Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    monero 150 - mondial 150 MC
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 MC X benim çok hoşuma gitti. Arka disk fren ve daha geniş lastik/jant var extra olarak. Bakalım belki ağustosta alabilirim takip edeceğim bu başlığı.
    MC yi aldığıma hiç pişman olmadığım gibi MCX side hiç düşünmeden alırdım.. Çünkü benim hayal ettiğim şeyi yapmışlar zaten.. Bence beklemeyin ve hemen alın.. MCX paylaşımlarını da buradan izleyeceğiz inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mcx aldım.evrakların tamamlanmasını bekliyorum.
    bune hız... 2 motorunmu olucak şimdi ?
    Resul, kullanmaya baslayinca aradaki farklari yazarsan memnun olurum... Yani kullanim farklarini.. merakla beklicem bende ..
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Bir yakit ölcümüm daha.. 177km yol. Bunun 40km.si asfalt yani uzun yol. tüketim 4,9lt. 100km/de 2,76lt tüketmisim. Gecen günkü sirf sehir ici tüketimimde 150MC 2,48lt yakmisti. Gel gör ki asfalta cikmaya durun MC hemen degerleri yükseltiyor. Bugün 2.si düzenlenen Soma Motosiklet festivalinin ilk günü. Festival dikilide gerceklesecek. Motor suan kamp malzemeleriyle yüklü beni bekliyor 1 saate kadar yola cikacagim. Döndügümde yine tüketim degerlerini bildiririm. Ama 3,5lt den fazla yakacagim simdiden belli )) ee malum uzun yolda MC fazla yakiyor. Hayirli günler herkese...

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    yedek depo dahil rekorum 460 km.benzinide opetten aldım tavsiye ederim.Zorlasam 15-20 km daha yapardım 15 lt benzin aldı depo yani 1 lt depoda hala varmış
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    RESUL KARDEŞ hayırlı olsun gule gule kullan şimdi yedek parca sıparışı verırken eskı kasamı dıyecez eheheheheheh...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    cbf 150
    Geçen hafta motorumda stop etme sorunu baş gösterdi bağcılar ikiler yetkili servise götürdüm ustayla baya uğraştık olmadı en son depodaki benzini komple boşalttık benzine su karışmış o yüzden motor stop ediyomuş.En son totalden benzin almıştım ama depo kapağından motoru yıkarken su kaçmasındanda şüpheleniyorum,tavsiyem motoru yıkarken depo kapağına fazla su dökmeyin.Ayrıca bağcılar ikiler servis ustalarına ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum motorumla çok ilgilendiler,sorunu çözdüler.Galiba sonunda aradığım yetkili servisi buldum.

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250

sticker

Uploaded with ImageShack.us

google dan buldum fotoşopta yaptım... yapışkanlı kağıt a çıktı alıp arkadaşlara dağıtıyorum...
    isteyen burdan alıp kullanabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

http://imageshack.us/f/855/motoa4.jpg/
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @sarıdev nikli arkadaşa

Merhaba. Daha önce CBF150 kullandığınıza göre kıyaslama yapabilirsiniz. Ben 2011 CBF150 aldım.Fakat gözüm yeni çıkan MCX te bir kıyaslama yaparsan(Her iki motorun eksi ve artıları) çok memnun olurum.

Motosikleti
    cbf 150
    Bunlardan çoğaltıp yoldaki magandaların alnına yapıştırmak lazım anca farkederler teşekkürler bu arada bende çıkarıyorum arka çantaya yapıştırıcam.

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Daha önce CBF150 kullandığınıza göre kıyaslama yapabilirsiniz. Ben 2011 CBF150 aldım.Fakat gözüm yeni çıkan MCX te bir kıyaslama yaparsan(Her iki motorun eksi ve artıları) çok memnun olurum.

Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin
    Sonuçta honda ama
    mondialin ki 162 cc daha güçlü bir motor
    hondaya göre yedek parçası daha ucuz
    hondaya göre 1000 tl daha ucuz
    150 mcx arka disk frenleme daha iyi
    ben birazda ülkemizdeki cbf 150 hegomanyasına kızdığım için mondial aldım o kadar çok cbf var ki.Biraz kızılay dağıtmış gibi oldu ben kuryelik yapıyorum bir buçuk ayda 3500 km tek sıkıntım selenin rahatsızlığı cbfin selesi daha rahat.Birde ülkemizde marka takıntısı olan insanımız çok honda kullanan arkadaşlarıda takip ediyorum yaşanan sorunlarımız ortak mondialdeki sorunlar hondadada çıkabiliyor.50000 km de kurye arkadaşın motoru bitti (tabiki hor kullanımdan)yetkili serviste motoru yaptırdı 850 tl para verdi ama motor hala yağ yakıyo motoru kullanımada bağlı tabiki

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlardan çoğaltıp yoldaki magandaların alnına yapıştırmak lazım anca farkederler teşekkürler bu arada bende çıkarıyorum arka çantaya yapıştırıcam.

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:41 ----------

Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin
    Sonuçta honda ama
    mondialin ki 162 cc daha güçlü bir motor
    hondaya göre yedek parçası daha ucuz
    hondaya göre 1000 tl daha ucuz
    150 mcx arka disk frenleme daha iyi
    ben birazda ülkemizdeki cbf 150 hegomanyasına kızdığım için mondial aldım o kadar çok cbf var ki.Biraz kızılay dağıtmış gibi oldu ben kuryelik yapıyorum bir buçuk ayda 3500 km tek sıkıntım selenin rahatsızlığı cbfin selesi daha rahat.Birde ülkemizde marka takıntısı olan insanımız çok honda kullanan arkadaşlarıda takip ediyorum yaşanan sorunlarımız ortak mondialdeki sorunlar hondadada çıkabiliyor.50000 km de kurye arkadaşın motoru bitti (tabiki hor kullanımdan)yetkili serviste motoru yaptırdı 850 tl para verdi ama motor hala yağ yakıyo motoru kullanımada bağlı tabiki
    Sonucta CBF150'den 150MCX'e geçiş önerirmisin.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonucta CBF150'den 150MCX'e geçiş önerirmisin.
    cbf150 yi almadan sorsaydın önerirdim ama artık almışsın yaşadığın sıkıntıyıda okudum benzininde pislik yada su olabilir cbf biraz canını sıktı diye hemen su koyverme derim

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    cbf 150 ile uzun mesafe ve uzun süreli sürüşler 150 mc ye göre daha konforlu. ben bir tek bu konuda pozitif yaklaşabiliyorum cbf ye.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resul, kullanmaya baslayinca aradaki farklari yazarsan memnun olurum... Yani kullanim farklarini..
    ,,,
    abi arada pek bir fark.sadece selesi daha rahat...özellik olarak disk firen daha iyi firenliyor,bide koltuk anahtarla açılıyor...arka lastik geniş olduğu için daha fazla yatabiliyorsun,,,ayrıca üzerindeki lastikler daha yumusak.

Motosikleti
    cbf 150
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin 150 mc x bu fiyata bu özelliklerle rakiplerine 5 çeker düşüncesindeyim.

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    [QUOTE=sarıdev;2409149]Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin 150 mc x bu fiyata bu özelliklerle rakiplerine 5 çeker düşüncesindeyim.[/QUOTE

Allah razı olsun dostum...

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resulyekeler, hayırlı olsun. Resim isteriz katalog fotoğraflarından başka
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta motorumda stop etme sorunu baş gösterdi bağcılar ikiler yetkili servise götürdüm ustayla baya uğraştık olmadı en son depodaki benzini komple boşalttık benzine su karışmış o yüzden motor stop ediyomuş.En son totalden benzin almıştım ama depo kapağından motoru yıkarken su kaçmasındanda şüpheleniyorum,tavsiyem motoru yıkarken depo kapağına fazla su dökmeyin.Ayrıca bağcılar ikiler servis ustalarına ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum motorumla çok ilgilendiler,sorunu çözdüler.Galiba sonunda aradığım yetkili servisi buldum.
    abi benzin temizlenince sıkıntı çözüldümü?? bende de war da sıkıntı
    Orange Devil:flower::flower:

Motosikleti
    cbf 150
    depoyu komple boşalttık son damlasına kadar düzeldi.Valla stop etmesine öyle sinir oluyodum ki kırmızı ışıkta sürekli hafif hafif gaz veriyodum motora stop etmesin diye stop edince 3-4 defa marş yapmak zorunda kalıyodum.motoru çok sık yıkıyorsan dikkat et su kaçmasın

Motosikleti
    MONDİAL UKT125
    acemi60 kardeş güzel makina almışsın hayırlı olsun mondiye hiç bulaşma ben aldım pişman oldum

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yakit ölcümüm daha.. 177km yol. Bunun 40km.si asfalt yani uzun yol. tüketim 4,9lt. 100km/de 2,76lt tüketmisim. Gecen günkü sirf sehir ici tüketimimde 150MC 2,48lt yakmisti. Gel gör ki asfalta cikmaya durun MC hemen degerleri yükseltiyor. Bugün 2.si düzenlenen Soma Motosiklet festivalinin ilk günü. Festival dikilide gerceklesecek. Motor suan kamp malzemeleriyle yüklü beni bekliyor 1 saate kadar yola cikacagim. Döndügümde yine tüketim degerlerini bildiririm. Ama 3,5lt den fazla yakacagim simdiden belli )) ee malum uzun yolda MC fazla yakiyor. Hayirli günler herkese...
    festivale bizimde katılma ihtimalimiz var ,kısmet olursa orada görüşürüz
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)