Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de cbr varken, en yüksek hız olarak 172 km.'ye tırmanmıştım. Fakat o rakamı bir daha göremedim. 170'li rakamları bir daha görememiş olsam da, 150'ye kadar motosikletim rahat tırmanıyordu. Belki benzinle alakalı değil de, rodajla alakalıdır sorununuz.
    motoru zaten 2. el aldım 4700 km idi rodaj falan değil şu an 10000 km de . ilk aldığımda 155 km falan gayet çabuk çıkıyodu ve 6. vitesle 80 km dede gidiyodu bayılmadan 150 km dede gidiyodu şimdi oldu bişey niyeyse 120 km debile 6. vitese atınca bayılıyo herneyse o sorun zaten bayılmasa açılacak motor bakınca çalışmada falanda bi sorunu gözükmüyor arada sırada bi stop ediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125

Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru zaten 2. el aldım 4700 km idi rodaj falan değil şu an 10000 km de . ilk aldığımda 155 km falan gayet çabuk çıkıyodu ve 6. vitesle 80 km dede gidiyodu bayılmadan 150 km dede gidiyodu şimdi oldu bişey niyeyse 120 km debile 6. vitese atınca bayılıyo herneyse o sorun zaten bayılmasa açılacak motor bakınca çalışmada falanda bi sorunu gözükmüyor arada sırada bi stop ediyor.
    Yağ durumları nasıl? Hangi yağı kullanıyorsunuz?

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ durumları nasıl? Hangi yağı kullanıyorsunuz?
    mutfakta kızartma için ayçiçek yağı, yemeklerde mısırözü yağı, salata ve bazı yemeklerde zeytin yağı kullanıyoruz. neden sordun ki?
    Emrevrl ve Kerem Akın bunu beğendiler.

Alıntı kindar_martı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mutfakta kızartma için ayçiçek yağı, yemeklerde mısırözü yağı, salata ve bazı yemeklerde zeytin yağı kullanıyoruz. neden sordun ki?
    Bunlar hep çok yağlı yemekten oluyor, beyin uçuyor zamanla. Yağlı yemeyin arkadaşlar, proteini de ihmal etmeyin.

Neyse, motosiklet yağı hızlanmayı ve üst hızı etkiler. Piston ileri geri hareketine karşı direnç oluşturabilir, bu yüzden kullanılan yağdan olabilir. Özellikle uzun süredir değiştirilmediyse veya kalitesiz bir yağsa.
    kindar_martı ve Kerem Akın bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    serviz shell helix 10-40 kullanıyor yağda değişeli 250 km oldu belkide olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

serviz shell helix 10-40 kullanıyor yağda değişeli 250 km oldu belkide olmadı

Ortaya çıktı sebebi. Helix araba yağı, motosiklet içinde ne işi var? Emin misin bu olduğundan?

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    servis shell helix 10-40 kullanıyor yağda değişeli 250 km oldu belkide olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

servis öncede aynı yağı kullanıyordu ve aynı servis bende sordum bu araba yağı değilmi diye ama değil advance bu dedi belki servislere özel yağ çıkartıyodur çünki kutusunu inceledim kitapcıkdaki her yağ standardı vardı normal araba yağlarında o standartlar yok

Shell Advance ayrı, Helix ayrı yağ. Advance motosiklet için olanı, Helix araba için olanı. Advance demişse sorun yok. Neyse zaten böyle bir hata yapmazlar.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    ben yağ ve benzinden olduğu düşünmüyorum çünki daha önceki herşey aynı aklıma gelen şey enjeksiyonda su yada başka bir arıza veya ayar bozukluğu olabileceği

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    işte o benim ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

pasaklı cıbır. gezmeye doyamadı bi türlü
    <http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...37026870_n.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

istanbul-izmit arasında otobanda sürekli yüksek hızlarda yaktı bu benzini. (kilo 90kg + malzemeler + aşırı rüzgar) ama 7 devri geçmezsen gerçekten az yakıyor bu cbr.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

gazı açıp gezersen böyle oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

mototaldan eşşek heybesi gibi bitane almıştım.60 lira civarındaydı. toplu alışveriş yaptım hatırlamıyorum.bir ara fotoğrafını çekip paylaşırım. çanta takacaksan git enduro al diyen arkadaşlara hayranım. uzun yolda takar çantanı gezersin kardeşim. işin bitince çıkarır koyarsın bi köşeye.
    Kazasız belasız hocam.Hatırlarsan benim garajın başında konuşmuştuk senle cbr 125

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    http://www.araba.com/83869981/Honda-CBR-250-R

motorumu satıyorum arayanlara duyrulur

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    [QUOTE=tugfox;2814279]Hayirli olsun. Baslarda avuc ici, kol, omuz agrilari normal. Devamli yavas kullanip donup durup elcikleri istemsiz cok sıktığın icin agrimistir. Kisa zamanda alisirsin agri sizinin yerini keyif alir [COLOR="Silver"]

inşallah abi
    daha ehliyetim olmadığı için sadece sokakta gidip dönüp geri gelebiliyorum direksiyon sınavı ne zamansa girip ehliyeti aldıktan sonra biraz düzlüğe çıkar öyle sürerim daha iyi alışırım motorada o zaman güzel olur iyi olur.çinli küba motor elimi ağrıtmıyordu cbr'nin ağrıtacak hali yok herhalde

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    MOTORUMU SATIYORUM ARKADAŞLAR İLGİLENEN OLURSA BAKSIN
    http://www.araba.com/83869981/Honda-CBR-250-R

Yahu Fevzi, motor 140'ı geçmiyor diye satılır mı ?! Neyse şaka bir yana temiz duruyor, kısa zamanda satarsın umarım.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    onun için değilde ev yaptırıyorum sıkıntım var bu aralar esas ondan dolayı satıyorum yoksa motorum çok temiz çiziği bile yokda harç aldırır borç sattırır derler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

evimde bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

az önce biyerden konuşurken usta aradı parada para dedi yapcak bişey yok :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

her nekdar satsamda ilk fırsatta geri alacağım tek motor cbr250r
    seigen bunu beğendi.

Ömer.Halil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa
    Hayırlı olsun eviziniz
    Umarım motorda kıymet bilen birine en kısa zamanda gider.
    enjoy mod:ON

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun için değilde ev yaptırıyorum sıkıntım var bu aralar esas ondan dolayı satıyorum yoksa motorum çok temiz çiziği bile yokda harç aldırır borç sattırır derler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

evimde bu
    http://e1209.hizliresim.com/11/s/dcfgs.jpg[COLOR="Silver"]
    motor parası o evi bitirtmez hocam..sen satma motoru...

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    Allah aşkına 2011- ve 2012 model arasında bir fark var mı yani 11 değilde 12 alırdım gibisinden ya da başka bir şey bilenler rica ediyorum gerçekten .. :((((
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Bugün 4000 km bakımını yaptırdım motorumun, servisin kullandığı standart yarı sentetik yağ yerine tam sentetik Motul 300V Factory Line isimli yağ ile değiştirttim yağını, arkasına bugün bi 100 km kadar kullandım, vites geçişleri daha berrak biçimde bariz fark yaptı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler