Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    hava ayarı falan yok.sadece açık hava filtresi ve önde 16 lık dişli.başka hiç bir oynama yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun ikinci eli zayıf satılık bir sürü motor var alan yok anlamadım nedendir?
    135 cc motor acemi motoru yada işe gidip gelme motoru çoğu zıplama tahtası olarak kullanıyo bi çinli alıyım düşe kalka oğrenirim sonra 250 cc yada 400 cc geçerim diyo
    benim şahsi fikrim bende biraz binince 250 cc geçmeyi düşünüyorum uzun + anayolarda kulanıyom + güç lazım sonuçta

dr.asc abi bende dişlileri büyütmeyi düşünüyorum maliyet ne kadar oluyor tavsiye edermisin bide attığın resimler dikkatimi çekti 4.vitesle giderken motor 256 kmde 5.vitesde giderken 254 km de o nasıl oluyor ilk önce 5.vitesdeyken çekip 4.vitesi sonradan mı çektiniz ? ha bide abi senin hava filtresi performans mı performassa tavsiye ediyormusun ?

Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    4 te giderken ki cektiğim fotografı 5. vitestekinden sonra çektim evt iyi farketmişsin .hava filtresi çekişi performansı artırıyo son hızı değiştirdiğini pek söyleyemem ama daha çabuk hızlanma sağlıyo fakat yakıtı da artırabiliyo. dişliyi de tavsiye ederim mesela orjinal de 1.vites zayıf geliyo 2 kişi falan biraz devirli kalkıyım desen ön kaldrıyo falan.motor cidden güçlü.eğer çabuk devirlenmesini çok vites atmasını seviyorsan değiştirme ama değiştirince vites araları uzar aynı devirde gittiğin hız artar.son hız illa ki artar resimde görüyosun zaten.en güzel yararı uzun yolda 100 110 giderken motor daha düşük devirde daha rahat gittiği için yakıtı bile azaltır hemde daha az gürültü olur.ama kullanıma göre yakıtın artmasına da sebep olabilirsin.ben memnunum.yaptırırken toplu birkaç değişiklik yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam 20 tl fln dı fiyatı

Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 te giderken ki cektiğim fotografı 5. vitestekinden sonra çektim evt iyi farketmişsin .hava filtresi çekişi performansı artırıyo son hızı değiştirdiğini pek söyleyemem ama daha çabuk hızlanma sağlıyo fakat yakıtı da artırabiliyo. dişliyi de tavsiye ederim mesela orjinal de 1.vites zayıf geliyo 2 kişi falan biraz devirli kalkıyım desen ön kaldrıyo falan.motor cidden güçlü.eğer çabuk devirlenmesini çok vites atmasını seviyorsan değiştirme ama değiştirince vites araları uzar aynı devirde gittiğin hız artar.son hız illa ki artar resimde görüyosun zaten.en güzel yararı uzun yolda 100 110 giderken motor daha düşük devirde daha rahat gittiği için yakıtı bile azaltır hemde daha az gürültü olur.ama kullanıma göre yakıtın artmasına da sebep olabilirsin.ben memnunum.yaptırırken toplu birkaç değişiklik yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam 20 tl fln dı fiyatı
    hmm teşekkür ederim bende düşünüyorum saten yaptırıcam performans filtre ve egzoz taksam ne kadar artar yakıt performans egzozu karbon fiber düşünüyorum tavsiye edermisiniz ? bide ön dişliyi büyütünce motor daha yavaş kalkıyormuş ön dişliyle oynamayıp arkayı büyütürsem motor daha hızlı kalkıyormuş ben öyle bişey duydum doğrumudur ? arka dişliyi kaçlık yapayım tavsiyeniz var mı ? ha bide yokuş çıkarken motor bayılır diyorlar dişliyi büyütürsem dişliyi nerden bulabiilirim :D ?

Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    kardeşim bisiklet vitesi mantığı ön dişliyi büyütürsen vitesi agırlaştırmış olursun biraz daha geç kalkar ki motor güçlü zaten çok iyi hızlanıyo yine de ama son hızı artar . arka dişliyi büyütmeye kalkarsan sürekli ön kaldıra kaldıra gezersin artık hemen vites değiştirmen gerekir ki ben onu tavsiye etmem yani.egsoz un performansa veya yakıta etkisi yok tek yararı uzun yolda cok az olan yığılma olayı olmuyo.bide ses işte.ama almak istiyosan bu egsozu tavsiye ederim çok iyi duruyo

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mh-drift-performans-egzos-seki-tri-oval-cift-ses-plus5-hp-sok-fiyat-119103924/detay/

karbon fiber diyolar da hikaye yapıştırma gibi bişey atıyo zamanla ufak ufak ama sesi harbi müthiş bizzat kullandım hatta bende taktırmayı düşünüyorum.
    dişliyi de boyle az biraz modifiye işiyle uğraşan her motorcu da bulursun kardeşim ama bence önü büyüt derim ..

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    o egzoz dan bende var borusu bir kaç zaman sonra yanıyor rengi sarı mor siyah çeşit çeşit renge bürünüyor karbon kaplaması atmadı bende kar yağmur çamur geçtim basınçlı yıkamayla yıkadım civatalarında paslanma dahi yapmadı. birde orjinal egzoza göre baya hafif yani belki yarı yarıya belki daha da fazladır ikisini eline aldığınızda anlıyorsunuz. yalnız benim motor da son hızda düşüş yaptı motor egzozu tam dolduramıyordu 9500 yapan motor 9000 yapar oldu drift te durum ne olur bilemem. bir de egzoz boğazı motora tam oturmuyor. benım motor da arka salıncağa bağlanıyor sizin ki arka yolcu ayaklığına bağlanıyor belki sizde tam oturur. bu arada egzozdan ceza da yedim motoru bağladılar ondan sonra söktüm. yalnız ses on numara yolda durduğum zaman yanıma gelip egzozun markasını soran detayları öğrenmek isteyen kişiler olmuştu hatta

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı furkanmg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benide aranıza alırsanız sevinirim yeni bir drift kullanıcısyım fakat eski bir mondialciyim istanbuldan saygılar

1 hafta önce yeni motorumu aldım motorsuzluk çok kötüymüş 1 ay bile ne kadar uzun geldi
    bütün ekipmanımı vermiştim onlarıda baştan aldım.merak edenler için fiyatlarınıda yazıyım.
    koruma demiri ve çanta demiri aldım=100
    kappa k35 çanta=160
    Kask agv k-3 chicken =430
    Mont venom air 3 kat=230
    Dizlik venom mafsallı=50
    Eldiven prohell=35

halen rodajdayım o yuzden cok fazla motor hakkında yorum yapamıcam ama genel anlamda torklu ve az titreşimli bir model.titreşim sadece peglerde.yakıt tuketımı aladıgımda fulledım su an yarım depo ve 250 km oldu.
    deponun konumu guzel dizlerle kavranabılıyo rahatca.
    gıdon kılıdı kontaktan olsa guzel olurmus.
    şimdilik evrak almayı beklıyoruz maalesef vergi daırelerındekı sorundan dolayı evrakları alamıyorum plaka ve ruhsat için beklemedeyim :S

http://j1309.hizliresim.com/1f/b/sjrbt.jpg

http://p1309.hizliresim.com/1f/b/sjrc5.jpg

http://j1309.hizliresim.com/1f/b/sjrcu.jpg

http://k1309.hizliresim.com/1f/b/sjrdp.jpg

http://p1309.hizliresim.com/1f/b/sjrfs.jpg

http://p1309.hizliresim.com/1f/b/sjrg4.jpg
    hayırlı olsun sizde mg varmış galiba eskiden. drifle-mg yi kıyaslar mısınız iyi kötü yönleri olarak mesela selesi nasıl mg ye göre

kardeşim bisiklet vitesi mantığı ön dişliyi büyütürsen vitesi agırlaştırmış olursun biraz daha geç kalkar ki motor güçlü zaten çok iyi hızlanıyo yine de ama son hızı artar . arka dişliyi büyütmeye kalkarsan sürekli ön kaldıra kaldıra gezersin artık hemen vites değiştirmen gerekir ki ben onu tavsiye etmem yani.egsoz un performansa veya yakıta etkisi yok tek yararı uzun yolda cok az olan yığılma olayı olmuyo.bide ses işte.ama almak istiyosan bu egsozu tavsiye ederim çok iyi duruyo

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mh-drift-performans-egzos-seki-tri-oval-cift-ses-plus5-hp-sok-fiyat-119103924/detay/

karbon fiber diyolar da hikaye yapıştırma gibi bişey atıyo zamanla ufak ufak ama sesi harbi müthiş bizzat kullandım hatta bende taktırmayı düşünüyorum.
    dişliyi de boyle az biraz modifiye işiyle uğraşan her motorcu da bulursun kardeşim ama bence önü büyüt derim ..
    teşekkürler abi arka ve ön dişliyi büyütsem baya artar sürat arka dişli orjinali 40 lık ön dişli kaçlık oluyor ? bende sizin dediğiniz egzozu demiştim saten egzoz düşünmüyorum performans hava filtresi düşünüyorum tavsiye edermisiniz ve ben bu gün hava filtresini açtım süngeri çıkardım öyle açıkken çalıştırdım sesi inanılmaz çıktı çokta hoşuma gitti yan kapağı takıp öyle gezsem motora zarar verirmi ? yakıt artar mı ?

MERHABA ARADAŞAR bende mondial hyna 100 x vardı bana çok arıza açtı ve bende mondial drift almaya karar verdim köyde kullancağım nasıl motor yardımcı olabilirmisiniz bide.

Alıntı mert_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARADAŞAR bende mondial hyna 100 x vardı bana çok arıza açtı ve bende mondial drift almaya karar verdim köyde kullancağım bana nasıl motor yardımcı olabilirmisiniz
    merhaba güzel tercih yapmışsın köy nasıl yani yolları taşlımı çamurlumu ? taşlıysa fazla hız yapamassın yavaş gitmek zorunda kalırsın yakıt artar camurlu yol varsa hiç affetmez attırır yollar iyiyse tavsiye ederim.

yok öyle bozuk değil asfalt ve kumlu yol var ben yürüyen aksamından arıza vermesinden korkuyorum ve bide motorundan

ben motoru alalı 1 sene oldu 3.500 kmdeyim şuana kadar bi arıza vermedi ilk aldığımda ön fren tutmuyordu servis halletti seçim senin ben tavsiye ediyorum gayet güzel motor şimdiden alırsan hayırlı olsn.

saol ben kırmızı renk düşünüyorum köyde gidermi senin hangi ren drift

valla senin zevkin ben bilmem bende köyde yaşıyorum ve köyde kullanıyorum motoru benimki beyaz renk

tm kapatıyorum iyi akşamlar herşey için saolun

tamam iyi akşamlar önemli değil sende sağ ol

Arkadaşlar evden okula, okuldan eve ulaşımı sağlamak için motor araştırıyorum bu modeli de beğeniyorum bir kaç sorum olacak.
    Ev ile okul arası 40 km. 40 gidiş 40 dönüş günde 80 km yapıcam. Motoru 1 sene kullanıp sonra değiştiricem 1 sene bu motor beni götürür mü yani yol ızdırap gibi mi gelir yoksa rahat rahat gider miyim ve de haftada kaç liralık benzin almam gerekir

Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Alıntı 14veysel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi arka ve ön dişliyi büyütsem baya artar sürat arka dişli orjinali 40 lık ön dişli kaçlık oluyor ? bende sizin dediğiniz egzozu demiştim saten egzoz düşünmüyorum performans hava filtresi düşünüyorum tavsiye edermisiniz ve ben bu gün hava filtresini açtım süngeri çıkardım öyle açıkken çalıştırdım sesi inanılmaz çıktı çokta hoşuma gitti yan kapağı takıp öyle gezsem motora zarar verirmi ? yakıt artar mı ?
    normal dişli sistemi 15-38 ben ön dişliyi büyütüp 16 lık yaptım.yalnız hem önü hem arkayı artırmak saçma bi hareket önü büyütmek vitesi ağırlaştırırken arkayı büyütüp yine hafifleteceksin bişey farketmez ki.açık hava filtresini tavsiye ederim yakıtı artırabilir ama iyi gider yani hem sesi de sanki egsoz varmış gibi çıkar.o şekilde kullanmanda kesin olmamakla birlikte tehlike oluşturabilir tozlu yolda falan filtre olmadığından motor içine toz kaçarsa o zmn cidden pişman olabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Alıntı furkan001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar evden okula, okuldan eve ulaşımı sağlamak için motor araştırıyorum bu modeli de beğeniyorum bir kaç sorum olacak.
    Ev ile okul arası 40 km. 40 gidiş 40 dönüş günde 80 km yapıcam. Motoru 1 sene kullanıp sonra değiştiricem 1 sene bu motor beni götürür mü yani yol ızdırap gibi mi gelir yoksa rahat rahat gider miyim ve de haftada kaç liralık benzin almam gerekir
    en fazla 10 lira yakar rahat rahat gider gelirsin.sıkılacağını zannetmiyorum.tavsiye ederim..
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    orjinal haliyle normal sıkıntı yok.kendim yağ götürmedim hiç ama mondial in kendi yağını kullanıyorum memnunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

keşkem oralarda olsam da hiç düşünmeden atlayıp gelsem gezsek..ah ulan ah

bir iki foto atiyim
    bu motor gidiyo arkadaş
    http://k1309.hizliresim.com/1f/f/snsj5.jpg
    bu 4.vitesti yanlış olmasın dikkat
    http://j1309.hizliresim.com/1f/f/snsr9.jpg
    buda 5..
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl desem bilmiyorum şans eseri gördüm muhabeti.
    cok yakın bir arkadaşımda drift var. bana dediği şey şu 135 görüyor benim motor diyor sizin 155 gören arkadaşlar gibi.
    dedim ki gel bi bakalım benim motorla, yanyana gidiyoruz.
    onda 135 iken benim motorda 123, gpse göre de 118 di, yani böyle şeylere pek inanmayın,
    dirft iyi güzel gidiyorda emsallerine göre.
    yok 150 yapıyor yok 155 yapıyor. ben inanmıyorum böyle şeylere
    bi tane analog göstergenin içine yazıcı cıktısı kagıt yapıştırıyorlar. buna göre yorum yapıyor millet.
    gecenlerde bi tane 100 lük cup motosiklet 2. viteste 90 yapmış vidyo cekiyor vatandaş.
    gel ölçelim bakalım kaç yapıyor gpsle? 50 mi 55 mi?
    gps e gör ölçelim. içindeki kagıtı cıkartıp ben analog göstergeye 200 220 filanda yazarım .. 200 mü yaptı olacak =)
    gecen haftalarda deneme şansımız oldu bunu. o yüzden gpse göre ölçüm yapalım..

Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gps e gör ölçelim. içindeki kagıtı cıkartıp ben analog göstergeye 200 220 filanda yazarım .. 200 mü yaptı olacak =)
    gecen haftalarda deneme şansımız oldu bunu. o yüzden gpse göre ölçüm yapalım..
    o gps programı için internete bağlı olmak gerekiyor mu yolda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

şimdi gidiyorum çıkıp basmaya programda gösterilen hızın fotografını atarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

evt yükledim programı çıktım bastım geldim.
    onda 135 iken benim motorda 123, gpse göre de 118 di demişsiniz ya bu da her motorda biraz yanılma payının olduğunun bi göstergesidir.şu an çıktığım yolda benim motor 140 ı gösteriyodu ancak o kdr basabildim trafik yüzünden(ki bugun yaptığımız 200 km lik gezi de 140ı geçtiğini de görmüştüm.) bu da gps programının fotografı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

gps le 129 daha nolsun.
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)