Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bu ne hız :D

para buldu demekki bir yerden değişiyo hemen :p

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar YENİ kasa CBR 250 2.ele düşmüş ama ne diyelim bizim kasadan satış farkı yok :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66269579/detay
    bende cumartesi günü gördüm bu motora bu parayı veren kafayı yemiştir heralde gidip sıfır alır

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cumartesi günü gördüm bu motora bu parayı veren kafayı yemiştir heralde gidip sıfır alır
    yok bunu hangi kafa ile koymuş anlamadım ? amaç ne.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Şaşırmadım )

Arkadaşlar YENİ kasa CBR 250 2.ele düşmüş ama ne diyelim bizim kasadan satış farkı yok :D

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makinenin sıfırı 13.000 TL. Michelin Pilot Road arka lastik 600 TL. 14.000 TL'ye satmasının amacı ne acaba?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS

Ne içtiyse arkadaş aynısından bende istiyorum .... Sıfır alırım daha iyi yaa . Hiç düşünmeden mi koyuyorlar bu tarz fiyatları anlamış değilim açıkçası ...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makinenin sıfırı 13.000 TL. Michelin Pilot Road arka lastik 600 TL. 14.000 TL'ye satmasının amacı ne acaba?
    13000 tl makıne + 600 gayme lastikler = 13600 + Plaka+ruhsat(300 gayme ) 13900. e eleman 100 tlde kar yapayım demıs neden öle diyosunuz
    mucoist bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13000 tl makıne + 600 gayme lastikler = 13600 + Plaka+ruhsat(300 gayme ) 13900. e eleman 100 tlde kar yapayım demıs neden öle diyosunuz
    Aynen 100 tl de benzin parası nede olsa kâr kârdır

Motosikleti
    Cbr250r
    Güzel açılmış motor falan diyo daha 400km de koşarak kaçın beyler :D

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız yollar.. ;)

Bu arada nedir bu yağmur istanbulda. Gök delindi sanki.

Yeri gelmişken tecrübeli arkadaşlara bir soru; yağmurda bu motoru kullanmaya çekinmeyen var mı?

Karşılaştığınız zorluklar ve önerebilecekleriniz nelerdir bu motorda yağmurlu gün için?.

Valla dün üşendiğim için pantolon giymemiştim donuna kadar ıslanmak tabirini yaşadım irc lastiklerin kuru parlayan asfalta göre şakır şakır yağan yağmurda daha iyi tutundugunu yani acayip kaydığını düşünmüyorum çünkü lastiğin üstündeki çizgiler yağmur suyunu daha fazla tahliye etmek için dizayn edilmiş gibi geldi bana ve kayma vs yaşamadım kullanımlada alakalı tabi kuru yolda nasıl sürdü isem yağısta da öyle sürüyorum.. Fakat ilk yağmaya başladığı 30 dk cidden tehlikeli sonra rahat..[/QUOTE]

dedikten sonra hesbup arkadaşımız yazmış..

Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IRC lastikle sorun yaşamadığını ya da eksilerinin sürüş yetileriyle tolere edilebilecek bir lastik olduğunu yazan arkadaşlar; bu konu önceki sayfalarda tartışılmıştı. Sonuç olarak bu makine için Pirelli ya da Michelin lastik seçiminin tercih edilmesinin emniyetiniz açısından en mantıklı olan olduğu olmuştu, tekrardan tartışmaya gerek yok çünkü çok açık ve net.

Konu hakkında araştırmaya girmiş ve sizi okuyan arkadaşların kafasında soru işareti oluşturmaya kimsenin hakkı yok, her lastik tabiki kayar, sürüş özellikleri önemlidir ama kullanmış olduğunuz makinede her motosikletde olduğu gibi uçlarda gezdiğiniz için en küçük riskleri bile eleminize edeceğiniz önlemleri almanız herşeyden once gelmelidir ki lastik denilen kısımlar risk faktörü denildiğinde aklınıza ilk gelmesi gereken şeydir. Ne kadar tecrübeli olursanız olun öyle bir an gelir ki o lastiğin yol tutuşunun/hamurunun/desenin vs biraz daha iyi olması hayatınızı kurtarabilir ki bunun için 700-800 tl ye kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum. Herkesin başına gelecek diye birşey yok tabi, zira IRC ile sorun yaşamadığını söyleyen arkadaşların başına gelmemiş ki inşallah da gelmez düşünceleri ortadadır. Bu lastik bizim yol şartlarımıza uygun bir lastik değildir, ısınması bahsettiğimiz lastiklere gore daha uzun zaman almaktadır ve yol tutus/kavrama/fren mesafesi/ıslak zemin vs karşılaştırılan test kriterleri ile lastikleri incelerseniz ki bu tartışmanın daha once yapıldığı sayfalarda vardı, konu hakkında yorum yapmaya bile gerek kalmadığını göreceksiniz.

Kısacası, bu motora binecek arkadaşlar lastiklerini hiç zaman kaybetmeden değiştirsinler lütfen, imkanı olmayanlar demek biraz abes oluyor çünkü motoru almadan once lastik maliyetini de tıpkı emniyet giyim ekipmanları gibi hesaba katmaları ona gore bu işlere girişmeleri mantıklı olanıdır.

cumartesi telden girdiğim için düzenleme yapmaya çalışmıştım fakat yazı eksik kalmış.. hesbup kardeşim sana katılıyorum.. irc lastik iyi süper diye birşey yazmadım zaten.. eksik kalan yeri tamamlayımda herşey netleşsin..

tunçbilek kardeşim para olarak sıkıntın yoksa pirelli yada michelin tabiki daha iyi ama irc ile ıslak yolda kaymamak için ..

1-viraj girişlerinde ve çıkışında ve hatta düz yolda gazı daha hafif ve yumuşak kullanman
    2-trafikte iken araçlarla normalde bıraktığından biraz daha fazla fren mesafesi bırakman (yağmurdan disk ıslanması olayı) hafiften zayıflıyo frenler.. hidrolik kontrolü ele alınca zınk diye tutuyor buda kaymaya neden olur..
    3-yine viraja girmeden vites küçültmeler debriyajı yavaş bıraktığında bile kuru havada da dahil arka teker 1-2 sn kilitlenip tekrar açılır ıslak yolda biraz daha ''allah gidiyoruz galiba'' dedirtebilir..bu yüzden ara gazı vererek düşüreceğin vitesin devrine getirirsen motoru debriyajı öyle bırakırsan daha dengeli viraja sokmuş olursun kayma riskini de azaltırsın..

kısa süre içinde lastik yenilemeye çalışacağım ama şuan irc kullanıyorum bu yazdıklarım %100 doğru demiyorum bizzat 12 bin küsür kmye kadar başıma gelen yaşadığım şeylerdir.. lastik değiştirdikten sonra bunlar yine olacak ama kayma riskini %40-50 civarı azaltırsın ve fren mesafende kısalır.. tabi sürüşün etkisi bariz herşeyi de değiştirir..

geçen yazdım arka sayfalarda kaldı yine yazıyorum yaz geldi havalar ısındı yağmurdan ziyade en tehlikelisi ''park ve bahçeler müdürlüğü'' özellikle viraj kavşak ve bağlantı yollarının oralardaki ağaç çimen çiçek vs.. suladıkları sular asfata taşmakta ve büyük risk oluşturmaktadır.. her döndüğünüzde ıslak olabileceği ihtimalini aklınıza getirin göz önünde bulundurun lütfen..

hesbup arkadaşım yazdıkların için teşekkürler.. aynı şeyleri demek istemişiz ama telefonun azizliğine uğradık..güvenli sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakıma gideceğim.
    Hondanın kendi koyduğu yağı önerirmisiniz ?

Yoksa kendim motul , castrol vs yağ mı alayım ?
    Eneos kullan gayet memnunum tavsiye ederim..

http://www.ngkbujimarket.com/categor...d_category=445

sipariş verdikten 1 gün sonra hemen gelir yağların.. sahibide gayet ilgili telefonla falan aradı yardımcı oldu bilgi verdi.. kargodan küçük birde hediye çıktı tabi.. bizim motorların orjinal bujisi de mevcuttur bu yerde.. fiyatlarıda bana göre uygun..
    Tuncbilek bunu beğendi.

Motosikleti
    kle 650-versys
    14 BİN TL'yi muhtemelen sıfırı bayilerde rahat bulunmuyorsa ondan istemiştir. yani bekleme boşuna gel bin şuna demiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Lastik konusunda bir kaç şey de ben söyleyeyim. ben de ırc'yi kullanıyorum değiştirmedim ve uçlarda kullanan biri olmadığım için bana bir tedirginlik vermedi ama diğerleri ne kadar fark yaratır denemeden bilemeyiz. diyeceğim lastiklerden ziyade motorun kullanım tarzı. bu tarz bir motosiklette şehir içi ana yollarda yoğun trafikte rahat durma olayı bence çok mümkün değil. ağırlık merkezi önde olan ona ilaveten gidon ve gidon yerleşimi sebebiyle sürücü ağırlığının da öne aktarıldığı bir makinede panik frende arkanın kaymaması biraz zor. 600 ve üstü ss'lerde bu sorunu daha performanslı ön maşa, arka maşa ve süspansiyon ve daha kaliteli fren sistemleri ile çözmeye çalışıyorlar. e cbr 250'de bu kalitede bir donanım olmadığı için zırt diye uçar zınk diye durur olmuyor haliyle. yani ne lastik tarasanız takın lastik olması gerektiğinden fazla güven vermesin aman diyeyim. motorun huyunu bilip mesafemizi koruyalım ki sonra lastiğe güvenip hayal kırıklığına uğramayalım.

Merhaba arkadaşlar ,

Elimden geldiğince şehir içi trafiğinde değil ama virajlı yollarda limitlerde kullanmaya çalışıyorum. Bu yüzden lastik konusunda dahil olma ihtiyacı hissettim. Kimi kişiler irc şöyle kötü irc böyle kötü diyorlar. Haklıdırlar. Islakta zaten en az riskle kullandığım için ve herhangi kötü bir durumla karşılaşmadığım için bir yorum yapamayacağım. Kuru zeminde de bana söylendiği kadar kötü gelmiyor. Tabi bunda iyi bir lastikle hiç motosiklet kullanmamış olmamın etkisi de olabilir. Hiçbir zaman ben şöyle iyiyim ben böyle iyiyim demek değil amacım. Daha yiyeceğimiz çok fırın ekmek var. Bugüne kadar sadece bir virajda arka taraf saldı. Onda da lastiğin yanak bitimine serçe parmağının yarısı kadar kalmıştı.
    İnşallah kimse kötü bir durum yaşamaz.
    Hayırlı günler..

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o işleri muameleciye yaptırsan 100den fazla alır :D

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o işleri muameleciye yaptırsan 100den fazla alır :D
    Ama Plaka Valentino Rossi'ymiş.

Didem17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr-250
    Bir şey soracağım size...CBR250r'nin çift silindirlisi var mıydı ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-bora-motosiklet-ten-2014-model-yeni-kasa-honda-cbr250r-166913741/detay

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-bora-motosiklet-ten-2014-model-yeni-kasa-honda-cbr250r-166913741/detay
    Yeni kasa cbr 250 r tek silindir . Sadece eski kasayla aralarında 1.5 hp fark var .

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Didem17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66913741/detay
    90 li yillarda 4 silindirli modelleri varmış. Ama şimdi tek silindir.

Motosikleti
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 li yillarda 4 silindirli modelleri varmış. Ama şimdi tek silindir.
    Aaaah ah.. Evet Honda Cbr 250 RR...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaaah ah.. Evet Honda Cbr 250 RR...
    aynen o olsaymıs milleti tokat manyağı yaparmıs videoları izlemıstım dehşet :D
    Tuncbilek bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    O makineler ciddi Supersport makineler.

Ben Aprilia ile yarışmıştım motorcuda çalışırken, ufakbir motordan böyle ivmelenme zevkten dört köşe olmana yetiyor ve artıyor. Daha başka bir şeye gerek yok dünyada Hayatım boyunca o motorla o pistte yaşayabilirdim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler