Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    eyv hocam cok sagol..
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 km az bi rakam değil gerçekten.bakalım garantisi bitince düşünebilirim.belki bigün rast gelirsek daha ayrıntılı konuşabiliriz.hangi ildesiniz bu arada?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

arkadaşlar sizde de oluyo mu bilmiyorum bnm aynalar da titreme var özellikle motor freninde giderken baya gürültü yapıyo.aynı sorunu yaşayan ve ya çözmüş olan varsa bilgilendirirse sevinirim....
    aynalarda aynı şekil bendede titreme var.
    kırıkkaledeyim bu arada ankaraya bazen motorlagezmeye geliyorum. geleceğim sıra özelden mesaj yazarım size.
    dr.asc bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bendede o titreme var ayrıca motordanda boşta gaz verince bi ses geliyor 2000 bakımında hepsini söylücem

Motosikleti
    Honda CB125F
    arkadaşlar driftlerde sadece 1 ve 2. vites arasında mı boş var örneğin 4 veya 5. viteste boşa atabiliyo muyuz

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba yeniden, yine sizlere sorularım var

1- 4-5 bin devirde giderken benim aynalar titriyor zırıltı ses demıryorum görüntü net değil mesela arkadan gelen arabanın markasını seçemiyorum.

2-debriyaja basmadan elimi gazdan çektikten sonra vitesi yükseltebiliyorum. Motora zararı var mıdır? Sizler nasıl kullanıyorsunuz?

3- 5. vitesle giderken kırmızı ışıkt duruyorum. 2 ye kadar düşene kadar vitesi bir tane düşürüyorum yani 4 e bi kere daha düşürmek istediğimde olmuyor, debriyaj taş gibi. Vuruyorum ayağımla yine aşağı inmiyor. Debriyajı yarım bırakınca şakk diye bir ses geliyor ve 4. vites ışığı yanmaya başlıyor, sonra bi kere daha aşağı basıyorum yine 4 le 3 arasında kalıyor elimi debriyajdan hafif salınca 3 e giriyor, böy böyle 2 ye kadar iniyorum. Sizlerde de duru aynımıdır yoksa benım motor mu problemlı. İşin özü motor 5 ten 1 e kadar tıkır tıkır vites düşmüyor ama yükselebiliyor.

4-1. viteste motoru süremiyorum çok zıplıyo, o yüzden sürekli 2. vitesle kalkıyorum bununda bir zararı var mı?

5- son olarak ybr kafa demirinden taktırmak istiyorum fakat sanayide bulamadım. bana önerebileceğiniz bir adres var mıdır. Yine ybr motor korumalığını 35 e aldım 5 liraya taktırdım canavar gibi oldu.

with all my respect...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

daha 2 gündür kullanıyorum galiba sadece 1ile 2 arasında boşluk var

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Yavuz mobilden her soruna cevap yazdim bi turlu gonderemedim yauv bidahada yazmasi zor geldi kisacasi soyle diyim kullanim tarzin yanlis birde git bi servise goster

Kullanım garzı çok yuvarlak bir tabiir oldu sanki :D

2. viteste kaldırmam mı yanlış yoksa vitesleri düşürmeye çalışmam mı diye soracam da vites düşürmeyipde ne halt yiyecem :D

yani illa 1. viteste mi kaldırak motoru

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    1de kaldircan 2de kaldiriraan debriyaj plakasini siyirttirirsin sonra masrafta masraf bide o debriyaji oraya sus icin koymamislar senin o vites dusurememe sorunuda ordan kaynaklaniyo olabilir servise giit

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1- 4-5 bin devirde giderken benim aynalar titriyor zırıltı ses demıryorum görüntü net değil mesela arkadan gelen arabanın markasını seçemiyorum.

2-debriyaja basmadan elimi gazdan çektikten sonra vitesi yükseltebiliyorum. Motora zararı var mıdır? Sizler nasıl kullanıyorsunuz?

3- 5. vitesle giderken kırmızı ışıkt duruyorum. 2 ye kadar düşene kadar vitesi bir tane düşürüyorum yani 4 e bi kere daha düşürmek istediğimde olmuyor, debriyaj taş gibi. Vuruyorum ayağımla yine aşağı inmiyor. Debriyajı yarım bırakınca şakk diye bir ses geliyor ve 4. vites ışığı yanmaya başlıyor, sonra bi kere daha aşağı basıyorum yine 4 le 3 arasında kalıyor elimi debriyajdan hafif salınca 3 e giriyor, böy böyle 2 ye kadar iniyorum. Sizlerde de duru aynımıdır yoksa benım motor mu problemlı. İşin özü motor 5 ten 1 e kadar tıkır tıkır vites düşmüyor ama yükselebiliyor.

4-1. viteste motoru süremiyorum çok zıplıyo, o yüzden sürekli 2. vitesle kalkıyorum bununda bir zararı var mı?

5- son olarak ybr kafa demirinden taktırmak istiyorum fakat sanayide bulamadım. bana önerebileceğiniz bir adres var mıdır. Yine ybr motor korumalığını 35 e aldım 5 liraya taktırdım canavar gibi oldu.

with all my respect...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Aynaların çevresine silikon veya japon yapıştırıcı sıkıyolar zırıltı kesiliyo.
    Debriyajı sıkmadan vites değiştirme, çok zararlı. 5. viteste kırmızı ışıkta durma, yavaşlarken vitesleri küçült 2. vitese kadar gel, iyice durur gibiyken 1. vitese tak eğer hemen kalkış yapacaksan yok öyle değilse pedala az bas boşa geçsin. 2. viteste motoru kaldırma çok zıplıyosa 1.viteste 3-5 metre ilerle sonra 2ye tak. Durduğun yerde vites değiştirmen gerekirse debriyaj çekiliyken motoru ayağınla ileri geri oynat.
    Çoğu vites arasında boşluk var ama boş vites olarak kullanabileceğin vitesler arası tek boşluk 1 ile 2 arasındadır.

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çözümü yazıyor burada
    Disk eğri muhabbeti ben motoru ilk aldığımda karşılaştığım sorundu sanırım diski çiziyormuş , ses yapıyodu serviste hemen hallettiler.Yeni aldığım için çok büyütmüştüm bi o kadarda sinirlenip sövmüştüm. Fabrikasyon hatası olduğunu söylemişlerdi demek ki bu çoğu driftte var. Yeni Drift alıcak arkadaşlar için drifttin ufak tefek sorunlarını göstermek adına iyi bi yazı olmuş.

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift

with all my respect...

1 - Benim motorda 4000-5000 devirlerde aynalarda o kadar titreme olmuyor. Seninkisinde aşırı bir titreme var gibi servise göstermelisin.

2 - Debriyaja basmadan vites değiştirmek zararlıdır tabiki. Debriyajı kullanmanı tavsiye ederim.

3 - Vites konusuna gelirce. 5. vitesten direk boşa atamassın. Bendede motoru ilk aldığımda debriyajda bazen takılmalar oluyordu. Bu kullanılan yağdanda kaynaklanıyor debriyajın alışmasındanda. Sana tavsiyem vites düşüreceğin zaman yolda kırmızı ışıkta durduktan sonra düşürmek yerine yolda kırmızı ışığı gördüğünde hareket halinde 4-3-2-1 diye düşürmek devirlerinde düşürmek iyi olacaktır.
    Ben illaki durduktan sonra vitesi düşürücem dersen vitesi düşüreceğinde motora ara gazı vererek düşürebilirsin. O zaman yağlama dişliler arasında daha fazla olacağında vites geçişlerin takılmadan geçecektir.

4 - Sürekli 2. viteste kalkman kalkış esnasında debriyajı yarım debriyaj olarak kullanacağın için debriyaj balatanın daha erken aşınmasına neden olur.

5 - Bilgim yok.
    demirkask bunu beğendi.

Boyluboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125

Arkadaşlar Drift'imi satıyorum :/

Arkadaşlar ilk göz ağrım drift'imi satıyorum.. Artık büyültmenin vakti geldi.. CBR 125 ayarında motorlarla takas olur..
    özellikler:
    Alarm,
    Uzaktan Çalıştırma,
    Jantlarda şerit,
    Kask filesi,
    Kask,
    Far karartma,
    Özel şifreli kilit...
    Performan Egzos

İlgilenen arkadaşlar mesaj atarsa detaylı konuşuruz..

dr.asc ve demirkask bunu beğendiler.
    İlayda <3 Fatih

Metin ve Mengü Bey cevaplarınız için teşekkür ederim. Ben motoru aldım bana kullanım kılavuzu veya garanti belgesi tarzı bişey vermediler. Ama faturası var tabi. Motoru bu şekilde faturayla servise götürsem, gazda boşluk var, ön teker asfaltta zıplıyor gibi, bide aşırı titreme var gibi desem

ilgilenirler mi yoksa ilgilenmek zorundalar mı? Aldığım yer servis biraz kıldır sorun olursa beni ara demişti :D

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155

with all my respect...

sorularına arkadaşlar gerekli cevapları yazmışlar zaten benimde eklemek istediğim birşeyler war
    şayet
    5. viteste durduysan vites düşürürken debriyajı hafif kaldır motor yürür gibi edince tekrar debraja bas ve vitesi düşür daha kolay geçecektir.. ama tavsiyem ışıkta duracak olursan duruncaya kadar motor freniyle vitesleri düşürüp durduğunda da 1. viteste kalkmandır
    birde debriyaj kullanmadan vites yükseltir yada düşürebilirsin gerkli devri bulduğun zaman debriyaj kullanmaktan rahat olur.. şahsen ben pratik olması açısından arada deniyorum.. neden mi birgün debriyaj telim koparsa sayet ne yapacam potu yedim dememek için...
    demirkask bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

depoyu fulledikten sonra 380 de yedeğe geçtim. şu anda 450 km benzin çok az kaldı daha nekadar gider bilmiyorum sizce yakıt nasıl normalmi? genelde hızlı kullandım. son gaz gittiğim km az değil
    demirkask bunu beğendi.

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    Alıntı Boyluboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk göz ağrım drift'imi satıyorum.. Artık büyültmenin vakti geldi.. CBR 125 ayarında motorlarla takas olur..
    özellikler:
    Alarm,
    Uzaktan Çalıştırma,
    Jantlarda şerit,
    Kask filesi,
    Kask,
    Far karartma,
    Özel şifreli kilit...
    Performan Egzos

İlgilenen arkadaşlar mesaj atarsa detaylı konuşuruz..

http://p1305.hizliresim.com/19/4/mrpsw.jpg
    kardeş motorun guzelmiş büyütmek istiyorum diyosun iyi güzelde cbr 125 demişsin bu büyütme değil küçültme bile sayılabilir. bence 250 liklere falan bak yani yine sen bilirsin de ...
    memurmb bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

benzinlik çıkışındaki vana 180 derece dönebiliyor ama neresi yedek neresi ana depo tarif edebilir misiniz?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    benzinlik çıkışındaki vana 180 derece dönebiliyor ama neresi yedek neresi ana depo tarif edebilir misiniz?
    Musluğun sapını tutup aşağı indirince ana depo, yukarı kaldırınca yedek depo, tam ortada kapalı.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Benimde aynalar ve diskten ses geliyor bende servise söyleyeyim fakat servis çok ilgisiz...

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aynalar ve diskten ses geliyor bende servise söyleyeyim fakat servis çok ilgisiz...
    Servisler konusunda yapabilicek bişi yok ama ön diske bi bak derim çizilme var mı , var ise garantiden değiştirirler yada müdahalede bulunurlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)