Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Benim motorda yokuş aşağı felan inerken debriyaja basılı tuttuğumda rolanti 1 e kadar hatta çok az altına bile düşebiliyor. Normal midir bu durum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda yokuş aşağı felan inerken debriyaja basılı tuttuğumda rolanti 1 e kadar hatta çok az altına bile düşebiliyor. Normal midir bu durum?
    Motor stop etmiyorsa sıkıntı olmaz zaten o devir göstergesi de o kadar hassas bişey değil, 1300 deviri 1000 gösterebilir mesela.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    arkadas ne devirmiş. bende de devir göstergesı var fakat rolantıyı sesıne gore ayarlarım. motoru sesını dınlemedıkten sonra motorun ne ıstıcegını anlayamazsın bence ve motorun sesını dınlemıyorsan, dinleyemeyi bilmiyosan o motora bınmenın bı kıymetı yok
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar meraba bugün motorun sesinde bi tuhaflık sezdim sanki motordan farklı bi ses geliyo sanki içine bi kaçtane kum tanesi gitmiş gibi videoları izleyip yorum yaparsanız sevinirim yoksa sibop ayarımı geldi motor 7500 km de cevaplar için teşekkürler

https://www.youtube.com/watch?v=cd3mEeKzKFs

https://www.youtube.com/watch?v=oGj9F9Sut7M
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster

deli oluyorum bu motorun sesini duyunca ya valla yerımde duramıyorum hastasıyım. alıcam alıcam 1 ay ıcınde alıcam Drift'imi.

videodaki motor sesi gayet iyi geldi bana )) sen motorundaki tuhaf sesi videodada duyabiliyorsan ve bir sorun varsa benim motor daha sorunlu ozaman ))

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    yav ne biliyim bişiyler yolunda gitmiyor sanki motorumu çok seviyorum başına bişiy gelmesinden korkuyorum

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    yav ne biliyim bişiyler yolunda gitmiyor sanki motorumu çok seviyorum başına bişiy gelmesinden korkuyorum
    valla bana da dedıgın gıbı bı ses geldı bı farklılık var ama buyuk bı ses degıl dusuk devırde duyuluyo yukseklere cıkınca pek duyulmuyo sanki. eger bu sesı onceden hıc duymadıysan bı arastır derım.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    konuştum zaten servisle bugün bırakıcam motoru sibop ayarı felan yapacak ustam saolsun kendi motoru gibi bakar halleder o bugün
    ugrgnr bunu beğendi.

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Arkadaşlar motoru aldığımdan beri silindirin 2. ek yerinden yağ sızıyor. Serviste silindir vidalarını sıkıştırdılar ama sızıntı hala devam ediyor. Bir zararını görmedim. Motor canavar gibi maşallah ama görüntü kirliliği yapıyor. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Acaba conta mı değişmeli? Servis de pek ilgili değil açıkçası. Söylemesen vidaları bile sıkıştırmayacaklar

Motosikleti
    almaya daha var :)
    beyler ben motor surmeyi öğrenmeye yeni başladım ama motoru çok seviyorum o rüzgarı hissetmek gibi birşey yok herneyse 125driftle arkdaşım öğretmeye başladı biraz guçlu geldi motor scootorla deniycm yazın motor almayı dusunuyorum cbr 125 e param yeterse onu alıcam yetmezse drift almayı düşünüyorum fakat dun mondial bayiye gittim asya motorda vardı 150lil fiyatları nerdeyse aynı modeli hatırlamıyorum fakat driftin kadar kalitelimidir bide beni nekadar idare eder istanbuldan en fazla nereye kadar gidilir şehir arası olarak,100kmde kaç litre yakıt harcıyorşnekadar guvenli bir motor mu yarı yolda bırakırmı, hız tutkusu olan birine sizce hızı yetermi,ve 2.el alıymmı çunku yeni başlıycağım için kaza yapıp 0 motoru mundar edebilirim sizce ne yapıyım

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar meraba bugün motorun sesinde bi tuhaflık sezdim sanki motordan farklı bi ses geliyo sanki içine bi kaçtane kum tanesi gitmiş gibi videoları izleyip yorum yaparsanız sevinirim yoksa sibop ayarımı geldi motor 7500 km de cevaplar için teşekkürler

sorun halloldu arkadaşlar öğlen bıraktım servise biraz önce saolsun ustam iş yerime getirdi motorumu para dahi almadı
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı gumpenamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ben motor surmeyi öğrenmeye yeni başladım ama motoru çok seviyorum o rüzgarı hissetmek gibi birşey yok herneyse 125driftle arkdaşım öğretmeye başladı biraz guçlu geldi motor scootorla deniycm yazın motor almayı dusunuyorum cbr 125 e param yeterse onu alıcam yetmezse drift almayı düşünüyorum fakat dun mondial bayiye gittim asya motorda vardı 150lil fiyatları nerdeyse aynı modeli hatırlamıyorum fakat driftin kadar kalitelimi
    dir bide beni nekadar idare eder istanbuldan en fazla nereye kadar gidilir şehir arası olarak,100kmde kaç litre yakıt harcıyorşnekadar guvenli bir motor mu yarı yolda bırakırmı, hız tutkusu olan birine sizce hızı yetermi,ve 2.el alıymmı çunku yeni başlıycağım için
    kaza yapıp 0 motoru
    mundar edebilirim sizce ne yapıyım
    arkadasim oncelikle kararini ii yonde vermissin ama onceki konulari bi gozden gecirirsen gerekli butun biogileri ve daha da fazlasini ogrenebilirsin

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    beyler ben motor surmeyi öğrenmeye yeni başladım ama motoru çok seviyorum o rüzgarı hissetmek gibi birşey yok herneyse 125driftle arkdaşım öğretmeye başladı biraz guçlu geldi motor scootorla deniycm yazın motor almayı dusunuyorum cbr 125 e param yeterse onu alıcam yetmezse drift almayı düşünüyorum fakat dun mondial bayiye gittim asya motorda vardı 150lil fiyatları nerdeyse aynı modeli hatırlamıyorum fakat driftin kadar kalitelimidir bide beni nekadar idare eder istanbuldan en fazla nereye kadar gidilir şehir arası olarak,100kmde kaç litre yakıt harcıyorşnekadar guvenli bir motor mu yarı yolda bırakırmı, hız tutkusu olan birine sizce hızı yetermi,ve 2.el alıymmı çunku yeni başlıycağım için kaza yapıp 0 motoru mundar edebilirim sizce ne yapıyım
    kardesım Drift güçlü motosiklet. CBR 125 kadar beygir gucu var sadece 0.7bg üstün CBR. yanı cıdden baya kuvvetlı bı motosiklet. asya 150'lilikler de güzel hele ki Swift 150. 170cc motoru 14.2 beygir gücünde.
    ben yaklasık 3 aydır falan motosıklet bakıyorum her hafta her ay baska bı motosıklete baktım hepsını karsılastırdım tıp olsun mekanıgı olsun. en cok begendıgım Drift oldu. 2850'ye 12 taksıt yapıyolar ayda 237 lira oduyosun. ben bu ay sonuna dogru en gec alıcam sanırım babamın ıslerı ters gıtmeyıp yolunda gıderse.

Paran yeterse CBR 125 al. fakat yetmezse zorlama Drift'i veya Swift'i al ıkısıde CBR125'in gucunde. CBR125 torkta 2sını de yer fakat o kadar para farkını zorlamaya gerek yok bence.

bu arada yenı baslıcagım ıcın kaza yapıp 0 motoru mundar edebılırım demıssın. bisiklet kullandın mı ? kullandıysan motorun hakkından gelırsın hele ki scooter'ın anasını aglatırsın. motor dedıgın nedır kı ? ılk zamanlar fazla trafıge cıkma cık arasıra bos alanlarda deneme suruslerı yap, frenlere alıstır kendını yap bısey. alısırsın motora zamanla merak etme zorlama kendını o kadar ogrenebılır mıyım yapabılır mıyım

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    sorun halloldu arkadaşlar öğlen bıraktım servise biraz önce saolsun ustam iş yerime getirdi motorumu para dahi almadı
    Problem neyden kaynaklanıyormuş. Birde normal halinin videosunu çekip koysana aradaki farkı görmeye çalışayim.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problem neyden kaynaklanıyormuş. Birde normal halinin videosunu çekip koysana aradaki farkı görmeye çalışayim.
    metin kardeş bana ters gelen bi ses vardı sanki hatta yukardada videoları var. Servise bıraktım sibop ayarı yaptı. Ne biliyim belkide pisikolojiktir yeni haliylede koyarım kısa zamanda.

Motosikleti
    almaya daha var :)
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasim oncelikle kararini ii yonde vermissin ama onceki konulari bi gozden gecirirsen gerekli butun biogileri ve daha da fazlasini ogrenebilirsin
    okumaya başladım teşekkuler

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım Drift güçlü motosiklet. CBR 125 kadar beygir gucu var sadece 0.7bg üstün CBR. yanı cıdden baya kuvvetlı bı motosiklet. asya 150'lilikler de güzel hele ki Swift 150. 170cc motoru 14.2 beygir gücünde.
    ben yaklasık 3 aydır falan motosıklet bakıyorum her hafta her ay baska bı motosıklete baktım hepsını karsılastırdım tıp olsun mekanıgı olsun. en cok begendıgım Drift oldu. 2850'ye 12 taksıt yapıyolar ayda 237 lira oduyosun. ben bu ay sonuna dogru en gec alıcam sanırım babamın ıslerı ters gıtmeyıp yolunda gıderse.

Paran yeterse CBR 125 al. fakat yetmezse zorlama Drift'i veya Swift'i al ıkısıde CBR125'in gucunde. CBR125 torkta 2sını de yer fakat o kadar para farkını zorlamaya gerek yok bence.

bu arada yenı baslıcagım ıcın kaza yapıp 0 motoru mundar edebılırım demıssın. bisiklet kullandın mı ? kullandıysan motorun hakkından gelırsın hele ki scooter'ın anasını aglatırsın. motor dedıgın nedır kı ? ılk zamanlar fazla trafıge cıkma cık arasıra bos alanlarda deneme suruslerı yap, frenlere alıstır kendını yap bısey. alısırsın motora zamanla merak etme zorlama kendını o kadar ogrenebılır mıyım yapabılır mıyım
    bisikleti iyi sürerim drifte karar kıldım yaza kadar para biriktirmek ve ailemi ikana etmek kaldı şimdi yardımcı oldugunuzdan dolayı teşşekurler
    ugrgnr bunu beğendi.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    okumaya başladım teşekkuler

bisikleti iyi sürerim drifte karar kıldım yaza kadar para biriktirmek ve ailemi ikana etmek kaldı şimdi yardımcı oldugunuzdan dolayı teşşekurler
    Yinede kendinize trafikte çok güven duymaz iseniz. En iyisi eğitim almak ve böylelikle daha da keyifli olacaktır sürüş.
    gumpenamx bunu beğendi.

gazı salınca egzosdan ara ara pıtır pıtır ses geliyorsa sorun nedir,hava ayarımı bozuk yoksa?

öncelikle verdiğiniz bilgiler için çook teşekkürler.bursa da ikamet eden arkadaşlar varmı. bide debriyaj,gaz teli,yağ değişimi,hava filtre temizliği,buji değişimi,aküye su takviyesi,sıkıntı duyduğu ama kendisinin ya da ustanın ortadan kaldırdığı arızaları vs (bazılarını biliyoz ama çok daha iyi bilenden bilgi almak iyidir) bu gibi işleri yapabilen kişiler varsa resim ya da video yükleyerek bizlere gösterebilir mi.bulduğu videolar da olabilir. bursa da tavsiye edebileceğiniz iyi ve dürüst usta var mı acaba. formda sık sık bulunacağım inş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)