Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Afyonlu bir an önce eksikleri tamamlayıp, güle güle motoruna binersin inşallah.

Arkadaşlar canım çok sıkkın. Bugün işe giderken bir yokuşun sonunda motorum stop etti. Dedim ki devir çok düşüktü debriyajı çekmedim ondandır. Sonra denedim marş almadı motor. Sağa yanaştım. Motoru boşa aldım. Tekrar denedim olmuyor :( Enjeksiyon sistemi veya akü şarjı ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü uzun süre yatmadı motor. Ve benzin pompalıyor makina. Kornada farda göstergede bir sorun yok. Marşa bastığımda statörden ses geliyor yani marş motoru dönüyor ama motor çalışmıyor ateşleme olmuyor nedense. Dün temizlik yapmıştım ön dişliyi açıp. Herhangi bir kabloda temassızlığa neden olacak bir şey yapmış olabilir miyim ? Yukarıda bir foto paylaşmıştım. Şu an çalıştığım için düzeldi mi denemedim. Motoru itekleyerek işyerine götürdüm. Statör çok sıcaktı. İlerleyen saatlerde becerebilirsem videosunu çekip koyarım.

Herkese iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afyonlu bir an önce eksikleri tamamlayıp, güle güle motoruna binersin inşallah.

Arkadaşlar canım çok sıkkın. Bugün işe giderken bir yokuşun sonunda motorum stop etti. Dedim ki devir çok düşüktü debriyajı çekmedim ondandır. Sonra denedim marş almadı motor. Sağa yanaştım. Motoru boşa aldım. Tekrar denedim olmuyor :( Enjeksiyon sistemi veya akü şarjı ile alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü uzun süre yatmadı motor. Ve benzin pompalıyor makina. Kornada farda göstergede bir sorun yok. Marşa bastığımda statörden ses geliyor yani marş motoru dönüyor ama motor çalışmıyor ateşleme olmuyor nedense. Dün temizlik yapmıştım ön dişliyi açıp. Herhangi bir kabloda temassızlığa neden olacak bir şey yapmış olabilir miyim ? Yukarıda bir foto paylaşmıştım. Şu an çalıştığım için düzeldi mi denemedim. Motoru itekleyerek işyerine götürdüm. Statör çok sıcaktı. İlerleyen saatlerde becerebilirsem videosunu çekip koyarım.

Herkese iyi sürüşler
    Öncelikle teşekkür ederim hocam. Sizin soruna gelince benim aklıma ilk buji kablosu geldi oksitlenmiş veya oynamış olabilir tabii yine de detaylı baktırmak lazım
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

Afyonlu yukarıdaki yorumda bir fotoğraf paylaşmıştım. O kısımda temizlik yaparken veya kapağı takarken bir kabloyu zedelemiş olabilir miyim ? Dişlinin sol altındaki kablo ne kablosu biliyor musun ?
    ardacik bunu beğendi.

Motosikleti
    Afyonlu yukarıdaki yorumda bir fotoğraf paylaşmıştım. O kısımda temizlik yaparken veya kapağı takarken bir kabloyu zedelemiş olabilir miyim ? Dişlinin sol altındaki kablo ne kablosu biliyor musun ?
    Onlardan bişey olmaz fazla yağı suyu benzini falan atar
    Sokollu bunu beğendi.
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Butun kitapciga baktim bulamadim ama ayaklik müşürünun kablosu olabilir... buarada calistimi makine ?
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Sayfa 154 de birisi yazmış 'ayaklığın yanındakilerde yağ ve benzin tahliyesi için' bu hortumlardan bi sıkıntı olmaz siz dediğim gibi buji kablosuna falan baktırın ateşleme yapmıyorsa sıkıntı oradadır.
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butun kitapciga baktim bulamadim ama ayaklik müşürünun kablosu olabilir... buarada calistimi makine ?
    Alıntı afyonlu003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfa 154 de birisi yazmış 'ayaklığın yanındakilerde yağ ve benzin tahliyesi için' bu hortumlardan bi sıkıntı olmaz siz dediğim gibi buji kablosuna falan baktırın ateşleme yapmıyorsa sıkıntı oradadır.
    Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. Motor sonunda çalıştı. Bi yarım saat vurdurmayı denedim, olmadı. Park edince marşa bastım çalıştı. Benzini moil diye bir yerden almıştım sanırım bi şekilde tıkanma oldu. Yarın servise gitmeyi düşünüyorum. Sonuçtan sizi de haberdar ederim Herkese iyi sürüşler. Ardacık havalar bozmadan mini tur ile motor muhabbeti yapabiliriz.

Selamlar

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. Motor sonunda çalıştı. Bi yarım saat vurdurmayı denedim, olmadı. Park edince marşa bastım çalıştı. Benzini moil diye bir yerden almıştım sanırım bi şekilde tıkanma oldu. Yarın servise gitmeyi düşünüyorum. Sonuçtan sizi de haberdar ederim Herkese iyi sürüşler. Ardacık havalar bozmadan mini tur ile motor muhabbeti yapabiliriz.

Selamlar
    Benim makinede serviste yarin sabah gidip alicam dogu batida umraniyede gecen cuma ufak bi kaza atlattim mercedes jeeple bi temas oldu tutanak felan bende bisey yok ama motora eksper yapildi haberleselim ayarlayabilirsek hem tanismis oluruz

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim makinede serviste yarin sabah gidip alicam dogu batida umraniyede gecen cuma ufak bi kaza atlattim mercedes jeeple bi temas oldu tutanak felan bende bisey yok ama motora eksper yapildi haberleselim ayarlayabilirsek hem tanismis oluruz
    Çok geçmiş olsun. Ciddi bir şey yoktur umarm. Ben de aynı durumu yaşamıştım. Park yerinden çıkan bir Kia Sorento egsoza dokundu sola düştü. Tutanak sonrası exper kararı ile egsoz muhafaza ve yolcu ayağı değişti. Ciddi bir şey değildi ama en azından masrafa girmedim. Ben Avrupa yakasındayım. Belki yarın otosevere götürürüm ben de. Karşıya gelirsem sahil boyu sürmek isterim, haberleşiriz
    ardacik bunu beğendi.

Çok geçmiş olsun. Ciddi bir şey yoktur umarm. Ben de aynı durumu yaşamıştım. Park yerinden çıkan bir Kia Sorento egsoza dokundu sola düştü. Tutanak sonrası exper kararı ile egsoz muhafaza ve yolcu ayağı değişti. Ciddi bir şey değildi ama en azından masrafa girmedim. Ben Avrupa yakasındayım. Belki yarın otosevere götürürüm ben de. Karşıya gelirsem sahil boyu sürmek isterim, haberleşiriz
    bende avrupa yakasindayim servise oraya goturuyorum motoru alip gelicem calisiyorumda 4 gibi fln cikicam isten haberlesiriz

Arkadaslar lastıklerımı degıstırmeyı planlıyorum aslında memnunum hıc sorun yasamadım ama herkes lastık degısımınden sonra cok fark olucagını soyluyor gercekten dedıklerı kadar fark edıyor mu ve lastık marka model verırsenız memnun olurum fıyat yuksek olablır hayatımızdan onemlı degıl sonucta

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pirelli Diablo Rosso II bütün formları araştır bir tek bu markayı duyarsın zaten..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    afyonlu003 ve Mitoqondri bunu beğendiler.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Evet arkadaşlarrr gelelim fasulyenin faydalarina şimdi yeni yeni ögrendiğim birşeyi sizinle paylaşıyım bu arada orta sehpada almış bulunuyorum
    Yeni kasa cbr alan tüm arkadaşların aklına takılan birşey vardir.Oda egzoz sararması bunun çözümü "Henkel Metylan" isimli ürün...Fotograflarda gördüğünüz şekilde parlatıyor tüm metal parçalara korkusuzca sürebilirsiniz.Ürünü koçtaştan alabilirsiniz şöyle linki http://www.koctas.com.tr/insaat-kimy...0-gr-tup/8136/ fiyati 6tl çok uygun gelelim fotoğraflara...
    Eski hali

Yeni hali

Buda buraları canlandırsın

Kullanımı
    afyonlu003, maydin02, m1t0 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bunu sogukken uyguluyoruz dımı ? ve uyguladıktan sonra yol yapabılırmıyız kı yoksa beklenmelı mı cıdden cok fark etmıs cunku

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    şuraya bi bakabilir misiniz?

Honda CBR 250R için Zincir Önerisi

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Alıntı melihbebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu sogukken uyguluyoruz dımı ? ve uyguladıktan sonra yol yapabılırmıyız kı yoksa beklenmelı mı cıdden cok fark etmıs cunku
    dostum ben sogukken uyguladım sıcakta bir fikrim yok...
    Honda CBR250R (2014) Tri color kullanıcısı.

http://instagram.com/canhepkasar

merhaba arkadaşlar başlangıç motoru olarak almayı düşünüyorum.Ancak 1-2 sorum olacak benim boyum 1.85 ve kilom 69 bu motoru kullanırken zorluk yaşarmıyım ?

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Boydan ve kilodan kaynaklı yaşamazsın.

Motosikleti
    kle 650-versys
    Ayaklık müşirini kontrol et istersen. zincir kapağını sökerken müdahale etmişsindir belki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler