Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosiklette motor freni de dengenin bir parçasıdır, vites boşta yokuş inmek motorun dengesini etkiler ani bi durumda gazlayıp kaçamazsın da.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    kompresyondakayken devir mesela 6.000 e cikti gaz vermiyorum motor gaz verip 6000 devire cikmis kadar yakarmi ?

Boyluboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    yok dostum zaten ben cc olarak demiyorum boyut olarak diyorum benim boyuma kısa geliyor 1,93

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş motorun guzelmiş büyütmek istiyorum diyosun iyi güzelde cbr 125 demişsin bu büyütme değil küçültme bile sayılabilir. bence 250 liklere falan bak yani yine sen bilirsin de ...
    yok dostum zaten ben cc olarak demiyorum boyut olarak diyorum benim boyuma kısa geliyor 1,93
    İlayda <3 Fatih

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    bu gun bende mi drift aldım daha tam suremiyorum bakalım nasıl olacak ayak fireni debriyajı karıştırom ::=

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Alıntı Boyluboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

anladım.ama cbr 125 e bindim,beraber de baya gezdiköyle yüksek bi motor değil hem daha ince drifte göre.onda da aynı hissi yaşayabilirsin.belki bi enduro keser ancak
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gun bende mi drift aldım daha tam suremiyorum bakalım nasıl olacak ayak fireni debriyajı karıştırom ::=
    Sağ el ve bacak frenleri, sol el ve bacak vitesle ilgili şeyleri yani debriyaj ve vites pedalını kumanda edecek. Bunu düşün ve debriyajla freni karıştırma.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motora far koymayı unutmuşlar resmen, boş sokakta durunca kısalar 5 metre ileriyi, uzunlar yolun solundaki evleri aydınlatıyor. Yollarda sokak lambalarıda olmasa gece gidemeyecekmişiz.

bi de hangi beden branda almalıyız, arkada 32 lik topcase varken. 4 gün önce sipariş verdim yollamadılar bende iptal ettim almadan bi kere daha sorayım sizlere

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı alper bozok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kompresyondakayken devir mesela 6.000 e cikti gaz vermiyorum motor gaz verip 6000 devire cikmis kadar yakarmi ?
    kardeşim gaz vermezsen yakıt rolantide ne kadarsa kompresyondada odur ama bazı karbüratörlerde bu durum kompresyonda gazı bıraktığında (cut-off)belli bir devirin üstündeyse motor benzini tamamen kesmektedir.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ el ve bacak frenleri, sol el ve bacak vitesle ilgili şeyleri yani debriyaj ve vites pedalını kumanda edecek. Bunu düşün ve debriyajla freni karıştırma.
    Sağla sol neresi aga,ben o kısmı anlamadımAyak fireniyle debriyaj karışır mı yaw,arabamı bu...
    OsmnDmrl bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağla sol neresi aga,ben o kısmı anlamadımAyak fireniyle debriyaj karışır mı yaw,arabamı bu...
    scooter dan vitesliye geçtiyse karıştırması normal.
    bende alışana kadar epey zorluk çektim.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora far koymayı unutmuşlar resmen, boş sokakta durunca kısalar 5 metre ileriyi, uzunlar yolun solundaki evleri aydınlatıyor. Yollarda sokak lambalarıda olmasa gece gidemeyecekmişiz.

bi de hangi beden branda almalıyız, arkada 32 lik topcase varken. 4 gün önce sipariş verdim yollamadılar bende iptal ettim almadan bi kere daha sorayım sizlere
    Large al cbf ye olanlar bunada oluyor. ben almıştım 29. liraya cantali sorun yaşamıyorum. yalnız çanta olduğu için large aldım ve tam oturdu. siteyi hatirlamiyorum anes motor du sanırım.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    sabah 11 den beri yollardaydım bugun çeşme alaçadı ılıca dağ bayır gezdım yarın fotoları atcam gezi sayfasına ama şuan oluyorum denize felanda girdim guneş yokdu ama ılıcanın kaynar suyu sağalsun çok güzel bir geziydi alaçatı görülmesi gereken bir yer yalnız tavsiyem a101 den takılmanız fiatlar sağlam bu gecelik ii geceler beyler.. :=)
    burdurlu1985 bunu beğendi.

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    http://o1305.hizliresim.com/19/9/mwms9.jpg
    http://j1305.hizliresim.com/19/9/mwmuj.jpg
    http://j1305.hizliresim.com/19/9/mwmx0.jpg
    http://p1305.hizliresim.com/19/9/mwmzk.jpg
    http://j1305.hizliresim.com/19/9/mwn1d.jpg
    Bu son ıkı resım ılk goz agrım mct tem

http://o1305.hizliresim.com/19/9/mwn30.jpg
    http://j1305.hizliresim.com/19/9/mwn4x.jpg

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    boşa atmıyoruz genelde denmiş ama bizim motorlar yokuş aşağı inerken boşa atmazsak devire göre benzin yakıyor. Enjeksiyonlu olsaydı yakmayacaktı. Bunu düşünerek genel olarak ben de yokuş aşağı debriyaja basılı iniyorum.
    memurmb bunu beğendi.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşa atmıyoruz genelde denmiş ama bizim motorlar yokuş aşağı inerken boşa atmazsak devire göre benzin yakıyor. Enjeksiyonlu olsaydı yakmayacaktı. Bunu düşünerek genel olarak ben de yokuş aşağı debriyaja basılı iniyorum.
    devir yüksek diye o devirdeki benzini yakmaz.eğer gazı bıraktınsa minumum yakıt yani rolanti devrindeki kadar yakıt harcar.birde yakuş aşağı debriyaja basılı inmeni hiç tavsiye etmem zira zamanla debriyaj baskılarına zarar verirsin ve debriyajın kaçırmaya başlar.sen en iyisi vitesi boşa al in ineceksen. saygılar
    dr.asc bunu beğendi.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Bu alet 4 tekerli değil, düşüp yaralanmak istemiyosan 20km üzeri hızlarda boşa atma. Motor rölantide çalışırken de benzin yakıyo, sen gaz vermezsen rölantide yakacağından en fazla yüzde 20-30 fazla yakar. Riske girdiğine değmez.

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Sana katılıyorum. Ben de yokuş aşağı debriyaj basılı iniyorum. bayaa farkediyor yakıt tüketimnde.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba, yine ben yine sorular :D

200 km ye geldi şimdilik motor

7.000 devirden sonra devir saati sapıtıyor, neden olabilir

motor sabit dururken 4-5 bin devire kadar gaz veryorum aynalar epey bir titriyor.

2-3-4-5 viteste giderken elimi gazdan cekiyorum sonra gaza azıcık bile yüklensem şılak diye bir ses geliyor motordan tam kavrarken, zincir mi gevşek acaba

sabahları ilk çalıştırmada sürekli stop ediyor yada kırmızı ışıga yaklaşırken 2. vitese kadar düştükten sonra durmaya yakınken debriyaja basıyorum motor rolantide durması gerekirken stop ediyor yine.

benzinliğin alt musluğunun olduğu yer sapsarı oldu, azıcık kaçırıyor sanki

benzinliğin üst kapağının oraya burnumu dayayıp kokladığımda sürekli bir benzin kokusu var, kaskı koyuyorum ustune 1 dakika sonra kaskı elime alınca içi hep benzin kokmuş oluyor. Sizce kapak hava mı alıyor, üstüne basınca biraz içeri göçüp geliiyor. Bu boşluktan yağmur suyu falan alırmı

ön firenin olduğu yer aynanın sapının dibinde küçük yuvarlak bir cam var içerisindede bir sıvı, neyi gösteriyor bu? ne işe yarıyor.

uzun farlar taa ağaçların tepesini aydınlatıyor zerre yola dokunmuyor, bunun ayarı var mıdır? kısalar bir nebze olsun iyi

20 liralık benzinlede 120 kilometre anca gidiyor. 4 küsür litre benzin aldı 15 kilometre gitmeden gaz yememeye başladı. sonra durdu, benzin vanasını yukarı cevirdim ondan soonra çalıştı. yedek depo 1 litre alıyorsa geri kalan 3 litreye ne oldu 15 kilometrede

son olarak motorun burnu yokuş yukarı bakarken motor marş almıyor, burnunu aşağı çevirince çalışıyor, bu sizdede var mı

Destan gibi oldu, hadi bakalım hayırlısı :D

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, yine ben yine sorular :D

200 km ye geldi şimdilik motor

7.000 devirden sonra devir saati sapıtıyor, neden olabilir

motor sabit dururken 4-5 bin devire kadar gaz veryorum aynalar epey bir titriyor.

2-3-4-5 viteste giderken elimi gazdan cekiyorum sonra gaza azıcık bile yüklensem şılak diye bir ses geliyor motordan tam kavrarken, zincir mi gevşek acaba

sabahları ilk çalıştırmada sürekli stop ediyor yada kırmızı ışıga yaklaşırken 2. vitese kadar düştükten sonra durmaya yakınken debriyaja basıyorum motor rolantide durması gerekirken stop ediyor yine.

benzinliğin alt musluğunun olduğu yer sapsarı oldu, azıcık kaçırıyor sanki

benzinliğin üst kapağının oraya burnumu dayayıp kokladığımda sürekli bir benzin kokusu var, kaskı koyuyorum ustune 1 dakika sonra kaskı elime alınca içi hep benzin kokmuş oluyor. Sizce kapak hava mı alıyor, üstüne basınca biraz içeri göçüp geliiyor. Bu boşluktan yağmur suyu falan alırmı

ön firenin olduğu yer aynanın sapının dibinde küçük yuvarlak bir cam var içerisindede bir sıvı, neyi gösteriyor bu? ne işe yarıyor.

uzun farlar taa ağaçların tepesini aydınlatıyor zerre yola dokunmuyor, bunun ayarı var mıdır? kısalar bir nebze olsun iyi

20 liralık benzinlede 120 kilometre anca gidiyor. 4 küsür litre benzin aldı 15 kilometre gitmeden gaz yememeye başladı. sonra durdu, benzin vanasını yukarı cevirdim ondan soonra çalıştı. yedek depo 1 litre alıyorsa geri kalan 3 litreye ne oldu 15 kilometrede

son olarak motorun burnu yokuş yukarı bakarken motor marş almıyor, burnunu aşağı çevirince çalışıyor, bu sizdede var mı

Destan gibi oldu, hadi bakalım hayırlısı :D
    Benzin musluğunda aynı sorun bende de vardı servise gittiğinde söyle sıkıyorlar somonlarını halloluyor.
    Benzin deposunun üstüne ben de kaskımı koyuyordum. Sonra giydiğimde leş gibi benzin kokuyordu. Çözümü basit. Naylon torbayı yuvarlak halde kes ortasına küçük bi delik açmayı unutma. Sonra depo kapağını aç. içine kaçırmadan naylonu koy. Sıkıca kapat depo kapağını. Koku falan kalmıyor. Sanırım benzin depo lastiği çok iyi değil driftlerin. Yeterli gelmiyor.
    Ön far benimde uzundayken dağı taşı gösteriyordu ilk aldığımda. Servis ayarladı. ( farın arka kısmında yıldız vidadan yapılıyor ayar)

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Devir saatinden anlamam,motor sesiyle benim işim
    Şlak diye ses zincirin gevşek,tak diye gelirse salıncak gevşek
    Sabahları soğuksa hava jikle ile çalıştır,ısınmadan hiç bi motor sağlıklı hareket etmez ve hareket etmekte inat edersen motora çok zararı olur
    Benzin kaçırıyo olabilir,hortumların ufak kelepçeleri var onları kontrol et yerinde mi diye
    Benzin üst kapağıyla ilgili sorun yaşamadım bilmiyorum
    Farlarla ilgili sıkıntım yok gayet sağlıklı,ama ayarlanabilir ama bilir kişi tarafından
    "son olarak motorun burnu yokuş yukarı bakarken motor marş almıyor, burnunu aşağı çevirince çalışıyor" Bunu defalarca okudum ama bişey anlamadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)