Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda motoru 40000 de bitiryor cbr 125 te dahil mondialde 40000 i gecen şimdilik sayılıdır peşin karar vermemek gerekli ama iki motorda aynı km de motor yapıyor diye hesap edersek ücret olarak honda fark atar ve yine izmir için konuşayım honda parçası sadece yetkili serviste var bütün parçacılar çin mnotoru parçası getirmiş ybr harici parça bulmanız zorlaşıyor
    bu 40bin de bitiyor demiyelim istanbul beylikdüzünde ovalı pidecisinde bi cbf 150 var 67bin km yan taraftaki dükkan bizim samimiyetimiz var motor daha açılmadı yani illa 40bin km niye
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf alınca, arkaya yağ bidonu bağlamayı unutma.
    Birincisi sen arkasında yağ bidonuyla gezen kaç kişi gördün?
    İkincisi ben senin askerlik arkadaşın değilim
    Üçüncüsü almak istediğim motor için senden görüş de istemedim.
    Yaşın kaç bilmiyorum ama bu tavır hoş değil.
    Bu güne kadar kimseye bu şekilde konuşmadım konuşulmasını da istemem.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi sen arkasında yağ bidonuyla gezen kaç kişi gördün?
    İkincisi ben senin askerlik arkadaşın değilim
    Üçüncüsü almak istediğim motor için senden görüş de istemedim.
    Yaşın kaç bilmiyorum ama bu tavır hoş değil.
    Bu güne kadar kimseye bu şekilde konuşmadım konuşulmasını da istemem.
    size böle diyor sonra biri gelip onun malını kötüleyince ortam geriliyor bi hoşgörü olucaksa karşılıklı
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 40bin de bitiyor demiyelim istanbul beylikdüzünde ovalı pidecisinde bi cbf 150 var 67bin km yan taraftaki dükkan bizim samimiyetimiz var motor daha açılmadı yani illa 40bin km niye
    bu km meselesi hergün 250 km ve üzeri yapanlar için geçerli olsa gerek çok sıkıştıranlar için yani ben cbf 150 nin motor ömrü bu kadar kısa olacağını hiç düşünmüyorum normal kullanıcı olan bi insan bu motorla en 60000 km sorunsuz gider bende mondial var ben çok bakarım böyle bakılan mondi bile çok rahat 50000 km görür sende benim motora hurda deme yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda motoru 40000 de bitiryor cbr 125 te dahil mondialde 40000 i gecen şimdilik sayılıdır peşin karar vermemek gerekli ama iki motorda aynı km de motor yapıyor diye hesap edersek ücret olarak honda fark atar ve yine izmir için konuşayım honda parçası sadece yetkili serviste var bütün parçacılar çin mnotoru parçası getirmiş ybr harici parça bulmanız zorlaşıyor
    Honda'yı bir kere yaptırma parasıyla muhtemelen MC'yi 3 kere yaptırabilirsin. Bu motosikletlerin de en büyük avantajı budur zaten.
    www.motorumla.net

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

Bir Gezi daha basariyla bitti..

Selam Arkadaslar, bugün yine haftalik gezilerimizden biri olan Canakkale sehitlikleri gezimizi tamamladik. düz hesap 350km yol yaptim. Coook keyifli bir yoldu. Gerek nüsratli virajlari.. gerekse sehitlikler tarafindaki yolun kaymak gibi olusu ve bol virajli olmasi motosiklet kullanimindan alinan zevki doruklara cikartti. Canakkalede büyük bir motosiklet bulusmasininda olmasindan dolayi cok sayida motosiklet vardi. Bu kadar cok Harley Davidson'u bir arada görmemistim.
    Yaptigim yakit ölcümünde bu sefer biraz daha tasarruflu gitmisim bu sefer 100kmde 3,8lt yakmisim .. Gecen hafta 3,89 yakmistim
    Yine rüzgarli bir hava vardi. Bol rampali ve bol virajliydi. 4adet cantalarim eksiksizdi. Hiz olarak yine temposu yüksekti. Daha büyük bir motor gereksinimi duymaya basladim MC kisa gezilerde iyi de uzun yola cikinca insan arada sirada yada en azindan düz yolu gördügünde bi kopmak istiyor. Sahsen ben bu eksikligi hissediyorum.
    Bu arada 4000kmyi az gectim. Ilk is gününde 4bin bakimina gidecegim. titresim vs. gibi konularda artik yorum bildirmeyecegim. Degisen bisey yok cünkü. Orjinal lastiklerin kuru asfalttaki performansindan gayet memnun kaldim. Bu yol benim icin tecrübe yolu oldu. iyi konsantre oldugum virajlarda hic gaz kesmeden motoru yatirarak viraj aldim. Lastiklerden yana bi sorun yasamadim.
    Sorusu olan varsa memnuniyetle cevaplarim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

Arkadaslar, bugünkü geziden bahsederken CBF konusunda girmek istemiyordum. Ama ben yazimi yazarken konu yine polemige elverisli hale gelmis. Her iki motorunda 40binde tükenecegine bende katilmiyorum. Tamamen kullanima bagli. Ama yag eksiltme konusunda hepimizim hem fikir olmasi lazim. Ister inanin ister inanmayin, bugüngü gezinin geri dönüs yolunda grubumuzdan bi CBF in yagini degistirmemiz gerekti. CBF daha 7bin km'de sahibi cok titiz. O kadar titizki biz motorlari buldugumuz bos yere park ederken,bu cbf in sahibi motorunu gölge bulup oraya park ediyor. Neyse. Sehitlikler dönüsünde bir restauranta girdik. Yemek yedik cay .vs icerken bu arkadas yagini kontrol etti. Kendi yorumuna göre en az 200ml eksik dedi. Bende abi CBF lerde kronik eksiltme var arada kontrol etmen gerekir dedim. YOk ya öyle sey mi olur motor daha 7binde dedi. Dedim abi motorun karakteri bu eksiltiyor dedim. Hatta inanmazsan diger CBF e de bak o da eksiktir dedim. Diger cbf 1500km önce yag degistirmis. Bakti onunkinde de 100ml kadar eksik oldugun söyledi. Ben tekrardan acikladim. Forumlardan okudum cbflerde bu oluyormus dedim. Ikna oldu. Neyse yolda durduk 1lt yag aldik. eksik yagi tamamlaktansa icinde yagi bosaltip 1lt yeni yag koyduk. Bugünkü durum buydu.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu km meselesi hergün 250 km ve üzeri yapanlar için geçerli olsa gerek çok sıkıştıranlar için yani ben cbf 150 nin motor ömrü bu kadar kısa olacağını hiç düşünmüyorum normal kullanıcı olan bi insan bu motorla en 60000 km sorunsuz gider bende mondial var ben çok bakarım böyle bakılan mondi bile çok rahat 50000 km görür sende benim motora hurda deme yani
    ben onu başka bi arkadaşa misal olarak sölemiştim kardeş sen üstüne alma aldıysanda af buyur ::
    ÖZÜR DİLERİM

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Motor Derili ''Herkezin malı kendine güzel. Ama biliyoruz ki kendi bindiği dalı kesmek istemeyenler olabiliyor. Seve seve bindiğini yüceltmeye mecburdur. Ona da Nuh dedirtir Peygamber dedirtemezsin

Ayrıca teknoloji ilerledikçe insanların istekleri de bu yönde değişiyor. Eski Jawa yada başka bir motor ile bugünü karşılaştırmak yanlış. O zamanın teknolojisine göre vibrasyonun ne olduğunu bilen yoktu. Şimdi biliyoruz ve istiyoruz. Acı olmadan tatlının tadını kimse bilemez değil mi ? İlk çıkan Murat 124 süper arabaydı herkeze, aylarca sıra beklenirdi alabilmek için, içinde paspasları bile yoktu. Şimdi de beğenin bakalım teknolojik olarak... ''

Hay ağzına sağlık,ne güzel açıklama yapmışsın.
    Yahu arkadaşlar,bu motorlar ilgimi çekiyor,dolayısı ile merak ediyorum.Sordum diye niye alınıyor veya kızıyorsunuz .Benim için kullanıcıların fikri çok önemlidir.Her kullanıcı farklı şeyler hissedip farklı şeyler söylüyor.Nen de onları harmanlayıp kararımı vereceğim,alınıp darılmaya veya kızıp terslemeye gerek yok.
    Saygı ve sağlıcakla .

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1KTCBf44m

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    arkadaşlar kimseyle alay etmiyoruz latifeyle karışık gerçekleri söylüyoruz.cbf yağ eksiltiyor,grenajı çabuk dökülüyor,yer düştünüzde koruma olsa dahi kafa grenajının depo bağlantılarında açılma oluyor.pistonu çapuk bitiyor,ama hakkını yemeyelim rahat konforlu motor.servis konusundada sıkıntı olmuyor.ekzantirikli sessiz titreşimsiz motoru var.o yüzdem kuryeler genelde cbf kullanıyor.ama şimdi çoğusu ybr ye dönmeye başlamış.

Motosikleti
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bi kurye arkadaşım vardı.çantada sürekli yağ taşıyordu. motor, motor değil yağdanlık sanki::
    tamam resul bey biz ozaman yağ taşırız siz dert etmeyin

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Atilla Abi,
    Şehitlerimizi ziyaret etmişsiniz, yüreğinize sağlık. İnşallah birgün bize de nasip olur.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla Abi,
    Şehitlerimizi ziyaret etmişsiniz, yüreğinize sağlık. İnşallah birgün bize de nasip olur.
    Herkesin muhakkak. Gezip görmesi gereken bir yer. Duygusallik ve milli duygular had safhada oluyor. Heleki motosikletle gezmenizi muhakkak tavsiye ederim. Yollar o kadar güzel ki. Bizim guruptan iki kisi suan orada cadir kurdular ve kamp yapiyorlar. Cok büyük bir organizasyon var. Bir sürü motosiklet vardi.

Alıntı Bozkurt74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için kullanıcıların fikri çok önemlidir.Her kullanıcı farklı şeyler hissedip farklı şeyler söylüyor.Ben de onları harmanlayıp kararımı vereceğim,alınıp darılmaya veya kızıp terslemeye gerek yok.
    Saygı ve sağlıcakla .
    İşte benim istediğim de bu! Yeni alacak adamlar tek tip övgü dolu mesajlarla karşılaşmasın. Farklı farklı görüşleri okusun, değerlendirsin ve en doğru seçimi yapsın. Bu sebeple MC'sini çok sevenler sevsin ve istediği yorumlarını yapsın, ama övgü içermeyen mesajlar görünce de çıldırmasın! Her mesaja cevap yazmak zorunda değilsiniz.
    www.motorumla.net

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Atilla bey tebrik ederim.Benim yıllardır gitmek isteyipte gidemediğim güzel yerler.
    Buram buram tarih,kahramanlık,şan ve şeref kokan o muhteşem beldeleri gezmişsiniz.
    Şehitlerimizin ruhları şadolsun.İnşallah o yüce insanlara layık torunlar oluruz.
    Gezi resimlerinizi bekliyoruz.

Motosikleti
    150 mc
    Atilla kardeşim, senin motoru ver biraz ehilleştireyim. bu gün 3 lt nin altına düşmüş bulunmaktayım. usanmasam arka çantayı da çıkarıp öyle sürecektim ama üşendim. herhalde o zaman 2.7 gibi bir yakıt yakma durumu olabilirdi
    hani hep ilk çıkan araçlardan sonra çıkan seriler sanki daha kötüymüş gibi algılanır ya( eski gasası gibi yoh gardaş, cıh! bundan tad alamadım...) ben Ekim de aldım, sen benden sonra aldın

Motosikleti
    Alıntı Bozkurt74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla bey tebrik ederim.Benim yıllardır gitmek isteyipte gidemediğim güzel yerler.
    Buram buram tarih,kahramanlık,şan ve şeref kokan o muhteşem beldeleri gezmişsiniz.
    Şehitlerimizin ruhları şadolsun.İnşallah o yüce insanlara layık torunlar oluruz.
    Gezi resimlerinizi bekliyoruz.
    Gezilerimizin resimleri facebook sayfamizda mevcuttur.

http://www.facebook.com/OnRoadRiders?ref=ts

katilirsaniz sayfamiza memnun oluruz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla kardeşim, senin motoru ver biraz ehilleştireyim. bu gün 3 lt nin altına düşmüş bulunmaktayım. usanmasam arka çantayı da çıkarıp öyle sürecektim ama üşendim. herhalde o zaman 2.7 gibi bir yakıt yakma durumu olabilirdi
    hani hep ilk çıkan araçlardan sonra çıkan seriler sanki daha kötüymüş gibi algılanır ya( eski gasası gibi yoh gardaş, cıh! bundan tad alamadım...) ben Ekim de aldım, sen benden sonra aldın
    Kardes, yakit konusunda ben özürlüyüm herhalde Ya ben cok agir geliyorum bu motora yada baska bisey. TAbii 4 cantaninda etkisi vardir. Ama asil sebep benim kullanis tarzimla alakali olsa gerek. Kamera siparis ettim bundan sonra seyahatlerimizi video kaydi altina alacagim. O zaman hep beraber izleyecegiz basimizdan nelerin gectigini

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben onu başka bi arkadaşa misal olarak sölemiştim kardeş sen üstüne alma aldıysanda af buyur ::
    ÖZÜR DİLERİM
    alper ben kırılmam sen hurda ya hurda diyorsun bende biliyorum hurda olduğunu istediğin kadar kötüle mondiyi hiç umrumda olmaz sonuçta herkes buraya kendi düşüncelerini yazar senin gibi düşünen veya senin gibi düşünmeyen herkese saygılıyım sonuçta bilgi tecrübe görüş bildirmeyeceksek burada ne işimiz var değil mi

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250

karşınızda...mondial black :)

γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun kardeş motorun yakıyor allah nazardan saklasın olur olmaz insanların gözü kalır böyle motorlarda sonra o motorun başına gelmeyen kalmaz nazar boncuğu tak biraz iri olsun

Fabrika fotoğraflarından kat kat güzel, güle güle kullan.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)