Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz de öpücük verip alalım demiyoruz motorunu
    tamam o zaman 3300liraya hayrini gor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Mergul ve talip33 hayirli olsun arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    anladım, bizim çayıroğlundaki usta 1000 km dedi ilk bakım 500 olması gerekmiyormuydu bilen var mı?

edit: burdurlu1985 sağol kardeşim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım, bizim çayıroğlundaki usta 1000 km dedi ilk bakım 500 olması gerekmiyormuydu bilen var mı?

edit: burdurlu1985 sağol kardeşim
    500'de yağını kendin değiştir, 1000'de bakıma gidersin.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Su hava ayari nerden yapiliyor arkadaslar
    o kadar kurcaladim filtre temizledim bi farketmedim

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    1000 km nerde yaparım bilmiyorum 500 de dediğin gibi yağını değiştiririm. Buarada bizim 150 mr vulture satan arkadaşla da karşılaştık çayıroğlunda, çok yoğunduk doğru düzgün konuşamadık, plakayı görünce sen şu blog açan video koyan değil misin satıyordun vs biraz konuştuk sonra dalmışız o da gitmiş.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su hava ayari nerden yapiliyor arkadaslar
    o kadar kurcaladim filtre temizledim bi farketmedim
    önder aman sakın elleme..bilmemen daha iyi)
    hava ayarını bozarsan toparlayamazssın yine ustaya gidersin
    ben hiç dokunmuyorum..
    karbüratörün orda kırmızı işaret yaptıgım yer..
    çok küçük bi tornavida ile yapılıo..

---------- Post added at 00:10 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Ben yapmadım baştan söyleyeyim ama motor benim TRANSFORMERS arkada oturan çekmiş
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    arkadaşlar öncelikle motorunu yeni alan iki arkadaşımıza da hayırlı uğurlu olmasını güzel günlerde güle güle kullanmasını dilerim tekeriniz her daim düz bassın arkadaşlar

---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Mondial'in kampanyalı fiyatından ayrıca peşin fiyatına 12 taksitten yararlanarak 250 lira peşin 2000 lira 12 taksit toplam 2250 liraya 125MX aldım.
    Tescil için ankara emniyetinden randevu alıyosun, Ek-1 formu doldurup zorunlu trafik sigortasını yaptırıyosun, gerekli fotokopileri ve evrakları toparlayıp randevu saatinde emniyette oluyosun. Ankara trafik tescil bürosu iskitlerde ankamall yanında, batıkent de büyük ihtimalle oraya bağlıdır.
    http://www.ankara.pol.tr/online.php?id=666212
    bu da tescil bürodan randevu almak için link.
    arkadaşlar motorun evraklarını toparladıktan sonra İLK ÖNCE gidip sigortanızı yaptırıyosunuz. sigortanızı 34YK (yani yeni kayıt) diye yapıyolar ondan sonra 2 ADET EK-1 dolduruyosunuz bilgisayarla ondan sonra trafiğe gidiyosunuz. bu sıra ile yapmazsanız işleriniz aksar... ruhsat ve plaka çıktıktan sonra da sigorta yaptırdığınız yere gidip ruhsatınızı veriyosunuz onlarda size ZEYİLNAME veriyolar. plaka çıktıktan sonra zeyilnamesi olmayan 34YK diye açılan sigortalarınız geçersiz kalır. zeyilnameyi aldıktan sonra 34YK olan sigortanızın arkasına zımbalayın ve ruhsatınızda öyle bulundurun. ikisi teker teker hiç bi işe yaramaz.

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:11 ----------

Alıntı semaerdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    izmir marmaris 2 kişi yaklaşık 120-130 kilo gittim geldim 4 saat te gittim 4 saatte geldim yaklaşık 120 kuruş yaktı.hızım yaklaşık 100 km oldu ara dinlenmelerim oldu 3 defa hem motor nefes alsın hem biz diye tık demedi 1 ay önce gittim bu sıcaklarda değil ama aklıma gelmediği için yazmadım paylaşmak istedim motoru 14000 de aldım şimdi 17000 e az kaldı.
    aklıma takılan bi kaç soru var.
    1- 120 kr normal mi? sizin motorlar ortalama ne yakıyor ( şehir içide 120 kr yakıyorum devirli kullanmıyorum )
    2 - sizin motorlar max kaç hız yapıyor? çıkmadan önce kabüratör sübab ayarı yaptırdım ve debriyej balatalarını değiştirdim motor önceden 2 kişi 120 yapıyordu ayarlardan sonra 110 u geçmedi bende hava ayarını oynadım 120 yi gördü fakat sanki eskisi gibi değil.kafama takıldı
    3 - sizin motorlarda titreşim kç km de başlıyor ve bitiyor 90 km de titreşim var 100 km de sıfır titreşim var çok rahat fakat 100 km den sonra motordan uğultu gibi bir ses geliyor.
    not:20 40 motor yağı motor titreşimi azaltıyor arkadaşlar benim motorda en azından öyle.
    4 - stop etme derdim yok önceden ışıklarda ederdi fakat şimdi yok 1000 devirde sorunsuz fakat rolantideyken motor boşta gaza tam birden bastığımda stop ediyor sizin motorlardada bu oluyormu

MOTORU ALMADAN BENDE ÇOK ARAŞTIRMA YAPMIŞTIM YENİ ALMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR MOTOR GAYET GÜZEL HERHANGİ BİR SIKINTI VERMEDİ BEN 2 Cİ EL ALDIM VE ÇOKDA TEMİZ DEĞİL HALEN TIK YOK MAŞALLAH
    1- 120 KR gayet normal merak etmeyin
    2- benim motor düz yolda 130 km/s hızı görüyodu (tek kişi)
    3- titreşimi o kadar dert etmeyin ve 10-40 dan başka yağ kullanmayın.
    4- motorun rolanti devri 1400-1600 devir aralığında olmalı bence sizin rolantiniz düşük. ayrıca rolantideyken birden gaz tam açıldığında motor boğulacağı için stop eder bu da normaldir...

---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün biraz uç kısmından paslanması olan egzozumu boyadım mat siyah boya ile..
    http://g1206.hizliresim.com/y/u/8ss92.jpg
    dün şileye gitmiştim..yollar biraz bozuktu ama bazı yerler süperdi .hele orman yolu git git hiç bitmesin istedim..
    http://g1206.hizliresim.com/y/u/8sshb.jpg
    yol bomboş bas basabildigin kadar ama nerde arkada kız arkadaşım var...en güzel şeyde uzun yolda omuz agrısına artçının yaptıgı masaj
    [video]http://g1206.hizliresim.com/y/u/8sskl.jpg[/url]
    dedik bi köy kahvaltısı yapalım..oda ne bütün kahvaltılar bilfigimiz hazır alınmış kahvaltı yuh dedim ...çıkışta dükkan sahibine böyle bi kahvaltı hayatımda yapmadım dedim
    bal hazır alınmış.reçel hazır alınmış..salam bile var ulen köy kahvaltısında salamin ne işi var..hangi köyde dilim paynir yeniyo..verdigim paraya acidim.
    http://b1206.hizliresim.com/y/u/8sspr.jpg
    biraz havuz keyfi
    http://b1206.hizliresim.com/y/u/8ssx5.jpg
    keçiler aç tellere tırmanıyorlar
    http://b1206.hizliresim.com/y/u/8sszp.jpg
    http://b1206.hizliresim.com/y/u/8st1p.jpg
    buda LEŞ motorum...
    http://b1206.hizliresim.com/y/u/8st56.jpg

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

yol bomboş bas basabildigin kadar ama nerde arkada kız arkadaşım var...en güzel şeyde uzun yolda omuz agrısına artçının yaptıgı masaj
    http://b1206.hizliresim.com/y/u/8stbf.jpg
    kardeşim nasıl imrendim anlatamam sana nasıl yol yapasım var bilemezsin senle de bi tekirdağ sözümüz vardı onuda yapamadık kısmet olmadı bi türlü nasıl mahçubum bilemezsin
    eksozu boyarken inşallah eksoz boyasıyla boyamışsındır yoksa iyi olmuyomuş diye duydum...
    memleketimizde herşey ticari olduğu için kahvaltı anlayışıda bu şekilde yapılıyo artık. bi VAN KAHVALTISI tadını pek bulamazsın
    kardeşim inşallah kendini ayarlarsında 7 temmuzda ki yalova gezisine sende gelirsin
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle motorunu yeni alan iki arkadaşımıza da hayırlı uğurlu olmasını güzel günlerde güle güle kullanmasını dilerim tekeriniz her daim düz bassın arkadaşlar

---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

arkadaşlar motorun evraklarını toparladıktan sonra İLK ÖNCE gidip sigortanızı yaptırıyosunuz. sigortanızı 34YK (yani yeni kayıt) diye yapıyolar ondan sonra 2 ADET EK-1 dolduruyosunuz bilgisayarla ondan sonra trafiğe gidiyosunuz. bu sıra ile yapmazsanız işleriniz aksar... ruhsat ve plaka çıktıktan sonra da sigorta yaptırdığınız yere gidip ruhsatınızı veriyosunuz onlarda size ZEYİLNAME veriyolar. plaka çıktıktan sonra zeyilnamesi olmayan 34YK diye açılan sigortalarınız geçersiz kalır. zeyilnameyi aldıktan sonra 34YK olan sigortanızın arkasına zımbalayın ve ruhsatınızda öyle bulundurun. ikisi teker teker hiç bi işe yaramaz.

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:11 ----------

1- 120 KR gayet normal merak etmeyin
    2- benim motor düz yolda 130 km/s hızı görüyodu (tek kişi)
    3- titreşimi o kadar dert etmeyin ve 10-40 dan başka yağ kullanmayın.
    4- motorun rolanti devri 1400-1600 devir aralığında olmalı bence sizin rolantiniz düşük. ayrıca rolantideyken birden gaz tam açıldığında motor boğulacağı için stop eder bu da normaldir...

---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

kardeşim nasıl imrendim anlatamam sana nasıl yol yapasım var bilemezsin senle de bi tekirdağ sözümüz vardı onuda yapamadık kısmet olmadı bi türlü nasıl mahçubum bilemezsin
    eksozu boyarken inşallah eksoz boyasıyla boyamışsındır yoksa iyi olmuyomuş diye duydum...
    memleketimizde herşey ticari olduğu için kahvaltı anlayışıda bu şekilde yapılıyo artık. bi VAN KAHVALTISI tadını pek bulamazsın
    kardeşim inşallah kendini ayarlarsında 7 temmuzda ki yalova gezisine sende gelirsin
    abi tekirdag gezisini bayramdan sonra yapalım..
    egzozu boyarken 600 dereceye dayanıklı boya aldım onla boyadım..
    vana askerlik yaptım her hafta sonu kahvaltı yapardık yok böyle bi lezzzet ..ama burda köy kahvaltısı adı altında normal kahvalti yedirmeleri ayıp yav..
    birda bayan çalıştırıyodu orayı
    abi 7 temmuzdaki yalova gezisine gelmeyi çok isterdim..malesef 7 temmuzda aksamı sinopa gidiyorumm..
    tünal abide nasıl gün ayarlamış öle yaf tam gidecegim gün

Motosikleti
    abi tekirdag gezisini bayramdan sonra yapalım..
    egzozu boyarken 600 dereceye dayanıklı boya aldım onla boyadım..
    vana askerlik yaptım her hafta sonu kahvaltı yapardık yok böyle bi lezzzet ..ama burda köy kahvaltısı adı altında normal kahvalti yedirmeleri ayıp yav..
    birda bayan çalıştırıyodu orayı
    abi 7 temmuzdaki yalova gezisine gelmeyi çok isterdim..malesef 7 temmuzda aksamı sinopa gidiyorumm..
    tünal abide nasıl gün ayarlamış öle yaf tam gidecegim gün
    yaaa uçakla gitmiyosan eğer bileti bi gün sonraya aldırırsın sorun olmaz eğer istersen tabi
    tamam kardeşim tekirdağ olayını bayramdam sonra yapalım vallahi inşallah bi sıkıntı çıkmaz tekrar
    boya olayı da güzel olmuş güle güle kullan YENİ eksozunu

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    yaaa uçakla gitmiyosan eğer bileti bi gün sonraya aldırırsın sorun olmaz eğer istersen tabi
    tamam kardeşim tekirdağ olayını bayramdam sonra yapalım vallahi inşallah bi sıkıntı çıkmaz tekrar
    boya olayı da güzel olmuş güle güle kullan YENİ eksozunu
    abi köydekiler falan o tarihte bekliyolar bizi ben tarihi ertelemek isterim..
    şimdi annem falanda var ..
    neyse artık memleketten gelince yaparız güzl bi gezi.

Motosikleti
    abi köydekiler falan o tarihte bekliyolar bizi ben tarihi ertelemek isterim..
    şimdi annem falanda var ..
    neyse artık memleketten gelince yaparız güzl bi gezi.
    inşallah kardeşim git gel de sağ salim yaparız bişeyler

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Eray kardeşim sağolasın dediğin gibi ilk sigortaya gitmek lazım, sigortacıyla konuştum dedim motoru alacağım yer ters git gel olmasın bilgileri yeterli dedi bilgilerini alırsanız yaparız dedi
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    rica ederim daha 1-1 buçuk ay evvel bu işlemleri yaptım ordan biliyorum
    kısacası sırasıyla
    1- bayi den evraklar alınıp sigortacıya gidilecek sigorta 06 YK (ankara için) olarak yaptırılacak.
    2- 2(iki) adet EK-1 (eksiksiz) doldurtulup evraklara eklenecek.
    3- plaka ruhsat çıktıkartılacak
    4- plaka ruhsat çıktıktan sonra sigortacıya tekrar gidilip 06 YK olan sigortanıza plakanız zeyilname yaptırılacak...
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. BU ARADA BAYİDEN GÜMRÜK EVRAKLARINI ALMAYI UNUTMAYIN SAKIN

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    kardeş gümrük evrakı ne işe yarıyor emniyet mi istiyor ?

Motosikleti
    kardeş gümrük evrakı ne işe yarıyor emniyet mi istiyor ?
    aynen öyle. benim faturama yazmışlardı tüm bilgileri trafik tescilde ki polis bunları ben mi yazıcam dedi ve 2 adet A4 verdi bana doldurmam için. boşluklar var onları dolduruyosun. ben faturanın üzerinde ki yazıları yazdım. ama benim faturanın üzerinde o A4 e yazılması gerekenlar yazıyodu sadece şase ve motor numarası değil gümrükle ilgili konularda vardı yazılı. Orada ki A4 de bunlar yazılacak zaten...

Motosikleti
    aynen öyle. benim faturama yazmışlardı tüm bilgileri trafik tescilde ki polis bunları ben mi yazıcam dedi ve 2 adet A4 verdi bana doldurmam için. boşluklar var onları dolduruyosun. ben faturanın üzerinde ki yazıları yazdım. ama benim faturanın üzerinde o A4 e yazılması gerekenlar yazıyodu sadece şase ve motor numarası değil gümrükle ilgili konularda vardı yazılı. Orada ki A4 de bunlar yazılacak zaten...
    A4 dediğiniz Ek-1 formu mu ? onu doldurmadan tescile gideni döverler bile

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A4 dediğiniz Ek-1 formu mu ? onu doldurmadan tescile gideni döverler bile
    hayır EK-1 değil. EK-1 formu yeşil bi kağıt oluyo bu söylediğim beyaz bi bilgisayar çıktısı. bu evrakı bana trafik tescilde ki polis memuru vermişti. Bi dilekçe bu A4 dediğimiz olay. Dilekçenin başlığı ................ Gümrük müdürlüğüne diye başlıyo...

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    peki arkadaşlar sigorta fiyatları değişiyor mu ben sordum fiyatı söylemedi girdiğimde belli olur diyor ama hangisi ucuzsa ondan yaptırmak lazım

Motosikleti
    peki arkadaşlar sigorta fiyatları değişiyor mu ben sordum fiyatı söylemedi girdiğimde belli olur diyor ama hangisi ucuzsa ondan yaptırmak lazım
    Axa ve koç allianz ucuz diye biliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)