Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARİSTOS nick li arkadaş öncelikle hayırlı olsun dileklerimi ilettikten sonra 43 yaşınıda olduğunuzu belirterek vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim . Yaşını öğrendiğime şunun için sevindim bende sadece 53 yaşındayım. CBR 250 R genç motoru olarak bilinir . Şimdi bizde genç sayılırız değil mi ? ( sakın ,ben genç im ama seni bilmem deme .)Şaka bir yana ben gerçekten 53 yaşındayım Allah nasip ederse yeni motorum CBR 250 R yi15/03/2011 de teslim alacağım ben sözümü şöyle bağlamak istiıorum (MOTORCU İKİ TEKER ÜSTÜNDE KALDIĞI MÜDDETÇE GENÇTİR.) HOŞÇAKALIN

efendim 33 yaşındayım ve şu cümlenizi çok beğendim
    MOTORCU İKİ TEKER ÜSTÜNDE KALDIĞI MÜDDETÇE GENÇTİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    ARİSTOS nick li arkadaş öncelikle hayırlı olsun dileklerimi ilettikten sonra 43 yaşınıda olduğunuzu belirterek vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim . Yaşını öğrendiğime şunun için sevindim bende sadece 53 yaşındayım. CBR 250 R genç motoru olarak bilinir . Şimdi bizde genç sayılırız değil mi ? ( sakın ,ben genç im ama seni bilmem deme .)Şaka bir yana ben gerçekten 53 yaşındayım Allah nasip ederse yeni motorum CBR 250 R yi15/03/2011 de teslim alacağım ben sözümü şöyle bağlamak istiıorum (MOTORCU İKİ TEKER ÜSTÜNDE KALDIĞI MÜDDETÇE GENÇTİR.) HOŞÇAKALIN
    acaba bizde bu yaşlara kadar motora binermiyiz.?
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    STAHL nikli kibar , TUTKU 1982 nikli genç kardeşlerimizle aynı ortamda olmak bile kendimi genç hissetmeme yetiyor. tutku 1982. inşallah benden çok yaşlı olduğun zamanlarda motor sürersin. Allah herkesin gönlüne göre versin .siz yaşlarda volkan adında bir yeğenim var (Dl 100Vstrom volkan )onla havalar ısınır ısınmaz iki motor Allah nasip ederese dayı yeğen izmirden karadenize çıkıp doğuyu turlayıp ak denizden döneceğiz şimdilik hoşçakalın

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Aristos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 43 yaşında 2 çocuk babası bir otomotiv mühendisi olarak ilk motorum olarak siyah CBR250R yi fuarda sipariş ettim ve bu sabah Mototal'den teslim aldım. Şehir içinde ve Caddebostan- Pendik arasında ve eve giderken 60 km kullandım.
    Honda'nın ilk 2 eğitimini almak dışında tecrübem olmadığı için sınırlı izlenimimi sizle paylaşayım.
    -Oncelikle oturma biçimi dik olduğu için sanırım kullandığım 1.5 saat içinde yorulmadım ve acemiliğime rağmen zevk aldım.
    - Ayna ayarlarını zor becerdim ama ayardan sonra görüş iyiydi.
    - Vites konusunda eğitimlerde zorluk çekmiyordum, bunda farkettimki arada debriyaj tazelemem gerekiyor.
    - Rodajda 5500 deviri geçmemeye çalıştım ve ilk motorum olduğundan başka motorlarla karşılaştırmam mümkün değil ama his olarak düşük viteslerde hızlanma iyi ama 5 ve 6.vitesde ağır geldi.
    - En fazla 100 km ye çıktım o da farkına varmadan, bu hızda stabilite ve yol tutus iyidi, titreşim yoktu.
    - En beğendiğim özelliği süspansiyonu oldu sanırım, çukur kasis hiç hissetmiyorsunuz
    Şimdilik bu kadar
    hayırlı olsun resim ve video gibi paylaşımlarda bulunursanız çok sevinirim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda NC700S

Toplu cevap

Alıntı yapıp cevap yazmayı bilmediğim için topluca yazayım.
    Oncelikle iyi dileklerini iletenlere ve bilgi verenlere çok teşekkür ederim.
    Yaşımı ve çocuklarımı kullanıcı profilimi net belli etmek için yazmıştım.
    53 yaşında tecrübeli bir kullanıcının daha aynı motordan alması süper olacak, elbet tanışırız.
    Akşama dogru biraz daha kullandım, boylece ilk gunumu 100 km ile tamamladım.
    5. -6. viteslerin atıllığı 70 - 80 km de oluyor, gazı açtığında arabadaki deyimle motor gaz yemiyor ve benim hissim bu alet bu viteslerde devir istiyor, bende rodajda olduğu için sıkıştır(a)mıyorum. Bir ara psikopat bir BMW den kacarken 110 a çıkmak zorunda kaldım, devir mecburen arttı ve atıllık hissetmedim.
    Son bir bilgi olarak ilk çıkışta 43 tl lik 95 oktan benzin aldım ve 100 km sonunda gostergedeki 1 dilim eksildi toplam 5 dilimden şaşırdım, takip edeceğim. Benim Astra sport şimdiye 1/4 depo yemişti.
    Yarından itibaren 10 günde 3 ayrı seyahatim var, ama donunce bakmak isteyenlerle sahilde buluşuruz, burada da bilgileri paylaşırız, ben bu siteden 5-6 ay okuyarak Ninja 250R almaya gitmiştim fuara, orada Kawasakiyi gormeyince, CBR250R yi de araştırarak gittiğimden siyahı boş görünce hemen aldım.
    Bugun de epey mutluydum çocuklar gibi kontağı kapatırken (mavi ekran ve devir gostergesi hos gorunuyor karanlıkta ve kolay okunuyor bu arada), iyi yapmışım

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    53 yaşında tecrübeli bir kullanıcının daha aynı motordan alması süper olacak, elbet tanışırız.
    5. -6. viteslerin atıllığı 70 - 80 km de oluyor, gazı açtığında arabadaki deyimle motor gaz yemiyor ve benim hissim bu alet bu viteslerde devir istiyor, bende rodajda olduğu için sıkıştır(a)mıyorum. Bir ara psikopat bir BMW den kacarken 110 a çıkmak zorunda kaldım, devir mecburen arttı ve atıllık hissetmedim.
    Son bir bilgi olarak ilk çıkışta 43 tl lik 95 oktan benzin aldım ve 100 km sonunda gostergedeki 1 dilim eksildi toplam 5 dilimden şaşırdım, takip edeceğim. Benim Astra sport şimdiye 1/4 depo yemişti.
    Yarından itibaren 10 günde 3 ayrı seyahatim var, ama donunce bakmak isteyenlerle sahilde buluşuruz, burada da bilgileri paylaşırız, ben bu siteden 5-6 ay okuyarak Ninja 250R almaya gitmiştim fuara, orada Kawasakiyi gormeyince, CBR250R yi de araştırarak gittiğimden siyahı boş görünce hemen aldım.
    Bugun de epey mutluydum çocuklar gibi kontağı kapatırken (mavi ekran ve devir gostergesi hos gorunuyor karanlıkta ve kolay okunuyor bu arada), iyi yapmışım
    süper hocam,kullanıcı yorumlarınızı takip ediyo olucam.
    o motordaki göstergeler 600lük motorlarda bile yok
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti

Aristos

ARİSTOS senin motorun daha açılmadı . RODAJ döneminde yüksek performans beklemek hata olur . motor açıldıktan, yani rodaj dönemi bittikten sonra performans tam manasıyla tesbit edilir. Rodaj dönemimde katalok veya servis kaç devirde kullanılması gerektiğini söylüyorsa onu uygulasan motoru zorlamasan daha iyi sonuç alırsın diye düşünüyorum. Şu anki yakıt tesbitinde belirleyici olmaz rodaj dönemin bittikten sonra yakıt sarfiyatın daha azalacaktır. Ama sen yinede mümkün olduğu kadar sabit hızla kaç litre benzinle kaç km gittiğini yazarsan ve motorla fotoğraflarını korsan çok memnun oluruz herkez motor hakkında senden gelecek bilgileri bekliyor.hoşçakal

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aristos, hayırlı olsun, keyifli sürüşler...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    70 - 80km hızda giderken 5 ve 6'da motorun gaz yememesi normal. motorun tarzı spor olduğu için devirli kullanımda atiklik hissedersiniz. rodaj sonrası daha keyifli bir sürüş sizi bekliyor diyebilirim. rodajdan sonra 7 - 10bin devir arası motorun daha atik olduğunu farkedeceksiniz diye tahmin ediyorum.

benzin göstergesinin 1 diş azalması sizi yanıltmasın. 2006 cbr125 kullanırken gösterge kırmızıya geldiğinde 2.1lt benzin kalıyordu (depo 10lt'lik). Eğer 100km 3lt - 3.5lt tükettiyseniz 1 diş kadar azalmış olması normaldir, sizin depoda zaten 13litre.

tekrardan hayırlı olsun
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25

İzmirde olupta 250 cbr yi alan var mı?

Mrb Arkadaşlar Acaba aramızda izmirde olupta 250 cbr alan varmı? Uygun olursa motoru bir hafta sonu görmek isteriz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:12 ----------

Alıntı stahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    efendim 33 yaşındayım ve şu cümlenizi çok beğendim
    MOTORCU İKİ TEKER ÜSTÜNDE KALDIĞI MÜDDETÇE GENÇTİR
    Ya bende 30 yaşına girdim ailem ve akrabalarım motor artık sana göre değil yaşlandın demeye başladılar inanın kendimi çok kötü hissettim :( Ama bu söz beni kendime getirdi.

Motosikleti
    BLİNDFİRE Nick li arkadaş izmire ilk gelen siyah CBR 250 R yi aldım ama daha teslim almadım 15/03/2011 de gelecek teslim aldığımda gelip bakablirsiniz ... bu arada sen otuz yaşında tam aklıbaşında motor süreceğin çağdasın ben 53 yaşında kendimi öyle görüyorum ve türkiye turuna hazırlanıyorum. (MOTORCU İKİ TEKER ÜZERİNDE KALDIKÇA GENÇTİR) Bu benim sözüm sağ olsun arkadaşlarda çok tuttu.hoşçakalın

Motosikleti
    Yamaha R25
    BLİNDFİRE Nick li arkadaş izmire ilk gelen siyah CBR 250 R yi aldım ama daha teslim almadım 15/03/2011 de gelecek teslim aldığımda gelip bakablirsiniz ... bu arada sen otuz yaşında tam aklıbaşında motor süreceğin çağdasın ben 53 yaşında kendimi öyle görüyorum ve türkiye turuna hazırlanıyorum. (MOTORCU İKİ TEKER ÜZERİNDE KALDIKÇA GENÇTİR) Bu benim sözüm sağ olsun arkadaşlarda çok tuttu.hoşçakalın
    Merhaba Kurt Abi Anlaşılan Yükselişe gelecek olan ilk ve siyah motoru siz almıssınız Geçen gün aradım 15-17 arasında gelip görebilirsiniz dediler, Kısmet olursa 15 de bayiye gidicem, Bayi yalnız size 17 sine kadar vermeyecek gibi.... Sözde güzel tuttum bende...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben de Yükseliş Honda dan CBF150 mi bekliyorum Salı günü motor orada durursa detaylı inceleyeceğim fuara gidemedim merak ediyorum açıkçası şimdiden hayırlıs olsun motokurt usta kazasız belasız kullanın inşallah daha çok gençsiniz biz daha motorda çocuk sayılırız (yaşım 24 )

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    Öncelikle Herkese iyi akşamlar. Bende 125 ya da 250 arasında gidip geliyorum. 43 Yaşındaki babam motorlara pek ilgi duymasada bu kasayı görünce belki kendime bile alırım demeye başladı " motokurt " abi İzmirdeki ilk yeni kasa cihaz sende olucak sanırım. Geldiğinde görmek isteriz

Motosikleti
    Evet genç arkadaşlar izmire gelen 2011 model CBR 250 R benim , (blindfire ) nikli arkadaşımın dediği gibi galiba YÜKSELİŞ Honda motoru bir kaç gün vermeyip teşhir edecek yani bende salı günü motoru seyretmekle yetineceğim saat12, bir gibi yükselişe gideceğim gelen arkadaşlarla tanışırız her şey gönlünüzce olsun

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Evet genç arkadaşlar izmire gelen 2011 model CBR 250 R benim , (blindfire ) nikli arkadaşımın dediği gibi galiba YÜKSELİŞ Honda motoru bir kaç gün vermeyip teşhir edecek yani bende salı günü motoru seyretmekle yetineceğim saat12, bir gibi yükselişe gideceğim gelen arkadaşlarla tanışırız her şey gönlünüzce olsun
    Malesef akşam üzeri orda olurum motorunuz orda olursa incelemeyi çok isterim hem tanışmış oluruz denk gelirsek

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende ancak Akşam gibi orada olurum kamuda çalışıyoruz 5 ten önce çıkamam :(

Motosikleti
    ninja 250 siyah-2011
    Öncelikle Aristos'a hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.. Eminim rodajı tamamladığınızda çok daha yüksek bir performans alırsınız.. Ben de bir heyecanla honda efe'yi aradım ancak henüz cbr 250'nin ellerine gelmediğini ve kesin tarih de veremediklerini söylediler :(
    O kadar heyecanlıyım ki İzmir ya da İStanbul'a gelip motoru görüp geri dönücem bu gidişle

Motosikleti
    Yamaha R25

Motokurt Abi

Mrb kurt abi bugün motoru almaya çalışacaksın galiba ben akşam vakti yükselişe gitmeyi düşünüyorum nasıl yapsak acaba izin alırsam öğle gelmeye çalışacam. bu arada adım Güner 544 248 5838 görüşme imkanımız olursa ararsınız artık

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı kuzen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Aristos'a hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.. Eminim rodajı tamamladığınızda çok daha yüksek bir performans alırsınız.. Ben de bir heyecanla honda efe'yi aradım ancak henüz cbr 250'nin ellerine gelmediğini ve kesin tarih de veremediklerini söylediler :(
    O kadar heyecanlıyım ki İzmir ya da İStanbul'a gelip motoru görüp geri dönücem bu gidişle
    Nisan ortasında gelen bir parti var ama full kaporaları verilmiş şuan.Bidahaki parti ne zaman gelir ondan dolayı bilmiyorlar.2. parti geldikten sonra bir tarih verirler sanırım.

Hale bak millet motor bekliyor motor yok ortada.Ahh honda ah
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler