Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motora hangi tür yağ koyuyorsunuz?
    kitapçıkta yazan yarı sentetik 10w40 yağ. ben motul 5100 10w40 kullanıyorum. geçenlerde indirime girmişti. castrol'un kide güzel. mondial servislerinde orjinal yağ diye konulan petrol ofisinin yağıdır.
    mondial 150 mr vulture / 2014

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı otobeygir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçıkta yazan yarı sentetik 10w40 yağ. ben motul 5100 10w40 kullanıyorum. geçenlerde indirime girmişti. castrol'un kide güzel. mondial servislerinde orjinal yağ diye konulan petrol ofisinin yağıdır.
    cevabın için sağol hocam. peki tam 1 litre mi alıyor?
    Eğleniyor muyuz?

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Selamun Aleyküm vulture ailesi, motorum 3900 kmye geldi, 4000 bakımını cuma günü sabah kısmet olursa iyi bir bakım çekeceğim,
    Yapmayı düşündüklerim

-Yağ değişimi
    -Debriyaj Balatası(Acemi olduğum için baya yarım debriyaj yaptım, sezonun ortasında debriyajın sıyırmasını istemiyorum)
    -Fren Balataları
    -Plakalık Ledi(1000 küsür km önce patladı)
    -Buji

Şimdi şu sorum olacak, motorun birinci vitesinden oldukça rahatsızım, çok kısa vites aralığı var. Dişliyi büyütme yada küçültme nasıl sonuçlara yol açar? Amacım apaçilik değil tam tersi bağırtmadan sakin ve daha konforlu bir sürüş. Çünkü birinci viteste şöyle azıcık gidebilmek için 6 bin 7 devir görmek hoşuma gitmiyor. Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabın için sağol hocam. peki tam 1 litre mi alıyor?
    evet 1 lt alıyormuş. bu arada ilk 500 bakımı servisler kaç para alıyor bilen arkadaşlar var mı?
    mondial 150 mr vulture / 2014

Motosikleti
    150 Mr Vulture(15000 km), Mondial MCT 250

ilker_41 bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    evet 1 lt alıyormuş. bu arada ilk 500 bakımı servisler kaç para alıyor bilen arkadaşlar var mı?
    40 veya 50tl olması lazım sanırsam.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Motor park halindeyken (oynamışlar sanırım) devrilmiş. Deponun sol ön köşesinde ezik ve boya kalkması oluşmuş. Düzeltmeye yanaşmıyorlar haliyle. Macun çeker boyarız diyorlar. 100 tl masrafı olur diyorlar. Macun bildiğimiz gibi bir süre sonra çatlar patlar falan. Kendi deposu ise bayide 200tl. Bunu daha uygun alabileceğimiz bir site falan yok mu?

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor park halindeyken (oynamışlar sanırım) devrilmiş. Deponun sol ön köşesinde ezik ve boya kalkması oluşmuş. Düzeltmeye yanaşmıyorlar haliyle. Macun çeker boyarız diyorlar. 100 tl masrafı olur diyorlar. Macun bildiğimiz gibi bir süre sonra çatlar patlar falan. Kendi deposu ise bayide 200tl. Bunu daha uygun alabileceğimiz bir site falan yok mu?
    Geçmiş olsun. Kalyoncu Motor da 179 tl fakat internetten alsan taktırdığın yerde işçilik alcam yine aynı hesaba gelir.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Takma işini kendim yaparım, onda sıkıntı yok. Zaten bayinin verdiği fiyata işçilik dahil değil. Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 veya 50tl olması lazım sanırsam.
    İlk 500 bakımına yetkili servise götürdüm. Yağ olarak Motul 10w40 vardı elimde. Bunu koydurdum. Yalnız ustam bu motor için bu yağ çok kaliteli dedi gerek yok bu kadarına dedi. Bu arada yağ benden olunca toplam 10 tl aldı. Bence bedava. 50 tl alan diğer servislere duyrulur.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Tuning" diye geçen araba,motor modifiyesi yapan esnaflar var.Ben de yaptıracağım için şöyle bir önerim olabilir.Eziği düzelttikten sonra depoya karbon fiber kaplama yaptırabilirsin.50-60 tl ye yapan yerler var bu işlemi.Görüntü de şahane olur.

Birde bence koruma demir taktır ( tabii yoksa ).Düşmelerde korur en azından.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    İlk 500 bakımına yetkili servise götürdüm. Yağ olarak Motul 10w40 vardı elimde. Bunu koydurdum. Yalnız ustam bu motor için bu yağ çok kaliteli dedi gerek yok bu kadarına dedi. Bu arada yağ benden olunca toplam 10 tl aldı. Bence bedava. 50 tl alan diğer servislere duyrulur.
    kendi yağını koyarlarsa 40 veya 50tl, siz kendiniz yağı götürdüğünüz için sizden işçilik olarak 10tl almış.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

damage92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 150 mr
    merhabalar ben yeni bir mondial vulture 150 mr aldım forumda çok aradım ama bu konuda tam bir uzlaşıya erişildiğini göremedim. Lastikleri değiştirmek istiyorum 10 bin kmde orijinal lastikleri daha önce değişmedi. Michelin almak istiyorum fakat orijinal ebatlarında bulamadım. Michelin, Metzeller ve ya benzer kalitede ebatlarıyla birlikte önerdiğiniz lastikler var mı?

arkadaşlar bu motora tel jant takmak mümkün müdür?

damage92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 150 mr
    ön Michelin 2.75-18 Pilot Street, arka Michelin City Grip 120/80-16 lastiklerini alacağım. ikisi 300 tl mal oluyor.Taktırma parası 30 tl.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Çoktandır aklımdaydı, bu gün gittim, ön dişliyi 16 yaptım. 6 bin devirle giderken 80 km hız yapıyo 5. viteste. Yani motor cidden rahatladı. Maksimum sürati artmadı. Zaten amacım o değildi. Yokuşlarda üzer diyenler vardı, baya denedim, hala 5. vitesle çıkıyor eskiden 5. viteste çıktığım yokuşları. Vites araları biraz uzadı. Yakıtı fark ettirecektir diye tahmin ediyorum. Neticede eskiden 7300 devirle yaptığım sürati şimdi 6000 devirle yapabiliyorum. Tavsiye ederim.

fatih41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    merhaba arkadaşlar bir yılı aşkındır, Mondial MR VULTURE 150 kullanıcıyım. kendi edindiğim deneyimleri aktarmak isterim.
    avantajları:

Yakıt Sarfiyatı 100 km ortalama 2,5 lt - 3,5 lt
    1-diğer 150 cc motorları kullanmadım ama kullanan arkadaşların arasında en SERİ MONDİAL MR VULTURE diyorlar, benim izlenimimde SERİ olduğu yönünde.
    2-AYDINLATMAYI Yeterli buluyorum.
    3-Çin menşeli motor olmasına rağmen SORUNSUZ diyebilirim. 6100 km de aldığım motorum şuan 14800 km; 8700 km lik seyahatlerim boyunca bir kez beni yolda bırakmadı.
    4-Şayet benim gibi sakin düşük km lerde seyahati seviyorsanız Kısa mesafelerde KEYİFLİ bir sürüşü var.

DEZAVANTAJLARI

1- Yüksek devirlerde vibrasyon artmakta 80 km geçen hızlarda motor sizi rahatsız etmekte,
    2- parça kalitesi çin standartlarında, ne çok iyi ne çok kötü japon kullanmadım kıyaslama yapamıyorum. lakin dikkat edilmesi gereken ön maşa kiliti ve bunun benzeri ekipmanlar hareket halinde motordan düşebiliyor.
    3- sele kısa ıkı kişi binmek rahatsızlık veriyor, hele çanta varsa neredeyse imkansız, ayrıca sele çok rahatsız hele uzun yolda üç saat aralıksız binmişliğim vardır, motor sizi perişan edebilir. uzun mesafeli yollar ancak bol duraklamalı gidilebilir.
    4- motor çok ısındın mı, vites kavraması değişmekte aniden kavramakta.
    5- frenler özellikle arka fren güven vermemekte.

Sonuç itibari fiyatına göre iyi bir motor ayağınızı yerden keser, performansı yakıtı sizi üzmez, uzun yollar harici, artçınız da yoksa tavsiye ederim.
    jrbatu ve 42konya bunu beğendiler.

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2012 model 14bin km'de bir vulture buldum, motor temiz duruyor yarın arkadaşımla bakmaya gitmeye niyetliyiz, ne dersiniz vulture kullanıcıları, kilometresi çok mudur? yoksa temizse kilometresine bakma mı dersiniz?

bi yardımcı olursanız sevinirim.

fatih41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    benim motorom 15000 yaklaştı hala ilk gün ki gibi sağlıklı saat gibi motoru. biraz kullanıcıya bağlı düzenli bakımları yapılıyor, yağ değişimi zamanında yapılıyor ve motor sıkıştırmadan kullanılıyorsa, bir sorun olacağını düşünmüyorum.

HOHORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MR VULTURE
    Geçen perşembe 3700 e sıfır aldım 50 lirayada nikel koruma demiri taktırdım.. Dosyalar hazır sigortayı ergo dan 198 tl ye yaptırdım. hafta sonuna denk geldim. trafik plaka pazartesiye kaldı. şimdilik ara sokaklarda takılıyorum . Arkadaşlar yeni bişey farkettim alırken görememiştim. benzin deposu direksiyonun geçtiği yerden biraz sağa doğru kayık. geri götüreyim mi bayiye? yoksa normal mi? tam ortalı değil yani. 2.3 cm sağa kayık :( birde bana siperlik önerir misiniz arkadaşlar.. siperlik ne taktırayım. birazda rüzgarı kessin uzun olsun. siyah renk uzun motorun tipini bozmucak hemde işlevsel olcak şekilde.. bilgisi olan lütfen cevaplasın arkkadaşlar. kask olarakta bu fiyat aralağında bunu beğendim hem motorlada uyumlu. bilmediğim çok kötü bi yanı var mı acaba bu kaskın? yoksa iş görür mü ? http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8649510/detay/ VENOM VF-301 FULL FACE SATA ŞEFFAF VİZÖRLÜ SİYAH KASK Güvenlik
    -ECER22-05 Güvenlik sertifikalı
    -E9 Onay Belgeli
    -Quick-Lock çene kilit sistemi" Güvenlik
    -ECER22-05 Güvenlik sertifikalı
    -E9 Onay Belgeli
    -Quick-Lock çene kilit sistemi unlarda varmış... izmir balçovadayım yakınlarda olan varsa tanışmak isterim. bir motosiklet gezi gurubu kurabilirz mesela...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)