Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Blackvolky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial ile hic kiyaslamak nasip olmadi ama bi gun bi mondial ci ile denk gelirsek sorarim bir yorum yapamam ben sadece kendi motorumun perfonrmansina gore konusuyorum. Ayirca ybr 125 kac hp bilmiyorum ama kesinlikle bizim motorlardan daha hizlidir. (ya da benim motorda bir sorun var gitmiyo hic te sasirmam yani) yakit degeri yedek depo ile beraber sanirim cunku bir kere 240km de benzinim bitmisti ve benzinlige kadar yurumek zorunda kalmistim. Ustaya sordugumda 200-250km arasi gidiyor demisti bir depo ile o yuzden cokda fazla kasmadim acaba cok mu yakiyor diye.
    Yahu sen de öldürdün bizi beyaw Bu makine yolda ne MCT bırakır ne de YBR eminol
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sen de öldürdün bizi beyaw Bu makine yolda ne MCT bırakır ne de YBR eminol
    dedigim gibi ben cok iddali konusamam cunku motorumla sadece 3bin km yaptim daha tam tanimiyorum makinayi ama sen bu kadar iddali konusuyorsan bir bildigin vardir diye dusunerekten motorumu baska bir servise goturmeye karar verdim aydin ya da izmir civarlarinda tanidiginiz bildiginiz bu motorlardan anlayan duzgun bir ustasi olan varmidir_?

birde merak ettim sizin makinalariniz bir depo ile kac km gidiyor?

Motosikleti
    37000(otuz yedi bin) km MCT 250 kullandım. Hatrı sayılır kilomtre de cbf150 ve ybr125 deneyimim var. Bu motoru da yaklaşık 4000 kmdir kullanıyorum. Yazılarımı takip ediyorsan Bodrum - Altınoluk rotasında 2150 km yol katettim. Honda vt750 shadow la birlikte normal seyirde tatmin edici sabit hızlarda seyehat ettik. Ben bu deneyimlere dayanarak bu kadar iddialı konuştum ki ben de inanmıyordum senin gibi bu söylenenlere bizzat kullanarak bunu anlayabiliyorum.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

HEP OYLE OLUR ZATEN UZULDUM

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    blackvolky sen bi hava filtrene iyi bi bak bu motorlarda çok önemli.rahat hava alamıyorsa gitmez gazda yemez
    ben hyosungla beraber kalkıyom çok atik

Motosikleti
    Alıntı cıdo motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye üzüldün çidos??

Motosikleti
    250cc lik chooper
    bu motorla 2150km super valla ben cesaret edemem benim bir seferde yaptigim tek uzun yol bu motorla didim-bodrum arasi toplam git gel 320-350km arasi bir sey olmasi lazim. birde didim aydin vardi oda gitgel 300km civaridir sanirim

kesinlikle soylediklerine dikkat edicem ve mutlaka motoru farkli bir ustaya gostericem birde bu motor icin aksesuar nerden tegmin ediyorsunuz? ben yan cantalarini falan almak istiyorum.

Motosikleti
    bu motorla 2150km super valla ben cesaret edemem benim bir seferde yaptigim tek uzun yol bu motorla didim-bodrum arasi toplam git gel 320-350km arasi bir sey olmasi lazim. birde didim aydin vardi oda gitgel 300km civaridir sanirim

kesinlikle soylediklerine dikkat edicem ve mutlaka motoru farkli bir ustaya gostericem birde bu motor icin aksesuar nerden tegmin ediyorsunuz? ben yan cantalarini falan almak istiyorum.
    Açıkcası Libyadaki bayileri bilmiyorum Ama benim Atölyesi olan bir arkadaşım var. onun çalıştığı ithalatçıalrdan alıyorum. BAzı aksesuarlarıd a kendim yapıyorum. Sana yardımcı olabilirim ürünler hakkında.

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blackvolky sen bi hava filtrene iyi bi bak bu motorlarda çok önemli.rahat hava alamıyorsa gitmez gazda yemez
    ben hyosungla beraber kalkıyom çok atik
    aldigimda sifirdi ya ve ilk isimde servise goturmek oldu ama anladigim kadari ile usta! dan kaynaklanan bir problemim var gibi gorunuyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

Arbetus is icin burdayim ve motorum didim de duruyor yazlari kullaniyorum. Ölmek istediğim zaman libyada motor alırım ama simdilik gerek yok. ilk isim motoruma duzgun bir usta bulmak olacak ve dedigim gibi yan cantalar almak istiyorum yolculuklarda cantam olmadigi icin gerekli seyleri yanima almakta zorlaniyorum.

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    libyada trafik çok mu kötü

Motosikleti
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    libyada trafik çok mu kötü
    Kaddafi avlıyor sanırım

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Kaddafi avlıyor sanırım

haritaya açıp bakarsanız libyanın medeniyetin geldiği son noktanın az ilerisinde olduğunu görürsünüz burdaki trafik öyle bir halde ki 6milyon nüfusu olup 25milyon araca sahip olan bir memlekette her 100 araçtan 99 unun vuruk ve son 1 aracında herhangi bir yere vurmak üzere olduğunu fark etmeniz sadece 5dakikanızı alır

Motosikleti

haritaya açıp bakarsanız libyanın medeniyetin geldiği son noktanın az ilerisinde olduğunu görürsünüz burdaki trafik öyle bir halde ki 6milyon nüfusu olup 25milyon araca sahip olan bir memlekette her 100 araçtan 99 unun vuruk ve son 1 aracında herhangi bir yere vurmak üzere olduğunu fark etmeniz sadece 5dakikanızı alır
    Aynı istanbul işte Yolun en sol tarafındaki yaklaşık 1 metrelik bölgede giderken bana araba çarptı desem sana durumun aynı olduğunu anlatabilmiş olurum sanırım yaklaşık 60 kilometrelik yolu 1.5-2 saatte alıyoruz arabayla Bizim durumumuzda pek farklı değil

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı conky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dostlar 100 küsür sayfadır okuyorum herkes iyi kötü birsürü yorum yapmış ama bir allahın kulu motorun teknik özelliklerinden bahsetmemiş. ben yarın roadstar alıyorum ama kaç beygir oldugunu bile bilmiyorum yada ne kadar yaktıgını kilometrede???

yorumlar çok güzel ama birazda teknik bilgilere girsek nasıl olur??

hade bi el atın yeni bi roadstar cı olarak rica ediyorum...
    100 küsür sayfadır okuyorum demişsin ama sanırım okurken uyuya kalmışsın. Bu motora ait birsürü teknik paylaşım yaptık. Motorun bütün bakımlarının nasıl yapıldığını Savaş abi ile yaptığımız bakımdan fotoğraflarını ekleyerek tektek anlattık.

Motorun bakımdan sonra nekadar yaktığını, bakım sonrası nekadar yaktığını hep paylaştık. Bence konuyu baştan birdaha oku.

Motor 19 hp olup senin filtrelerinin temizliğine göre yakışı değişmektedir. Ben bu motorla 1 depo benzin ile 320 km de yaptım 1 depo benzinle 220 km de yaptım. Nasıl oldu dersen devirli kullanıp bakımlarını yapmana bağlı herşey.

250cc 20 hp deniyor ama ben bu makinanin 20hp oldugunu hic sanmiyorum 15-17hp arasinda olabilir en fazla. yakit olayina gelincede bir depo ile 200-230km arasinda yol yapiyorum.
    Volky sorularını bir önceki soruda cevapladım.
    Alıntı cıdo motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dekoderi olup da bu arkadaşı şifresiz gösteren varmı ? Bana görüntü karlı geldi birşey anlayamadım.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Volky sorularını bir önceki soruda cevapladım.

Tesekkur ederim. zaaten forumlarin en cok bu ozelligini seviyorum. eger ben sakin kullanimda 220-230km gidebiliyorken siz 320km gidebiliyorsaniz kesinlikle motorda bir sorun var demektir. sanirim iyi bi usta bulmam sart oldu ama didim de usta bulabilcegimi sanmiyorum en yakin izmir aydin da bulurum gibi geliyo bana.

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Benzini fazla yakmasının nedenlerinde birisi de ayarsız karbüratör dür. Karbüratörün emisyonunu sanayide oto egsozcularında ölçtürüp yaptırabilirsin.

Hava filtresi çok önemli motorun yakışı için, birde sağlıklı bujiler. Bunları ayarlardığın zaman ve devirli kullanıp 90 km hızı geçmediğinde 300 km rahat yaparsın.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Aynı istanbul işte Yolun en sol tarafındaki yaklaşık 1 metrelik bölgede giderken bana araba çarptı desem sana durumun aynı olduğunu anlatabilmiş olurum sanırım yaklaşık 60 kilometrelik yolu 1.5-2 saatte alıyoruz arabayla Bizim durumumuzda pek farklı değil

Dogru diyorsun istanbul trafigide berbattir ama burda arabalarin bir degeri yok yani bedava gibi hatta bazi zamanlarda gercekten bedava dagitiliyo birde egitim yok cehalet cok bu etkenler bir olunca burasi gercekten cok sakat bir hal aliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzini fazla yakmasının nedenlerinde birisi de ayarsız karbüratör dür. Karbüratörün emisyonunu sanayide oto egsozcularında ölçtürüp yaptırabilirsin.

Hava filtresi çok önemli motorun yakışı için, birde sağlıklı bujiler. Bunları ayarlardığın zaman ve devirli kullanıp 90 km hızı geçmediğinde 300 km rahat yaparsın.
    zaaten benim makina 100-110 arasinda gidiyor max. 1 kere 120 yati oda bakimdan yeni ciktiginda yorumlardan anlasiliyor ki motor gercekten ayarsizmis.

ya arkadaslar izmir aydin bodrum mugla bu taraflarda ya da yakinlarinda bu motorlardan anlayan iyi bir usta biliyormusunuz_?

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    aslında demek istedigim bilginin olmadıgı değil çok fazla gereksiz bilgi olduguydu. bu da sanırım biraz klavye motorcularından kaynaklanıyo galiba... bu arada benimde artık bir roadstar ım war ve beklediğimden iyi oldugunu düşünüyorum şu anda..

henüz uzun yol yapmadım ama 15 gün içinde 500 km lik bir tura çıkmayı düşünüyorum.. aynı şekilde bu konudada tavsiyelerinize ihtiyacım war. mesela bu motor en çok nerden arıza verir, nelerle karşılaşabilirim ve en kolay şekilde nasıl çözerim?
    kocaman bir takım çantasıyla yola çıkamayacagım kesin. yanıma basit tamir işlemleri için birkaç alyan birkaç açık agız anahtar lokma takımı falan almayı düşünüyorum . tabiki yedek lastik ve gaz teli...

bunun dışında tavsiye edebileceginiz yada dikkat etmemi söyleyeceginiz birşey warsa çok sevinirim.. çünkü daha öncede motorla yolda kaldım ve bu durumu yaşayanlar bilir hiç eğlenceli olmuyo ;)
    şimdiden yararlı paylaşımlar yapacak dostlara teşekkürler...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Yedek lastik almana gerek yok bence lastik tamir spreyleri var onlardan alsan işini görür hemde daha pratik olur yanına alman gereken olmazsa olmazın başında yedek buji ve buji anahtarı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    gaz fren ve debriyaj teli alıcam ama internette nereden alabilirim acaba adres verebilirmisiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler