Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

birşey daha; Drift ile: 2 kişi maksimum kaç km'yi görürüm? iki kişi ile uzun yol yapmak idealmidir bu motorla. değerli yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

egzozun ucundaki susturucuyu kesicek icinde 2 tane daha susturucu var onlari cikartcak egzozun ucuna ince bi boru koycak goruntu acisindan sese doyamazsin

Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Sizce Drift'i sürmek mi daha zevkli , yoksa Mondial'in 100MFH cup'i mı (hız , viraj ve egzoz sesi olarak)

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı 150mr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1 haftadır araştırma içersindeyim fakat karar veremedim. sizin görüşünüzü almak istiyorum: sizce mondial mr 150 vulture" mi almalıyım yoksa 125 mh drift mi? siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? (görünüş ve performans olarak hanigis ağır basıyor) ?
    Ikisi de yapı olarak aynı motoru kullanıyor. Drift 135 cc, 13 hp. Mr ise 166 cc, 15 hp. Her türlü Mr daha üstün. Tabi yakıt olarak da daha çok yakacaktır.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikisi de yapı olarak aynı motoru kullanıyor. Drift 135 cc, 13 hp. Mr ise 166 cc, 15 hp. Her türlü Mr daha üstün. Tabi yakıt olarak da daha çok yakacaktır.
    cevabın için teşekkür ederim. yeni başlayan biri olsan sen hangisini tercih ederdin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

ve 2.el drift almak için, maksimim kaç km' de olmasını tavsiye edersiniz?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    150 mr daha cok rüzgar alır naked havası oldugu icin

Rüzgar direncinide bir hesapla

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Disli degisimi yapan varmı son hızı artıran

5 vitesi daha canlı tutan tavsiyeleriniz nelerdir ?

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 mr daha cok rüzgar alır naked havası oldugu icin

Rüzgar direncinide bir hesapla

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Disli degisimi yapan varmı son hızı artıran

5 vitesi daha canlı tutan tavsiyeleriniz nelerdir ?
    Ben degistirdim on disliyi 15 ten 16 ya cikardim motor rahat etti resmen.digerihafif kaciyodu cok cabuk devirlenip vites istiyodu.simdi boylesi daha iyi oldu tavsiye ederim.hem uzunyolda daha dusuk devirde istedigin hizda gittiigi icin daha da az yakiyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Bideson hiz demisken bende arti olarak bide acik hava filtresi var.duzde 130 yokus asagi 145_150 yi gordum.disli hiza filtrede hizlanmaya cok etki ediyo
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    cevabın için teşekkür ederim. yeni başlayan biri olsan sen hangisini tercih ederdin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Benim için yakıt tüketimi önemli. O yüzden ben alacak olsam drift alırdım.
    Km benim için pek önemli değil. Ama bakımlı olması ve model yılı önemli. Yıllarca kullanılmış makineye güvenerek binemem.

Motosikleti
    Var
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görsel olarak MC yede MR yede 10 basar. Tipi cok güzel. Ama benim gibi uzun boylulara motor kücük geliyor. 125lik (yada 135lik) olmasida ayri bi eksi taraf. Gerci MC ile aralarinda 1 beygir var.
    Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben degistirdim on disliyi 15 ten 16 ya cikardim motor rahat etti resmen.digerihafif kaciyodu cok cabuk devirlenip vites istiyodu.simdi boylesi daha iyi oldu tavsiye ederim.hem uzunyolda daha dusuk devirde istedigin hizda gittiigi icin daha da az yakiyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Bideson hiz demisken bende arti olarak bide acik hava filtresi var.duzde 130 yokus asagi 145_150 yi gordum.disli hiza filtrede hizlanmaya cok etki ediyo
    Cg ön dislisi diyemi geciyor bu ön 16 disli

Maliyeti nedir

Acık hava filtresinin yakıta etkisi varmı

arkadaşlar bu motorları araştırdıkça hep yeni modeller oluşuyor kafamda. şimdide bir arkadaşım mondial 150MC ' yi çok övdü. birkezdaha size soruyorum mr' yi kafamdan çıkardım şuan. motor performansı ve yakıtı olarak siz olsanız "mondial 150mc 'yimi alırdınız yoksa 125driftimi:? ikisi arasındaki farklar nelerdir. teşekkür ederim şimdiden.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Drifti aldık gitti zaten...

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drifti aldık gitti zaten...
    :D illa driftmi diyorsun hocam. 1 ay içinde alacağımda. kararsız olmak çok kötü birşey. 150mc çıktı şimdide karşıma iyice kararsız kaldım.

Motosikleti
    Var
    Mc az yaksa ben alacaktım zamanında

Az yaksın biraz daha hızlı gitsin dersen tvs al

Tvs de balansör olmadıgından az yakar ama titrer

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar merhaba pazar günü boş duracağımıza biraz yol yapalım dedim ve geçte olsa sakarya motosikle festivaline katıldım bolu mt arkadaşlarla buluşup karasu ve akcakoca düzce abant yaptım geri döndüm.toplamda yakıt masrafım 55tl benzin almıştım 4,86tl yola çıkmadan önce motor yedek depodaydı ve yedeğe düştükten sonra 15km yol yapmıştı.ben 55tl benzin aldım eve 3km kala yedeğe düştü 55,00tl/420=13kr km deki tüketim.normalde sakin kullanım 150km si falan baya bi bastım 7000-8000dd civarında yol aldım bana yakıt tüketimi iyi geldi.yolculuğumda hiç bir sorun yaşamadım.

yola çıkarken hazırlıklar akşamdan tamam

rakım 1200mt biraz üşüdüm

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz

ben 3800 aldım 4000 yakındı iyi bi şikayetim yok

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    :D illa driftmi diyorsun hocam. 1 ay içinde alacağımda. kararsız olmak çok kötü birşey. 150mc çıktı şimdide karşıma iyice kararsız kaldım.
    Yok illa drift al demiyorum.Saydığın motorlar içinden ben drifti seçtim.Hepsine baktım bende zamanında.MC nin koltuğu çok rahatsız.Driftin tipi bana göre hepsinden daha güzel.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok illa drift al demiyorum.Saydığın motorlar içinden ben drifti seçtim.Hepsine baktım bende zamanında.MC nin koltuğu çok rahatsız.Driftin tipi bana göre hepsinden daha güzel.
    yorumların için çok teşekkür ederim. drifte karar kıldım bende önce ekipmanları alıp sonra motoru alıyorum 1 ay içinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:23 ----------

vitesli ilk defa kullanacağım. umarım öğrenmem zor olmaz.

Motosikleti
    Var
    Ön dişliyi 16 ile değilde 17 ile değiştirsek nasıl olur

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişliyi 16 ile değilde 17 ile değiştirsek nasıl olur
    Sakın deneme. Ben önce 17 dişli taktırdım. Sonuç leş gibi oldu motor. Sanki kamyon. 1. viteste kalkmak bile sorun oluyor. Dahası özellikle 2 kişi dik yokuşları 1. viteste bile zorlanarak çıkıyordu. Sonra 16 dişli taktım. Sonuç gayet güzel. Bence bu motora fabrika çıkışı 16 dişli takmalılar. 15 dişli çok yetersiz geliyor.
    dr.asc bunu beğendi.

Motosikleti
    Var
    Alıntı K10uK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzozun ucundaki susturucuyu kesicek icinde 2 tane daha susturucu var onlari cikartcak egzozun ucuna ince bi boru koycak goruntu acisindan sese doyamazsin
    Kaç tane susturucu var bizim egzozda susturucular tam olarak nerde egzozun ucundamı

O egzoz borusunun ucunu kesecek sonra o kestiği parçayı tekrar kaynatmıyacakmı

Seste nasıl bir değişim oldu 6.500 devir civarındaki ses nasıl kulak tırmalıyacak cinstenmi devir yükselirken ki ses nasıl ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)