Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla üst kapakta tek fark yanma odası kardeş oda şöyleki 135 ligin piston çapı 56.5 oldugundan ust kapakın yanma odasıda 56.5 162 liginde 62mm piston oldugundan yanma odasıda 62mm o yüzdeen bu fark dışında birşey yok motor çok zorlanırsa piston üst kapağa deyebebilir diyorlar kranklar aynı diye bılıyorum mcx le
    haklısındır valla bi araya ustaya gidip bakayım ben bi yine.. dediğin doğru sanırım.. üst kapak 120 lira falandı sanırım daha olmadı bi kapak alırım belki performansta değişiklik olur.. ama dediğin gibi olsa pistonun üst kapağa vurma gibi bi durumu olmalıydı ne seste nede başka bişekilde bi sorun yaşamadım da şimdiye kadar.. kafama takıldı bu gece uyuyamam artık ben.. yarında pazar sanayi kapalı.. pztesi ilk iş bunu araştırmak olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı victor_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısındır valla bi araya ustaya gidip bakayım ben bi yine.. dediğin doğru sanırım.. üst kapak 120 lira falandı sanırım daha olmadı bi kapak alırım belki performansta değişiklik olur.. ama dediğin gibi olsa pistonun üst kapağa vurma gibi bi durumu olmalıydı ne seste nede başka bişekilde bi sorun yaşamadım da şimdiye kadar.. kafama takıldı bu gece uyuyamam artık ben.. yarında pazar sanayi kapalı.. pztesi ilk iş bunu araştırmak olacak
    kardeş bu şekil takan war ama motoru fazla sıkıştırmayınca sorun olmuyormuş ama sıkıstırınce pistonun az birşey yukarı kaçması bile çok büyük masraf açar mantıken dusunursen anlarsın zaten pejo mobilettede üst kapak yanma odası piston ölçüsüne göre oluyor...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    5 vites 8 dde onceden 110 km diyordu hız simdi 90 diyor ufak bir kaza yaptım ondan sonra ibre 90 gecmedi

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    kardeş bu şekil takan war ama motoru fazla sıkıştırmayınca sorun olmuyormuş ama sıkıstırınce pistonun az birşey yukarı kaçması bile çok büyük masraf açar mantıken dusunursen anlarsın zaten pejo mobilettede üst kapak yanma odası piston ölçüsüne göre oluyor...
    aynen aynen.. haklısın.. silindir kapağı da değiştirecem en güzeli.. aklım takılı kalacağına.. yolda bişe olsa allah korusun motor tepesinde.. en iyisi kapakta almak.. bu konuda beni ayıktırdığın içinde çok teşekkür ederim kardeş.. ;)

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar bu aralar motorum 140-130 yapmiyor 10dd geçmiyor gibi problemler arttı nedir bu işler memnuniyetsizlikler motorun orjinalligini bozmak yerine daha üst motor bakın bütçeniz yetmiyorsa yetinin

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu aralar motorum 140-130 yapmiyor 10dd geçmiyor gibi problemler arttı nedir bu işler memnuniyetsizlikler motorun orjinalligini bozmak yerine daha üst motor bakın bütçeniz yetmiyorsa yetinin
    çok garip bir yorumda bulunmuşsunuz.. modifiye etmek zevk meselesidir ve kesinlikle bütçeyle alakalıdır.. ben daha öncesinde racingte kullandım ona da ayar yaptım arabaya chip attırdım bu farklı olma hissi her insanda vardır arkadaşım.. bütçesi olmayan aldığı motorla yetinir olan kurcalar modifiye yapar bozar atar yada keyfini sürer karla satar.. ;) mesele bu..

Motosikleti
    Var
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mcx mi alsaydık zamanında

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mcx mi alsaydık zamanında
    Nİnja alın hacı ben daha driftin üstünde zor duruyom 90i gecemedim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:03 ----------

çok garip bir yorumda bulunmuşsunuz.. modifiye etmek zevk meselesidir ve kesinlikle bütçeyle alakalıdır.. ben daha öncesinde racingte kullandım ona da ayar yaptım arabaya chip attırdım bu farklı olma hissi her insanda vardır arkadaşım.. bütçesi olmayan aldığı motorla yetinir olan kurcalar modifiye yapar bozar atar yada keyfini sürer karla satar.. ;) mesele bu..
    Modifiye etmek kişinin ruhudur herkes yapmak ister ama şu aralar öyle bi hale geldiki herkes şikayetçi gibi gözüküyor ve driftin adını lekeliyo gibime geliyor

Motosikleti
    Var
    Ver parasınıda alıyım :D

Kime sorsam cok yakar dedi bu mcx e

Bu paraya gene en iyi secenek drift gibi duruyor

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ver parasınıda alıyım :D

Kime sorsam cok yakar dedi bu mcx e

Bu paraya gene en iyi secenek drift gibi duruyor
    Aynen öyle

Motosikleti
    Var
    buji iridyum hava filtresi orjinal fakat kutunun içine bilgisayar kasası soğutucu fanlardan monte ettim çok bi fark yok turbo görevi görmez ama idare eder performans driftin tek sevmediğim yanı dengesizliği yatırmaya korkuyorum virajlarda adı gibi modeli gibi arkayı kaydırıyo.. ve ne yaptısam çözüm bulamadım.. ön amortisörü kıstım arkayı kaldırdım arka teker maşayı biraz daha geri açtım yok ama napalım buna da şükür..
    Önceden kaç kurus yakıyordu

Simdi kac kuruş yakıyor

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    Önceden kaç kurus yakıyordu

Simdi kac kuruş yakıyor
    aynen yakıt nasıl yakıt.onuda belirtirsen iyi olur

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    peki lastikleri değiştirip denedinmi yoksa orjinalermi war

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    GUNAYDIN ARKADASLAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

vıtor bence problem sende ben drıfttımı yatırıyorum sorun yok ama lastıklerının durumunu bılmıyorum eger ıyı degılse kayma yapabılır senden degıldır o zaman sorun :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

DRIFTTINIZ km de 120-130 arası yakar son zamla bu sızın kullanma seklınıze hava yol sartlarına gore +-10 oynar tabıkıde bakımı olacak motorunuzun
    bakın arkadaslar bu tur motorlar hız ıcın yapılmıyor sızı bır yerden dıger yere goturmek ve sehır ıcı trafıgıne cozum uretmek ıcın yapılmıstır
    ama ılla hız yapacam dıyorsanız bır racıng alın
    bu motorun fabrıka verısı 100 km sız ılla zorlayacam dıyorsanız 120 yapsın ama motorunuza verecegınız zarardan sız sorumlusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

http://r1307.hizliresim.com/1c/p/ql1m8.jpg
    http://u1307.hizliresim.com/1c/p/ql1n3.jpg
    http://u1307.hizliresim.com/1c/p/ql1nz.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

evet drifttime gunduz farı xenon far turuncu park f1 cakarlı gerı stop jant stıkırı ve depo tank pad uygulayıp bı guzel sabunla nazıkce yıkadıktan sonra bırde cıla attım nasıl olmus arkadaslar :D

Motosikleti
    Var
    Bizim motor egzozdan dolayımı bu kadar sesli calısıyor lambalarda gaz vermiyorum wrtık herkes bana bakıyor varmı egzozu kesip bicen acan budayan

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    KESME sahıbındende bır eksoz vaar su sekıllı olanlardan al tak 85 lıra

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Lastikler michelin sport arkadasim daha once kullandigim crypton ybr ve cbr da yatirmaktan ayakliklari parcalamistim bunda korkuyorum biraz motorun yerden yuksekligi buyuk etken ama lastikler anca alisti suan asfaltta mukemmel.. yakit olarak hic hesap yapmadim bugune kadar arkadaslar merak bile etmedim biyere gidecek oldugumda attigim benzin eve dondugumde depoda kaliyo ama bana gore cok yakmiyo

Motosikleti
    Var
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GUNAYDIN ARKADASLAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

vıtor bence problem sende ben drıfttımı yatırıyorum sorun yok ama lastıklerının durumunu bılmıyorum eger ıyı degılse kayma yapabılır senden degıldır o zaman sorun :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

DRIFTTINIZ km de 120-130 arası yakar son zamla bu sızın kullanma seklınıze hava yol sartlarına gore +-10 oynar tabıkıde bakımı olacak motorunuzun
    bakın arkadaslar bu tur motorlar hız ıcın yapılmıyor sızı bır yerden dıger yere goturmek ve sehır ıcı trafıgıne cozum uretmek ıcın yapılmıstır
    ama ılla hız yapacam dıyorsanız bır racıng alın
    bu motorun fabrıka verısı 100 km sız ılla zorlayacam dıyorsanız 120 yapsın ama motorunuza verecegınız zarardan sız sorumlusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

http://s1307.hizliresim.com/1c/p/ql0y8.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

http://s1307.hizliresim.com/1c/p/ql13t.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

http://s1307.hizliresim.com/1c/p/ql165.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

evet drifttime gunduz farı xenon far turuncu park f1 cakarlı gerı stop jant stıkırı ve depo tank pad uygulayıp bı guzel sabunla nazıkce yıkadıktan sonra bırde cıla attım nasıl olmus arkadaslar :D
    Top caseniz kac lt 46 lt taksak cokmu fazla büyük durur 35 lt de cokmu ufak olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KESME sahıbındende bır eksoz vaar su sekıllı olanlardan al tak 85 lıra
    107 liraya buldum egzoz sahibinden.comda ordan alacam

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Lastikler michelin sport arkadasim daha once kullandigim crypton ybr ve cbr da yatirmaktan ayakliklari parcalamistim bunda korkuyorum biraz motorun yerden yuksekligi buyuk etken ama lastikler anca alisti suan asfaltta mukemmel.. yakit olarak hic hesap yapmadim bugune kadar arkadaslar merak bile etmedim biyere gidecek oldugumda attigim benzin eve dondugumde depoda kaliyo ama bana gore cok yakmiyo
    evet bende yatırmaya korkuyorum dorusu orjinal lastikler motorun önünü basıcam biraz birde 1 saat önce debriyajı cektım tak etti şuan motor debriyajı direk kavrıyor debriyajı sonuna kadar çekiyorum yinede motor hareket ediyor telmı sıkıştı anlamadım

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    evet bende yatırmaya korkuyorum dorusu orjinal lastikler motorun önünü basıcam biraz birde 1 saat önce debriyajı cektım tak etti şuan motor debriyajı direk kavrıyor debriyajı sonuna kadar çekiyorum yinede motor hareket ediyor telmı sıkıştı anlamadım
    debriyaj teli kopmuş olmasın ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)