Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    egeli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial drift 125
    Motor : Tek silindir, dört zamanlı
    Silindir Hacmi : 162 cm³
    Silindir Çapı ve Strok (mm) : 62.0 x 53.8
    Sıkıştırma Oranı : 9.8 ± 0.1 :1
    Max. Tork : 12.0 Nm / 7500 d/d
    Max. Güç : 10.5 kW(14.7 bg) / 9000 d/d
    Max. Hız : 115 km/h
    Rölanti : 1400 ± 100 d/d
    Şanzıman : Manuel / 5 vites
    İlk Vites Oranı : 2,909
    Son Vites Oranı : 0,955
    Çalıştırma Metodu : Elden/Ayaktan marşlı
    Soğutma Tipi : Hava soğutma
    Yağlama Tipi : Basınçlı püskürtme
    Ateşleme Tipi : CDI
    Debriyaj Tipi : Islak tip çoklu plaka
    Fren Tipi (Ön/Arka) : Disk / Kampana
    Frenleme Metodu : Elden / Ayaktan
    Ön / Arka Lastik : 3.00-18 / 90/90-18
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 16.5 L ± 0,3 L
    Benzin Tipi : 90 oktan ve üzeri
    Ağırlık : 130 kg
    Max Yükleme Kapasitesi : 155 kg
    Boyutlar U-G-Y (mm) : 2000 x 790 x 1100
    Dingil Mesafesi (mm) : 1285
    Akü : 12V 7A
    Sigorta : 15A

2975 tl

KsK 1912 C*

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gayet güçlü bir motor, birisi alsa da izlenimlerini yazsa. Özellikle titreşimini merak ediyorum.

Motosikleti
    Ramzey QM 125 T 10V
    14-08-2010, 18:58

--------------------------------------------------------------------------------

Gayet güçlü bir motor, birisi alsa da izlenimlerini yazsa. Özellikle titreşimini merak ediyorum.

Seko ßen Motora ßindim Ve Vißrasyon Çok Az.. Mondial bu motoru Yßr Ve Cßf'e Rakip Olarak Çıkarmış..Gerçekten Ayrı ßir HavaSı Var.. Hem Yükseklik Hemde Sürüşte Croos Havasıda Veriyor.. Gerçekten ßu Fiyata Çok HoŞ ßir Motor.. İlerleyen Günlerdede Motor Aksamında Çıkan Sorunları PaylaşırSa ßiniciler Sevinirim..
    ßana GeLirSen KaLßin ELinde GeL...KemikLerinden Sıyrılıpta GeL... ßaharı ßekLe AkasyaLarLa GeL...ÇuVaLLamayız Korkma..! ßir Omuz İkimizede Yeter...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    titreşim neye göre az ybr ye göre mi çin motorlarına göremi yoksa hissedilmeyecek kadar azmı ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    farını çok beğendim ybr ye uyarmı acaba.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çekişi falan nasıl ?

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 mr yide merak ediyorum, inşallah güzeldir alınır mı acaba.
    Yorum yok!

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    15 Hp olması bana inandırıcı gelmedi... Eğer öyleyse bu motorun hatırı sayılır...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Ben bu motorun kullanıcısıyım.Kesinlikle tavsiye ederim.Titreşim yok.Motor gerçekten güçlü.14 beygir gücü altınızda hissediyorsunuz.Tip olarakta çok değişik bir konsept.Yakıtı ilk ölçümlerime göre km.de 11 krş.Bana bu tüketim makul gibi geldi.Tabiiki 162 cc ye göre.Koltuğu biraz daha yumuşak ve geniş olsaydı daha iyi olurdu gibime geliyor.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün serviste üstüne bindim, Orasını burasını kurcaladım bu modelin... Oturuş pozisyonu, sele yüksekliği gayet iyime geldi... (1.80 Boyundayım) Levyeleri çok güzel, yumuşak... Aydınlatma sistemi de güzel. göstergeleri olsun, fren sistemi olsun herşey hoşuma gitti. Kendini her zaman gösterecek bir motor... Yalnızzz... Motorun tek sorunu koltuğunun biraz sert ve ince oluşu... Uzun yol da oldukça rahatsız eder adamı. Ama mondial devrim yaratacak bir model üretmiş kanaatindeyim... Eski mondial motor sistemlerinden tamamen vazgeçilmiş. Gayet yeni teknoloji kullanılmış... O yüzden fiyatı biraz pahalı... Ama mondial die bu paraya ALINMAYACAK motor sanılmasın. Parasının hakkını verecek bir motor...
    __To Be Or NoT tO be__

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 Hp olması bana inandırıcı gelmedi... Eğer öyleyse bu motorun hatırı sayılır...
    Kesinlikle o gücü veriyor.Hatta daha fazlada diyebilirim.Daha öncede 15 beygir bir MZ kros kullanmıştım ve bu gücü elde edemiyordum.Ayrıca torkuda çok iyi.Durmanız gerekmedikçe 5.vitesle yoladevam edebiliyorsunuz.Rampalarda dahil.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    ben bugün servişte gördüm alan kişi birde turuncu serit çekmiş çok ama çok yakısıklı olmus far sanki suzuki gsr 600 kopyası gibi amartisörlerde gazlı. vesselam yakışıklı bir motor torrk ve beygir gücü de yeterli gibi
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı kadanow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba bu motora sahip biri varmı içizde. varsa tek soracağım diyer modellerin hepsinde egzos hep sallanıp ilerde dağılıyor. bu motorun bağlantılarıda dağılacak gibimi acaba .
    Hangi Mondial'i kast ediyorsun acaba? Hepsi deyince aklima takildi, kactane cinli 125cc görduysem hicbirinde daha egsoz dagilip veya sallandigini görmedim necatik35 abimizde motor var o seni daha iyi aydinlatir diyorum

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    ya motor daha fazla kullanıcı tarafından alınmadı yada alanlar mt yazmıyor gibi geldi benkonyadıyım ilcede daha motoru göremedik bayilerde hala kt kn uag gibi modellir var ellerinde bakalım heralde sene yazın gelecek buralara ama güzele benziyor motorlar
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı kadanow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba bu motora sahip biri varmı içizde. varsa tek soracağım diyer modellerin hepsinde egzos hep sallanıp ilerde dağılıyor. bu motorun bağlantılarıda dağılacak gibimi acaba .
    Titreşim yoksa motor da dağılmaz, merak etmeyin.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Bu motor mondialin en iyi motoru ve vibrasyon olayı yok.arkadaşıma aldık gerçekten o paraya en iyi motorlardan birisi 14 bg gücünde ve inanılmaz torku var vites aralarında motor sizi resmen atıyor.

ybr-cbr-cbf devri artık bu motorlar sayesinde bitecek gibi gözüküyor yamahadan bi farkı yok kesinlikle baya baya inceledik çok kaliteli motor yapmışlar.çinli motorların titreme olayıda kalktığına göre küçük cc de yamahaya talep azalacak gibi
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    125 mc roadracer - RX3 İ EVO ARAŞTIRIYOR.

150 mc

Bu motor gerçekten çok güzel motor tork ve güç olarak klasmanında ve fiyat olarakta çok harika ybr cbf cbr gibi modellere şua nda 4ila 5 bin lira arasında fiyat çekiyorlar mondial 150 mc ve 150 mr ise 2.900 tl bence uygun olanda budur.. Teşekkürler..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün bu modeli gördüm, sağına soluna baktım gayet temiz işçiliği vardı.

İlk defa motor alacağım, başlangıç olarak buna mı yönelsem karar veremedim. İkinci el TVS Apache'lere bakıyordum, ama bunu görünce tam bir kararsızlığa düştüm. Motor aksamı için Taiwan'da yapılmış deniliyor. Bu konu hakkında farklı bilgilere sahip olan var mı acaba?

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bu modeli gördüm, sağına soluna baktım gayet temiz işçiliği vardı.

İlk defa motor alacağım, başlangıç olarak buna mı yönelsem karar veremedim. İkinci el TVS Apache'lere bakıyordum, ama bunu görünce tam bir kararsızlığa düştüm. Motor aksamı için Taiwan'da yapılmış deniliyor. Bu konu hakkında farklı bilgilere sahip olan var mı acaba?
    değerli arkdasım.
    bu cc de bulunan yamaha honda tvs gibi muhtemel kurye motorlarının 2. eline bakarken tanıdıktan almaya dikkat et.çünkü km si oynanmış bir kurye motoruna sahip olabilirsin.
    diğer yandan bu motora 10 gündür sahibim. bazı aksesuar hataları hariç her hangi bir problem yaşamadım.teknik detaylarında yazan motora dair ne varsa sana sunuyor merak etme.
    yakıt olsuni tork olsun beygir olsun hepsi ne yazılmışsa o. hatta fazlası var gibi.
    bunu henüz bu motorda tecrübe edinmeyip japon motoru kullanan arkdaslarım motorumu kullandıktan sonra tasdik ettiler ve cok begendiler.
    bir dip not; cuma aksamı istanbul honda mototal dan çanta almaya gittiğim vakit, beni görmeyen bir honda calısanı dısarda motorumu görüp yanına geldi ve ben ona kulak astım.yanında bulunan baska bir honda calısanına' ne güzel bir motor bu' dedi. sonra ben dısarı cıkıp adamla konustum.benmle acık acık konustu. sonra motoru calıstırdı ve bindi. ve sonuc olarakta begendi. ama en cok begenmiş oldugu yön motorun dış dizaynıydı.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.
    Artık iyice ısındım bu modele...

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)