Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Benim mr da kuru havada lastikten memnunum da az bi iskaklikta dansöze dönüyor resmen. Tirsarak indigim ıslak zeminde bir scooterin uçarak gittiğini gördüm lastikten soğudum resmen. Sert alaşımlı heralde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Islak anladığın anda gazı kesiyorsun. Dik pozisyona getirmen lazım motoru.

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Gazı kesince oluşan motor freni de kaydırıyor. Onu bile yumuşak yapmak lazım.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı mekan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardesım lastık konusunda bende deneyımsızım.kuru zemınde her lastık az cok bı performans saglıyor lakın altımızdakı lastıklar ıslak zemıne gelmıyor.herkesın dılınde pırellı metzeler gıbı markalar var...demekkı kalıtelı ve ragbet cok.benım fazla param yok.oyuzden cıkma ama henuz kendını kaybetmemiş lastık bakıyorum ve arkayı 18 yaptıktan sonra motorun surus keyfı dahada arttı...
    Aynen ya genelde pirelli öneriyor çoğu. Zerre hamur yok orjinalinde bildiğin naylondan yapmışlar.

Motosikleti
    Mondial 150 Mr
    michelin city grip yumuşak ve bizim motorlarda konforu artırdığı söyleniyor.mr nin orjinal lastiği 15.000 km gider çünkü taş gibi sert ve dişleri çok kalın asfaltta çok zıplıyor.ben 7500 yaptım hala yarıya bile gelmedi lastikler

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    Ah lastik ah.. Yav mondi bu motoru çoğu emsaline göre çok çok sağlam yapmış ama demişki lastik koymayın buna.. Arka lastik kalın güzel ve o ebatta daha iyi bir lastik arıyorum bilen varmı?

Motosikleti
    Mondial 150 Mr
    Alıntı Vulture24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah lastik ah.. Yav mondi bu motoru çoğu emsaline göre çok çok sağlam yapmış ama demişki lastik koymayın buna.. Arka lastik kalın güzel ve o ebatta daha iyi bir lastik arıyorum bilen varmı?
    130/80/16 olur mu? olursa michelin de o ebat var.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Bugün bi performans egzoz taktım arkadaşlar wiwi marka diye. Yalnız motorun çekişi biraz düştü gibi önceki egzozdaki susturucuyu sökmüstüm acaba ondan dolayımı iyi çekiyordu. Motor bide istop etmeye başladı. Mekan67 kardeşim dediğin sahin motorda yaptım bunlari demek onlarda esnaf değillermiş. Bakalım yarin gidip söyleyecem artik olmadi eskisini takariz.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bi performans egzoz taktım arkadaşlar wiwi marka diye. Yalnız motorun çekişi biraz düştü gibi önceki egzozdaki susturucuyu sökmüstüm acaba ondan dolayımı iyi çekiyordu. Motor bide istop etmeye başladı. Mekan67 kardeşim dediğin sahin motorda yaptım bunlari demek onlarda esnaf değillermiş. Bakalım yarin gidip söyleyecem artik olmadi eskisini takariz.
    kardesım ben kıng marka egsoz taktırdım ve cok cok memnunum.sendekının aksıne orjınal egsozda ısıklarda stop eden motor hıc stop etmıyor.bence hava ayarına bır baktır.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Bütün bakımlarını yeni yaptırmış tım zaten. Motorda sıkıntı yoktu. Belkide cok evham ediyorumdur Bi susturucuyu söküp öyle deneyecem yoksa eski usül devam .

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    Alıntı lucky_664 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130/80/16 olur mu? olursa michelin de o ebat var.
    Büyük ihtimalle bundan alıp takacam.. Orjinal lastiği çok kötü.

Cümleten Merhaba Öneri-Uyarı-Tavsiye Yardımı

Cümleten merhaba allah nasip ederse bende 150MR ailesine katılcam yakın vakitte. siz öneri tavsiye dikkat etmem gerekenler neler öğrenmek istiyorum. Bu benim daha ilk motorum olacaka haliyle bir hayli acemiyim motor konusunda. Bunu da göz önünde bulundurarak ne gibi öeneri,tavsiye yada dikkat etmem gerekenler neler bunlar hakkında bilgi verebilirmisiniz ???

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı ventura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten merhaba allah nasip ederse bende 150MR ailesine katılcam yakın vakitte. siz öneri tavsiye dikkat etmem gerekenler neler öğrenmek istiyorum. Bu benim daha ilk motorum olacaka haliyle bir hayli acemiyim motor konusunda. Bunu da göz önünde bulundurarak ne gibi öeneri,tavsiye yada dikkat etmem gerekenler neler bunlar hakkında bilgi verebilirmisiniz ???
    sıfır alacaksan gözünü bile kırpma.al hemen.ıkıncı el alacaksan mumkunse 10000i geçmiş olmasın.bi bilenle git motorun basına.ve sursun motoru.kompresore bakın kumandalara bakın altust edın motoru.eller serbest yapıp saga sola cekme varmı ona dıkkat edın...vs vs vs

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar selamlar.

siteye uğramayalı uzun zaman oldu. yaklaşık 1,5 senelik bir aradan sonra yeniden bir motor sahibi olacağım bir aksilik olmazsa haziran ayında. bütçem biraz kısıtlı, yine de bir scooter yerine güvenebileceğim bir vitesli motosiklet arıyordum. vulture aylardır ilgimi çekiyordu aslında. sonundaysa bu iş için ayırdığım bütçeyle bana en uygun motosikletin bu olduğuna karar vermiş durumdayım. bu doğrultuda tecrübeli kullanıcılara sormak istediğim birkaç sorum olacaktır.

gözümden kaçtıysa affola ama geçmiş sayfalarda da göremedim. bu motorla aranızda uzun yola çıkanlar var mıdır?
    niyetim standart bir ev-iş arası vasıta olarak kullanmaktan biraz daha ötede, belki haftasonları atlayıp istanbul çevresindeki muhtelif köşelere 250-300 km falan (belki biraz daha fazlası) yolculuklar yapmak. tabi konunun değişkeni çoktur ancak mümkün mertebe iyi bakılmış -5000 km de bir mr alıp, lastikleri upgrade ettikten sonra böyle bir yola çıkmak için motorun yeni kullanıcısı tarafından bilinmesi gereken kronik sorunları var mıdır?

sıklıkla artçılı gezilere çıkıyorum. mr selesi her ne kadar gözüme biraz ufak (ya da kısa) gözükse de sanıyorum bundan daha uygun bir motor bulamayacağım.

şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı Yin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar.

siteye uğramayalı uzun zaman oldu. yaklaşık 1,5 senelik bir aradan sonra yeniden bir motor sahibi olacağım bir aksilik olmazsa haziran ayında. bütçem biraz kısıtlı, yine de bir scooter yerine güvenebileceğim bir vitesli motosiklet arıyordum. vulture aylardır ilgimi çekiyordu aslında. sonundaysa bu iş için ayırdığım bütçeyle bana en uygun motosikletin bu olduğuna karar vermiş durumdayım. bu doğrultuda tecrübeli kullanıcılara sormak istediğim birkaç sorum olacaktır.

gözümden kaçtıysa affola ama geçmiş sayfalarda da göremedim. bu motorla aranızda uzun yola çıkanlar var mıdır?
    niyetim standart bir ev-iş arası vasıta olarak kullanmaktan biraz daha ötede, belki haftasonları atlayıp istanbul çevresindeki muhtelif köşelere 250-300 km falan (belki biraz daha fazlası) yolculuklar yapmak. tabi konunun değişkeni çoktur ancak mümkün mertebe iyi bakılmış -5000 km de bir mr alıp, lastikleri upgrade ettikten sonra böyle bir yola çıkmak için motorun yeni kullanıcısı tarafından bilinmesi gereken kronik sorunları var mıdır?

sıklıkla artçılı gezilere çıkıyorum. mr selesi her ne kadar gözüme biraz ufak (ya da kısa) gözükse de sanıyorum bundan daha uygun bir motor bulamayacağım.

şimdiden teşekkürler.
    zonguldak-kocaeli(gölcük) arası gıttım geldım.no problem
    Yin bunu beğendi.

LASTİKLERİN HAVA BASINCINI KAÇ OLMASI GEREKİR BİDE BENİM MOTORUN LASTİKLERİ ÇOK İNİYOR SİBOPLARI DEĞİŞTİRSEM YETERLİ OLUR MU ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

nisanci93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture

bu motor bence böyle olmalı. Tasarım bana aittir.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı nisanci93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i59.tinypic.com/296g6z9.jpg

bu motor bence böyle olmalı. Tasarım bana aittir.
    Süper ötesi.

Motosikleti
    Cup, comutter , chooper , Honda Transalp 650
    Merhaba 150 Vulture kullanıcıları. 1 senedir 150 Mr vulture yi araştırıyordum. Trafkte giderkende soru sorduğum insanlarda olmuştur. Ancak bir tanesinden bile olumsuz yorum almadım. Görünüşü hırçın ve seri olan ve yakıtı rahatsız etmeyen bu makina çok hoşuma gidiyordu. Vasıta almam şart olunca aklımda olan bu makinayı araştırmaya başladım ve 20.000 km de 2011 Model 150 Mr Vulture yi servisine gösterip makinasında sıkıntısı olmadığını duydum. Bende kullandım makina hoşuma gitti. Kullandıktan sonra ona minik harley lakabını taktım. Kaporasını verdim. Cuma günü satışını alıcam heyecanla bekliyorum. Deneyimlerimi paylaşıcam. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    nisanci93 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial
    hayırlısı olsun bende 2013un martında sıfır almıstım 2900e suan 3200 cıvarlarında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)