Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derbiyajı sıkılı iken stop etmesi iki ihtimali ön pilana çıkarıyor rölenti düşük olabilir yada sipoplarla alakalı olabilir
    suan motor 6500 de 3000 km de garantiden karbürator degisti 1000 km rahat ettim yine stop ediyor sübab lardan belki servis de sübap ayarı yapmıyor. Rölantiyi 2000 e kadar artrıyorum yine stop ediyor rölantiden değil.herhalde motor bira sınınca şişiyor uzun km yapan arkadaşlarda böyle bir sorun yaşayan varmı malum yaz geldi artık şehir dışı gezilere başlayacağım. yollarda başımı ağrıtır diye korkuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bahadir5478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Arkadaslar oncelıkle herkeze ıyı sohbetler selam lar bu hafta sonu SAKARYA BURSA arası bır gezımız oldu gezıye cıkmadan depomuzu fulledık ıyı bır gezı oldu havamızda acıktı yolumuzda cok sukur sagsalım donduk gezımızden tekrar depomuzu fulledık kadrandakı saat 300km gosterıyodu 43.00tl lık ben zın aldı makına buda yaklasık 1 km de 143krs gıbı bır rakam cıkarıyo ortaya aynı yaptıklarımı HONDA CBF de yaptı yanım da beraber o da fulledı oda 100krş gıbı bırsey yakmıs paylasmak ıstedım bılgılerınıze sunar ıyı surusler dılerım

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suan motor 6500 de 3000 km de garantiden karbürator degisti 1000 km rahat ettim yine stop ediyor sübab lardan belki servis de sübap ayarı yapmıyor. Rölantiyi 2000 e kadar artrıyorum yine stop ediyor rölantiden değil.herhalde motor bira sınınca şişiyor uzun km yapan arkadaşlarda böyle bir sorun yaşayan varmı malum yaz geldi artık şehir dışı gezilere başlayacağım. yollarda başımı ağrıtır diye korkuyorum.
    motor dan şık şık dıye ses geliyormu yada koporösöre binin ce eksozdan patlama ya ben zer sesler geliyorsa sipoptan dır bence
    o nasıl servismiş öyle

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @beyazıt60, tebrikler. Gülegüle kullan çantalarını herşey güzel olmuş. Birde arka sinyalleri geri çektin mi tamamdır. ;)

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    evet sinyaller ve arka ayak basma demirleri sıkıntı onu nasıl hallederim abi sen yaptın mı

Motosikleti
    mondial 150 mc
    arkadaşlar benim motorumun garantisi yok sübap ayarını ve yağ değişimini servis kaça yapıyor ? ve hangi marka yağ önerirsiniz ?

Motosikleti
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sinyaller ve arka ayak basma demirleri sıkıntı onu nasıl hallederim abi sen yaptın mı
    Evet, ben sinyal olayını hallettim. Benim arka canta demiri seninkinden farklı. Ben sinyalleri bu demirin üzerine aldım ve çok güzel oldu. Motorla alakası kalmadığı için yan çantaları istediğim kadar arkaya alabiliyorum, bu sebeplede arka ayak basma padleride sorunsuz kullanılıyor. Yan çantalarım kesinlikle artçıyı rahatsız etmiyor.. Benim sana önerim arka çanta demirinin üzerine biraz demir saç kaynattır ve sinyalleri onun üzerine tak. Sanyiide herhangi bi kaynakçı yada tornacı bu işi çok rahat yapar. Kolay bi işlem.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkdaslar benim mc de direksiyonu cevirirken tam ortada kalıyor yanı sanki bi yer var cevirrken ortaya giriyor ve birdha ceviriyorsun kademe var yanı buda aralarda sorun yasatıyor bunu nasıl yok edebiliri,m sizdede varmı bole bise
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    MC X depo kılıfı arıyorum, bulamıyorum. Alan varsa lütfen nereden aldığını yazsın. Teşekkür ederim.
    Orhan KÖNİ

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaslar benim mc de direksiyonu cevirirken tam ortada kalıyor yanı sanki bi yer var cevirrken ortaya giriyor ve birdha ceviriyorsun kademe var yanı buda aralarda sorun yasatıyor bunu nasıl yok edebiliri,m sizdede varmı bole bise
    gidona pas sökücü sıkarsan sorunu giderebilirsin.

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MC X depo kılıfı arıyorum, bulamıyorum. Alan varsa lütfen nereden aldığını yazsın. Teşekkür ederim.
    mcx için orjinal yapan yok ybr yi uydurmaya çalışıyorlar.Ama özel yapım bir şey istersen kendiside mcx sahibi olan bir derici ustası var ismi yavuz deri ile alakalı herşeyi yaptırabilirsin.Telefon numarası :05557258868
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Motor sesi normal kompresorde de normal sesi iyi subop sıkırtısı gelmiyor.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ben sinyal olayını hallettim. Benim arka canta demiri seninkinden farklı. Ben sinyalleri bu demirin üzerine aldım ve çok güzel oldu. Motorla alakası kalmadığı için yan çantaları istediğim kadar arkaya alabiliyorum, bu sebeplede arka ayak basma padleride sorunsuz kullanılıyor. Yan çantalarım kesinlikle artçıyı rahatsız etmiyor.. Benim sana önerim arka çanta demirinin üzerine biraz demir saç kaynattır ve sinyalleri onun üzerine tak. Sanyiide herhangi bi kaynakçı yada tornacı bu işi çok rahat yapar. Kolay bi işlem.
    Dediğin şekilde denerim abi boş vakit sıkıntı ya hafta içerisinde 1 izin günüm var onda da motoru mu yaptırayım kendime mi ayırayım şaşırıyorum dün far içi çakar lamba, alt koruma demirine iki adet led çakar lamba, sinyallerin altına iki adet kırmızı mavi çakar lamba taktırdım şahane oldu motor herkezin gözü kalıyor. Çok şükür istediğim aşamaya getirdim motoru ufak tefek eksikleride zamanla hallederim sinyal olayını falan.

Motosikleti
    @beyazit60, resimleri bekliyoruz

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @beyazit60 benim 150 MR ye sizin çakar ledlerden beyaz olanlardan takmak istiyorum. Park lambası elektirik tellerine mi takıyorsunuz ? yada nasıl yaptınız ?

millet 2 sene oldu alalı ben motoru alalı sorusu olan warsa bu motor için bana ulaşssın tek kelime ile çok güzel bir makina

Motosikleti
    mondial 150 mc
    motorun üstündeki benzin geri dönüş hortumu patladı bende körlettim sorun çıkarır mı acaba ? bir de zincir durmadan sarkıyor? hangi marka takdırmak gerek ? yüksek hızda giderken debriyaja basıp biraz beklersem motor duruyor ? sizin motorda da oluyor mu? teşekür ederim.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu aralar takip ediyorum bu motoru. İyi hoş da bazı şeyler kafamı karıştırıyor arkadaşlar bu motor için egzozun içi parçalanıyor diyorlar şamandırası hemen bozuluyor diyorlar. Titreşim konusunda şikayet eden duymadım nedir bu işin aslı astarı ? Kronik arızası orjinal zinciri dandik gevşiyor sanırım başka var mıdır ?
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin şekilde denerim abi boş vakit sıkıntı ya hafta içerisinde 1 izin günüm var onda da motoru mu yaptırayım kendime mi ayırayım şaşırıyorum dün far içi çakar lamba, alt koruma demirine iki adet led çakar lamba, sinyallerin altına iki adet kırmızı mavi çakar lamba taktırdım şahane oldu motor herkezin gözü kalıyor. Çok şükür istediğim aşamaya getirdim motoru ufak tefek eksikleride zamanla hallederim sinyal olayını falan.
    usta ışıklar hoş güzel olmuşta motoruyun sesi çokkk bozulmuş benim sana bahsettigim bu sesti sevislere bir bir sor budurumu düzeltebiliyorlarmı
    ben yeniden mc almayı düşünüyorum ama yeniki hali km ler arttıkça kalmıyor özellik le bu ses durumu
    buna ben zer ses bozulma sorunu yaşayıpta düzelttire bilen arkadaşlar varsa cevap bekliyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=KXhdzh5V0EA

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @beyazit60 benim 150 MR ye sizin çakar ledlerden beyaz olanlardan takmak istiyorum. Park lambası elektirik tellerine mi takıyorsunuz ? yada nasıl yaptınız ?
    Dostum hepsiburada ' dan aldım bende taktığım günden beri herkezin gözü motorda. Elektrikçi ustaya bağlattım ama sakın direkt aküye bağlatmayın alırsanız. Kontağa bağlı olsun yoksa çoluk çocuk oynar aküyü boşaltır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:22 ----------

Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta ışıklar hoş güzel olmuşta motoruyun sesi çokkk bozulmuş benim sana bahsettigim bu sesti sevislere bir bir sor budurumu düzeltebiliyorlarmı
    ben yeniden mc almayı düşünüyorum ama yeniki hali km ler arttıkça kalmıyor özellik le bu ses durumu
    buna ben zer ses bozulma sorunu yaşayıpta düzelttire bilen arkadaşlar varsa cevap bekliyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=KXhdzh5V0EA
    isak o kadar da sorun yapmıyorum yani bi rahatsızlık vermiyor ama ilk günki sesini hiçbiri çıkarmıyor. Daha öncede sıfır motor aldım bi müddet sonra illaki sesi değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

Turan abi fotoğraf dediğin nedir ben HD formatında video çektim buyrun arkadaşlar 3 linkte de ayrı ayrı çektim motorumu

Hız denemesi---------------------- http://www.youtube.com/watch?v=svcBs...&feature=g-upl

Işıklandırma gündüz görüntüsü------ http://www.youtube.com/watch?v=KXhdz...re=context-gau

Işıklandırma gece görüntüsü-------- http://www.youtube.com/watch?v=fGfdtsyHevk

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    beyazit60: gaff marka çantanın azizliğine çok uğradım. stop lambaları çantanın altında kalıyor. arkadaki araçlar farketmekte güçlük çekiyorlar. ben de sitede her sabit çanta sahibinin yaptığı gibi led döşeme yaptım. çanta niye sabit diyeceksin. çanta büyük olduğundan ve titreşimi çok aldığından çıkartılabilir plastik tablasının kilit mekanizması kırılıyor. yolda giderken çantan seni geçeblir yani. ben çantanın iç alt tabanına ve dış altına galvaniz kaplı plaka kestirerek sağlamlaştırdım. tek dezavantajı sabit olması. küçük bir çanta olmadığından dolayı da çıkarıp eve taşımak sonra geri takmak vs daha meşakkatli. sabit olması daha çok işime geldi.
    ayrıca motora süzgarı kessin diye honda activalar için tasarlanmış olan büyük camdan taktırmıştım. 2011-2012 sezonunda çok fazla motor süremedim. lakin bu cam ile kullandığımda rüzgarı neredeyse hiç almıyorum. gezi motoru olduğundan estetik kaygım da yok. kullanışlı. düşünenlere tavsiye ederim. tek problem alt tarafta kalan far boşluğundan bir miktar geçiş var. onun da çözümünü buldum. başka bir parça ile güzel bir görüntü verebilirsem kapatacağım.

yanlarda sinyal ve iki sıra park lambası tam ortada ise fren lambası var.

dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)