ama max 300 tl ayırabiliyorum
    ben bunu kullanıyorum gayet kaliteli ve güzel
    ama kışlık bu.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-ayakkabi-bot-oxford-bone-dry-kislik-korumali-bot-ucretsiz-kargo-plus-plus-plus-130898894/detay

yazlık dersende motobot var ama çok iç açıcı değil
    uthec bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler