Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150MR Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum.

Arkadaş lar yeni bi mr kullanıcı si.olarak bişey sormak istiyor um. Motor larin soğuk havada zor çalıştığı nı biliyorum önce kullandığı m motor lardanda tecrübem var. Ama MR da biraz aşırı fazla oluyor bunun nedeni nedir. Forumu bastan.okudum atesleme bobinin değişmesi lazim demis bi arkadaşım baska bi çözüm getiren varmi bu işe . Çalıştırır ken jikleyi kaldiriyorum ve durdugumda devamli gaz vermesem istop ediyor. BaZen de ışıklarda istop edince baya zorluk çekiyor um trafik alt ust oluyor. Motor u 3000 deyken aldim su an 7000 de sanırım ilk sahibi subap ayari yapmamış motor a . Bunu yapmak gerekirmi. Bide 15 40 castrol yağ kullanıyor um. Forumdaki arkadaş lar genelde 10 40 tercih etmiş. Bunun zararı olurmu . Vites geçişleri de çok sert motor sicakken de ayni sekil. Bunun sebebi nedir . Teşekkür ler şimdiden.
    s.a eğer motosikletle ışıklarda durduğunda hemen stop ediyorsa ve stop ettikten sonra zor çalışıyorsa kesinlikle subab ayarlarıdır 7000 km de 100%100 subab ayarı ve tabiki karburatör temizlenmeside gerekebilir ateşleme ile alakalı sorun yoktıur maksimum çok zorlarsan 100 km hızıda geçmiyordur çünkü subab ayaraı bozuk olduğu için.
    42konya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı M-S-T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a eğer motosikletle ışıklarda durduğunda hemen stop ediyorsa ve stop ettikten sonra zor çalışıyorsa kesinlikle subab ayarlarıdır 7000 km de 100%100 subab ayarı ve tabiki karburatör temizlenmeside gerekebilir ateşleme ile alakalı sorun yoktıur maksimum çok zorlarsan 100 km hızıda geçmiyordur çünkü subab ayaraı bozuk olduğu için.
    Sağol asin kardeşim bende aynen dediğin gibi yaptım motor inanılmaz atik oldu. Artık çalıştır irken bile tek marş ta gaz vermeden sıcak soguk farketmeden tık diye alıyor. Yapmayan arkadaşla ra tavsiyemdir mutlaka yaptirsinlar bu ayarı.
    42konya bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    kardeşim king diye bir egsoz var.ben taktırdım altın sarısı.sesi çok güzel...sahibinden de değişik modeller var.

Motosikleti
    Vulture Mr150
    Alıntı emrah123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motordan tak tak ses geliyor vitesdeyken veya vites değistirdikten sonra yapıyor bu neden ola bilir arkadaşlar yardımcı olursaniz cok sevinirim
    Zincir gevşek olabilir. Aşağı yukarı sallaninca vuruyor demire. Aynı ses özellikle yüksek viteste vardı bende. Zinciri gerince ses mes kalmadı. Kitapçığında yazana göre zincir yukarı aşağı bir iki cmden fazla oynamamalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi nazik kullanımda ne yakıyor bilgi verirmisiniz ?
    Geliştirdiğim kendi yöntemimle km'de 35 ml yaktiriyorum. Her gün 250 metre daha yüksek rakıma gidip geliyorum. Yolun yarısı dik bayırlarla dolu ve en önemlisi ben 132 kg'yim :-) Yani 17 kuruş civarı yakiyorum. Uzun yolda 17/1,5=12 kuruş civarı olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı AGunak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale merkezde akü ve karbüratörü kapatan kapakları çalan arkadaşa selam olsun! la kaç paralık şey, ne adamlar var neye tenezzül etmiş ya. kızdım ve güldüm. Motor sahibi biri neden başkasının motorundan parça çalar ki?
    Soru: düz kontak falan için uğraşmış olabilir mi? bu şekilde çalıştırabilir mi motoru? Direksiyon kilitliydi çünkü, götürememiş olabilir.
    Anahtarda Çip motorda da okuyucu olmadığına göre. :-)

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı mekan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim king diye bir egsoz var.ben taktırdım altın sarısı.sesi çok güzel...sahibinden de değişik modeller var.
    Kardeşim bende egzoz u değişmeyi düşünüyorum bu dediğin egzoz kac para .internet ten delta force diye bi marka buldum 90 lira bişey. Resmi filan varsa bi koyabilir misin.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    ben sanayıde egsozcudan buldum.ılk önce sesını denedık dedım tamam hemen takkk.. :D 130 cektı.dedım ben askerım.bı guzellık yapacaksın dedım saolsun kıramadı beni :D 100e taktırdım.profılımde var bı tane resim bak istersen.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Güzel motor kardeşim yakışmış ayrıca egzoz. Buralarda fiyatı acaip yukarı çekiyor lar. Bende artık para kaptırma taraftarı değilim bu aç lara. Birazda piyasa araştırma masi yapacam.

Bişey daha sorayım arkadaki topcase ye doğru sabitleyen bi demir gördüm. Herhalde sallanmamasi icin yaptın. Bendede bu sıkıntı var giderken cok sallanıyor nereden yaptırdın onu teşekkür ettim.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    ben malatyadaydım 1ay once kadar.askerdeydım altay kıslasında.şahin motor var bılırsın orada guzel ve uygun egsozlar gordum ben.adamla baya muhabbette etmıstık.demırlere gelınce eskı bır yataktan cıkma parca cemırler bunlar. :D kaynakla sınyale gelen kısmısını erıttık çekiçle yamulttum gayette saglam oldu.koy çimentoyu uzerıne :D

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Oylemi kardeşim daha önce tanissaydik keşke. Malatya güzel yerdir gerçi askerlik yaptığı yerleri kimse sevmez ama Malatyalı olarak sahin motoru bilmiyorum desem gülme bana yarın bi gidip bakayım

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    ANA YOL UZERINDE.merkezdekı kayısıdan koy garajına gıderken sag tarafta.orada bı kaç motorcu var :D

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Malatya li olmuşsun da haberin yok kardeşim :D EyvAllah.
    mekan67 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Malatya li olmuşsun da haberin yok kardeşim :D EyvAllah.
    YASADIGIM YERI ÇABUK ÇÖZERİM

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Selamunaleykum.

Arkadaş lar yeni bi mr kullanıcı si.olarak bişey sormak istiyor um. Motor larin soğuk havada zor çalıştığı nı biliyorum önce kullandığı m motor lardanda tecrübem var. Ama MR da biraz aşırı fazla oluyor bunun nedeni nedir. Forumu bastan.okudum atesleme bobinin değişmesi lazim demis bi arkadaşım baska bi çözüm getiren varmi bu işe . Çalıştırır ken jikleyi kaldiriyorum ve durdugumda devamli gaz vermesem istop ediyor. BaZen de ışıklarda istop edince baya zorluk çekiyor um trafik alt ust oluyor. Motor u 3000 deyken aldim su an 7000 de sanırım ilk sahibi subap ayari yapmamış motor a . Bunu yapmak gerekirmi. Bide 15 40 castrol yağ kullanıyor um. Forumdaki arkadaş lar genelde 10 40 tercih etmiş. Bunun zararı olurmu . Vites geçişleri de çok sert motor sicakken de ayni sekil. Bunun sebebi nedir . Teşekkür ler şimdiden.
    KARDESIM BEN MOTORUMU 690KMDE ALDIM IKINCI EL.ÇPOK SUKUR RABBIME HIC SORUNSUZ BINIYORUM.UZUN ZAMANDIR DA CASTROL MAGNATEK 10 40 YAG KULLANIYORUM.BAZEN 15 DIŞLI BAZEN 16 DİŞLİ TAKIYORUM KEYFIME GORE.SIRADA ARKA JANTI DEGISIP 18 JANT TAKMA PLANIM VAR.ARKADASIN 125 MCNIN LASTIGINI TAKACAM DENEME AMAÇLI.VİTESLERE GELINCE,KEMIK VITES VAR BU MAKINADA.DIGER MODELLERI UNUT KIZ GIBI DEGILIM BEN ERKEKSI OL BIRAZ DERCESINE :D

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Motor dan memnunum ya çok şükür. Su an sıkıntısız saat gibi çalışıyor. Bu kadar performansı beklemiyor dum helede bir tvs apache tutkunu olup MR yle toz yutturuncaya kadar daha bi hayranım motoruma Su disli degisme isi o kadar pratikmi oluyor kardesim nasil yapiyorsun bu isi.Benimde aklımda yapacak cok şey varda bu konuda cahilim senin sonuclari bekliyorum kardeşim merakla.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    havalar acsın hele bir.vıtes kolunun orada kapak var o kapagı cıkarıp dişliyi rahat gorebılıyorsun.arka lastiği gevsetmelısın yoksa işlemi yapamazsın.bakalım fırsat buldukca degısıklık yapıcam motoruma.mesela ön amortısıru bıraz alçaltıp daha düşük bir gidon takıp deneme yapacam.arkayada 18 jantı koydumu değme keyfıne.zaten apachıymış cbf150ymiş yanıma yaklaşamiyorlar....onlar bizin alt kategorıde kalıyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

dün akşam itibariyle motoruma 125 mc nın arka lastıgını taktım.tabı benım arka jantıda 125 mc ye taktık.16 jant lastık mc ye cok yakıstı.ince 18 jantta benım motorda cok sırıttı.ama motor yukseldı ve hızı kısmen arttı.uzun yokda daha net anlasılır sonuç.18 jant arka dişli 38 ön 16. 100kiloyum.daha hafıf kullanıcı ıle daha hızlı gıder emınım...

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Arka lastik baya iyi değiştirmeye gerek görmüyor um ben güvenlik açısından, ama su disli işini mutlaka yapmayı düşünüyorum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mekan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YASADIGIM YERI ÇABUK ÇÖZERİM

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

KARDESIM BEN MOTORUMU 690KMDE ALDIM IKINCI EL.ÇPOK SUKUR RABBIME HIC SORUNSUZ BINIYORUM.UZUN ZAMANDIR DA CASTROL MAGNATEK 10 40 YAG KULLANIYORUM.BAZEN 15 DIŞLI BAZEN 16 DİŞLİ TAKIYORUM KEYFIME GORE.SIRADA ARKA JANTI DEGISIP 18 JANT TAKMA PLANIM VAR.ARKADASIN 125 MCNIN LASTIGINI TAKACAM DENEME AMAÇLI.VİTESLERE GELINCE,KEMIK VITES VAR BU MAKINADA.DIGER MODELLERI UNUT KIZ GIBI DEGILIM BEN ERKEKSI OL BIRAZ DERCESINE :D
    Vitesler kemikli ise başka bir sorun yok sie yağdandır Castrol sağolsun Motulu dene

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesler kemikli ise başka bir sorun yok sie yağdandır Castrol sağolsun Motulu dene
    gonyalı gardasım motul bizim buralarda bulunmaz.mobıl var ama pahalıya gelıyor.ben 4lt magnatek aldım sanayıden.şıkır şıkır kullanıyorum.bı kez yıne castrol20 40 yag koydum motor sankı zorlanıyordu...o yuzden magnatek 10 40 kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Arka lastik baya iyi değiştirmeye gerek görmüyor um ben güvenlik açısından, ama su disli işini mutlaka yapmayı düşünüyorum.
    motor yukseldi.1.82 boy var suan tam denk gelıyor.bıde 110 yada 120 bılastık koydumu daha ıyı olur.varmı elınce cıkma olan :D

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    nerde bu mr'ciler...kimse ugramıyor buraya

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Aynenya nedense baya pasif bu başlık. Bende cok ugrastim biraz hareketlilik gelsin ama nafile. Sezon da açıldı havalar da ısındı daha ne bekliyor sunuz Be kardeşim. :D Bari ben bi soru sorayım mekan 67 . Lastik olarak ne önerirsin. Mondialin kronik hastalığı zaten sıfır motorlarının bütün lastikleri berbat durumda. Tavsiyen nedir

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    valla kardesım lastık konusunda bende deneyımsızım.kuru zemınde her lastık az cok bı performans saglıyor lakın altımızdakı lastıklar ıslak zemıne gelmıyor.herkesın dılınde pırellı metzeler gıbı markalar var...demekkı kalıtelı ve ragbet cok.benım fazla param yok.oyuzden cıkma ama henuz kendını kaybetmemiş lastık bakıyorum ve arkayı 18 yaptıktan sonra motorun surus keyfı dahada arttı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)