Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    oncelıkle hosgeldın arkadasım.
    ınternet ortamında baslangıc motoru alacak bır arkadas olarak daha ıyı bı adres goremedım ben henuz.burada farklı ıllerden-tecrubelerden bırcok arkadas olarak bıkmadan usanmadan yardımcı oluruz sana

4000km tecrube ettıgın motor vıtessız,daha zaten burada buyuk bır fark var.scooterda vıtesle hıc ugrasmadan tum dıkkatın etraftayken, vıteslılerde alıstıkca dusuk bır oran da olsa kafan - sol ayagın burada olcak.
    manetler farklı tepkıler verecek. lastıklerın capı buyuyecek ve manevra kabılıyetın artacak.
    vs vs bırcok fark var.
    elbette trafık tecruben artmıs oldugu ıcın bızım cbr da ugrastıgımız ogrenmeye kafa yordugumuz bazı kuralları es gececeksın lakın vıteslı az da olsa tanıdık motoruyla tecrube sonrası cbr 250 alman en mantıklısı olacaktır.hıc olmazsa 10-20km vıtes calısmak,frenaj calısmak yeterlı olacaktır baslangıc motoru ıcın.bunu da "grenaj kıracaksın manyakları" adına soyluyorum. cunku cogu kısı bu sekılde gırdı yapacaktır ılla kı demırlı cbf al duscen,kalkcan dıyecektır.uyma-dınleme.dıkkatlı sur.duanı et.yeter he dusersen de yapacak bısey yok.dunyanın sonu degıl.lakın dusucem dıye de grenajsız motor alınmaz kardesım

1.bu motor cok guclu degıl.ıstesen de cogu durumda ıslerı cıgırından cıkaramıyorsun.adamlar gercekten baslangıc motorunu yapmıs.
    2.grenajları en ucuz motor pıyasadakı.kawa vs bok atmayı gectım,600-1000 vs lerın mılyarlar doktugunu dusunursek bu ıse,bedava bıle sayılabılır.kusuratlarına alıyorsunuz neredyse...
    3.olumune cbr 2yuzellı! 125 ozellıkle artcılı durumlarda sorun olabılır ama 250 kesınlıkle ıller arası dahı kafa agrıtmaz ;)
    barodi ve sungurmete bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelıkle hosgeldın arkadasım.
    ınternet ortamında baslangıc motoru alacak bır arkadas olarak daha ıyı bı adres goremedım ben henuz.burada farklı ıllerden-tecrubelerden bırcok arkadas olarak bıkmadan usanmadan yardımcı oluruz sana

4000km tecrube ettıgın motor vıtessız,daha zaten burada buyuk bır fark var.scooterda vıtesle hıc ugrasmadan tum dıkkatın etraftayken, vıteslılerde alıstıkca dusuk bır oran da olsa kafan - sol ayagın burada olcak.
    manetler farklı tepkıler verecek. lastıklerın capı buyuyecek ve manevra kabılıyetın artacak.
    vs vs bırcok fark var.
    elbette trafık tecruben artmıs oldugu ıcın bızım cbr da ugrastıgımız ogrenmeye kafa yordugumuz bazı kuralları es gececeksın lakın vıteslı az da olsa tanıdık motoruyla tecrube sonrası cbr 250 alman en mantıklısı olacaktır.hıc olmazsa 10-20km vıtes calısmak,frenaj calısmak yeterlı olacaktır baslangıc motoru ıcın.bunu da "grenaj kıracaksın manyakları" adına soyluyorum. cunku cogu kısı bu sekılde gırdı yapacaktır ılla kı demırlı cbf al duscen,kalkcan dıyecektır.uyma-dınleme.dıkkatlı sur.duanı et.yeter he dusersen de yapacak bısey yok.dunyanın sonu degıl.lakın dusucem dıye de grenajsız motor alınmaz kardesım

1.bu motor cok guclu degıl.ıstesen de cogu durumda ıslerı cıgırından cıkaramıyorsun.adamlar gercekten baslangıc motorunu yapmıs.
    2.grenajları en ucuz motor pıyasadakı.kawa vs bok atmayı gectım,600-1000 vs lerın mılyarlar doktugunu dusunursek bu ıse,bedava bıle sayılabılır.kusuratlarına alıyorsunuz neredyse...
    3.olumune cbr 2yuzellı! 125 ozellıkle artcılı durumlarda sorun olabılır ama 250 kesınlıkle ıller arası dahı kafa agrıtmaz ;)
    saol woltrath yorumlarını en az 3 defa okudum dikkatli bi şekilde. evt trafikte ne yapacağım öğrendimtakip mesafesi magandalar taksiler otobusler bayan şöforler vs.. paranoyok biri sürücüyüm çok aşırı dikkatliyim trafikte. en ufak dalgınlık ölume neden olabilir oyüzden pür dikkatliyim. şuana kadar hiç kaza yapmadım yani arabaya yayaya vurmadım motoru düşürmedim çok dikkatli kullandım.bu şekilde devam edicem.
    02.03 şubat 2013te izmitteki honda güvenli sürüş 1e katııldım. 2 gun boyunca honda cbf 150 ile vitesli motor sürdük .u dönüşü keskin viraj ani fren doğru frenleme nokta fren viraja nasıl girilir nerde ne zaman fren yapılır gaz verilir vss. özellikle slalom ve viraj ile ilgili konularda çok fazla prova yaptık. 2 tam gün sabah 9 akşam 4e kadar cbf 150 ile bir kez bile düşmeden kavrama olsun vites geçişleri olsun nerde ne yapmam gerektiğini eğitimde çok iyi hafızama kazıdım. nereye bakarsak oraya gideriz.ufuk çizgisine yani gitceğin yere bakıcaksın. ön ve arka freni eş zamanlı sıkıcaksın bayırda sadece arka freni sıkıcaksın. ön fren yüzde 70 motoru durdurma gücüne sahipken arka fren yüzde 30 motoru durdurabiliyormuş hoca öyle söyledi. eş zamanlı frenlemeyi o ayarı pratik yaparak çözecem.nokta frende gayet başarılıyım.vites geçişlerimde sorun yok kavrama debriyaj gayet iyi kullanıyorum.
    eğitim sonunda hoca herkese honda cbr 250 r sürdürdü. ve o an aşık oldum cbr 250 r ye hiç zorlamadık hepimiz sürdük cbr yi.
    hoca ayrıca hiç birt zaman motorun vites geçti,mi geçmedimi arka frene bakmamanın gerektğini vites koluna vites e debriyaja bakmadan sadece ufuk çizgisine bakmamız gerektiğinide anlattı. viets geçişlerde frenlemelerde olsun kesinlikle motora bakmıyorum yere bakmıyorum.belimizle motora yön veriyoruz ellerimiz esnek iki kol paralel viraja girerken sag viraja giriyorsak sağ omuz hafif aşağıda belimizi sağa doğru kırarak eller kesinlike gergin olmayacakbaş ve çene viraja girmeden daha virajın bitiş çizgisini yani ufuk çizgimizi görmemiz gerektiğini yoksa virajı alamayacağımızı ayrıca viraja girmeden hafif hızımızı düşürmemiz gerektiğini ve viraj boyunca kesinlikle fren kullanmamamızı çok zor durumda kalırsak hafif arka fren yapabileceğimizi ve viraj boyunca virajın sonuna kadar aynı hızda ilerlememiz gerektiğinide anlattı.bunları scooterle uyguladığım için viteslidede nasıl haraket etmem gerektğini çok iyi anladım. sadece pratik vitesli pratiği yapmak gerekiyor.ve daha bir çok şey öğrendim. mesela yokuşta durduk kırmızı ışıkta napıyoruz sadece arka freni sıkıcaz sağ ayak arka frende motosikleti hafif sol tarafa yatırıp sol ayak yerde debriyajı sıkıp vitesi 1e alıp gazı biraz fazla açarken debriyajı ise cimri bir şekilde yavaşça bırakıcaz yoksa yokuş yukarı çıkalım derken kalıveririz oracıkta. yokuşta kesinlikle ön fren sıkılmıyor..
    şimdi ne diyosunuz sizce cbr 250 r almalımıyım? yoksa önce cbf 150m almalıyım. sen cbr 250 r tavsiye ettin benimde gönlüm öyle zaten ancak birkaç arkadaşım beni soğutuyor açıkcası kendime güven geitrmeye çalışıyorum arkadaşlar güvenimi sarsıyor istemedende olsa.tüm yorumlar için yardımlar fikirleriniz için şimdiden teşekkürler. diğer yorumlarıda bkliyorum
    not_so_fast bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    su halınle bu sıtedekı bır cok arkadastan egıtımlısın.ıcın ferah alabılırsın.

arka fren zayıf evet. kaptırıp kıtlersen en fazla s ler cızerek durdurur senı.kolay kolay dusurmez yanı,cok cekıngen davranma.dusuk suratlerde kuru asfaltta tam sıkarak bunu kendıne alıstır kı emercensı durumlarda bılerek-ısteyerek-hıssederek kullanabıl
    on fren keza oyle.az bıraz stoppıe yapacak kadar sert frenajlar calısman da fayda var.bunlar hep kotu senaryolar ıcın ,yoksa dedım ya suankı halın cok cok ıyı bence.egıtımı almıssın ve trafık tecruben var.

daha belkı de cok sey var ama bunlar hep yol tecrubesı ıstıyor.sayfalarca okumak yerıne cbr la ogrenmek en ıyısı.zaten ısın temel gereklerını yerıne getırmıssın.gerısı sana - makınaya bakıyor

flashdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250-R & FZ6 Fazer
    kesinlikle 250r derim başlangıç motoru için ideal. Zaten istesenizde 180.i göremeyeceksiniz Eş dost çok bilir çok konuşur Kafanızda ne varsa onu almalısınız. Zaten CBR 250 sürüşünü de test etmişsiniz, başka söze gerek yok. Son nefesimde bile 250R diyecem abartmış olucam heralde Şaka biryana cidden düşünmeden alıp sürebileceğiniz bir oyuncaktır.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    inazuma 250 yede bi bakın naked ama bugün test aletini sürdüm 400km de çok güzel bi motor bloğu ve iyi frenleri var biraz tipsiz ama kalıplı :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    İlk motorum oldu Cbr 250. Ne yattım ne kalktım çok şükür Limitlerinizi bildikten sonra sıkıntı yok, limitini bilmeyen, trafiği okuyamayan adama 50 cc motor versen onlada sıkıntı yaşar
    barodi, wolrath ve sungurmete bunu beğendiler.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı durango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum oldu Cbr 250. Ne yattım ne kalktım çok şükür Limitlerinizi bildikten sonra sıkıntı yok, limitini bilmeyen, trafiği okuyamayan adama 50 cc motor versen onlada sıkıntı yaşar
    yınede sukredelım,buyuk konusmayalım arkadaslar.trafıkte cok sapık ruhlu ınsan var.sen ıstedıgın kadar kendını bıl,gelıp dusururler zorla senı.
    viper17 ve durango bunu beğendiler.

dumenist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Yardimin icin tesekkur ederim freedom's figter diye bi egzos buldum onun +3 beygir gibi seyler soyluyolar. Benim icin gucu degil sesi onemli. Bunun hakkinda bi bilgin varmi

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dumenist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardimin icin tesekkur ederim freedom's figter diye bi egzos buldum onun +3 beygir gibi seyler soyluyolar. Benim icin gucu degil sesi onemli. Bunun hakkinda bi bilgin varmi
    Sanayi power o egzoz Max fiyatını söyle güzel bişeyler bulalım yardımcı olayım hangi il desin ?
    Pain bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    pani / 3colore
    egzozu ılk defa duyuyorum.
    +3bg dedıgı %11.5 bir artıs demek. bu da cok cok ıyımser olmus kardesım. kafanı bence 250cc bır motorda performans artısından cok kısısel tatmın ve farkedırlılıke yor ;)

bu arada sıparıslerımın bır kısmı geldı

alternator ve debrıyaj karbon kapakları
    rızoma hıdrolık kutuları
    keıtı sıbop kapaakları

erro ve dıgerlerı(aksesuar dusmanları :D) yıne kufredecek , ama olsun

*partının gerı kalanları ıcın SONPOL duy sesımızııııııı
    *kalanlar. siyah far lensi,mono kapak,gomme sınyal vs

viper17 bunu beğendi.

sungurmete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 cbr 250 r siyah
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ben simdi siz honda cbr 250 r kullanıcıları olarak bir kaç sorum olucak.
    ben 1 senedir scooter kullanıyorum. 4000 km yaptım. honda güvenli sürüş 1i bitirdim sertifikayı aldım ehliyet zatenvardı.
    yaş 35 boy 1.80 kilo 92 aklımda cbr 250 r var fuarı bekliyorum ya 2013 alacam yada 2012 sıfır alıcam .;derken noktalı virgül bi parantez açıyorum burda;
    honda cbr 250 r si olan bi arkadas dediki bu motorlar çok güçlü çok tehlikeli ve hızlı 180 basıyor felan dedi sen daha önce vitesli tecrubende yok dedi cbf 150 al onla basla dedi cbr 250 r güçlü motor parçaları karenajlarıda çok pahalı 400 tlden başlıyo dedi. sizce cbf mi cbr 250m alim he? cbr alirsam 3 sene kullanıcam cbf yi alıp sonra tekrar sıfırdan para vermek zarar etmekte istemiyorum açıkcası

ben ilk motor olarak cbr 250 r aldım ve yaklaşık beş aydır kullanıyorum.iyiki millete uyup 125 lik falan almamışım diyorum.hatta şu aralar 600 lüklerede bakar durumdayım.aynı yaşlardayız,tecrübende var.bence şu durumda 250 den aşağı motor alman,gereksiz oyalanmaktan başka bişi olmaz.tabii kendine güvenemiyosan bişi diyemem.karar senin ;)
    wolrath ve barodi bunu beğendiler.
    HERKESİN BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAĞINI,BAZILARININ HAYATI TADACAĞINI ÖĞRENDİM...

Arkadaşlar mrb,
    1,5 yıl ybr 125 kulladım ve yeni Sattım. 4-5 bin km. tecrübem var. İlk motorumdu. ehliyet kask mont var. cbr250r düşünüyorum. Ninjadan soğuttular.
    Size sorularım şunlar;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ulusan-motor-dan-sifir-ayarinda-cbr-250-r-107986518/detay

Bu ilandaki motoru beğendim fiyatı 8600 diyor. Motoru kardeşim görecek ben kayseride olduğum için bakamicam.
    O z750 kullanıyor motordan az çok anlar.
    Fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?
    2013 modeli 9900 tl. Buna ilave plaka ruhsat kaç tl?

Ninjaya göre 2.el satışı daha kolay bir motor diye aklım cbr ye yatıyor. Fiyatı daha uygun. Siyah rengide baya hoş duruyor......
    Her türlü öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Bana gaz verin. Motorsuz kalmak kötü. Hanımnan yoksa gene araba sırası kavgası edecez

Bu arada ybr yi alınca hanım nerdeyse beni dövecekti o zaman arabam da yok idi sonra hanım gördü ki motor çok işimize yaradı markete gitmek kabusdu araba yada motor yokken.
    Neyse efendim arabada aldık. Hava iyi ben motorla hava kötü arabayla derken evde araba kavgası başladı bizde. Şimdi motorda sattım hanım çok üzüldü. Tabi arabasına el koyacağımdan değil. Oda bende ybr yi çok sevmiştik. Çünkü bize alışverişte özgürlük vermişti. Allah kimseyi başkasının vesayetini istemeye boyun bükmeye mecbur etmesin. Niye sattığımı da anlamış değilimya neyse. Param 3-4 bin çıkar üstüne kredi napalım.

flashdance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250-R & FZ6 Fazer
    @karakuscher - 2200'de oyuncak ve fiyatı makul bence. cbr-250'si olupta kötüleyen dünya üzerinde bir insan evladı yoktur diye ümit ediyorum ki buraya gelipte onlarca hatta yüzlerce kişinin sorması biraz abez kaçıyor bence artık :( Nedeni ise dünya kadar yazılan yorumların okunmamasından + internet üzerindeki dünya kadar (İngilizce - Türkçe) yorum yada dökümanların olsun okunmaması. Sözüm meclisten dışarı şahısa söylenen birşey değildir yanlış anlaşılmasın lütfen ! Genel konuşmaktayım. Tekrar söylersem eğer Başlangıç için ideal hatta süper bir sport modeldir. Şiddetle tavsiye edilir.
    sungurmete bunu beğendi.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yeni Cbr 250R alacaklar kendi ihtiyacınızı belirleyin öncelikle. CBR 250 oturuş pozisyonu olarak iyi diyorlar, ben başka motorlarda pek deneme şansı bulamadım cbr 250 ilk motorum 2950 km civarlarındayız 10 ekimden beri kullanıyorum rahatsız eden bir durum olmadı.Yakıta gelelim cbr 250 tek silindir bunu yavaş gidecek diye düşünmeyin zaten diğer 2 silindirlilerden yavaş giderde benzin olmuş 4,86tl onuda düşünerek hareket edin.Kendiniz için; sürmeyi biliyorum şehiriçinde havam olsun diyorsanız benzin problem değil diyorsanız diğer motorlara BAKABİLİRSİNİZ.yok rahat olsun ekonomik olsun öyle pek altta kalmayayım diyorsanız DURMAYIN HEMEN CBR 250 ALIN çünkü kısa mesafelerde altta bırakmaz sizi.Kendiniz için gerekli olan kriterleri seçip uygun motoru belirleyin bu forumdaki herkes size yardımcı olabilmek için elinden geleni yapacağından eminim.Şimdiden aramıza hoşgeldiniz
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    [IMG]file:///C:/Users/FUCKER%20R%C4%B0DER/Downloads/foto%C4%9Fraf.JPG[/IMG] cbr 250 r modifiye işlemleri başladı

O nasıl kullanıcı adı .

Başta www.hizliresim.com vb. sitelere yükleyip öyle link vermelisiniz.
    tuc, wolrath, viper17 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pani / 3colore
    trıcolorcular.

hem kalite hem ucuz kaskınız olsun istiyorsanız bu sefer geç kalmayın

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6053083/detay/

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O nasıl kullanıcı adı .

Başta www.hizliresim.com vb. sitelere yükleyip öyle link vermelisiniz.
    sanırım foto bu

Motosikleti
    pani / 3colore
    practıce :D

http://www.facebook.com/video/video....51350430703422

bu arada lensler de geldı
    mono kapak renk yok.15 gun varmış :(

[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

pederi de yoldan cıkardık :D:D

durango, RuzgarSA, sungurmete ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR250R
    Allah'ını seven üstüme toprak atsın ne bahtsız kadersiz adamım ben sevgilimin yanına giderken 120 yle emniyet şeridindeki çukura düştüm iki jantımda yamuldu hava kacırmıyo ama motor sallanıyor ACİLL YARDIM bekliyorum nerde düzeltirler::
    RuzgarSA bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Allah'ını seven üstüme toprak atsın ne bahtsız kadersiz adamım ben sevgilimin yanına giderken 120 yle emniyet şeridindeki çukura düştüm iki jantımda yamuldu hava kacırmıyo ama motor sallanıyor ACİLL YARDIM bekliyorum nerde düzeltirler::

az kalsın atacaklarmış zaten toprağı üzerine...bi dahakine 170 le git emniyet şeridinden
    teocan94, Twin, avcagatay ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler