Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    hayırlı olsun cyrex kazasız sürüşler dilerim.
    peu106 abi ben 2ye 20de atıyom yani kalkınca fazla yüklenmiyom zaten geçişlerin en rahat olduğu yerlerde otomatik gibi tıkır tıkır geçiyo 40da 3e alıyom eğer 60ı geçmeyeceksem devam yok 60 70 gibi gideceksem 4le devam ediyom 5e 80 100 gibi atıyom vites düşürürkende 60a gelmedende 4e çekmiyom vites düşürürken hafif ara gazıyla düşürüyom vites devrini yakalayınca hiç bi şekilde tak tuk ses duyulmuyor
    herkese keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cyrex_t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim egelim43.. ve bir şey daha soracağım.. bu ruhsatı üzerimize alma vergiler falan tüm masraflar nekadar tutar tahmini olarak?

buarada motosikletin fotosu şu

[IMG]http://img.*********.com/img/00003/8b3aef6fa7349c5e29809e9df439d934.jpg[/IMG]
    bu motosikleti alırsan yanında orijinal eksozlarını ve gidonunu da iste

Motosikleti
    savaş abi hava filtresindeki süngeri çıkardım sorun kalmadı rahatladıda demekki yazın süngerden hava emisyonu azalıyo galiba

Motosikleti
    roadstar 250
    meraba arkadaşlar salı günü sıfır bi roadstarla bende aranıza katılıyorum

ramzey alcaktım ama sizin mesajları görünce vaz geçtim ve roadstara karar verdim vitesli olaraktandan ilk motorum olcak

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş abi hava filtresindeki süngeri çıkardım sorun kalmadı rahatladıda demekki yazın süngerden hava emisyonu azalıyo galiba
    kardeş süngeri iyi temizleyip geri tak bence, motoru öldürürsün

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 ----------

Alıntı kalyon86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ramzey alcaktım ama sizin mesajları görünce vaz geçtim ve roadstara karar verdim vitesli olaraktandan ilk motorum olcak
    hayırlı olsun bence iyi seçim Allah kaza bela vermesin

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Değerli Roadstar müdavimleri! Sizlere "Bir cümleyle Motosikletinizi anlatın" dense; Nasıl anlatırdınız?
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR (satıldı)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosikleti alırsan yanında orijinal eksozlarını ve gidonunu da iste
    abi adamla konuştum orijinal egzos ve gidonu da verecek.. peki böyle güzel değil mi sizce? orijinalini mi taktırmalıyım?

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    @cyrex_t:

arkadaşım sen bursa'da mısın? o motoru yenişehir'den aldın dimi? bayağı düşünmüştüm onu mu alayım yoksa 3 hafta önce aldığım gaziantep'teki custom motoru mu alayım diye... neyse sana hayırlısı oldun, kazasız belasız kullan inşallah. bursa'daysan görüşürüz belki.

arkadaşlar arka lastik alıcam yakında; "savaşkayan" pirelli tavsiye etmiştiniz peki 130 yerine 150 genişlikte lastik tavsiye edermisiniz? motoru ve aktarmayı ne kadar zorlar acaba? malum debriyaj ve şanzıman pek iyi durumda değil. bir de 13900 km'ye geldi motor, zincir değiştirme zamanım yakın mıdır?
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cyrex_t:

arkadaşım sen bursa'da mısın? o motoru yenişehir'den aldın dimi? bayağı düşünmüştüm onu mu alayım yoksa 3 hafta önce aldığım gaziantep'teki custom motoru mu alayım diye... neyse sana hayırlısı oldun, kazasız belasız kullan inşallah. bursa'daysan görüşürüz belki.

arkadaşlar arka lastik alıcam yakında; "savaşkayan" pirelli tavsiye etmiştiniz peki 130 yerine 150 genişlikte lastik tavsiye edermisiniz? motoru ve aktarmayı ne kadar zorlar acaba? malum debriyaj ve şanzıman pek iyi durumda değil. bir de 13900 km'ye geldi motor, zincir değiştirme zamanım yakın mıdır?
    150 lik lastik tüm denemelerimize rağmen salıncağa sığmadı. bilgin olsun.

Bu arada yaptığım birkaç değişikliğin fotoğraflarını facebook a koydum bu da linki. Buyrun

Tüm hafta sonu T gidon ve Egzosla uğraştım. ön manifoltu tam oturtamamışım oradan bir kaçak var. Bir de kompresörde aşırı patlatma var onları halletmeliyim.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Barış nasıl fotolar bunlar dostum gecenin karanlığında birşey göremedik
    Tekirdağ-Çorlu

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış nasıl fotolar bunlar dostum gecenin karanlığında birşey göremedik
    Abi anca akşam parkederken foto çekmek geldi aklıma :d
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bende sissy bar ı yükselttim ama motorla yağmura yakalandım leş gibi oldu foto çekmedim oyüzden. 2 kişi kullanacak arkadaşlara kesinlikle tavsiyemdir sissy bar ı yükseltin arka acayip genişledi kullanım çok rahatladı.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    arbetus abi güzel olmuş ama muayenede sorun çıkıyomu egzostan dolayı
    sürücü sol ayakcak sormuştumya abi sana şu an varmı sende

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 ----------

güle güle kullan hayırlı olsun güzel motor bende sıfır almıştım.pişman olmadım.şimdi olsa yine roadstar derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cyrex_t:

orijinal ebattan şaşmamanı tavsiye ederim.
    Zincir sağa ve sola aşırı salınım yapmıyorsa değiştirmene gerek yoktur.
    baklaların üzerindeki izleri kontrol et.

Motosikleti
    TVS APACHE 150 RTR (satıldı)
    sevgili baklawah.. evet yenişehirdeki motor.. adamla anlaştım adam müsait olduğunda motoru alacağım.. sen bursadasın sanırım.. ben bu motoru alırken bi motosiklet ustasına göstermek istiyorum fakat nereye gidip göstermeliyiz bilmiyorum.. bu konuda bilgin ya da tanıdığın varsa bana yardımcı olabilir misin? ve buarada ehliyetimi de daha emniyete gidip almadım.. dosya hala bende bu ruhsatta üzerime geçirirken bi sorun oluşturmaz dimi? telefonunu ya da msn varsa verebilirsen bana çok sevinirim bu hafta falan alıcam sanırım motosikleti.. bursada motosikletle ilgilenen tanıdığım yok çünkü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:52 ----------

buarada senin custom roadstar ın da hayırlı olsun baklawah google da arattım.. maşallahı var çok yakışıklı olmuş.. bencee de yerinde bir seçim yapmışsın çok tatlı duruyor.. Allah kazasız belasız keyifli sürüşler nasip etsin..

Motosikleti
    roadstar 250
    savaş abi sana bişey sormak istiyorum.

ben kocaelinden sıfır bi roadstar aldım bunu yarın ist. getircem 150 km yakın yapıyor. sıfır olması yolda bisorun yaparmı acaba.

ayrıcada rodaj olayını nasıl yapmalayım.

şimdiden sağol abi,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    savaş abi sana bişey sormak istiyorum.

ben kocaelinden sıfır bi roadstar aldım bunu yarın ist. getircem 150 km yakın yapıyor. sıfır olması yolda bisorun yaparmı acaba.

ayrıcada rodaj olayını nasıl yapmalayım.

şimdiden sağol abi,
    yola çıkmadan önce tüm civatalarını sıkın,yağını kontrol edin.150 km yol çok değil,
    deponu doldur besmeleni çek aç gazı.
    sık sık vites değiştirerek(hızını alçaltıp yükselterek)tüm vitesleri kullanmaya çalış.Rodaj sadece silindir,gömlek,piston ve krankın alışması değil,motorun şanzımanı ve tüm aksamının alışmasıdır.5 viteste 80-90 km nin üzerine çıkmadan sakin sakin kullan
    yeni motor olduğu için 20-30 km de bir 10 15 dakika dinlendir ve dinlen.

(Motorun rodajı bittiğinde kontak kapamadan 150 km gidebilirsin).
    İlk 300-400 km den sonra yağını değiştir.
    Yeni motor olduğu için ilk bir kaç yüz km de fazla yakabilir,endişelenme.
    Sen motora,motor benzine alışınca huyu değişir
    Şimdiden hayırlı olsun.fotoğrafları göndermeyi unutma.

Motosikleti
    roadstar 250
    yarın motoru getiriyim yakında fotraflarınıda koyarım

ayrıca verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi sağol

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yarın motoru getiriyim yakında fotraflarınıda koyarım

ayrıca verdiğin bilgiler için teşekkür ederim abi sağol
    ok iyice uykunu almadan yola çıkma iyi geceler

Motosikleti
    roadstar 250
    abi son bişey daha sorcam

motru dinlerdirirken rolantide çalışsınmı yoksa direk stopmu ediyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler