Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Alıntı ANKOV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 bakiminda neler değişiyor ortalama maliyet nedir ?
    2 gün önce sordum 103 TL gibi rakam söylediler yağ yağ flitresi hava flitresi falan değişiyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Bide yağı hangi marka kullanıyorsunuz diye sorduğumda honda nın kendi yağını kullanıyoruz dediler ve başka yağ da kullanmıyolarmış ?? acaba hondanın kendi yağı nasıl ki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben daha yeni 12.000 yaptırdım motul mu castrolmu olsun diye sordular litrede 10 tl fazlaydı motul

Motosikleti
    Nerde yaptırdın abi ?

denizlide yaptırdım hakan yoksa afyona gelipte yanına uğramadan dönmezdim ailem buradaydı denizli 70 km olunca mecburi istikamet görundu

Motosikleti
    Anladım abi aslında Denizli ye gidip bi bakıma iyi yapmıssın bende vaz geçtim afyon daki servisten

ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yağ(iPone) + filtre. + hava filtre + işçilik 150tl tuttu

Yazdıklarını okudum iyi yapmışsın vazgecerek

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Ya beyler bir şey soracağım.
    benim yeni kasa cbr250 siyah serviste şu an. Model yeni olduğu için yedek parçaların gelmesi uzun sürüyormuş. Anlamadığım nokta şu. Gelmeyen iki parça kaldı sadece. Ama onların gelmesi de çok uzun sürecekmiş. Sol gidon ve alt mesnet. 2014 ile 2013 arasında gidon ve alt mesnette mi farklı? 2013'ün gidonunu ve mesnetini taksalar olmuyor mu? Her şey mi farklı?

0zZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eksoz hayırlı olsun.. Yoshimura'nın sesini hep farklı bulmuşumdur.. Güzelde olmuş.. Fiyatı ne kadar ? Birde nereden aldınız ? Bilgi verirseniz sevinirim..
    Pamukova ova yıldırım motorda buldum uzun araştırmalar sonucu, piyasada bir yoshi kıtlığıdır gidiyor.1260 tl ye mal oldu , 1-2 yerde daha vardı 1600-1800 gibi rakamlar verdiler..

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı sebzelicorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beyler bir şey soracağım.
    benim yeni kasa cbr250 siyah serviste şu an. Model yeni olduğu için yedek parçaların gelmesi uzun sürüyormuş. Anlamadığım nokta şu. Gelmeyen iki parça kaldı sadece. Ama onların gelmesi de çok uzun sürecekmiş. Sol gidon ve alt mesnet. 2014 ile 2013 arasında gidon ve alt mesnette mi farklı? 2013'ün gidonunu ve mesnetini taksalar olmuyor mu? Her şey mi farklı?
    Merak ettim şimdi google'dan ikisininde gidonlara baktım. hiç bir fark yok gibi...Sana 2014 modelin ki mi yok dediler yoksa gidon mu yok dediler? Sen hangi servise bıraktın motoru?

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 0zZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pamukova ova yıldırım motorda buldum uzun araştırmalar sonucu, piyasada bir yoshi kıtlığıdır gidiyor.1260 tl ye mal oldu , 1-2 yerde daha vardı 1600-1800 gibi rakamlar verdiler..
    Eyv. Hocam cevap için.. Bu yıldırım motorun internet adresi vs. Teli var mı sizde ? Ayrıca eksozun modeli vs. Nedir ?

Motosikleti
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim şimdi google'dan ikisininde gidonlara baktım. hiç bir fark yok gibi...Sana 2014 modelin ki mi yok dediler yoksa gidon mu yok dediler? Sen hangi servise bıraktın motoru?

http://www.saarela.se/aktuellt/aktue.../101103b22.jpg

http://i.imgur.com/f2WlxVW.jpg
    önce dedim ki "2014 değil de 2013 kullanıyor olsaydım yine bu kadar bekleyecek miydim?"
    "beklemenin en büyük nedeni yeni model olması" dediler. sonra dedim ki "2013 modelinin gidonu mesneti uymaz mı."
    "sipariş verileceği için kodlar uymaz, montaj uygun olmayabilir" dediler.
    mutluhan'a bıraktım maltepe'deki.
    bütün parçalar gelmiş sadece gidon ve alt mesnet fabrikadan gelmemiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Biz şimdi 2014 cbr kullananlar her parçamız hasarlandığında değiştirmek için böyle beklemek zorunda mı kalacağız.
    ebay vb yabancı sitelerde bulamaz mıyız parçalarımızı.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Her yeni aracın yedek parçası çok olmaz ilk etap sadece araç üzerine çalışırlar 2011-2013 yedek parça sıkıntısı olmamasının tek sebebi bu aslında

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    önce dedim ki "2014 değil de 2013 kullanıyor olsaydım yine bu kadar bekleyecek miydim?"
    "beklemenin en büyük nedeni yeni model olması" dediler. sonra dedim ki "2013 modelinin gidonu mesneti uymaz mı."
    "sipariş verileceği için kodlar uymaz, montaj uygun olmayabilir" dediler.
    mutluhan'a bıraktım maltepe'deki.
    bütün parçalar gelmiş sadece gidon ve alt mesnet fabrikadan gelmemiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Biz şimdi 2014 cbr kullananlar her parçamız hasarlandığında değiştirmek için böyle beklemek zorunda mı kalacağız.
    ebay vb yabancı sitelerde bulamaz mıyız parçalarımızı.
    Ebay'den falan sipariş edersen gene aynı süre beklersin. Hemen hemen 1 aya yakın sürede geliyor parçalar. Bana kalırsa git servise eğer görünüş olarak aynıysa 2013 model gidon al (ki bence %100 aynı parçalar. Hatta alt mesnet bile aynı yani). Siparişe girmesinler. ben bunu taktırmak istiyorum de. ozaman mırın kırın etmezler gibime geliyor. Sonuçta garantiden değişen parça yok bişey yok.

Motosikleti
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebay'den falan sipariş edersen gene aynı süre beklersin. Hemen hemen 1 aya yakın sürede geliyor parçalar. Bana kalırsa git servise eğer görünüş olarak aynıysa 2013 model gidon al (ki bence %100 aynı parçalar. Hatta alt mesnet bile aynı yani). Siparişe girmesinler. ben bunu taktırmak istiyorum de. ozaman mırın kırın etmezler gibime geliyor. Sonuçta garantiden değişen parça yok bişey yok.
    Ellerinde daha önceki modellerin yedek parçası oluyor mu ki. onları da siparişle getirtmiyorlar mı.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Tiger Rs 800 Carbon egzoz satiliktir. Su an Cbr250 imde . video ya da fotoğraf gonderebilirm. Herkese kazasiz belasiz masrafsiz surusler
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ellerinde daha önceki modellerin yedek parçası oluyor mu ki. onları da siparişle getirtmiyorlar mı.
    şansına o biraz. servis servis arayıp sormalısın...

Arkadaşlar motorda 4000 ile 7000 arası titreşim başlıyor.. Bu titreşim 80-90'dan sonra daha da artıyor.. Ayaklıklara kadar titriyor.. Tek silindir olduğundan mı böyledir.. Başka cbr250 de olmadığından deneme şansım olmadı.. Sizde de durum böyle midir ?
    Birde 10-40 yağ koyduk, 10-30 koysaydık kitapçıkta önerdiği gibi titreşim daha da azalırmıydı..
    Forumlarda araştırdım çoğu kullanıcıda durum böyle.. Normal olduğunu yazanlar var..
    Daha önce scoteer kullanmamdan ötürü mü titreşimi bu kadar hissediyorum..
    Motor bacak arasında olduğu için olabilir mi ? Mantık yürütüyorum..
    Merak içindeyim açılcası.. ?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorda 4000 ile 7000 arası titreşim başlıyor.. Bu titreşim 80-90'dan sonra daha da artıyor.. Ayaklıklara kadar titriyor.. Tek silindir olduğundan mı böyledir.. Başka cbr250 de olmadığından deneme şansım olmadı.. Sizde de durum böyle midir ?
    Birde 10-40 yağ koyduk, 10-30 koysaydık kitapçıkta önerdiği gibi titreşim daha da azalırmıydı..
    Forumlarda araştırdım çoğu kullanıcıda durum böyle.. Normal olduğunu yazanlar var..
    Daha önce scoteer kullanmamdan ötürü mü titreşimi bu kadar hissediyorum..
    Motor bacak arasında olduğu için olabilir mi ? Mantık yürütüyorum..
    Merak içindeyim açılcası.. ?
    Yağ numarası acaba yaşadığımız ülke veya şehir havasına göre değişiklik göstere bilirmi

@Karalı

Hava sıcaklığı iklim şartlarına göre değişiklik gösterdiğini biliyorum..
    Ancak 10-40 normal olması gereken değerde diye düşünüyorum..
    Araştırdığıma göre çoğu kullanıcının yorumu tek silindir olduğundan ve durumun normal olduğundan bahsetmiş olması.. Ben yinede size sorayım dedim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler