Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk için biniyorum motosikletim var ama iyi fiyat verdikleri için satmayı düşünüyorum ardından da drifte geçmeyi düşünüyorum
    Hayırlısı.Ben çok araştırdım zamanında.125 cc kategorisinde diğer markalara değerinden çok fiyat istediklerini düşündüğüm için Drift aldım.Anca 200-250 cc düşünürsem değiştiririm.Benim ve oğlumun zevkine göre motosiklete aksesuardır ıvır zıvır masrafı yaptık.Lastikler her motorda olduğu gibi Driftte de sıkıntı.Michelin pilot sporty almıştım,şimdide pilot streeet aldım.Onuda takınca bakıcaz artık fark var mı yok mu diye

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    yasin.33 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    şimdiki motosikletim hoşuma gitmiyor koltuk lastik vs. çoğunu değiştirmem gerekecek onu değiştirmeye vereceğim paraya drift alırım diye düşünüyorum sanırım driftten yana olacak tercihim hem ucuz hem güzel peki yakıtı nasıl çok diye okumuştum sanırım forumda?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yakıt 80-90 üstüne çıkmazsan 100 km de 2.5 litre.100 km nin üzerinde kullanırsan 3.5 litre hatta bazen geçebilir.Devrinde kullandığın zaman sıkıntı yaşamazsın,kendini ayarlarsın zaten nasıl kullanman gerektiği konusunda.Kanuni gt 170 te hoşuma gitti benim,tipi çok güzel,ona da bak istersen.Ben aldıktan bi kaç sonra çıktı oda.Driftte kanunide taksit yapıyor zannedersem peşin fiyatına.Hatta 2014 şubat gibi yeni modellerde gelecek.Acelen yoksa beklemeni tavsiye ederim.Sonradan hoşuna giden bi model gelirse üzülmeni istemem.Hem parada biriktirmiş olursun az çok.
    yasin.33 bunu beğendi.

baki_95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH 'Drift' Mondial 150 Mc-X 'Roadracer
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağdan çok farkediyor Castrol 10-50 koyuyorum titreşimi kesiyor önceden Eneos 10-40 koydum tahmin ettiğim gibi titreşime neden oldu Castrol 10-50 koyunca düzeldi bana göre belli olmuyor çoğu zaman bi bakıyorsun titreşim var diyorsun bir bakmışsın titreşim yok

Egzoz susturucusunuda sök titreşime çok faydası oluyor

bende castrol 10-40 kullanıyorum aslında 15-50 koyacaktım hiç bi yağcıda yok bnde tekrar 10-40 koydum dediğin gibi titreşimi biraz kesiyo ama titreşim bazen çoğalıyo bazen de hiç olmuyo anlamadım gitti

arkadaşlar ybr 125 drifti geçebiliyor mu ? ve açık hava filtresiyle gitmek motora zarar verir mi sünger durcak ama hava filtresinde ufak delik var 3 vida var üstünde küçük vidalar söktüm o delik büyüdü sünger çıkmadı ama ses gayet güzel oldu çok hoşuma gitti fakat motora zarar verir mi ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ybr drıftı gecemez 10.6 hp motoru var yanlıs hatırlamıyosam ftre hakkında bısey dyemm

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    slm dostlar,

geçenlerde forumdan kanarya57 nikli Savaş abim sağolsun motoruma güzel bir bakım yaptı, şimdi güzel sorunsuz emin olun titreşimde zamanla azaldı, ayrıca savaş abiylede konuştuk forumda toplanalım diyoruz istanbuldaki driftçiler felan bir yerde buluşalım sohbet muhabbet motorlar felan ama kimse yanaşmıyor, yokmu ses getircek bir organizasyon yapalım...

edit ekleme : Birde dün motorla bursaya gideyim diye yola çıktım, eskihisara kadar geldim, soğuk ve motor acayip yoruyor açıkçası, arabalı vapurun orda otoparka bıraktım, arabayla geçtim.

arkadaşlar performans hava filtresi kullandınız mı ? kullanların yorumlarını alabilirmiyim ? tavsiye edermisiniz ve bn ön dişliyi büyütmek istiyorum 17 lik takcm tavsiye edermsinz ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    17 dislide vites aralıkların cok uzar tork cok düser devamlı yüksek devir ister 5 vitesin ölür ben taktım on yedi disli ertesi gün tekrar 16 disliye gectim 17 disli gercekten agır geliyor 5 vites son gazda 6.500 devri gecirtemedim

5 vitesten daha yüksek devir almak isteyenler aksine ön disliyi 15 yapsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:50 ----------

5 viteste devir ceviremiyor 16 dislide 4.000 dd de bile canlı iken 17 dislide 6.000 devirden assagısı bildigin ölü

Acık hava filtresi tak yanlız direk havayı cok rahat cekecegi bi yere bırakma

Silindirdeki ses cok degismesin cokta faydası yok acıkcası seriligi artırıyor biraz

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    performans hava fıltre denedım sesten bska yararı yok alıcaksann kutu ıcı acık hava alır yag buharı hortumunu takmaya yer yok

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Benim dirftin arka dişli 45 çıktı..? Yarın ön dişliye bakıcam gündüz gözüyle kaç diye. Ayrıca motorun sentesi kaçıkmış. Genç bir arkadaş sübaplarla birlikte ayarladı. Honda gibi çalışıyor şimdi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dirftin arka dişli 45 çıktı..? Yarın ön dişliye bakıcam gündüz gözüyle kaç diye. Ayrıca motorun sentesi kaçıkmış. Genç bir arkadaş sübaplarla birlikte ayarladı. Honda gibi çalışıyor şimdi.
    sente derken hocam nedir o ?

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    ''Pistonun silindir içinde sıkıştırma zamanını bitirip, ateşleme zamanı başlangıcında üst ölü noktada bulunduğu anda her iki supabın kapalı olması durumuna sente denir.''

Yazıyı bi yerden copy paste yaptım. Çalışma sesi traktör gibiydi. Şimdi çok tatlı oldu.

Bugün ön dişliye de baktım. 15 diş. Arka 45. Normalde çok seri olması lazım ama ben öyle birşey hissetmedim.Son hızı düşük ama motorumun.
    Birde civalı ampul takan yada 40 45 watt h4 ampul kullanan varmı.

Teşekkür ederim 16 lık dişli takıcam 17 den vazgeçtim hava filtresi içinde teşekkür ederim ve bişey daha sorucaktm ön amortisörü pıstırmayı bilen var mı motoru pıstırmak istiyorum yere daha fazla basınç yapsn

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Herkese iyi günler.Bende iki ay önce bu güzide kulübün bir üyesi oldum 2011 model siyah bir drift aldım. Aslında bu motoru alma niyetim yoktu fakat şartlar bizi buluşturdu. Hiç pişman değilim bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Tek problemim şu oldu 2. el motor alacak arkadaşlar hele ki benim gibi ilk motoru olucaksa çok dikkatli olmaları lazım. Ben satın alırken karşıdakilere biraz fazla güvendim ( burda babana bile güvenme diyenleri duyabiliyorum benim yapım böyle. devir kadranı 5500 devire gelince takılıyor ayrıca benzin göstergesi çalışmıyordu. servise gittim ordaki usta bu motor önden darbe almış dedi. Bana satan adamlar! sadece yana yattı yok şöyle oldu böyle oldu falan demişlerdi ve bende yemişim sonradan anladım. Çok şükür motorumun hiçbir sorunu olmadı ,bana kalan her şey keyfi işlerdi zamanla düzeltiyorum. Gidişi,duruşu,makyajı herşeyi çok güzel. Yanlız şöyle bir problem yaşıyorum. Usta bulamıyorum Benim pek motorcu çevrem yoktur. Hangi ustaya gitsem ya çok para istiyor yada başından savıyor. Bana Balıkesir' de bir usta önerebilecek birisi var mı acaba? Servisteki arkadaş sağolsun kısa işlerde ilgileniyor ama uzun sürecek işlerde başı kalabalık olduğu için ilgilenemiyor.

bu arada kusura bakmayın söylemeyi unuttum forum çok faydalı. Dışarıdan bakan birisi olarak söylemek istedim neye cevap arasam çıkıyor emeğinize sağlık

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı restherock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler.Bende iki ay önce bu güzide kulübün bir üyesi oldum 2011 model siyah bir drift aldım. Aslında bu motoru alma niyetim yoktu fakat şartlar bizi buluşturdu. Hiç pişman değilim bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Tek problemim şu oldu 2. el motor alacak arkadaşlar hele ki benim gibi ilk motoru olucaksa çok dikkatli olmaları lazım. Ben satın alırken karşıdakilere biraz fazla güvendim ( burda babana bile güvenme diyenleri duyabiliyorum benim yapım böyle. devir kadranı 5500 devire gelince takılıyor ayrıca benzin göstergesi çalışmıyordu. servise gittim ordaki usta bu motor önden darbe almış dedi. Bana satan adamlar! sadece yana yattı yok şöyle oldu böyle oldu falan demişlerdi ve bende yemişim sonradan anladım. Çok şükür motorumun hiçbir sorunu olmadı ,bana kalan her şey keyfi işlerdi zamanla düzeltiyorum. Gidişi,duruşu,makyajı herşeyi çok güzel. Yanlız şöyle bir problem yaşıyorum. Usta bulamıyorum Benim pek motorcu çevrem yoktur. Hangi ustaya gitsem ya çok para istiyor yada başından savıyor. Bana Balıkesir' de bir usta önerebilecek birisi var mı acaba? Servisteki arkadaş sağolsun kısa işlerde ilgileniyor ama uzun sürecek işlerde başı kalabalık olduğu için ilgilenemiyor.

bu arada kusura bakmayın söylemeyi unuttum forum çok faydalı. Dışarıdan bakan birisi olarak söylemek istedim neye cevap arasam çıkıyor emeğinize sağlık
    Kazasız belası bin insallah, hayırlı olsun, balıkesirdeki arkadaşlar yardımcı olacaktır, usta işi sakat iş, alırkende kısmet işi olduğu için olsun çok pahalı bir motor değil, iyice öğrenip başka modele geçersin insallah,
    restherock bunu beğendi.

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    tesekkur ederim hocam gercekten kismet isi bu is benim aldigim paraya millet cep telefonu aliyor ben motor aldim. su usta isinide halletsek hic problemim kalmayacak

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Arkadaşlar 2.5 ay kadar süredir Mondial mh125 Drift sürücüsüyüm. Fakat uzun yolda 120-125 basarken yavaşlamaya başladığımda motor istop ediyor ve 20-30 saniye kadar çalışmıyor.
    2. sorum : Kalkerken sanki dişliler birbirine vuruyo gibi oluyor serilikten diye umuyorum ama sizede sormak istedim.
    3. Sorum : Motorda CC yükseltmesi oluyormu. Hava filtresi ön-arka dişli değişimi veya hangi malzemeleri eklettirsem fayda görürüm. Şuan motor 4.300km'de ve 125 anca görüyor. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorm

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    125 iyi bir hız yetmiyorsa mcx silindiri at 1 vitesteki serilik gereksiz ön disliyi 16 yap 120-125 görüyorsan cok iyi bi deyer bu hız

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

125 iyi bir hız yetmiyorsa mcx silindiri at 1 vitesteki serilik gereksiz ön disliyi 16 yap

1 viteste kalkarken debriyajı bir anda bırakma silkeleme yapabilir kavramayı iyi ayarla kalkarken

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bizim motorlarda tüfek taşıma yöntemi (havalı tüfek)

Uploaded with ImageShack.us

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)