Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki yedegini yapar mi anahtarcilar
    Yaparlar tanesi 2 - 3 lira arasında değişir yaptırın 3 - 5 tane yedek bulunsun. ( Tabi'ki sadece anahtar kısmını yapıyorlar plastik kısmı değil )
    3 hafta önce benimde direksiyon kilidinde anahtar kırıldı, yerinden çıkara bildim neyse'ki şuan bende yedek anahtarı kullanıyorum hala anahtar yaptırmaya fırsatım olmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaparlar tanesi 2 - 3 lira arasında değişir yaptırın 3 - 5 tane yedek bulunsun. ( Tabi'ki sadece anahtar kısmını yapıyorlar plastik kısmı değil )
    3 hafta önce benimde direksiyon kilidinde anahtar kırıldı, yerinden çıkara bildim neyse'ki şuan bende yedek anahtarı kullanıyorum hala anahtar yaptırmaya fırsatım olmadı.

http://i.hizliresim.com/1YZnDD.jpg
    benimkide ayni boyle oldu . Tam olarak nasil cikardin peki ? Hafta sonu bi operasyon yapayim :D

Motosikleti
    benimkide ayni boyle oldu . Tam olarak nasil cikardin peki ? Hafta sonu bi operasyon yapayim :D
    İki düz uçlu tornavida ile kenarlarından tutarak çıkardım, ccımbız daha işlevli olacaktır.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    İki düz uçlu tornavida ile kenarlarından tutarak çıkardım, ccımbız daha işlevli olacaktır.
    Dun aksam bi ugrasayim dedim de baktim cikmiyor.Bende kilidi tamamen cikardim :D Bu kadar sacma bi kilit olamaz heralde alttan iki tane vida tutuyor.Bide hic sikilmamis bile tornavidayla bi kez cevirdim hemen cikti.Kilidi aldim masanin ustunde tig ile ecikardim.

Tavsiyem eger direksiyon kilidine guveniyorsani o vidalari bi kontrol et istersen

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kronik sorunu yok ama ikinci ellerde düzgününü bulmak biraz zor genelde apaçi motoru diye tabir edilen bir motor olduğu için afedersin eşşek gibi kullanılıyor.
    ben almaya karar verirsem 0 alıcam motoru sürmedim siz kullanıcılardan bilgi edinmek için sordumda teşekkür ederim.Pekiyi Parça kalitesi ve yedek parça ile ilgili bilgi verebilirmisin

Motosikleti

Maşallah

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Geçen hafta motosiklet grubumuzla fotoğraf çekiminden bir kare forum biraz şenlensin
    turkish39 bunu beğendi.

Ayaz38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    eksoz'un dekor kapağına karbon çeken var mı ? ısıdan dolayı sorun oluyor mu ?

Canlandıralım ya şuraları bi güzel yıkadım bugün motosikletimi cilaladım, wd40 ladım . Çok farklı şeyler arıyorum motosikletim için he bu arada devir göstergesinin bi ışığı söndü bunu oto elektrikçiler yapar mı ? Bir sıkıntı olmuyor ama sevmiyorum öyle eksik çıkık olmasını.

Motosikleti
    Honda CB650F
    göstergeyi sökmek biraz zor bağlantı yerleri çok içte uğraştırıyor takması dahada zor delikler tam oturmuyor falan biraz uğraşırsınız.

Arada bir de işte sürekli yanıp sönüyor sonra yanıyor uyuz ediyor olmaz yani ?

Motosikleti
    Honda CB650F
    Olur niye olmasın bence en iyisi motor tamircisine gidin onlar daha çabuk söker.Ama göstergenin içini açarlarmı bilmem daha açanı görmedim göstergeyi değiştirelim diyorlar ampul zaten fazla büyük değil bulunur yani.

Onu hallederim bi ara ya havalar bi ısınsa erzurum'a gezmeye gidicem biraz da maddi yönden sıkıntı içerisindeyim birde jant şeridim attı deli olucam :D Beyaz kaliteli almam lazım

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    5. viteste stabil hangi devirde kullaniyorsunuz ? Kirmiziya girmeden 9000 surekli gitsek zarari olur mu ki acep ? sanirim 100 -110 a tekabul ediyo .

Motosikleti
    Honda CB650F
    şahsen ben jant şeridini sevmiyorum temizlerken jantlarıda iyice mazotla siliyorum sıfır alınmış gibi renk değişiveriyor jantın.Maddi yönden sıkıntılar şuan bendede var öğrenciyiz malum bi yere kadar

Bi sıkıntı olmaz gibi ama yine de tecrübeli kişiler cevap vermeli .

Mazotla da sileyim bir de motosikleti yıkadıktan sonra illa zinciri yağlamalı mıyız?

Motosikleti
    5. viteste stabil hangi devirde kullaniyorsunuz ? Kirmiziya girmeden 9000 surekli gitsek zarari olur mu ki acep ? sanirim 100 -110 a tekabul ediyo .
    Ön dişlim 16
    5. Vites 7000 devir'de hızım 100 km/h oluyor, genelde stabil kullandığım devir budur.

Düzenli bakım ve yağ değişimi yapılır ise redline'ye girmeden kullanılan her devirde problem yaşanmaz ister 8000 olsun ister 9000.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mazotla da sileyim bir de motosikleti yıkadıktan sonra illa zinciri yağlamalı mıyız?
    Hayır yağlamanıza gerek yok 300 kilometre'de bir yağlasanız yeterli sadece yıkarken suyu fazla zincir tarafına tutgmamaya özen gösterin.
    Jant şeridi mevzuna gelince ' KEİTİ ' marka jant şeridi alırsanız o şeridi Allah'tan başka kimse kolay kolay sökemez
    Ürüne örnek ilan: http://www.feyizoglu.com/Jant-seridi_44785.html#0
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Ön dişlim 16
    5. Vites 7000 devir'de hızım 100 km/h oluyor, genelde stabil kullandığım devir budur.

Düzenli bakım ve yağ değişimi yapılır ise redline'ye girmeden kullanılan her devirde problem yaşanmaz ister 8000 olsun ister 9000.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Hayır yağlamanıza gerek yok 300 kilometre'de bir yağlasanız yeterli sadece yıkarken suyu fazla zincir tarafına tutgmamaya özen gösterin.
    Jant şeridi mevzuna gelince ' KEİTİ ' marka jant şeridi alırsanız o şeridi Allah'tan başka kimse kolay kolay sökemez
    Ürüne örnek ilan: http://www.feyizoglu.com/Jant-seridi_44785.html#0
    Teşekkür edderim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zinciri mazotla temizledikten sonra kullanmış olduğunuz eski yağ ilede zinciri yağlayabilirsiniz, yıkadıktan sonra yağlamanızda fayda var.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Ebay'dan arka stop için F1 çakar modülü satın alıyorum, frene bastığımda arka stop hızlı hızlı yanıp sönecek bu hem görünürlüğü arttıracak hemde dikkat çekici olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Şu buji piposu bu günlerde çok gözüme takılmaya başladı çok ucuz ve dandik gözüküyor.
    50 metreden belli ucuz krom olduğu ve en kötüsü birleşim yeride gözüküyor, bujim zaten NGK birde NGK buji piposu alıp takayım diyorum.

Bu arada nasipse cuma günü 2000 bakımına gidiyorum ve takip eden haftada günü birlik İzmir'e gidip geleceğim.
    almpoz bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)